Jel zna neko ???
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Jel zna neko ???

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Post Jel zna neko ???

Pozz narode samo sam hteo nesto da vas pitam ....

Nikad nisam vadio stalan zub a trebao bi sledece nedelje ... Pa me interesuje ako mi zubar da anesteziju da li cu ja da osetim neku bol u tom trenutku dok ga bude vadio ???
    Rakija mi i godi i skodi , taj te drugi svojoj kuci vodi . . https://www.youtube.com/watch?v=PlmF49LdYDU ! !

Buduća legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5205

Podrazumevano Re: Jel zna neko ???

neces, osetices samo pritisak..a mozda neces ni to
    ali ces da osetis bol dok ti bude davao anesteziju
    i bolece te mesta gde ti je zabadao iglu neko vreme posle

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    267

Oči će da ti ispadnu kad prestane dejstvo anestezije.....
    I Wanna Be Adored

Zainteresovan član ktre (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    20

Mene je licno bolelo i u trenutku kad su mi ga vukli kljestima, al nije nista strasno u sustini. Mnogo gadno sto tece krv, i ne mozes da ispljujes ko covek od anastezije nego usvinjis sve oko sebe.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio jelen.co Pogledaj poruku
    Oči će da ti ispadnu kad prestane dejstvo anestezije.....
    Ne secam se da se to desilo.
    To je bila njegova priča.

Buduća legenda
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    873

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku

Nikad nisam vadio stalan zub a trebao bi sledece nedelje ... Pa me interesuje ako mi zubar da anesteziju da li cu ja da osetim neku bol u tom trenutku dok ga bude vadio ???
    ako anestetik sadrzi manje od 2% aktivne supstance, ili ako ima neku fabricku gresku, onda anestezija deluje slabo. zato su najbolji Nemacki,Francuski i Slovenacki anestetici, koji drze do svog kvaliteta.
    Poslednji put ažurirao/la Miller : 25.06.2017. u 16:52 Razlog: nfs

Moderator petar.petrovic (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    155

Sve zavisi kakav je zubar.....Kod dobrog zubara se ne oseti nista.....Cak sam i vadio zivac i nisam apsolutno nista osetio,iako svi kazu da to jako boli....

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    975

Ma bre ne osetis nista, a i taj ubod za anesteziju takodje je nista, nekoliko sati ti je utrnuto to mesto i to je sve..

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    377

ma jok. danas se moderni lokalni anestetici kombinuju za vazokonstriktorima tako da je oticanje anestetika sa mesta aplikacije minimalno. jedini je problem ako je zub zagnojen i onda anestezija slabije deluje, mada to iole zubar sa malo mozga u glavi odbija da uradi. em boli, em moze doci do sepse (blage ali ne smrtonosne). oboicno se kombinuju lidokain i adrenalin koji spreci oticanje anestezije sa mesta aplikacije. nek si nam ziv i zdrav
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    15661

Mozda ce te malo zaboleti bockanje anestezijom, ali sam zub ne bi trebao.
    https://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/197-Igre-bez-granica

Poznat ChristopherWalken (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    348

Ja sam dosad izvadio jedno 6, 7 stalnih zuba i mogu reci da to nije nista strasno. Mozda bude bolelo ali veoma malo pogotovo dok daje anesteziju. I to je eventualno 3, 4 sekunde mada i to zavisi od majstora
    Posle moze komotno da ti odsece nos da ne osetis nista. Glavudza ko bubanj
    Kad vadi ne boli nista nego je vise neki tup osecaj nelagode kad krene da puca po lobanji to jest kada se zub odvaja od vilice. Gadno je ako je zalomljen pa ti onda onom sipkom izlomi zub pa ga vadi deo po deo. Cak ni to nista ne boli ali krca po glavi pa samo odzvanja.
    I bolje je ako je majstor musko. Zena svakako moze biti odlican zubar ali svi kazu da su za vadjenje zuba mnogo bolji muskarci jer za to treba poprilicno snage i da se dobro trgne.
    Sve u svemu - preziveces

- - - - - - - - - -

I, da, vrlo verovatno ce te boleti ta rana kad prestane anestezija ili mozda budes imao glavobolju ali ni to nije nista sto brufen ili kafetin ne moze da resi.
    This life is an illusion, Your mind is perceptive.
    We were born alone, We will die alone.
    We are all, Alone

Buduća legenda
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    873

Citat Original postavio dlugomir Pogledaj poruku
    Mozda ce te malo zaboleti bockanje anestezijom, ali sam zub ne bi trebao.
    nece ni to

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio snoshaj efendija Pogledaj poruku
    ma jok. danas se moderni lokalni anestetici kombinuju za vazokonstriktorima tako da je oticanje anestetika sa mesta aplikacije minimalno. jedini je problem ako je zub zagnojen i onda anestezija slabije deluje, mada to iole zubar sa malo mozga u glavi odbija da uradi. em boli, em moze doci do sepse (blage ali ne smrtonosne). oboicno se kombinuju lidokain i adrenalin koji spreci oticanje anestezije sa mesta aplikacije. nek si nam ziv i zdrav
    E pa u tome i jeste moj problem .. Zub jeste zagnojen a boli me .... I to bas bas ..
    Poslednji put ažurirao/la Nina : 25.06.2017. u 22:50
    Rakija mi i godi i skodi , taj te drugi svojoj kuci vodi . . https://www.youtube.com/watch?v=PlmF49LdYDU ! !

Ističe se
    Učlanjen
    29.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sotire vađenje sa anestezijom ne boli

Primećen član
    Učlanjen
    04.09.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

sve zavisi koliko je zeznut zub, i kakav je zubar. mozes da se oznojis ali ne osetis nista, mozda malo ako povuce meso.
    jedna zubarka mi je radila operaciju zuba i nisam osetio nista, morala je da ga odsece od vilice jer nije hteo da se izvadi, trajalo jer bar 40 minuta, bol nisam osetio nakon dejstva anestezije a rana zarasla za par dana, dakle, bas nikakvih problema nisam imao.
    druga je isto radila 40 minuta, sekla zub u 3 dela da bi ga izvukla, tada mi je trebalo nedelju dana da prodje bol i dve nedelje da zaraste rana.
    dakle, ova druga je radila brze, i cimala vise, i ostetila meso. ova prva je bila sporija i pazljivija.
    sve zavisi od zuba i od zubarke.

Ističe se
    Učlanjen
    29.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imaš zubara koji imaju laku ruku,i zubara sa teškom rukom

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.09.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ChristopherWalken Pogledaj poruku
    Ja sam dosad izvadio jedno 6, 7 stalnih zuba i mogu reci da to nije nista strasno. Mozda bude bolelo ali veoma malo pogotovo dok daje anesteziju. I to je eventualno 3, 4 sekunde mada i to zavisi od majstora
    Posle moze komotno da ti odsece nos da ne osetis nista. Glavudza ko bubanj
    Kad vadi ne boli nista nego je vise neki tup osecaj nelagode kad krene da puca po lobanji to jest kada se zub odvaja od vilice. Gadno je ako je zalomljen pa ti onda onom sipkom izlomi zub pa ga vadi deo po deo. Cak ni to nista ne boli ali krca po glavi pa samo odzvanja.
    I bolje je ako je majstor musko. Zena svakako moze biti odlican zubar ali svi kazu da su za vadjenje zuba mnogo bolji muskarci jer za to treba poprilicno snage i da se dobro trgne.
    Sve u svemu - preziveces

- - - - - - - - - -

I, da, vrlo verovatno ce te boleti ta rana kad prestane anestezija ili mozda budes imao glavobolju ali ni to nije nista sto brufen ili kafetin ne moze da resi.
    Kako ti izgledas kad se nasmejes? XD

- - - - - - - - - -

PPP

- - - - - - - - - -

Meni su vadili 8cu pre godinu danamsm i jabila presrecnajos rela ribi kao sve u fulu zbog anestezije adodjemeni ona tebi je to bilo toliko zajebano da se nisi zaila ne bi ti ni vadili,a posle kad jeprestala da deluje anestezija cepala sam brufe il sta godnarednadvadana i bila svanaduvena i bolelo me...

- - - - - - - - - -

Mozda i pre dve godite totalno imam osecaj zavreme i prostor

N3W nije na forumu
              l̪̤͋͗̎o͊ͣ̿̓lͬ̈ͭ
    Iskusan N3W (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    149

Citat Original postavio petar.petrovic Pogledaj poruku
    Sve zavisi kakav je zubar.....Kod dobrog zubara se ne oseti nista.....Cak sam i vadio zivac i nisam apsolutno nista osetio,iako svi kazu da to jako boli....
    NIsam nikada vadio zube, ali ovo ovde napisano je isto iskustvo koje dele i neki moji prijatelji. Zavisi od toga koliko je dobar zubar. Kod nekih ne osetiš bukvalno ništa. Izvuku zub dok kažeš keks.
    - "Follow the Whistler"
    https://goo.gl/ZzJBkd

Ističe se
    Učlanjen
    10.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

I ja mislim da je sve do zubara. Moje lično iskustvo.
    Ali?
    Ima jedna za mene neverovatna stvar vezano za ovu priču.
    Strah, panika, autosugestija, psihosomatska reakcija ?
    Šta je ne znam.
    Moja supruga je strahovit paničar kad je zubar u pitanju. Ona se u stvari plaši bola. Ima izraženu tremu pred odlazak kod zubara.
    I šta joj se dešava tamo ?

Par puta se onesvestila tokom tretmana vađenja živca.
    Obavezno naglasi zubaru da se jako plaši (kako ga ne bi uhvatila panika u slučaju da joj padne mrak) i ovaj je tretira kao malo dete malte ne.

Problem je u tome što joj se više puta desilo da anestezija uopšte ne deluje na nju ?
    Kako je to moguće, nije mi jasno ?
    Da li je moguće da ona na neki način sopstvenim strahom, onemogući dejstvo anestezije ?
    Čak joj je doktorka u par navrata duplirala, ponovila dozu i opet ništa ?

Prema tome, treba biti oprezan kada je strah ili fobija u pitanju. Ne treba ga hraniti i razvijati.
    Neće vam vaditi bubreg, izvadiće vam samo zub ?

Opušteno, sve to ne traje duže od minuta (vađenje).

Još jedan savet. Ako je kutnjak u pitanju, za svaki slučaj izaberite nekog muškarca sa jačom rukom.

Meni se desio jedan slučaj sa kutnjakom. Mlada zubarka - krhke konstitucije mi je dala anesteziju. Sve je bilo ok, ništa nisam osećao, ali je moj kutnjak bio sa četiri raklja koji su imali malo veći ugao grananja nego što je uobičajeno.

Gledam ja devojku, zapinje, muči se, stegla ona klešta, okreće ih upreda, a moj zub se neda pa neda. Vidim počinje da se znoji, malo od napora, malo od vrućine, malo od blama. Čekam kada će mi jedna krupna kapljica znoja pasti sa njenog lica na moje.

A ja za divno čudo ništa ne osećam. Delije anestezija samo tako. Samo u par navrata čujem krckanje. Bilo mi je nekako žao, ali kad začuh jedva suzdržano stenjanje, prilikom naprezanja, ja se nasmejah onoliko koliko mi je dozvoljavao položaj njenih klešta koja su mi bila u ustima.
    Ona stade, pogleda me i reče: Pa vi se smejete, a ja vam vadim zub?
    Ja samo slegoh ramenima.
    Nisam videla jači koren, nastavi ona i prekide započetu rabotu.
    Okrete telefonom nekog profesora koliko sam razumeo.
    Neprođe mnogo, kad se na vratima ordinacije pojavi jedan rmpalija u belom mantilu sa šakama ko u Švarcnegera.
    Uhvati ona klešta, nateže levo, desno, napred, nazad i iščupa mog četvororakljaša za tili čas ?

Eto, i ovo može da se dogodi ako je kutnjak u pitanju, i ako imate jake korenove.

Ističe se
    Učlanjen
    29.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Na neke osobe anestezije ne deluje,pa mora dve anestizije dobiti

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    267

Citat Original postavio Andrija28 Pogledaj poruku
    Na neke osobe anestezije ne deluje,pa mora dve anestizije dobiti
    Ja mogu da te ošamutim, dok trepneš.......
    I Wanna Be Adored

Buduća legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5205

Citat Original postavio Radovan Četvrti Pogledaj poruku
    I ja mislim da je sve do zubara. Moje lično iskustvo.
    Ali?
    Ima jedna za mene neverovatna stvar vezano za ovu priču.
    Strah, panika, autosugestija, psihosomatska reakcija ?
    Šta je ne znam.
    Moja supruga je strahovit paničar kad je zubar u pitanju. Ona se u stvari plaši bola. Ima izraženu tremu pred odlazak kod zubara.
    I šta joj se dešava tamo ?

Par puta se onesvestila tokom tretmana vađenja živca.
    Obavezno naglasi zubaru da se jako plaši (kako ga ne bi uhvatila panika u slučaju da joj padne mrak) i ovaj je tretira kao malo dete malte ne.

Problem je u tome što joj se više puta desilo da anestezija uopšte ne deluje na nju ?
    Kako je to moguće, nije mi jasno ?
    Da li je moguće da ona na neki način sopstvenim strahom, onemogući dejstvo anestezije ?
    Čak joj je doktorka u par navrata duplirala, ponovila dozu i opet ništa ?

Prema tome, treba biti oprezan kada je strah ili fobija u pitanju. Ne treba ga hraniti i razvijati.
    Neće vam vaditi bubreg, izvadiće vam samo zub ?

Opušteno, sve to ne traje duže od minuta (vađenje).

Još jedan savet. Ako je kutnjak u pitanju, za svaki slučaj izaberite nekog muškarca sa jačom rukom.

Meni se desio jedan slučaj sa kutnjakom. Mlada zubarka - krhke konstitucije mi je dala anesteziju. Sve je bilo ok, ništa nisam osećao, ali je moj kutnjak bio sa četiri raklja koji su imali malo veći ugao grananja nego što je uobičajeno.

Gledam ja devojku, zapinje, muči se, stegla ona klešta, okreće ih upreda, a moj zub se neda pa neda. Vidim počinje da se znoji, malo od napora, malo od vrućine, malo od blama. Čekam kada će mi jedna krupna kapljica znoja pasti sa njenog lica na moje.

A ja za divno čudo ništa ne osećam. Delije anestezija samo tako. Samo u par navrata čujem krckanje. Bilo mi je nekako žao, ali kad začuh jedva suzdržano stenjanje, prilikom naprezanja, ja se nasmejah onoliko koliko mi je dozvoljavao položaj njenih klešta koja su mi bila u ustima.
    Ona stade, pogleda me i reče: Pa vi se smejete, a ja vam vadim zub?
    Ja samo slegoh ramenima.
    Nisam videla jači koren, nastavi ona i prekide započetu rabotu.
    Okrete telefonom nekog profesora koliko sam razumeo.
    Neprođe mnogo, kad se na vratima ordinacije pojavi jedan rmpalija u belom mantilu sa šakama ko u Švarcnegera.
    Uhvati ona klešta, nateže levo, desno, napred, nazad i iščupa mog četvororakljaša za tili čas ?

Eto, i ovo može da se dogodi ako je kutnjak u pitanju, i ako imate jake korenove.
    moja cerka je stavila pre dve godine fiksnu protezu
    da bi se postavili zubi u pravilan polozaj, rekli su joj da izvadi obe gornje cetvorke, a kasnije ce verovatno trebati i donje
    zubarka koja nam je prijateljica i koja odlicno radi je pozvala kolegu sa druge klinike
    ona ne radi vadjenje zuba jer kaze da nema dovoljno snage da iscupa u dva poteza, a ne zeli da muci pacijente
    tako da si potpuno u pravu da su muski zubari za vadjenje bolji

Queen
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    315

radovane nije psihosomatski kod nekih ljudi anestezija jednostavno ne deluje...mislim da se radi o ridjim ili crvenokosim ljudima ako me secanje ne vara davno sam o tome citala

- - - - - - - - - -

6. Prilikom operacije riđokosim ljudima je potrebno oko 20% više anestezije, nego ljudima s bilo kojom drugom bojom kose. Veruje se da je ovo povezano sa genom MC1R.
    http://www.beogradnocu.com/10-neverovatnih-cinjenica-o-ridokosim-ljudima/
    https://hr.sott.net/article/12504-Bogostovlje-na-gnojnom-oltaru-Kakva-trulez-je-alfa-i-omega-cijepljenja

Ističe se
    Učlanjen
    29.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio jelen.co Pogledaj poruku
    Ja mogu da te ošamutim, dok trepneš.......

Ošamuti ti sebe

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    377

E pa u tome i jeste moj problem .. Zub jeste zagnojen a boli me .... I to bas bas ..
    ako je zagnojen, prvo mora da se izleci infekcija. prodor anestetika do nerva sprecava gnoj (to se u farmakoterapiji zove farkmakoloska barijera. moras prvo da saniras upalu antibioticima inace ce da boli prilicno.
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    377

Citat Original postavio Miller Pogledaj poruku
    ako anestetik sadrzi manje od 2% aktivne supstance, ili ako ima neku fabricku gresku, onda anestezija deluje slabo. zato su najbolji Nemacki,Francuski i Slovenacki anestetici, koji drze do svog kvaliteta.
    anestezija deluje slabo uglavnom ako postoji infekcija ili ako se anestezija ne da strucno. meni je u vojsci vadjen zub, vadio ga lik koji je tek zavrsio stomatologiju i dosao na odlsluzenje vojnog roka i radio je kao zubar u stacionaru. iako nije bilo upale vadjenje je bolelo kao da anestezije nije bilo.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •