Samosopstvenost

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
Da ne bude da samo moj omiljeni forumski drug Zoro postavlja teme, pade mi na pamet, kad posmatram parove oko sebe, bračne i vanbračne, ima onih koji se nekako kao da stope u jedno dvojstvo. Sve rade zajedno, interesovanja su im uglavnom ista ili vrlo slična, prosto imas utisak da vidis dve osobe, a u stvari tu je samo jedna. U kojoj meri zadržavate ili žrtvujete ono nesto samo vase, sopstveno, bilo da su u pitanju prijatelji, ili hobi, ili omiljena rekreativna aktivnost (ne mislim na seks :lol:)? Koliko se menjate radi svog partnera/partnerke?
 
Do određene mere je normalno. Nije baš kada jedan potpuno sebe suzbije u svim životnim aspektima, prestane da se druži sa starim prijateljima, odustane od svojih nekadašnjih strasti. Ako moram da crtam baš me mrzi. Npr. ona voli da igra, on ne. Ima svoju ekipu s kojom ide na žurke. Njemu je tamo dosadno, a ne sviđa mu što njegova ženica ide sama. I onda pođe, pa se smara, čime i nju smara, ili ne pođe, ali joj stalno prebacuje to. Da li ste ona koja će se suprotstaviti ili ona koja će leći na rudu zarad mira u kući? Sad je nadam se jasnije.
 
Ili obrnut slučaj. On je taj koji se bavi...npr. zaštitom divljih životinja. To je njegova strast, ceo svoj život posvetio je tome. Međutim, zbog prirode takvog posla, često je odsutan, a bogami često se nadje u opasnim situacijama. Njoj se to ne dopada. Ništa joj se ne dopada. Pošto je pdf žene onda, da li ste od žena koje će razumeti i prihvatiti njegovu pasiju, ili ćete pokušati da ga preusmetite, promenite.

Pitanje koliko biste pristali da se menjate radi partnera postavljeno je u tom smislu.

- - - - - - - - - -

Ja sam napisala da nemam potrebu ista da zrtvujem. Nadam se da je jasno.

Jasno je. Jel treba da salutiram, majke ti?
 
Ili obrnut slučaj. On je taj koji se bavi...npr. zaštitom divljih životinja. To je njegova strast, ceo svoj život posvetio je tome. Međutim, zbog prirode takvog posla, često je odsutan, a bogami često se nadje u opasnim situacijama. Njoj se to ne dopada. Ništa joj se ne dopada. Pošto je pdf žene onda, da li ste od žena koje će razumeti i prihvatiti njegovu pasiju, ili ćete pokušati da ga preusmetite, promenite.

Pitanje koliko biste pristali da se menjate radi partnera postavljeno je u tom smislu.

- - - - - - - - - -



Jasno je. Jel treba da salutiram, majke ti?

Jedina sam ti odgovorila na temu, a ti tako?????
 
veza je zlatni kavez

ako oćeš vezu, vežeš se tamo gde ti gazda kaže

a gazda je onaj koji ti drži srdce za muda

a muda onda dabome nisu sinonim za hraborst, već služe samo za ukras, feng shui ili tako nešto..
 
ti radis svoje, on radi svoje...ne morate ko crevca da se svuda vucete zajedno.

- - - - - - - - - -

valjda se takve stvari saznaju na pocetku. meni je tip koji me je muvao rekao da mrzi pse...epilog price je jasan, ja nikada ne bih bila sa nekim kome pas smeta...sa takvim ne bih bila ni za kres varijantu, a ne vezu ili vezivanje.
 
Tako i ja kad posmatram parove oko sebe...neki su kao stvoreni jedno za drugo, nasli se,..la la la..dok za neke se iz aviona vidi da ce puci...je l se to jos nekome desava...

Ne. Jer odnose ne doživljavam kao nešto što mora večno da traje nego što treba da traje dok je oboma lepo.
I nije važno šta ko sa strane vidi nego šta osoba sa kojom smo budi u nama, naš subjektivni osećaj. Mnoge "idealne" veze su samo imidž, slika za javnost. A neke naizgled nespojive kombinacije se dopunjuju i opstanu. Nema pravila.
Kada posmatram sebi bliske ljude u vezama apsolutno me ne zanima ko im je partner (ime, zanimanje, godište, status,...) nego kako on utiče na njih, da li cvetaju ili kopne. Samo to se broji.

A što se uvoda tiče... Naravno da se ljudi prilagođavaju jedni drugima. Ali ne treba i nemamo pravo nikoga da menjamo suštinski. Ili pašemo ili ne. Veza treaba da je glatka, klizava,... A ne da bude usiljena.

- - - - - - - - - -

ti radis svoje, on radi svoje...ne morate ko crevca da se svuda vucete zajedno.

- - - - - - - - - -

valjda se takve stvari saznaju na pocetku. meni je tip koji me je muvao rekao da mrzi pse...epilog price je jasan, ja nikada ne bih bila sa nekim kome pas smeta...sa takvim ne bih bila ni za kres varijantu, a ne vezu ili vezivanje.

:)
Ni ja sa pušačem. Nikada više. Mislim, jedna od stvari koje odmah znaš i ne uzimaš u obzir.
 
Ne. Jer odnose ne doživljavam kao nešto što mora večno da traje nego što treba da traje dok je oboma lepo.
I nije važno šta ko sa strane vidi nego šta osoba sa kojom smo budi u nama, naš subjektivni osećaj. Mnoge "idealne" veze su samo imidž, slika za javnost. A neke naizgled nespojive kombinacije se dopunjuju i opstanu. Nema pravila.
Kada posmatram sebi bliske ljude u vezama apsolutno me ne zanima ko im je partner (ime, zanimanje, godište, status,...) nego kako on utiče na njih, da li cvetaju ili kopne. Samo to se broji.

A što se uvoda tiče... Naravno da se ljudi prilagođavaju jedni drugima. Ali ne treba i nemamo pravo nikoga da menjamo suštinski. Ili pašemo ili ne. Veza treaba da je glatka, klizava,... A ne da bude usiljena.

- - - - - - - - - -



:)
Ni ja sa pušačem. Nikada više. Mislim, jedna od stvari koje odmah znaš i ne uzimaš u obzir.

ni ja sa nepusacem...da mi ne bih histerisao i na silu kasljao :mrgreen:
 
A, nemam pojma. Menjam se, neke stvari rado prihvatim zbog nekih se smorim kao ker ali sigurno ne cenim nekog po cigarama, tetovazama, da li jede kefir sa kokosom ili ne.

pa ne cenimo prema tome, ali bogi smeta dim od cigarete, meni smeta brojanje svake cigarete. a svaki nepusac brojucka cigarete koje popusi njegov partner/ka, cak i kada ne priznaju. :lol:

- - - - - - - - - -

mada se desava da i muskarci pusaci kazu nesto tipa- smanji cigarete....al tu se moze iskoristiti sto je on pusac. :mrgreen:

ili da budes sa nekom koja psa ne voli ni na slici da vidi, a ti svog stavljas u krevet.

- - - - - - - - - -

najgori su bivsi pusaci, oni odmah sebe turaju kao svetli primer nekoga ko je uz cvrstu volju i karakter ostavio taj strasni porok. :roll: nepusaci su male mace za njih. :lol:
 
@tema - Ja sam od onih koji vole da se vežu ko crevca, a hanuma mi je totalni soler.
Snalazimo se nekako. Kad oće da ide da se džilita po disku kažem joj da ide sa drugaricama, ja idem sam da plivam, neke druge stvari radimo zajedno.
Zlatna sredina je najbolja - malo solo, malo zusammen.
Ljubav pobeđuje sve.
Dok je ima.
 
pa ne cenimo prema tome, ali bogi smeta dim od cigarete, meni smeta brojanje svake cigarete. a svaki nepusac brojucka cigarete koje popusi njegov partner/ka, cak i kada ne priznaju. :lol:

- - - - - - - - - -

mada se desava da i muskarci pusaci kazu nesto tipa- smanji cigarete....al tu se moze iskoristiti sto je on pusac. :mrgreen:

ili da budes sa nekom koja psa ne voli ni na slici da vidi, a ti svog stavljas u krevet.

- - - - - - - - - -

najgori su bivsi pusaci, oni odmah sebe turaju kao svetli primer nekoga ko je uz cvrstu volju i karakter ostavio taj strasni porok. :roll: nepusaci su male mace za njih. :lol:

Ako ti neko muško pa još pušač kaže da smanjiš cigarete, odma mu saši petokraku preko uveta. :lol: :mrgreen:
 
Da ne bude da samo moj omiljeni forumski drug Zoro postavlja teme, pade mi na pamet, kad posmatram parove oko sebe, bračne i vanbračne, ima onih koji se nekako kao da stope u jedno dvojstvo. Sve rade zajedno, interesovanja su im uglavnom ista ili vrlo slična, prosto imas utisak da vidis dve osobe, a u stvari tu je samo jedna. U kojoj meri zadržavate ili žrtvujete ono nesto samo vase, sopstveno, bilo da su u pitanju prijatelji, ili hobi, ili omiljena rekreativna aktivnost (ne mislim na seks :lol:)? Koliko se menjate radi svog partnera/partnerke?

Mi smo se sjedinili ... Prozimamo se ... :lol:
Od kako se znamo mi smo non stop zajedno, stalno, radimo zajedno ...
Jedino sto on ima je izlazak vikendom sa drustvom i voznja bajsa svakodnevno
Ja odem sa prijateljicama na pice i to ie to...

Nekad nam je previse ali nemamo bas izbora... Imamo decicu... Posao... Obaveze...
Ali ne bi bilo lose da s vremena na vreme svako uzme par dana za sebe

- - - - - - - - - -

Mm je nepusac. Nikad nije zapalio. I nikad mi ne prigovara
 
Mi smo se sjedinili ... Prozimamo se ... :lol:
Od kako se znamo mi smo non stop zajedno, stalno, radimo zajedno ...
Jedino sto on ima je izlazak vikendom sa drustvom i voznja bajsa svakodnevno
Ja odem sa prijateljicama na pice i to ie to...

Nekad nam je previse ali nemamo bas izbora... Imamo decicu... Posao... Obaveze...
Ali ne bi bilo lose da s vremena na vreme svako uzme par dana za sebe

- - - - - - - - - -

Mm je nepusac. Nikad nije zapalio. I nikad mi ne prigovara

i, kad posle nekog vremena dođe vreme i za švaleraciju, ti ćeš moći da se vadiš samo na drugarice, on samo na bajs i drugare..

moj savet: ubacite i makar sredu kao day off..
 

Back
Top