Samosopstvenost

Do određene mere je normalno. Nije baš kada jedan potpuno sebe suzbije u svim životnim aspektima, prestane da se druži sa starim prijateljima, odustane od svojih nekadašnjih strasti. Ako moram da crtam baš me mrzi. Npr. ona voli da igra, on ne. Ima svoju ekipu s kojom ide na žurke. Njemu je tamo dosadno, a ne sviđa mu što njegova ženica ide sama. I onda pođe, pa se smara, čime i nju smara, ili ne pođe, ali joj stalno prebacuje to. Da li ste ona koja će se suprotstaviti ili ona koja će leći na rudu zarad mira u kući? Sad je nadam se jasnije.
Nema kod mene rude jer tu nema mira. Pa kad isteram svoje onda smo se razumeli...
Ja sam mirna kada nemam povodac. Čim neko pokuša da mi ga stavi, počinjem da se batrgam i onda neću ni kako ja hoću.
Što bi se reklo: "Ne treba mi, ali volim da imam"...
 
Do određene mere je normalno. Nije baš kada jedan potpuno sebe suzbije u svim životnim aspektima, prestane da se druži sa starim prijateljima, odustane od svojih nekadašnjih strasti. Ako moram da crtam baš me mrzi. Npr. ona voli da igra, on ne. Ima svoju ekipu s kojom ide na žurke. Njemu je tamo dosadno, a ne sviđa mu što njegova ženica ide sama. I onda pođe, pa se smara, čime i nju smara, ili ne pođe, ali joj stalno prebacuje to. Da li ste ona koja će se suprotstaviti ili ona koja će leći na rudu zarad mira u kući? Sad je nadam se jasnije.

Miisim to su "ozbiljni problemi" kad ona oce na zurku a on nece :zcepanje:
 
Ili obrnut slučaj. On je taj koji se bavi...npr. zaštitom divljih životinja. To je njegova strast, ceo svoj život posvetio je tome. Međutim, zbog prirode takvog posla, često je odsutan, a bogami često se nadje u opasnim situacijama. Njoj se to ne dopada. Ništa joj se ne dopada. Pošto je pdf žene onda, da li ste od žena koje će razumeti i prihvatiti njegovu pasiju, ili ćete pokušati da ga preusmetite, promenite.

Pitanje koliko biste pristali da se menjate radi partnera postavljeno je u tom smislu.

- - - - - - - - - -



Jasno je. Jel treba da salutiram, majke ti?

Ma eleminisace sve divoje zivotinje :lol: i problem resen x)
 
Jedina sam ti odgovorila na temu, a ti tako?????

Izvini Trojo, PMS.

veza je zlatni kavez

ako oćeš vezu, vežeš se tamo gde ti gazda kaže

a gazda je onaj koji ti drži srdce za muda

a muda onda dabome nisu sinonim za hraborst, već služe samo za ukras, feng shui ili tako nešto..

A nećemo tako...razum i osećajnost :lol:

Ja strašno cenim kad muškarac/žena zadrže svoje ja u vezi. To mi je nekako za poštovanje. U redu sve, volim te, voliš me, ali ipak sam ja pojedinac za sebe i ne dam ti da mi diraš u to i to (ma šta "to" bilo). Nikad ne bih pokušala da oduzmem nečiju samosopstvenost zato što meni nešto tu ne odgovara. I očekivala bih isto. Samo za majku sam bila vezana pupčanom vrpcom, pa su i nju isekli.
 
Izvini Trojo, PMS.



A nećemo tako...razum i osećajnost :lol:

Ja strašno cenim kad muškarac/žena zadrže svoje ja u vezi. To mi je nekako za poštovanje. U redu sve, volim te, voliš me, ali ipak sam ja pojedinac za sebe i ne dam ti da mi diraš u to i to (ma šta "to" bilo). Nikad ne bih pokušala da oduzmem nečiju samosopstvenost zato što meni nešto tu ne odgovara. I očekivala bih isto. Samo za majku sam bila vezana pupčanom vrpcom, pa su i nju isekli.

Vidi ovako
sama reč "veza" podrazumeva da si vezan, right?
Može li neko sa lancem oko ruke ili noge da bude svoj koliko hoće?

Nekada su bračni drugovi imali svoje posebne sobe, tamo gde ona veze, ćaska sa prijateljicama, slika..šta već
On je imao kabinet, radionicu, biblioteku..i eto,svako kao ima svoje igračke u koje onaj drugi ne dira (a i što bi muškarac da veze goblen ili žena da blanja neku dasku..)

Ali to nije ta "samosopstvenost".
Samosopstvenost je biti sam - slobodan da u svakom trenutku radiš šta ti se radi.
to u vezama naročito danas, malo neće da može..

Veza je zatvor sa više ćelija. To što imaš sopstvenu ćeliju da u njoj slušaš muziku, ne čini te samosopstvenom.
I dalje si u zatvoru.

I tako će biti sve dok ljudi izbace iz upotrebe "veze", "brakove" i dok ne počnu da s eiebu svi sa svakim, svuda i kad god ko poželi..u predivnom haosu što miriše na novi dan, blato, krv i spermu..
 
Da ne bude da samo moj omiljeni forumski drug Zoro postavlja teme, pade mi na pamet, kad posmatram parove oko sebe, bračne i vanbračne, ima onih koji se nekako kao da stope u jedno dvojstvo. Sve rade zajedno, interesovanja su im uglavnom ista ili vrlo slična, prosto imas utisak da vidis dve osobe, a u stvari tu je samo jedna. U kojoj meri zadržavate ili žrtvujete ono nesto samo vase, sopstveno, bilo da su u pitanju prijatelji, ili hobi, ili omiljena rekreativna aktivnost (ne mislim na seks :lol:)? Koliko se menjate radi svog partnera/partnerke?

bila tema puno puta
prilagođavaš se koliko ti želiš
ukoliko se prilagođavaš koliko on(a) želi, onda je to manipulacija one druge strane a ti gubiš sebe

sori duže i mudrije neumem
 
da :lol:

ako nema balansa, onda jedna strana postaje krpa, a ona druga gubi meru u trpanju

gubim se s teme jer ona zahteva puno mudrosti i intelektualnog posmatranja, za šta ja nisam sposoban
 

Back
Top