Nov racunar 2 dana posle crn ekran

***** MI MATER AKO SU ONI NORMALNI 1500 NOV SISTEM.OK TO SU ODRADILI STIGAO KOMP UPALIO NA 5 MINUTA OTISAO DO WC I NATRAG OPET CRN EKRAN PA TUZICU IH MAJKE MI

- - - - - - - - - -

**** ih servis u pm da ih **** pun mi ***** novih racunara uzmem polovne komponente i dokurca ovde se vuce da vadi samo pare od mene a glavni problem nije popravio
Odnesi im to i nek ti daju nov racunar,ili ih stvarno tuzi.Bezobrazluk
 
***** MI MATER AKO SU ONI NORMALNI 1500 NOV SISTEM.OK TO SU ODRADILI STIGAO KOMP UPALIO NA 5 MINUTA OTISAO DO WC I NATRAG OPET CRN EKRAN PA TUZICU IH MAJKE MI

- - - - - - - - - -

**** ih servis u pm da ih **** pun mi ***** novih racunara uzmem polovne komponente i dokurca ovde se vuce da vadi samo pare od mene a glavni problem nije popravio


Druže, moguće je da problem uopšte nije do njih... ako im nisi nosio monitor i taj adapter hdmi/vga (koji meni deluje kao glavni uzrok svih tvojih problema) već samo kućište, moguće je da je sa konfom sve ok, a da je problem sa tim adapterom ili tvojim produžnim kablom/strujom.
Ja bih na tvom mestu probao da vežem komp na neki hdmi monitor i proverio da nije u tome problem...
 
Da izvinjavam se ako je neko dolazio da vidi sta je bilo.Sve u svemu ispostavilo se da treba monitor sa vecim refresh rate minimum 100,a ja sam imao 60hz.A monitor je bukvalno izgoreo posle 2 dana rada
ako si naseo na ovu priču tek onda si debil , monitor je izgoreo jer nije ni bio dobar , uvalili su ti neki krš sa lagera koji je stojao ko zna gde i koliko ili još gore radio kod njih , u podešavanjima grafičke ima lista modusa koje podržava tako da ovo objašnjenje ne pije vodu a sam monitor ako ne podržava rezoluciju i osvežavanje onda on ne bi ni radio nikako
 
Ma uopste ne kontam-kako moze da MORA min 100 Hz?Pogotovo sto danas-a i pre je bilo tako-bas MALI broj monitora ima 100 Hz r/rate...obicno 60, ili 75...Mislim Ti na grafickoj podesis-rezoluciju slike, dubinu u bitima-16,32 i REFRESH rate-Ti stavihs na 60 Hz-ako je monitor na 60 Hz...E jedino ako si stavio u setovanjima na 100 HZ- a monitor podrzava samo 60 ili 75...Ali opet-kod mene softver grafickje dozvoljava samo KOLIKO MONITOR moze moze da izgura...
 
Ma uopste ne kontam-kako moze da MORA min 100 Hz?Pogotovo sto danas-a i pre je bilo tako-bas MALI broj monitora ima 100 Hz r/rate...obicno 60, ili 75...Mislim Ti na grafickoj podesis-rezoluciju slike, dubinu u bitima-16,32 i REFRESH rate-Ti stavihs na 60 Hz-ako je monitor na 60 Hz...E jedino ako si stavio u setovanjima na 100 HZ- a monitor podrzava samo 60 ili 75...Ali opet-kod mene softver grafickje dozvoljava samo KOLIKO MONITOR moze moze da izgura...

Upravu si sto si rekao ako ti je monitor na 60 hz trebalo bi graficka karta da se prilagodi monitoru i rezoluciji

Kad sam menjao graficku karticu RR je bio 60 hz i nije moglo da se izmenja jer monitor je tako napravljen
 
Upravu si sto si rekao ako ti je monitor na 60 hz trebalo bi graficka karta da se prilagodi monitoru i rezoluciji

Kad sam menjao graficku karticu RR je bio 60 hz i nije moglo da se izmenja jer monitor je tako napravljen

Opet ne razumem izvini?Monitor i graficka kartica su dve komponente koje SARADJUJU-graficka klartica posdalje signal monitoru i ovaj prikazuje sliku...Ako probas da namestis BILO STA sto monitro ne moze da izvede/prikaze dobices oruku sigurno...Ugl kao sto sam vec napisao-Graficka ima vise mogucnosti ali monitor je taj koji sputava...Ali opet-nemoguce damonitor "mora" biit na 100 Hz...Ako je limit monitora 60 ili 75 namestis tako u setovanjima grafike(desni klik/display/setings/grafic adapter) i mislim da treba da izbaci SAMO MOGUCE rezime rada...Ako monitor nema 100 Hz-zasto bi grafika i pokussavala da izgura 100 HZ?P.C. ja imam Nvidiju kod mene je bar tako...
 
Ma ljudi nije graficka neka masina jel rx550 to je low profile malo nesto jace od gt 730 ali ovaj izasla je pre mesec dana...

A ima u rx550 kad sam video majstor licno pokazao rx550 minimum requirements na KUTIJI gde lepo pise minimum 100hz jer rx550 ima gaming clock automatski se pali kada se pokrene neka igrica i pokusava da gura maksium,znaci izvlaci maksimalno frejmova i refresh rejta...

EDIT:Graficka nije masina neka al moze 4k da podrzi a moze takodje nesto malo jacu rezoluciju od 4k ali posle 4k nije vise nizasta previse baga a ovako non gaming 4k moze youtube i sve ostalo lepo da tera
 
Poslednja izmena:
Ma ljudi nije graficka neka masina jel rx550 to je low profile malo nesto jace od gt 730 ali ovaj izasla je pre mesec dana...

A ima u rx550 kad sam video majstor licno pokazao rx550 minimum requirements na KUTIJI gde lepo pise minimum 100hz jer rx550 ima gaming clock automatski se pali kada se pokrene neka igrica i pokusava da gura maksium,znaci izvlaci maksimalno frejmova i refresh rejta...

EDIT:Graficka nije masina neka al moze 4k da podrzi a moze takodje nesto malo jacu rezoluciju od 4k ali posle 4k nije vise nizasta previse baga a ovako non gaming 4k moze youtube i sve ostalo lepo da tera
alo bre ko zna šta je tebi maistor pokazao
ta cifra koju ti pominješ nema nikakvoga uticaja na rad monitora , može tvoja grafička da da i 1000 hz sliku ako monitor prikazuje samo 60 on će prikazivati samo 60 inače tih 100hz znači samo da u vertikalnoj sinhronizaciji grafička daje 100 slika u sekundi tj u jednoj selundi on 100 puta osveži sliku , ako tvoj monitor osvežava 60 puta sliku tada će on i prikazivati samo 60 slika u sekundu iliti to je broj frejmova u sekundi
 
Ja čuo mora 101 herc. Ponekad moraju i nehercijanski talasi.

Najbolje na planinu Rtanj da se odnese na servisl. Kod prastarih, oni će da znaju šta i kako da srede. :mrgreen:

:rotf:
evo skupila se ekipa da razmotri:hahaha:
Aliens.jpg

pravac Rtanj :prpa:
 

Back
Top