Sigurica lajk

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
Svi žele da budu voljeni i prihvaćeni i to je ok.
Međutim, kada ta potreba postane opsesija, vidimo koliko je savremeni čovek zapravo žedan prave ljubavi.

Na fenomen lajkova gledam kao na prosjaka koji redovno prosi malo pažnje, jer je inače sam, neprihvaćen, nevoljen dovoljno ili na pravi način isl.

Kada se „lajk“ pojavio kao fenomen, prvo što mi je palo na pamet je da li će se neko ikada ubiti (ili ubiti drugog čoveka) jer nije dobio lajk ili dovoljan broj lajkova – i ta mi se zamisao tada činila kao moja suluda fantazija ali, ubistva i samoubistva zbog lajkova se već uveliko dešavaju.

Lajkovima se trguje, lajkovi se trampe, o njima se priča, lajkovi su vest..lajk je postao fenomen za sebe ali, ne zaboravimo njegovu osnovnu svrhu, a to je dobijanje emocije.

Ipak, izdvaja se jedna posebna grupa emotivnih očajnika (taj očaj ne mora da bude konstantan, može da traje samo kao faza razume se, ali je ipak očaj) a to je kada neko postavi sluku sa svojom decom.
Ko to uradi, siguran je da će dobiti dosta lajkova, baš kao prosjak koji je izabrao mesto u gradu gde prolazi reka ljudi.

Ti lajkovi čak ne moraju da budu ni iskreni, već stavljeni reda radi, ali eto „rade posao“.
Slede lajkovi kućnih ljubimaca i dalje, sve zahtevniji i komplikovaniji (pogledi koji oduzimaju dah, zalasci sunca, hrana, itd) međutim, slike sa decom su postale sigurna moneta za kupovinu simpatija, pozdrava, malih emotivnih trzaja koji onome ko trguje takvim fotografijama negde u podsvesti rezonuju kao „u redu je, nisi sam..ljudi te još uvek vole..“

Dakle, za razliku od fotografija ili snimaka koji su kreativni, hrabri, iznenađujući, avanturistički..koji prikazuju neobične situacije, nova otkrića isl, ti „sigurica lajkovi“ mu dođu kao najjeftiniji talog ili mulj društvenih mreža kojeg bi svi nekako da izbegnu, ali ipak tu i tamo ugaze u to i umažu cipele..
Šta vi mislite o tome i koji bi još lajkovi mogli da se tretiraju kao „sigurica lajkovi“?

Zahvaljujem
man-and-children-playing-soccer-a4cn0t.jpg
 
Dobijem ospice kad vidim klipove gdje se starima pomaže kad prelaze ulice , prosjacima se dijeli hrana i sl .
Čekam scenu gdje je komarac slomio nogu a svi plaču oko njega .

Ha.ha,ha...........Mi smo zemlja straaca i kriminalaca.Uglavnom.Ja sam to primjetila vec odavno.

- - - - - - - - - -

Apsolutno tacno romanticno.....:(

- - - - - - - - - -

Na drustvenim mrezama zive nedrustveni ljudi.

Apsolutno tacno
 
prva stavka ti je nedorechena
ostalo pada u vodu , isuvishe je tupavo da chak i korisnici sajtova koji uzivaju i podrshci lajkovima znaju tachno zashto i zarad chega to rade

prva rechenica je za prichu.
 
Ja se dicim i ponosan sam na njih! :super:

Sto si ljubomoran? :kez:

Da se ne dicim reputacionim poenima - napravio bih 100 klonova!:rtfm:

Ja menjao nikove da sjebem repke,do sada pet -šest puta...Nisam sabirao (ybe mi se),ali bih imao sigurno četiri pet hiljada...Smetala nekima reputacija,pa da im udovoljim-
mene zabolelo...:mrgreen:

- - - - - - - - - -

A kako se ovde obračunava reputaciona moć ? :p

Dobiš lajkove!:hahaha::rotf:
 
Ta reputacija najviše prija onima kojima se više ne diže, očigledno. Seksualne frustracije. :mrgreen:

Repka, ili lajk prija onima koji su srecni kada vide da je njihovo misaljenje neko prihvatio, uvazio, razumeo...

Ja sam recimo zadovoljan kada dobijem repku jer znam da se misljenje tog coveka u tom momentu poklopilo sa mojim.

Davao sam repke i najvecim net "nerijateljima" ovde kada su nesto pametno i dobro napisali.....

Uvek sam iskren kada dajem repku, nikada ne dajem repku ako ne mislim da je neko zasluzio.
 
Ima svakakvih anomalija...

Vrlo često vidimo baš jadne primere-

I tako jedna "uticajna" društveno angažovana ostavi neki post - rasplamsa se polemika pljušte komentari i izdvoji se polemika jedne gospodje i gospodina. Počne tu kakav si ti, kakva si ti, šta ti, šta ti - kad gospodja u jednom momentu postavi sliku svog deteta- evo ja sam mama ovog dečaka i još navede ime....
 
Ima svakakvih anomalija...

Vrlo često vidimo baš jadne primere-

I tako jedna "uticajna" društveno angažovana ostavi neki post - rasplamsa se polemika pljušte komentari i izdvoji se polemika jedne gospodje i gospodina. Počne tu kakav si ti, kakva si ti, šta ti, šta ti - kad gospodja u jednom momentu postavi sliku svog deteta- evo ja sam mama ovog dečaka i još navede ime....

Pa kad je popizdila što je zarozuša!:hahaha::rotf:
A trebalo bi da je boli kerec i za to!:hahaha1:
 
i koji bi još lajkovi mogli da se tretiraju kao „sigurica lajkovi“?

Citati. Mudre misli mudrih ljudi...Na stotine. Nemam ništa protiv upotrebe 1-2 citata koji odgovaraju naslovljenoj temi (problemu, pitanju...), ali citati radi citata ili one "oslikane reči", ili kako to već gde zovu..., pa još sa sve macama, kucama, ružama... to mi sve liči na "iznuđivanje" lajkova.
 
pored tog aspekta potrebe za pažnjom, pohvalom, potvrdom vrednosti, prihvatanjem, te mlade mame zatrpavajući FB slikama čeljadi zapravo grade svoj identitet kroz ulogu majke.
kao što ja npr. gradim svoj identitet oko samotnjaštva kao neke moje bitne karakteristike... te otvorih pregršt tema o tome.
 
pored tog aspekta potrebe za pažnjom, pohvalom, potvrdom vrednosti, prihvatanjem, te mlade mame zatrpavajući FB slikama čeljadi zapravo grade svoj identitet kroz ulogu majke.
kao što ja npr. gradim svoj identitet oko samotnjaštva kao neke moje bitne karakteristike... te otvorih pregršt tema o tome.

E, jadan im posao, ako im treba FB da bi izgradile (ili potvrdile) identitet majke...:(
Ja sam uopšte protiv slika (osim onoga što bi spadalo u kategoriju "umetničke fotografije" na nekom specijalizovanom forumu). Mnogo je teže na verbalnom postu zaraditi lajk.
 
E, jadan im posao, ako im treba FB da bi izgradile (ili potvrdile) identitet majke...:(
Ja sam uopšte protiv slika (osim onoga što bi spadalo u kategoriju "umetničke fotografije" na nekom specijalizovanom forumu). Mnogo je teže na verbalnom postu zaraditi lajk.
A zato mame guraju kolica s bebetom i drkaju onaj selfi
produžetak...I imaju vanderbra i helankice...
 

Back
Top