НЕНОРМАЛАН НАГОН ЗА МЕСОМ- шницле, пршута, роштиљ

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Нисам био неки меоождер, мада га ни избегавао. Али сам увек више волео у нечему, сарми, паприци, ђувечу, паприкашу. Грозио сам се када негде у ресторану добијем само шницлу без прилога.
Али, од пре годину и нешто више, имам ненормалну глад за месом, и то сланим, јаким, попут пршуте, роштиља, шницли. Ручам, поједем дезерт и онда смажем без хлеба рецимо 150 грама чајне, која ми личи на млевену пршуту.

Шницле бих јео уместо хлеба. Пилетина ми се не тражи, некако блага, као и печење.

Одувек ми се после јела тражили нешто слано, али сам то раније решавао сиром, сланим, јаким, зрели. Ужасавам се младог сира,
Али сада, морам да једем неку јаку пршуту, роштиљ, шницлу...

Некада сам могао да издржим цео пост 6 недеља, сада не могу ни 3 дана. Неки дан сам појео дуплу порцију паприкаша без меса, са целим краставцем и луком, и отишао у град. за сат времена се умало нисам срушио, сав обамро.

Уз месо ми се тражи газирано али не кисела вода од које се надмем, него кокта, коле и сл.

Да ли ми фали неки минерал?

Има ли ко идеју?
 
19275227_783939751779977_2112622688448494028_n.jpg
 
Ljudski organizam je postao zavisan od mesa. Kad sam postao vegetarijanac, shvatio sam kakav je to poremećaj organizma i koliko su ljudi u stvari postali robovi mesa, to jest koliko su se pretvorili u proždrljive životinje. I meni je u početku bilo teško bez mesa, ali kasnije se čovjek skroz odvikne, postane mnogo bolji čovjek, mirniji si, koncentracija i pamćenje daleko bolje, bolja kondicija, bukvalno sve ti se popravi kad se odrekneš mesa. Samo je potrebno vrijeme da se očistiš od tog zla.
 
Ljudski organizam je postao zavisan od mesa. Kad sam postao vegetarijanac, shvatio sam kakav je to poremećaj organizma i koliko su ljudi u stvari postali robovi mesa, to jest koliko su se pretvorili u proždrljive životinje. I meni je u početku bilo teško bez mesa, ali kasnije se čovjek skroz odvikne, postane mnogo bolji čovjek, mirniji si, koncentracija i pamćenje daleko bolje, bolja kondicija, bukvalno sve ti se popravi kad se odrekneš mesa. Samo je potrebno vrijeme da se očistiš od tog zla.

Zato sam i postavio ovu sliku. Imam primer i iz svog komiluka kojeg vise nema, svi pomrli od raka. Neko ce reci da je od bombardovanja, ali u drugim zemljama nije bilo bombardovanja, sto se vise konzumira meso to je veci procenat smrtnosti.

Да ли ми фали неки минерал?

Има ли ко идеју?

Obamrlost i umor hoce od manjka gvozdja. Najbolje da odradis pregled i vidis.
 
Zato sam i postavio ovu sliku. Imam primer i iz svog komiluka kojeg vise nema, svi pomrli od raka. Neko ce reci da je od bombardovanja, ali u drugim zemljama nije bilo bombardovanja, sto se vise konzumira meso to je veci procenat smrtnosti.



Obamrlost i umor hoce od manjka gvozdja. Najbolje da odradis pregled i vidis.

Covek pita jedno ti odgovaras deseto.
U Rusiji zene najvise umiru od karcinoma grlica materice, a sigurno nije to od mesa nego zato sto
je nepoznato da postoje vakcine;)
 
nista ne valja previse

gledaj da smanjis , zameni pasuljem , graskom i sojom.

verovatno radis teze poslove , oni traze meso.

zavisi i koliko god imas

ako si mladji - smanji

ako si stariji - rokaj , ako imas pare da kupis , jednom se zivi


ovi sto se stalno neceg odricu mi cesto nisu jasni , kao da ce da zive 100 god vise a pitanje je hoce li i dan
 
Хвала озбиљним коменататорима. а и оним неозбиљним.
Напунио сам 60 лета. Живим градским животом, значи не физикалишем.

А повика на месо. или млеко... Мој ђед и баба су живели по 90 година на млеку, и месу ако га је било, кувано и димљено, да, димљено,
Нису имали лецитине, протеине, суплементе, омеге...
А рођени Американци, погрешно названи "Индијанцима" су били номади хранили се 90% сушеним месом од дивље говеди, па им ништа није фалило док нису дошли европски "просветитељи".
Од чега живе Ескими?
Здрав човек има 32 зуба, од тога 4 очњака. а очњак није за травцчице.

Али мене чуди та изненадна глад за месом јаких укуса, кажем пилетина ми безлична, Риба такође.

Иначе, кад год сам давао крв на анализу, гвожђе супер.

Зато сумњам на неки минерал. од кад знам за себе, мени не падне шећер него со.

Иначе, воду пијем на силу, Заправо ми се тражи само током јела, а кажу да је тада не треба пити. Уместо воде, тражи ми се сок (и то газирани) , јогурт, млеко, сурутка, расо, било шта јаче од воде.

- - - - - - - - - -

А за соју ваљда не мислиш озбиљно? Мани се тога што читаш. Уозбиљмо се. Каква бре соја, побогу?
 
Нисам био неки меоождер, мада га ни избегавао. Али сам увек више волео у нечему, сарми, паприци, ђувечу, паприкашу. Грозио сам се када негде у ресторану добијем само шницлу без прилога.
Али, од пре годину и нешто више, имам ненормалну глад за месом, и то сланим, јаким, попут пршуте, роштиља, шницли. Ручам, поједем дезерт и онда смажем без хлеба рецимо 150 грама чајне, која ми личи на млевену пршуту.

Шницле бих јео уместо хлеба. Пилетина ми се не тражи, некако блага, као и печење.

Одувек ми се после јела тражили нешто слано, али сам то раније решавао сиром, сланим, јаким, зрели. Ужасавам се младог сира,
Али сада, морам да једем неку јаку пршуту, роштиљ, шницлу...

Некада сам могао да издржим цео пост 6 недеља, сада не могу ни 3 дана. Неки дан сам појео дуплу порцију паприкаша без меса, са целим краставцем и луком, и отишао у град. за сат времена се умало нисам срушио, сав обамро.

Уз месо ми се тражи газирано али не кисела вода од које се надмем, него кокта, коле и сл.

Да ли ми фали неки минерал?

Има ли ко идеју?

Mozda si se navukao na hemudzu iz mesa,posto ga gare sa solju i xy sastojcima...A mozda ti fali vitamin b12 ili gvozdje i sl..Bolje uradi krvnu sliku davidsi kako stojissaholesterolom itd..

- - - - - - - - - -

Хвала озбиљним коменататорима. а и оним неозбиљним.
Напунио сам 60 лета. Живим градским животом, значи не физикалишем.

А повика на месо. или млеко... Мој ђед и баба су живели по 90 година на млеку, и месу ако га је било, кувано и димљено, да, димљено,
Нису имали лецитине, протеине, суплементе, омеге...
А рођени Американци, погрешно названи "Индијанцима" су били номади хранили се 90% сушеним месом од дивље говеди, па им ништа није фалило док нису дошли европски "просветитељи".
Од чега живе Ескими?
Здрав човек има 32 зуба, од тога 4 очњака. а очњак није за травцчице.

Али мене чуди та изненадна глад за месом јаких укуса, кажем пилетина ми безлична, Риба такође.

Иначе, кад год сам давао крв на анализу, гвожђе супер.

Зато сумњам на неки минерал. од кад знам за себе, мени не падне шећер него со.

Иначе, воду пијем на силу, Заправо ми се тражи само током јела, а кажу да је тада не треба пити. Уместо воде, тражи ми се сок (и то газирани) , јогурт, млеко, сурутка, расо, било шта јаче од воде.

- - - - - - - - - -

А за соју ваљда не мислиш озбиљно? Мани се тога што читаш. Уозбиљмо се. Каква бре соја, побогу?

Breteidi kodnutricionistenek ti kaze sta daodradis..

- - - - - - - - - -

https://www.google.com/search?q=car...eid=chrome-mobile&ie=UTF-8#q=craving+for+salt

Sta znam ko zna dal uopste imas problem il setripujes i koji je u sv sl odradi sve sto stignes odkslike u konsultacji sa dr..

- - - - - - - - - -

Inace nisam basprevis eupucenaal koliko sesecam moze gvozdje dati budeok nak slici al dabudebrazno il tako nesto aj kad isopam link nacicu...Al imas par testovakoji serade sa gvozdjem daseutvrdista dobijaorganizam...
 
Joj, немој ми и ти са холестеролом... Највећа превара прича о холестролу.

Чуо сам од пријатеља да може да има везе са мањком Б витамина, мада не видим логику.

Иначе, сухомеснато купим махом на пијаци од малих произвођача а свеже месо рачунајући сланину и пршуту када је сезона, само домаћа радиност, то добијам директно. Без адитива.
 
Joj, немој ми и ти са холестеролом... Највећа превара прича о холестролу.

Чуо сам од пријатеља да може да има везе са мањком Б витамина, мада не видим логику.

Иначе, сухомеснато купим махом на пијаци од малих произвођача а свеже месо рачунајући сланину и пршуту када је сезона, само домаћа радиност, то добијам директно. Без адитива.
Problem je ta kolicina soli koju unosis, ne samo meso, a i kolicina masti jer to sto jedes puno je masti i soli.
 
А за соју ваљда не мислиш озбиљно? Мани се тога што читаш. Уозбиљмо се. Каква бре соја, побогу?

estrogen i aluminijum su najveći problem kod soje i to ne samo kod ove GMO nego i kod obične ako je nadjete
možda se vodi kao "zdrava hrana" ali je kao "zdrava" zabranjena deci pre treće godine života
pravi hormonalni karamol u organizmu, aluminijum ko aluminijumizuzetno opasna stvar...
soja se stavlja u 95% industrijskih slatkiša i biskvita

- - - - - - - - - -

KANCEROGENA
 
Ja baš žderem meso stalno.

Ali kvalitetno meso koje je skuplje.

Čajne, viršle i slične proizvode ne jedem. Ne bih preporučio ni tebi da ih jedeš sa svojih 60 godina jer

a) Ne treba ti toliko nezdrave masti u organizmu
b) Stariji si čovek i manje se krećeš od dvadesetogodišnjaka

Ako se odjednom pojavila ogromna potreba za slanim, ja bih preporučio hitnu analizu krvne slike.

Problem leži u tome što izuzetno slana hrana povećava pritisak vrlo lako. Viši pritisak dovodi ne samo do oslabljenja srca, već i do oslabljenja arterije. Pogotovo kod ljudi koji navrše preko 40 godina života.

S druge strane je veoma čudno da ti se prijelo baš toliko meso kada je ovakva vrućina.

Meni se čini da imaš deficit gvožđa. PItanje je da li ti se isto tako pije veoma hladna voda, pogotovo sa ledom?! Ako da, radi se o deficitu gvožđa.

Inače, u sve mesne prerađevine trpaju sojine ljuspice i sojine proteine. To izbegavaj, soja nije zamena za meso ma šta neko pisao.
 
Joj, немој ми и ти са холестеролом... Највећа превара прича о холестролу.

Чуо сам од пријатеља да може да има везе са мањком Б витамина, мада не видим логику.

Иначе, сухомеснато купим махом на пијаци од малих произвођача а свеже месо рачунајући сланину и пршуту када је сезона, само домаћа радиност, то добијам директно. Без адитива.

e slušaj i ja isto ko ti u uvodnom postu možda i koje jelo više...

a isto tako sam protiv vegana medjutim valja malo pročistiti organizam

ne musli, to je glupost nad glupostima nego mekinje ili klice (kad proklja seme sasuši se i izmelje,ne jede se uveče jer su jake)

dakle par kašika pšeničnih klica, par kašika ovsenih mekinja, ako uspeš da nadješ i ražane
prelij skuvanim mlekom od pirinča (ima u prahu samo staviš 4 kašike u 0,5l ključale vode i eto ga)

da vidiš čudo - odjednom imaš otpor ka mesu neko vreme
čak i ako ga pojedeš makar istog uksa bilo - ne prija

inače da znaš - Nemci su po nordijskim zemljama pokrali svu stoku da bi hranili svoje trupe
mada sustanovnici nordijskih zemalja pored ribe voleli i rmetinu, ipak nemačka pljačka im je dobro došla:
broj srčanih oboljenja pao na trećinu za samo 4 godine

ne kažem ja da čovek nije svaštožder eto pomenuo si one očnjake
ali ne zaboravida čovek ima i tzv. slepo crevo a ono je obradjivalo celulozu

A krvma grupa ne sme mnogo mesa da konzumira
B krvna grupa je gotovo zavisna od mesa, čak im je i dijeta sa tri puta meso nedeljno

- - - - - - - - - -

aditivi u gaziranim pićima ili slatkišima mogu biti uzrok nesanice jer se organizam bori sa hemijskim jedinjenjima i ne može da se opusti
a sa nesanicom kreću i rasejanost i razdražljivost i ostali nemiri

stres je okidač za šećer i kancer

- - - - - - - - - -

zvanična odnosno KOMERCiJALNA medicina definitivno može da mi ****** - PROGRAMIRANE SUJETNE NEZNALICE kojima papirologija važnija od nečijeg zdravlja i to samo dok ima para.

LIČNO poznajem čoveka kom su otkazali bubrezi a koža se upalila jer je organizam preko kože pokušao da se otarasi štetnih elemenata

spasilo ga je čudo

kineska medicina tj akupunktura odnosno TOK ENERGIJE i prelazak na žitarice
da, čovek je imao psorijazu - sad ima bolju kožu od moje
dodajmo da je radio na otvorenom i po zimskim uslovima

- - - - - - - - - -

a za kraj bih odado još nešto oko aditiva
bez cigareta se ne može - bez duvana se može
samo nateraš sebe da predješ na duvan pa da vidiš da i kad ne zapališ - nema krize i zabole te baš
još samo sebe da nateram da izdržim još malo duže neću ni imati želju...
 
Poslednja izmena:
zvanična odnosno KOMERCiJALNA medicina definitivno može da mi ****** - PROGRAMIRANE SUJETNE NEZNALICE kojima papirologija važnija od nečijeg zdravlja i to samo dok ima para.

LIČNO poznajem čoveka kom su otkazali bubrezi a koža se upalila jer je organizam preko kože pokušao da se otarasi štetnih elemenata

spasilo ga je čudo

kineska medicina tj akupunktura odnosno TOK ENERGIJE i prelazak na žitarice
da, čovek je imao psorijazu - sad ima bolju kožu od moje
dodajmo da je radio na otvorenom i po zimskim uslovima

Ovde Prorok suptilno naglašava da je deficit vitamina B glupost. :lol: A da su doktori šarlatani u nekim slučajevima.

Mogu da potvrdim da jesu šarlatani u većini slučajeva i samo gleda da se što pre oslobode pacijenta.

Ipak, analiza krvi je neophodna.
 
Хвала озбиљним коменататорима. а и оним неозбиљним.
Напунио сам 60 лета. Живим градским животом, значи не физикалишем.

А повика на месо. или млеко... Мој ђед и баба су живели по 90 година на млеку, и месу ако га је било, кувано и димљено, да, димљено,
Нису имали лецитине, протеине, суплементе, омеге...

- - -[/COLOR]

А за соју ваљда не мислиш озбиљно? Мани се тога што читаш. Уозбиљмо се. Каква бре соја, побогу?
Tvoji su deda i baba ziveli jako dugo, ali je u to vreme to bio izuzetak, ljudi su ziveli mnogo krace.
Kazes da su jeli prshut ili meso . Jeli su ga, ali 4-5 x godisnje. Ljudi su jeli jako malo jer im je meso , a i ostale
djakonije bilo nedostupno. Danas se ljudi razvaljuju od mesa sto naravno nije dobro, a razvljajuju se jer kupuju
najjeftinije meso koje je puno kojekakvih otrova i onda mrtvi ladni smazu dnevno i pola kg mesa , uz to
i mesne preradjevine.

Ti sa 60 godina zivota morao bi pod hitno da smanjes bilo kakvo meso, a da ove preradjevine potpuno izbacis.
Pij vodu sa limunom, zasladi je evstackim zasladjivacem pa pij dva litra dnevno, inace ti se lose pise.
Ta tvoja potreba za slanim mesom tebi je samo iz glave, nema veze sa organizmom.
 
Tvoji su deda i baba ziveli jako dugo, ali je u to vreme to bio izuzetak, ljudi su ziveli mnogo krace.
Kazes da su jeli prshut ili meso . Jeli su ga, ali 4-5 x godisnje. Ljudi su jeli jako malo jer im je meso , a i ostale
djakonije bilo nedostupno. Danas se ljudi razvaljuju od mesa sto naravno nije dobro, a razvljajuju se jer kupuju
najjeftinije meso koje je puno kojekakvih otrova i onda mrtvi ladni smazu dnevno i pola kg mesa , uz to
i mesne preradjevine.

Još jedna velika glupost. Ljudi na selu imaju pristup direktnom mesu. Znam mnoge ljude po Banatu koji svakoga dana jedu meso i ribu, dok su upravo ljudi po gradovima osuđeni na prerađevine.

Jeli meso 4-5 puta godišnje.:hahaha: Jbt, gde ti živiš?! Da li tebi reč ''svinjokolja'' nešto znači? Kada roku krmaču od 150kg i osuše meso za sledećih godinu dana :lol:
 
Još jedna velika glupost. Ljudi na selu imaju pristup direktnom mesu. Znam mnoge ljude po Banatu koji svakoga dana jedu meso i ribu, dok su upravo ljudi po gradovima osuđeni na prerađevine.

Jeli meso 4-5 puta godišnje.:hahaha: Jbt, gde ti živiš?! Da li tebi reč ''svinjokolja'' nešto znači? Kada roku krmaču od 150kg i osuše meso za sledećih godinu dana :lol:

Ja i pricam o tom vremenu ( od pre 100 godina) kada se jedna svinja jela godinu dana, a nije je jeo jedan covek nego 5-6 ukucana,
a i ne znaci da ako svinja ima 150 kg zive vage ima i 150 kg prsuta.
 
Nebitno, sve se to iskoristilo na neki način. Sve se jelo, ništa se nije bacalo. I pre 100 godina se jelo meso kako treba, i opet je bilo daleko zdravije od današnjih mešavina, a ovom sigurno baba i deda nisu živeli u vreme WW1. Možda i jesu, to ponovo ne menja stvari da je život na selu mahom bio stočarski i da je izvor mesa bio praktično nepresušan.

Baš u to vreme su ljudi kvalitetno pravili meso, a koristili veoma visoke ambare da ga suše. U današnje vreme se ta praksa rezervisala samo za neke lokacije sa puno vetra tokom leta.

A na jugu Srbije su se uveliko pravili ćevapi pre 100. godina.

Sva dobra hrana se pravila i ranije, samo se nije zapisivalo zbog zločinačke administracije. Otud i prvi podaci tek krajem 19. veka o srpskoj hrani.
 
b) Stariji si čovek i manje se krećeš od dvadesetogodišnjaka
Више се крећем од све омладине, доста пешачим, никад испод 5 км дневно осим кад је ба лоше време.
*
Ako se odjednom pojavila ogromna potreba za slanim,
S druge strane je veoma čudno da ti se prijelo baš toliko meso kada je ovakva vrućina.
Није баш одједном, има рецимо година дана, мало –помало
*
Problem leži u tome što izuzetno slana hrana povećava pritisak vrlo lako.
Ето још једне муке нелогичне, имам хронично 110-75 притисак
*
PItanje je da li ti se isto tako pije veoma hladna voda, pogotovo sa ledom?
Не нешто посебно хладна, плашим се за грло, али увек помешам чесмовачу са мало хладне, јер БГ вода има одвратан укус, посебно је бљутава кад је топла
 
Расејаном пророку:

ne musli, to je glupost nad glupostima nego mekinje ili klice (kad proklja seme sasuši se i izmelje,ne jede se uveče jer su jake)
То ми је редовни доручак, клице, мекиње, овсене. Оахуљице и музли су ко зна како прерађени
*
A krvma grupa ne sme mnogo mesa da konzumira
ни једна логика не важи за ме, ја сам ти по крвним групама не ловац него ратар

- - - - - - - - - -

За Rayelu:
Pij vodu sa limunom, zasladi je evstackim zasladjivacem pa pij dva litra dnevno, inace ti se lose pise.
Пијем и лимун и ђумбир јер оба имају јаке и задрте укусе. Само, вештачки заслађивачи у мене неће, ни по коју цену, Помало меда, добијам директно од проверениих пчелара
 
Јео се и "дроб" кавурма, па ништа никоме није фалило...

- - - - - - - - - -

Све што једем једем пребрзо, од малена, повремено покушавам да испоштујем оно правило бар 24 покрета вилицом пре гутања, мада понекад оде залогај посла 3-4
 
Више се крећем од све омладине, доста пешачим, никад испод 5 км дневно осим кад је ба лоше време.
*


Није баш одједном, има рецимо година дана, мало –помало
*

Ето још једне муке нелогичне, имам хронично 110-75 притисак
*

Не нешто посебно хладна, плашим се за грло, али увек помешам чесмовачу са мало хладне, јер БГ вода има одвратан укус, посебно је бљутава кад је топла

Nizak pritisak se ne leči lekovima, samo hranom. Ništa, ako ti je HRONIČNO nizak pritisak, onda uživaj u slanoj hrani.

Ipak, povedi računa o bubrezima.
 
Zato sam i postavio ovu sliku. Imam primer i iz svog komiluka kojeg vise nema, svi pomrli od raka. Neko ce reci da je od bombardovanja, ali u drugim zemljama nije bilo bombardovanja, sto se vise konzumira meso to je veci procenat smrtnosti.



Obamrlost i umor hoce od manjka gvozdja. Najbolje da odradis pregled i vidis.

pa cekaj nije covek nista pominjo smrt i dal lose utice sto mu se jede jaka rana
 

Back
Top