Isus i Mojsije

marko 2: 27===Subota je nacinjena Coveka radi,a ne covek radi subote;
Dakle je Gospdar Sin Coveciji i od subote.
Ovo jasno govori da je subota nacinjena za coveka, kao i svakio drugi dan,a to je dokaz da dventisti rade i trguju i subotom.
Isis je dosavsi ispunio zakone za buduca pokoljenja.
Adamu Bog nije rekao da slavi subotu, niti bilo kojem svom odabranom coveku.
Imamo dokaz u Bibliji da je tek Mojsije poceo da slavi subotu na izlazak iz ropstva.
Ti si od Noja, ima li igde da je Bog rekao Noju da slavi subotu :?:
Isus je ispunio sve zakone, ukljucujuci i subotu i to je dokazao Radeci subotom, sto nama daje primer,a Bog Jasno kaze Mojsiju: Ne RADI subotom.
Moralni je zakon koji je Bog dao,a Isus potvrdio je da Postujemo bliznbjeg svoga i to je upravo Milost koju Bog trazi od nas,a o njoj se govori jos u jevrejskom Tanahu.
U Mojsijevo vreme je Bog trazio od Izraela da ga postuju jer je bio njihov Bog, koji ih je odabrao da mu budu narod, zar to nisi jos uvek shvatio :?:
Isus je Radio subotom, i to pise jasno u Bibliji, i fariseji su zbog toga hteli da ga ubiju, to tebi nikada nece biti jasno i umreces u neznanju.
Nigde ne pise da je Isus razapet zbog ceremonijalnih zakona, koja je ovo Nebuloza, dragi Boze, oprosti mu, jer ga je generalna "zaslepila" manipulacijom.
Sada si jos i Filistejce uveo u igru.
Adam je stvoren ui Predpotopnom svetu,a iz njega je preziveo samo Noje sa svoja tri sina, od kojih je nastao danasnji svet, neznalice, dzabe ti proucavas Boziju rec, ali su ti neotvorene "duhovne oci", i dokle god budes jevrejin po Izraelskom zakonu,, imas duhovnu smrt.
Zasto pise da trebamo biti jevreji, Obrezani u Srcu, razmisli malo :?:


Savrseno neznanje.

Upravo je suprotno.
Isus sam kaze da je subota stvorena za Adama.
Jevreji kazu da tekstualno i gramaticki to znaci za njega i njegovo potomstvo, a i mi smo to.
Za coveka.

Isus:


Marko 2:27 I govoraše im: Subota je stvorena čoveka radi, a nije čovek subote radi.

Covek na hebrejkskom znaci Adam.

Ustvari Isus tu kaze:

Marko 2:27 I govoraše im: Subota je stvorena Adama radi, a nije Adam subote radi.

Kada je to ona stvorena?

Evo kada:

1.Mo 2:1 Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
1.Mo 2:2 I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svih dela svojih, koja učini;
1.Mo 2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih dela svojih, koja učini;


I kada ne bi stojlao, coveka, Adama.

Ovaj tekst je dovoljan da nam kaze kada je Bog dao suobtu:

Marko 2:27 I govoraše im: Subota je stvorena čoveka radi, a nije čovek subote radi.

Tada kada je stvorena u raju za coveka da ju svetkuje citavu vecnost,

Koga imamo kada je stvorena subota?

Imamo Adama i njegovo potomstvo a ona je stvorena da ju oni drze.

Odbaciti ovo, znaci odbaciti bibliju.

Znas li ti nesto drugo osima subote?
Imas teme o suboti, tema nije subota....
 
Poslednja izmena:
Ništa se ne sekiraj Lorde, pravoslavlje nema ništa protiv homoseksualaca. Dokaz je i upriličena slika sa današnje inauguracije:

DDB2y3NUAAArkOX.jpg

nije on taj koji treba da sudi homoseksualcima,samoubicama i tako dalje....ljudima uopste
 
nije on taj koji treba da sudi homoseksualcima,samoubicama i tako dalje....ljudima uopste

Zna se sta Bog kaze u vezi sa time.

I verski vodja ne moze da se ponasa protiv Bozjeg stava.

A ako to ipak cine, pokazuje da su otpali.
Bludnice.
On je duzan da ju opomene i objasni joj Bozji stav o tome.

A sada da pogledamo.

Hetero, Homo i Lezb.

Ko je bolji?

Hetero se recimo k urva, homo i lezb ne praktikuju svoju sex orentaciju.

Pred Bogom su u redu, Hetero je gad u Bozjim ocima u ovom slucaju.

Sta da se slikao sa heterom koji je kurvar?

Sta bi ste onda rekli?

Nista.

A to je isto gad u bozjim ocima.

A ako se slika sa Lezb koja ne praktikuje svoju orentaciju?

Nista,

To je pred Bogom ok.

Dakle Hetereo, Homo i Lezb, koji ne praktikuju, ne grese pred bogom su ok.
Na hetero mislim ako se ne k urva vec ozeni.

Dakle sve zavisi od prakse, ne od toga kako se ko oseca.
 
Poslednja izmena:
Savrseno neznanje.

Upravo je suprotno.
Isus sam kaze da je subota stvorena za Adama.
Jevreji kazu da tekstualno i gramaticki to znaci za njega i njegovo potomstvo, a i mi smo to.
Za coveka.

Isus:


Marko 2:27 I govoraše im: Subota je stvorena čoveka radi, a nije čovek subote radi.

Covek na hebrejkskom znaci Adam.

Ustvari Isus tu kaze:

Marko 2:27 I govoraše im: Subota je stvorena Adama radi, a nije Adam subote radi.

Kada je to ona stvorena?

Evo kada:

1.Mo 2:1 Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
1.Mo 2:2 I svrši Bog do sedmog dana dela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svih dela svojih, koja učini;
1.Mo 2:3 I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih dela svojih, koja učini;


I kada ne bi stojlao, coveka, Adama.

Ovaj tekst je dovoljan da nam kaze kada je Bog dao suobtu:

Marko 2:27 I govoraše im: Subota je stvorena čoveka radi, a nije čovek subote radi.

Tada kada je stvorena u raju za coveka da ju svetkuje citavu vecnost,

Koga imamo kada je stvorena subota?

Imamo Adama i njegovo potomstvo a ona je stvorena da ju oni drze.

Odbaciti ovo, znaci odbaciti bibliju.

Znas li ti nesto drugo osima subote?
Imas teme o suboti, tema nije subota....

Isus kaze: A ne Covek radi subote.
A onda imamo da su Svi dani od nedelje do nedelje ukljucujuci i subotu stvoreni radi Coveka, po tebi bi onda trebali da slavimo sve dane, :)

Od Adama do Enosa niko niti je slavio subotu niti se pominjalo Bozije ime, i nigde ne pise da je Bog rekao Adamu da drzi subotu, Apsolutno nigde, nemas dokaz u Bibliji.
Adamovo potomstvo je bilo u predpotopnom svetu,a posle potopni svet pripada Noju, od koga mi postasmo.
I kao sto se da videti, Bog je Noju rekoa samo za ciste i neciste zivotinje i nista drugo, znaci ni subote nema, pitam se da li je Noje radio i subotom , :)
Sta znaci rec Zavet, znaci Zavestanje, Amanet ili Poslednja volja.
I sta je Bog ostavio u Amanet Noju i istalim pokoljenjima koji dolaze posle Noja, citamo :

1 I Bog blagoslovi Noja i sinove njegove, i reče im; rađajte se i množite se i napunite zemlju;

2 I sve zveri zemaljske i sve ptice nebeske i sve što ide po zemlji i sve ribe morske neka vas se boje i straše; sve je predano u vaše ruke.

3 Šta se god miče i živi, neka vam bude za jelo, sve vam to dadoh kao zelenu travu.
5 Moj. 12:15, 5 Moj. 14:3
4 Ali ne jedite mesa s dušom njegovom, a to mu je krv.

5 Jer ću i vašu krv, duše vaše, iskati; od svake ću je zveri iskati; iz ruke samog čoveka, iz ruke svakog brata njegovog iskaću dušu čovečiju.

6 Ko prolije krv čovečiju, njegovu će krv proliti čovek; jer je Bog po svom obličju stvorio čoveka.

7 Rađajte se dakle i množite se; narodite se veoma na zemlji i namnožite se na njoj.

8 I reče Bog Noju i sinovima njegovim s njim, govoreći:

9 A ja evo postavljam zavet svoj s vama i s vašim semenom nakon vas.

Znacvi vidimo ovde da nema ni subote, ni desetka ni cistih zivotinja,a ovaj Zavet Bog je ucinio i za narastj koji dolazi posel Noja, pa prema tome, ni za tebe i ni za mene ne vazi ono sto je Bog planirao za Mojsija i izrael,
a to je upravo Desetak, Subota i Ciste zivotinje.

Ovde niko ne odbacuje Boziju rec, vec se ne prihvata ono sto je Bog odredio jevrejima.
 
Prvo trebas da poglefasczadto to Isus kaze.

Koji je problem.
Pa bar to bi trebao da znas.

A kaze zato sto su fsriseji i svestenici subotom pomagali zivotinji a coveku ne.
Pomoci zivotinji im nije posao a pomoci coveku jeste.

I zato Isus kaze da je spasiti zivot coceku subotom vsznije nego subota.
Ili leciti gs.
To u stvari nije krsenje subote.

Subota je stvoreba za Adama i njegovo potomstvo kaze Isus.
Ali nije preteznija od covekovog zivota.
Razumes?

- - - - - - - - - -

Subota je za coveka ne covek rafi subote.
Pa je tako covek, njegiv zivit vazniji.
A ne obrnuto.
Ali kada covekov zivot nije ugrozen ili nena potrebe.
Onda on mora da postuje subotu slussjuci tsko Bogs.
 
Potom sabra Mojsije sav zbor sinova Izrailjevih, i reče im: ovo je zapovjedio Gospod da činite: Šest dana da se radi, a sedmi da vam je svet, Subota počivanja Gospodnjega; ko bi radio u taj dan, da se pogubi.
Druga knjiga Mojsijeva - 35. glava

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovde vidimo da je u vreme Mojsija zakon bio veoma rigorozan.Cak Subotom ni vatra nijue smela da se lozi.Ko bi prekrsio zakon, propisana mu je smrtna kazna.

Sam Isus je kasnije imao zbog tog zakona puno problema sa Farisejima.Dolazio je cesto u sukob s njima, te su ga na kraju i ubili.

Zakon je dat jevrejima robovima iz egipta da im bude "dadilja" ili "tutor" da im uredi svaki aspket njihovog zivota, da ih osvjedoci o njihovoj grsnosti, da ih poducava vjecno jevandjelje i da ih poucava kroz zrtveni sistem o planu spasenja. Jevreji su bili kao danas mala djeca, i Zakon je bio savrseno sredstvo da ih cuva do Mesijinog dolaska. Bozije okrivenje je potpuno u Isusu Hristu koji je dzanje zakona pomerio od NE UCINI do NE ZELI DA TO UCINIS. Izvlaciti iz konteksta Bibliju i optuzivati Boga kako je napravedan i surov vam je svima u krvi i djavo vas samo filuje po mozgu ne vidite nista dalje od prsta.

dispenzacija Blagodati

Sve obajsnjeno u ovim predavanjima. Na kraju krajeva citajte i poslanice koje je pisao apostol Pavle, narocito Galatima, sta on kaze za Zakon a sta za Hrista?
 
21:34 A Gospod reče Mojsiju: Ne boj ga se; jer sam ga dao u tvoje ruke i sav narod njegov i zemlju njegovu; i učini mu kako si učinio Sionu, caru Amorejskom koji življaše u Esevonu.
21:35 I pobiše ga i sinove njegove i sav narod njegov, da ne osta nijedan, i osvojiše zemlju njegovu.


4 Moj. Glava 21 ;34-35


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ovde vidimo jedan od klasicnih genocida koji su ovoga puta , ucinili Jevreji nad Vasancima.Pod zapovescu Mojsija.
 
Poslednja izmena:
Isus pak govori ovako:
Чули сте да је казано: Љуби ближњег свог, и мрзи на непријатеља свог. А ја вам кажем: љубите непријатеље своје, благосиљајте оне који вас куну, чините добро онима који на вас мрзе и молите се Богу за оне који вас гоне; Да будете синови Оца свог који је на небесима; јер Он заповеда сунцу те обасјава и зле и добре и даје дажд праведнима и неправеднима.[19]

Kakva je cast ako samo dobrima cinite dobro?Zar tako ne rade i NEZNABOSCI?
 
Poslednja izmena:
Kako vidimo, stvari se na Bliskom Istoku ni posle nekoliko hiljada godina nisu bitno promenile medju nehriscanima.I dalje vladaju progonstva i genocidi jednih naroda nad drugima, i dalje jedni u ime Boga cine teror nad civilima ...i dokle ce to trajati niko ne zna.
 
Poslednja izmena:
31:7 I zavojštiše na Madijane, kako zapovedi Gospod Mojsiju, i pobiše sve muško.


31:9 I zarobiše sinovi Izrailjevi žene Madijanke i decu njihovu, i zapleniše svu stoku njihovu, krupnu i sitnu, i sve blago njihovo.

31:10 A mesta njihova u kojima življahu i gradove njihove sve popališe ognjem.

31:11 I sve roblje i sav plen, ljude i stoku, uzeše;
31:12 I povedoše k Mojsiju i Eleazaru svešteniku


31:14 I Mojsije se razgnevi na vojvode, na hiljadnike i stotinare, koji se vraćahu s vojske;
31:15 I reče im Mojsije: A što ostaviste u životu sve žene?

31:17 Zato sada pobijte svu decu mušku, i sve žene pobijte, koje su poznale čoveka.



4. Mojsijeva: 31 glava
 
Poslednja izmena:
Potom sabra Mojsije sav zbor sinova Izrailjevih, i reče im: ovo je zapovjedio Gospod da činite: Šest dana da se radi, a sedmi da vam je svet, Subota počivanja Gospodnjega; ko bi radio u taj dan, da se pogubi.
Druga knjiga Mojsijeva - 35. glava

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovde vidimo da je u vreme Mojsija zakon bio veoma rigorozan.Cak Subotom ni vatra nijue smela da se lozi.Ko bi prekrsio zakon, propisana mu je smrtna kazna.

Sam Isus je kasnije imao zbog tog zakona puno problema sa Farisejima.Dolazio je cesto u sukob s njima, te su ga na kraju i ubili.

Isus je gospodar subote kako je naveo.

24 I fariseji govorahu Mu: Gledaj, zašto čine u subotu šta ne valja?
25 A On reče im: Niste li nikad čitali šta učini David kad mu bi do nevolje i ogladne s onima što behu s njim?
26 Kako uđe u Božju kuću pred Avijatarom poglavarom svešteničkim i hlebove postavljene pojede kojih ne beše slobodno nikome jesti osim sveštenicima, i dade ih onima koji behu s njim?
27 I govoraše im: Subota je načinjena čoveka radi, a nije čovek subote radi.
28 Dakle je Gospodar Sin čovečji i od subote.

- - - - - - - - - -

Kako vidimo, stvari se na Bliskom Istoku ni posle nekoliko hiljada godina nisu bitno promenile medju nehriscanima.I dalje vladaju progonstva i genocidi jednih naroda nad drugima, i dalje jedni u ime Boga cine teror nad civilima ...i dokle ce to trajati niko ne zna.

To će prestati poslje dana suda

17 Jer, evo, ja stvaram nova nebesa i novu zemlju. Prijašnje se više neće spominjati niti će vam na um dolaziti.

25 Vuk i jagnje zajedno će pasti, lav će jesti slamu k'o govedo; al' će se zmija prahom hraniti. Nitko neće činiti zla ni štete na svoj Svetoj gori mojoj" - govori Jahve.
 
Занимљиво је то да ко чезне за добром у Библији налази доказе Божије доброте и он жели доброг Бога у кога ће да верује а зао човек има потребуи да бог и сам буде зао као да ће тако прикрити своју злоћу. Као да каже: па ето и Бог је зао.
 
Pitali su jednom jednog poglavicu negde u Africi šta je dobro a šta zlo. I on im je ovako odgovorio: “Dobro je kad mi napadnemo i opljačkamo susedno pleme. Zlo je kad oni napadnu i opljačkaju naše pleme.” Pametnom dosta.
 
Ocigledno ne znas sta je dobro a sta zlo.

Govori u svoje ime. Jesu li te u verskoj zajednici kojoj pripadaš učili da pričaš i pišeš u tuđe ime? Ja kažem da veoma dobro znam šta je dobro a šta zlo, da to znaju sva živa bića, ti kažeš da ne znam, pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu bog dao pameti i zdravlja. Pošteno?
 
Poslednja izmena:
Govori u svoje ime. Jesu li te u verskoj zajednici kojoj pripadaš učili da pričaš i pišeš u tuđe ime? Ja kažem da veoma dobro znam šta je dobro a šta zlo, da to znaju sva živa bića, ti kažeš da ne znam, pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu bog dao pameti i zdravlja. Pošteno?

Ti si taj koji govori u tudje ime...

Nauci da budes covek.

Ja sam poucena od Boga.

I tebi je dostupna Biblija pa izvoli.
 

Back
Top