Paralelno studiranje

Bokaa14

Početnik
Poruka
21
Pozdrav,

Završila sam drugu godinu gimnazije i polako počinjem da kujem planove za budućnost. Već par godina zanima me programiranje, informaatika, matematika i slične discipline, tako da slobodno vreme pokušavam da prilagodim samostalnom usavršavanju. Još uvek se dvoumim da li upisati smer Informatika na Prirodno-matematičkom fakultetu u Beogradu, ili Informacione sisteme i tehnologije na FONu (mada mi se više dopada prva opcija). E sad, slušala sam dosta od jednogodišnjoj IT akademiji, dobra i loša iskustva. Sve u svemu, verujem da je isplatljivo ako smo spremni da uložimo svoj maksimum, i usavršavamo se van časova. Da li neko ima iskustva, ili zna, da li mogu upisati fakultet i IT akademiju paralelno, tj. da li mogu uskladiti predavanja? :)

Hvala unapred!
 
Pozdrav,

Završila sam drugu godinu gimnazije i polako počinjem da kujem planove za budućnost. Već par godina zanima me programiranje, informaatika, matematika i slične discipline, tako da slobodno vreme pokušavam da prilagodim samostalnom usavršavanju. Još uvek se dvoumim da li upisati smer Informatika na Prirodno-matematičkom fakultetu u Beogradu, ili Informacione sisteme i tehnologije na FONu (mada mi se više dopada prva opcija). E sad, slušala sam dosta od jednogodišnjoj IT akademiji, dobra i loša iskustva. Sve u svemu, verujem da je isplatljivo ako smo spremni da uložimo svoj maksimum, i usavršavamo se van časova. Da li neko ima iskustva, ili zna, da li mogu upisati fakultet i IT akademiju paralelno, tj. da li mogu uskladiti predavanja? :)

Hvala unapred!

IT akademija nudi mogućnost da se uči od kuće preko dls sistema.
Mada ne hvale ih puno jer 90% studenata koji završe akademiju uče kodove napamet, bez logike.
Moj predlog ti je da upišeš FON. A ako budeš imala višak slobodnog vremena upiši kurs engleskog da dobiješ sertifikat.
 
IT akademija je shit, dolazili su nam na praksu momci i devojke sa IT akademije - znaci imao sam utisak da nista, ali nista skoro nisu naucili.
Izmisljeno za mlacenje para.

Fakultet je vise nego dovoljan, na fakultetu (PMF ili FON, sve jedno) ces nauciti vise nego dovoljno - ako budes vredna, i ako budes ucila kako treba da se uci.
PMF pravi odlicne programere, sa njima imam odlicna iskustva, tako da je to moja topla preporuka.
I da, sto rece kolega, ako vec imas slobodnog vremena, uci neki strani jezik, to ce ti i te kako trebati jer sve IT firme rade za strane klijente (ako vec i same firme nisu strane), pa je znanje engleskog neophodno, a znanje jos nekog jezika pored engleskog je samo plus!
Ni ne razmisljaj o IT akademiji. To nije akademija (akademija je naziv koji bi smele da nose samo ozbiljne visokoskolske ustanove u rangu fakulteta i jace). To je obican kurs, izvikan, i preskup.
 
Moje preporuke idu za Matematički fakultet. Ako ti programiranje i matematika idu, ovo je definitivno pravi izbor.
FON je okej, ali moje neko mišljenje je da je on više prenapucan, jednostavno računarske nauke, programiranje su bliže matematici nego menadžerskom faksu i to je kraj priče, opet to je neko moje mišljenje..
 
Pozdrav,

Završila sam drugu godinu gimnazije i polako počinjem da kujem planove za budućnost. Već par godina zanima me programiranje, informaatika, matematika i slične discipline, tako da slobodno vreme pokušavam da prilagodim samostalnom usavršavanju. Još uvek se dvoumim da li upisati smer Informatika na Prirodno-matematičkom fakultetu u Beogradu, ili Informacione sisteme i tehnologije na FONu (mada mi se više dopada prva opcija). E sad, slušala sam dosta od jednogodišnjoj IT akademiji, dobra i loša iskustva. Sve u svemu, verujem da je isplatljivo ako smo spremni da uložimo svoj maksimum, i usavršavamo se van časova. Da li neko ima iskustva, ili zna, da li mogu upisati fakultet i IT akademiju paralelno, tj. da li mogu uskladiti predavanja? :)

Hvala unapred!

S obzirom da te interesuje i matematika, vise bih ti preporucio Matematicki fakultet. I da upises i FON ili MATF, svakako neces imati problema sa pronalazenjem posla. Ja konkretno studiram na MATF, na master studijama sam na smeru Informatika, i mogu da kazem da sam jako zadovoljan znanjem iz programiranja, ali i iz matematike. Ukoliko hoces malo vise matematike, onda smer racunarstvo i Informatika.

IT akademiju izbegavaj, niko koga poznajem je nije pohvalio, samo ces baciti pare. Kontaktiraj me ukoliko hoces malo vise informacija. Pozz :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top