Pomak po pitanju LGBT prava, ali položaj i dalje težak

комшија

Stara legenda
Poruka
90.823
http://rs.n1info.com/a278858/Vesti/Vesti/Pomak-po-pitanju-LGBT-prava-ali-polozaj-i-dalje-tezak.html

prajdzg.jpg


Pomak po pitanju LGBT prava, ali položaj i dalje težak

Udruženje "Parada ponosa Beograd" je povodom 27. juna, Međunarodnog dana ponosa, pozdravilo političke i društvene pomake koji su se u Srbiji desili na planu LGBT prava u proteklih godinu dana, ali i upozorilo da je i dalje težak položaj te zajednice i njenih pripadnika i odsustvo zakonske ravnopravnosti.

rema aktuelnim istraživanjima, više od 70 odsto LGBT osoba u Srbiji doživelo je neki oblik nasilja, a samo 10 odsto tih slučajeva je prijavljeno nadležnim institucijama, ukazali su iz udruženja i dodali da slučajevi pred sudom traju predugo, a nasilnici dobijaju uglavnom uslovne kazne.

Kako su naveli, nije zanemarljiv ni procenat nasilja koje prema LGBT osobama sprovode osobe koje su im već poznate – čak 75 odsto.

Homofobija i transfobija su duboko ukorenje u ovdašnjem društvu. Usvajanje zakona o istopolnim zajednicama, kao i zakona koji bi transrodnim i transseksualnim ljudima olakšao promenu dokumenata, svakako su značajni, ali pored toga neophodno je da država konstatno radi na promeni svesti gradjana Srbije kada je u pitanju odnos prema LGBT zajednici", ističe se u saopštenju.

Udruženje je navelo i da je izbor pripadnice LGBT zajednice Ane Brnabić na mesto premijera značajan, ali da se ne sme uzeti kao dovoljan pomak u podizanju njene vidljivosti.
"Očekujemo da država sprovede sistemsku kampanju kojom će promene u kvalitetu života LGBT osoba u Srbiji, biti ne samo statističke i deklarativne već istinske i održive", piše u saopštenju.
 
А како би они да буду видљивији?

Да почну и по кућама да парадирају?

По једна парада за сваку улицу у граду?

Да их возимо на тигањима?

Доста, бре, више, смучили су ми се.

Ко их дира?
 
Ма, то ти је, Нина, оно за мали прст...

До лаката би нам сад одсекли руке.

Stvar je u tome sto su oni svoje seksulano opredeljenje ispolitizovali
ne vidim da im je ovde u Srbiji ista uskraceno ili da su ponizavani
mnoge poznate licnosti iz sveta umetnosti na primer su bili ili su lgbt pripadnici
ne poznajem ih mnogo ali one koje znam svi imaju posao i rade bez problema.
sada smo dobili i premijerku iz njihovih krugova,tako da ne znam sta hoce
egzibicionizam koji manifestuju u prajdovima ne treba da im sluzi na cast
i ne treba da se ljute sto narod to ne prihvata, nekulturno je i degutantno
 
Stvar je u tome sto su oni svoje seksulano opredeljenje ispolitizovali
ne vidim da im je ovde u Srbiji ista uskraceno ili da su ponizavani
mnoge poznate licnosti iz sveta umetnosti na primer su bili ili su lgbt pripadnici
ne poznajem ih mnogo ali one koje znam svi imaju posao i rade bez problema.
sada smo dobili i premijerku iz njihovih krugova,tako da ne znam sta hoce
egzibicionizam koji manifestuju u prajdovima ne treba da im sluzi na cast
i ne treba da se ljute sto nartod to ne prihvata, nekulturno je i degutantno

Мало им је то, они би да буду калиф уместо калифа.

Да нас зајашу по свим основама.

Да имају предност у школовању, предност у лечењу, предност у запошљавању.

Није им довољно што их више нико не бије.
 
Не би знао, кој мој хоће више.
Па добили су државу. Предцедник државе је жесток промотер, ( сваки би му ЛДПовац позавидео).
Премијер државе, директан отворени конзумент.
Па хебем му миша, доста је више, ако бога знате.
 
Zakon je takav da svako ko prijavi skup može da se okupi ako neće ugrožavati nasiljem.

Kada Srbija donese zakone ko Rusija i Turska onda će moći da se zabrane.

Samo mi prvo moramo da rastumačimo da li pripadamo turskoj i ruskoj civilizaciji ili evropskoj.

Ми смо ти Руси широкијех европских схватања :lol:
 
Zakon je takav da svako ko prijavi skup može da se okupi ako neće ugrožavati nasiljem.

Kada Srbija donese zakone ko Rusija i Turska onda će moći da se zabrane.

Samo mi prvo moramo da rastumačimo da li pripadamo turskoj i ruskoj civilizaciji ili evropskoj.

Ми треба да рашчистимо да ли смо овакви какви смо уопште цивилизација јер у свакој цивилизацији бити геј је стил живота заснован на сексуалним склоностима, док је у Србији бити геј постало занимање.

Данас ако желиш да оствариш неку предност коју не можеш или је ниси достојан, довољно је да викнеш да си геј и да си због тога калимеро којег сви мрзе и пам.. ево сви у држави се укључе да подрже твоја права и доделе ти улогу жртве
 
Zakon je takav da svako ko prijavi skup može da se okupi ako neće ugrožavati nasiljem.

Kada Srbija donese zakone ko Rusija i Turska onda će moći da se zabrane.

Samo mi prvo moramo da rastumačimo da li pripadamo turskoj i ruskoj civilizaciji ili evropskoj.

Турска цивилизација нема везе са руском.
Ми, Руси, Грци, Бугари, Цинцари, Јермени, Грузини, припадамо истој цивлизацији. Турска је сасвим друга цивлизација, а западна европа трећа. Највећу забуну су направии припадници наше цивлизације, који су по сваку цену хтели да буду део сасвим друге цивлизације, којој не припадају. Западне. Толико је ту изгубљено времена и енергије, да је то срамота. И наша цивлизацја је европска, али није западно европска.
Дакле наша цивлизација је она која је остала као наслеђе Источног Римског Царства. Романо-германска цивлизација је нешто сасвим друго, колкико год повремено слично изгледала.
 
Super je što je ideologija homofobije u opadanju.

Какве бре хомофобија. Па управа неше земље је ултра хомосексуална. Сад испада, ко је против АВ, одмах је хомофоб.

- - - - - - - - - -

Da, slažem se da su homofobicari jako napadni. Zato je dobro što su u Opadanju.

И ја. Зато само Напредно и уз Вучића. Ја немогу, јер сам сељачина. Али и мене можда преваспитате.
 
Ми треба да рашчистимо да ли смо овакви какви смо уопште цивилизација јер у свакој цивилизацији бити геј је стил живота заснован на сексуалним склоностима, док је у Србији бити геј постало занимање.

Данас ако желиш да оствариш неку предност коју не можеш или је ниси достојан, довољно је да викнеш да си геј и да си због тога калимеро којег сви мрзе и пам.. ево сви у држави се укључе да подрже твоја права и доделе ти улогу жртве

LGBT društva za borbu za prava itd. su ista u celom svetu, i čine ih besposlicari. To su te levičarske vrednosti. To u Srbiji nije ništa drugačije nego npr. u Švedskoj.
 
Какве бре хомофобија. Па управа неше земље је ултра хомосексуална. Сад испада, ко је против АВ, одмах је хомофоб.

- - - - - - - - - -



И ја. Зато само Напредно и уз Вучића. Ја немогу, јер сам сељачина. Али и мене можда преваспитате.

Ne znam kakve veze uprava zemlje ima sa tim. Stvar je prosta. Građani Srbije u poslednjih par godina u celini manje mrze homoseksualce, što je super. Naime sad je javni diskurs "oni mi ne smetaju, samo neka se ne eksponiraju", a 90ih i ranih 00ih je bio "Sve bi ja to na Goli Otok". Dakle, progres.
 
Stvar je u tome sto su oni svoje seksulano opredeljenje ispolitizovali
ne vidim da im je ovde u Srbiji ista uskraceno ili da su ponizavani

mnoge poznate licnosti iz sveta umetnosti na primer su bili ili su lgbt pripadnici
ne poznajem ih mnogo ali one koje znam svi imaju posao i rade bez problema.
sada smo dobili i premijerku iz njihovih krugova,tako da ne znam sta hoce
egzibicionizam koji manifestuju u prajdovima ne treba da im sluzi na cast
i ne treba da se ljute sto narod to ne prihvata, nekulturno je i degutantno

Како не разумеш??? ОНИ ХОЋЕ СВА МОГУЋА ПРАВА КОЈА НЕМА НИ ЈЕДАН НОРМАЛАН
ГРАЂАНИН СРБИЈЕ САМИМ ТИМ ШТО ЈЕ ПЕДЕР И ЛЕЗБОС. Они сматрају да је довољно да
кажу ЈА САМ ПЕДЕР/ЛЕЗБОС и да је то довољно за све што им је потребно или траже... од тога да се инсталирају на руководећа места па до свих могућих погодности и потраживања САМО ЗАТО ШТО СУ НАСТРАНИ.Осим њих још једино Цигани имају ПРОЂУ мимо свих закона и прописа, рецимо, ухвати полиција Цигу у вршењу кривичног дела, приведу га - И ОДМАХ ГА ПУСТЕ ЈЕР ЈЕ ЦИГАНИН..... а ја да тако нешто урадим одмах би заглавио на робију.........
Исто то САМО СА ДАЛЕКО ВЕЋИМ ЗАХТЕВИМА ТРАЖЕ И ОВИ...
 
Ne znam kakve veze uprava zemlje ima sa tim. Stvar je prosta. Građani Srbije u poslednjih par godina u celini manje mrze homoseksualce, što je super. Naime sad je javni diskurs "oni mi ne smetaju, samo neka se ne eksponiraju", a 90ih i ranih 00ih je bio "Sve bi ja to na Goli Otok". Dakle, progres.

Није тачно... одувек је било "oni mi ne smetaju, samo neka se ne eksponiraju"...... а сада та популација УПРАВО ЗАХТЕВА ДА СЕ ЕКСПОНИРА НА НАЈОДВРАТНИЈИ МОГУЋИ НАЧИН - ОД ДЕЧИЈИХ ЗАБАВИШТА ПА СВЕ ДО ПРЕМИЈЕРСКОГ МЕСТА ------- и да им једина ПРЕПОРУКА и СТРУКА буде сексуална настраност..........
 
Realno problem većine pedera i lezbi , bar onih tzv. normalnih koji nisu to po profesiji , je u svesti većine gradjana Srbije ,a ne u zakonima i državnoj politici , naime ako će dva pedera dobiti po peečki ako se zagrle ili poljube na javnom mestu , onda im je slaba vajda što je predsednik biseksualac , premijerka lezba,a postoji i zakon protiv diskriminacije .
A realno u Srbiji je mnogo veća šansa da dva pedera dobiju po nosu u pomenutoj situaciji ,iako nikog faktički ne ugrožavaju ,nego recimo u Austriji , Danskoj,Brazilu ,USA ili Španiji ,tako da je problem LGBT raje u mentalitetu velikog dela naroda ,a ne u pravnim rešenjima i državnoj politici , koja može samo donekle da popravi i usmeri to javno mnjenje da bude tolerantnije , al to je mnogo dugotrajniji i neizvesniji proces .
 
Ми треба да рашчистимо да ли смо овакви какви смо уопште цивилизација јер у свакој цивилизацији бити геј је стил живота заснован на сексуалним склоностима, док је у Србији бити геј постало занимање.

Данас ако желиш да оствариш неку предност коју не можеш или је ниси достојан, довољно је да викнеш да си геј и да си због тога калимеро којег сви мрзе и пам.. ево сви у држави се укључе да подрже твоја права и доделе ти улогу жртве

To je tako u zemljama koje su većinski homofobne.

Srbi upravo time što su homofobni povećavaju broj parada po godini i neke borbe za prava.

Kada ne bi bili toliko homofobni realno ni gejevi ne bi imali potrebu toliko da ističu svoja prava.
 

Back
Top