KREATORI...

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.297
Otvaramo novu temu za sve vas kojima je ljubav presudna stvar u zivotu.

1. Da li verujete u sudbinu?
2. Koliko ste u mogucnosti da kreirate svoju ljubav?
3. Da li ste sujeverni?
4. Baksuz ili sreckovic?

Da li mislite da vam je sudbina odredjena ili mozete da uticete na nju?...
Da li ste se zapitali, da ste odredjenog momenta u zivotu odabrali drugi put, kako bi sada vash zivot izgledao?...
Koliko sujeverje utiche na vas?...
Smatrate li da ste rodjeni pod srecnom zvezdom ili nemate srece?...
 
Pa ovako....

Sudbina je samo onaj jedan momenat, impuls za dalji tok radnje na koji cemo mi uticati da se nesto razvije ili ne. Na primer: sudbina je da se dvoje nadju na istoj zurci, a da li ce oni ostati zajedno, e to je vec na njima.

nisam preterano sujetna, tj. pre sam bila, ali sad sam sve manje. Cak sta vise, nerviraju me razni "obicaji".

A da li sam srecnica ili baxuz..... hm sta znam, mislim da je to relativno, malo jedno, malo drugo :)
Verujem da sve ima svoj razlog i da u svakom zlu ima malo dobra i u svakom dobru mrva zla.
 
Psihologue:
1. Da li verujete u sudbinu?
2. Koliko ste u mogucnosti da kreirate svoju ljubav?
3. Da li ste sujeverni?
4. Baksuz ili sreckovic?

Da li mislite da vam je sudbina odredjena ili mozete da uticete na nju?...
Da li ste se zapitali, da ste odredjenog momenta u zivotu odabrali drugi put, kako bi sada vash zivot izgledao?...
Koliko sujeverje utiche na vas?...
Smatrate li da ste rodjeni pod srecnom zvezdom ili nemate srece?...
Ne znam tačno šta se podrazumeva pod sudbinom. Svako ima neko svoje tumačenje, što se nje tiče. Ako bih verovala u sudbinu, morala bih verovati u Boga. A po tom pitanju se ne izjašnjavam.
Nisam sujeverna, ali sam često imala neke svoje "rituale". To nije do sujeverja, a neko iz tvoje ordinacije bi sigurno bolje objasnio...
Baksuz.
Mislim da se svako zapitao ŠbbKbb...
I mislim da nema ničega goreg od - propuštene prilike. Zato je najbolje uvek pokušati...
 
Petar_Pan:
Direkt Astrologija... :arrow: :lol:

Kakva crna sudbina i sujeverje... jel u 21-om veku jos ima tako glupih ljudi da veruju u to? :razz:

Ma samo zezam nekoga. :wink: :lol:

Ochekivah od tebe pilotu da se izjasnish osim neverice i tracha..Pratio sam tvoje neke
odgovore.Umesh ti ...Lichish mi na sreckovica...
 
Psihologue:
1. Da li verujete u sudbinu?
2. Koliko ste u mogucnosti da kreirate svoju ljubav?
3. Da li ste sujeverni?
4. Baksuz ili sreckovic?
...

U sudbinu ne verujem, mislim, ne verujem da je svakom odredjena...A sujeverna nisam, naprotiv, sve me to bas pomalo i nervira...
A da sam sreckovic - jesam. :-D :-D
 
Mislim da svako kroji svoju sudbinu. Naime, postoje razne mogucnosti, opcije za koje se odlucujemo i to je kontinuirani proces..

Nikada nisam dovodila u sumnju svoje odluke ( mislim na one krupnije ) i vrlo,vrlo retko razmisljam u stilu *sta-bi-bilo kad-bi-bilo*..

( verovatno zato sto mi se vec dugo dopada stanje tj. situacija u kojoj se nalazim :) )

Nisam sujeverna, a sreca je relativna stvar.
 
Sve sto je lepo kratko traje a ti ako znas da si ti tvorac svoje sudbine imaces dobar zivot.Sreca je samo jedan lep san zato sanjajte i imacete srecu ,ako sanjas ruzan san desice ti se ruzna stvar ako sanjas lepu desice ti se lepa stvar.
 
1. Sudbina: ne postoji nista sto je iznad mene i mog htenja. Moja volja na prvom mestu. Sudbina je hriscanska glupost koja je izmisljena da bi zivot postao bezgranicno dosadan.
2. U mogucnosti kreiranja svoje ljubavi: onoliko koliko ja kao jedna polovina ulazem sebe u vezu i odnos sa partnerkom.
3. Sujeveran samo kada su trke F1 u pitanju, u ljubavi ne.
4. Ne postoji sreckovic ili baksuz. Sve je to opet vezano za pitanje volje pozrtvovanja za ljubav i kreiranje i egzistiranje sopstvenog Ja kroz ljubav.
 
Psihologue:
Otvaramo novu temu za sve vas kojima je ljubav presudna stvar u zivotu.

1. Da li verujete u sudbinu?
2. Koliko ste u mogucnosti da kreirate svoju ljubav?
3. Da li ste sujeverni?
4. Baksuz ili sreckovic?

.

verujem da svako kroji svoju sudbinu...
nisam u mogutjnosti da kreiram ljubav....
nisam sujeveran (mada ne vidim kakve to veze ima al ajd sad)
nisam preterano ni sretjan ni baxsuz...deshavalo mi se i lepo i ruzhno...
 
Sudbina i ja. :-D
Dijalekticki odnos, zajedno kreiramo zivot. Sudbina zavisi od energije koju covek nosi.
Sujeverje je nesto deseto. Nisam sujeverna. Sreckovic u ljubavi, o da, o da, o da! :-P
Al' opet to ima veze sa mnom. Duboko verujem da nam se uglavnom desava ono sto zelimo, ono sto nasa energija privlaci. :-D
Kad god se osecam lose, to obicno nije zato sto se nesto ruzno desilo, nego zato sto sam napravila cvor u glavi. I onda sam destruktivna. Al' brzo kapiram.
 
pikax:
Mislim da svako kroji svoju sudbinu. Naime, postoje razne mogucnosti, opcije za koje se odlucujemo i to je kontinuirani proces..

Nikada nisam dovodila u sumnju svoje odluke ( mislim na one krupnije ) i vrlo,vrlo retko razmisljam u stilu *sta-bi-bilo kad-bi-bilo*..

( verovatno zato sto mi se vec dugo dopada stanje tj. situacija u kojoj se nalazim :) )

Nisam sujeverna, a sreca je relativna stvar.

Imash li lanchic sa krstom oko vrata? Brojanicu mozda na rucI ili neku amajliju...
Nikada u zivotu se nisi dvoumila? Zelish mi reci da si oduvek birala pravu stvar !!!
Ako bodesh u centar svaki put izrazito si talentovana...
 
Psihologue:
Otvaramo novu temu za sve vas kojima je ljubav presudna stvar u zivotu.

1. Da li verujete u sudbinu?
2. Koliko ste u mogucnosti da kreirate svoju ljubav?
3. Da li ste sujeverni?
4. Baksuz
Da li mislite da vam je sudbina odredjena ili mozete da uticete na nju?...
Da li ste se zapitali, da ste odredjenog momenta u zivotu odabrali drugi put, kako bi sada vash zivot izgledao?...
Koliko sujeverje utiche na vas?...
Smatrate li da ste rodjeni pod srecnom zvezdom ili nemate srece?...

definitivno sam baksuz
uvek nesto userem
ali uvek
 
A u kom smislu svi. Padesavaju se svima i dobre i lose stvari. Je ne verujem da je neko baksuz a neko ne. "Zivot je ono sto napravis od njega" - sto kaze jedna aktuelna reklama... Bobbo, pa ja sam tu, nisi bas totalni baksuz...
 
Psihologue:
Imash li lanchic sa krstom oko vrata? Brojanicu mozda na rucI ili neku amajliju...
Nikada u zivotu se nisi dvoumila? Zelish mi reci da si oduvek birala pravu stvar !!!
Ako bodesh u centar svaki put izrazito si talentovana...

Nemam lancic, ni brojanicu, niti nosim amajliju :)
Ono sto sam do sada birala ( govorila sam o krupnijim stvarima u zivotu ) je bila prava stvar i zadovoljna sam svojim izborima :)

Nisam ni napisala da se nikada nisam dvoumila !! :shock:
Dvoumim se ja, ali pre donosenja neke odluke.

Jesam, ako ti to nazivas talentom
 
Sad cu malo da budem plagijator...iz razloga sto sam ovo sto cu napisati cula od dve osobe pa parafraziram njihove reci jer se slazem sa njima.
Juce od jedne osobe, danas isto to od potpuno druge.

Sudbina postoji...
Ceo ovaj svet se sastoji iz guglova i guglova uzroka i posledica koji su medjusobno isprepletani na taj nacin da niko ne moze da ih u potpunosti poveze i predvidi sta ce se desiti.
Jednostavno, sve sto se desava desava se unutar jednog ogromnog zatvorenog sistema koji je nemoguce razumeti u potpunosti. Zato je sudbina nepredvidiva, na nacin na koji se ona najcesce shvata. Sudbina se ne predvidja, ona se desava...svi mi sada zivimo svoje sudbine.
Ja ipak verujem da se mogu osetiti neki opsti momenti...bas zbog te energije o kojoj divlja prica mnogo lepse nego sto bih ja to umela...

Srecna ili baksuz?
Baksuzi su baksuzi zahvaljujuci sebi i svojoj malodusnosti...srecni su srecni takodje zahvaljujuci sebi i svojoj bezrezervnoj veri u neke stvari i pozitivnoj energiji koju usmeravaju ka stvarima koje zele u zivotu. Ja sam uverena u to.
Mogla bih da kazem da imam vise srece no sto sam baksuz...ali sama sam zasluzna za to...
Jednostavno, dobre stvari u zivotu nam se desavaju kad smo spremni i zreli za njih...otuda valjda ona izreka da sreca prati hrabre.

A sto se ljubavi tice...sta da kazem sem - veruj u ljubav i ljubav ce doc'... :)
 
AntunTun:
verujem da svako kroji svoju sudbinu...
nisam u mogutjnosti da kreiram ljubav....
nisam sujeveran (mada ne vidim kakve to veze ima al ajd sad)
nisam preterano ni sretjan ni baxsuz...deshavalo mi se i lepo i ruzhno...

Kako nisi u mogucnosti da kreirash ljubav-koliko pruzash toliko i dobijesh sve zavisi od tebe ( i od pravog izbora partnera ) .
Ima veze sa strahom ( sujeverje ) da izgubish il dobijesh shto ne zelish?
(momci koji ne zele da se vezu beze od ozbiljnih devojaka)...
 
E sad zamislite svet u kojem se niko nicemu ne nada... - pesimizam
Ili zamislite svet gde niko od nicega ne strahuje - anarhija

Daklem jos od prvog formiranja ljudskih zajednica postajele su u drustvu te 2 potrebe zarad odrzavanja mira i blagostanja. Usaditi im strah i nadu i bice mirni i pokorni... Idealni za prosperitet drustva...
I tako ti se mudraci dosetise i smislise religiju... Ubacise i strah(od boga, djavola, onostranog zivota, legijama iz pakla itd) i ubacise veru ili ti nadu (u boga, u dobro, u istinu, u sudbinu, u ljubav)... Ubacise i neke druge stvari koje smatrase za pozitivnima...obicaje...ali to je vec druga prica...

Ljudi imaju potrbu da veruju i da se nadaju. A sve to proistice iz prirode coveka kao i bilo kojeg ljudskog bica, i instinkta za produzenjem vrste i ljubavi kao najmocnijeg segmenta tog instinkta... Ljudi imaju potrebu da vole i budu voljeni i da budu srecni... A ako nisu imaju potrebu(instinkt) da se nadaju(teze) tome... Stoga su podlozni manipulacijama... A sujeverja i paraznoverja su nista drugo do manipulacije...

Sudbina nije zapisana i mi je sami stvaramo... Mada i termin sudbina... je samo produkt manipulacije... Sudbina ne postoji... Kao ni bog, kao ni djavo, kao ni zilion izmisljenih stvari ... vec opisanih...

Slabi su oni koji veruju da ce sudbina doci, hrabri su oni koji veruju da ce svoj put sami stvoriti.
 

Back
Top