Da li bi se koja udala za paora?

proka

Legenda
Poruka
57.100
JEL BI SE KOJA UDALA ZA PAORA?

mislim da dolazi vreme kad ce zivot na selu biti lakši i lepši nego u gradi

a tek snaše?

evo jedne koja se udala za paora?

pa ko je ne bi oženio??? :D

- - - - - - - - - -

nova2016.jpg


- - - - - - - - - -

a opet i nije lako paor biti, njivu moraš voleti i dok spavaš, kako kaže naš ivan hajtl:

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

daklem, ko bi na selo? :ceka:
 
baš tako :ok:

- - - - - - - - - -



šta ti sad država kriva ??


Izvinite, nisam htela da rusim romanticne snove. Paorski zivot u Srbiji je tezak. Najvise zbog nekompetetnosti drzave. Mislite da je lepo brati maline, onako seksi u sorcu i bluzici ranom zorom? -a nemas kome da ih prodas za normalnu cenu.
Divna ideja bioloskog zivota, "prirodnog" mleka, "prirodnog" meda i svega ostalog "prirodnog" ali se ne mozes osigurati, ne mozes dobiti cene od kojih bi ziveo. Hm, mozda seoski turizam? etno seoce il' tako nesto gde sve hoda lepa omladina u narodnim nosnjama ali posle prve sezone uspeha oguli vas porez i zatvore vam etno kucicu jer niste u podbnoj partiji? Koja zena , pored normalnih stresova treba jos i stresove od ustajanja u zoru ( jer krave zovu) do cekanja muza da se vrati iz protesta traktorskim kolonama do Beograda ili razmisljanja koliko kilometara do koje bolnice u porodjaju?.. mslm.. totalno je tema van pameti.. Ali ako si hteo postaviti temu zbog fotke snase.. lepa jeste ali je ta fotka barem sedam godina na netu..

- - - - - - - - - -

pa ne udaje se neko za paora, nego valjda za coveka

Pitanje je bilo udaja za paora.. udaja za coveka je druga tema.
 
Izvinite, nisam htela da rusim romanticne snove. Paorski zivot u Srbiji je tezak. Najvise zbog nekompetetnosti drzave. Mislite da je lepo brati maline, onako seksi u sorcu i bluzici ranom zorom? -a nemas kome da ih prodas za normalnu cenu.
Divna ideja bioloskog zivota, "prirodnog" mleka, "prirodnog" meda i svega ostalog "prirodnog" ali se ne mozes osigurati, ne mozes dobiti cene od kojih bi ziveo. Hm, mozda seoski turizam? etno seoce il' tako nesto gde sve hoda lepa omladina u narodnim nosnjama ali posle prve sezone uspeha oguli vas porez i zatvore vam etno kucicu jer niste u podbnoj partiji? Koja zena , pored normalnih stresova treba jos i stresove od ustajanja u zoru ( jer krave zovu) do cekanja muza da se vrati iz protesta traktorskim kolonama do Beograda ili razmisljanja koliko kilometara do koje bolnice u porodjaju?.. mslm.. totalno je tema van pameti.. Ali ako si hteo postaviti temu zbog fotke snase.. lepa jeste ali je ta fotka barem sedam godina na netu..

- - - - - - - - - -



Pitanje je bilo udaja za paora.. udaja za coveka je druga tema.

Nije druga, upravo je ova
Koliko gradjana je ostalo bez posla u poslednjih deset godina
Mislis da je zivot u gradu sigurniji i manje stresan od onog na selu
Seljaci mogu da ostanu bez planirane zarade, ali ce hranu za svoje domacinstvo uvek da obezbede
Da li bi ti mogla da se udas za bilo koga ako moze da ti obezbedi sigurnu egzistenciju
Da li bi odustala od braka sa idealnom osobom za tebe kad bi saznala da je paor, samo zato sto je paor
 
da ne pričam da paori, bar vojvodjanski, su manje nervozni nego gradski momci, za sve imaju vremena, polako pa dvaput im je moto :D

- - - - - - - - - -

siguran sam da je zivot na selu manje stresan nego u gradu
a o bezbednosti da ne divanimo

- - - - - - - - - -

jedino ona opaska za porodjaj je na mestu, mada opet, ništa lepše nego poroditi se u kući
 
Ovih sam godina pokušavao naći ženu koja će da živi samnom u ambijentu koji je više seoski nego gradski .
i da vidiš problema . Čim napomenem da se grijem na drva dobiju ospice . Ne trzaju na informaciju da imam dovoljno

veliko dvorište da bi se mogla napraviti mala baštica gdje bi se uzgajao luk , mrkva i sl .Radije bi one u BG u stančić
koji više liči na golubarnik nego u domaćinsku kuću gdje ima šta da se radi ali se i ima . Nisu sve baš takve ali
jedno 90% sigurno jesu .
Moj drugar sa sela je doveo Mađaricu koja se razveselila kad je vidjela da on ima i svinjce i kokošinjce mada je tada to
sve bilo prazno . Taj moj drugar je bio lijenština ali je Mađarica bogami napravila čovjeka od njega .
Moj zaključak poslije puno godina iskustva - ženi Mađaricu ako ti je prilika a od Srpkinja bježi kao đavo od tamjana .:)
 
Izvinite, nisam htela da rusim romanticne snove. Paorski zivot u Srbiji je tezak. Najvise zbog nekompetetnosti drzave. Mislite da je lepo brati maline, onako seksi u sorcu i bluzici ranom zorom? -a nemas kome da ih prodas za normalnu cenu.
Divna ideja bioloskog zivota, "prirodnog" mleka, "prirodnog" meda i svega ostalog "prirodnog" ali se ne mozes osigurati, ne mozes dobiti cene od kojih bi ziveo. Hm, mozda seoski turizam? etno seoce il' tako nesto gde sve hoda lepa omladina u narodnim nosnjama ali posle prve sezone uspeha oguli vas porez i zatvore vam etno kucicu jer niste u podbnoj partiji? Koja zena , pored normalnih stresova treba jos i stresove od ustajanja u zoru ( jer krave zovu) do cekanja muza da se vrati iz protesta traktorskim kolonama do Beograda ili razmisljanja koliko kilometara do koje bolnice u porodjaju?.. mslm.. totalno je tema van pameti.. Ali ako si hteo postaviti temu zbog fotke snase.. lepa jeste ali je ta fotka barem sedam godina na netu..

- - - - - - - - - -
Nije drzava duzna da ti otkupljuje maline, mleko i med pobogu :roll: Vreme komunizma je proslo.
A tebi ako se ne svidjaju cene, pronadju novo trziste u velikom belom svetu.
 
Imas li ti Proko u vidu nekog konkretnog paora ili samo pitas onako?

meni se ide na selo, bio bih pravi paor :D

- - - - - - - - - -

Ovih sam godina pokušavao naći ženu koja će da živi samnom u ambijentu koji je više seoski nego gradski .
i da vidiš problema . Čim napomenem da se grijem na drva dobiju ospice . Ne trzaju na informaciju da imam dovoljno

veliko dvorište da bi se mogla napraviti mala baštica gdje bi se uzgajao luk , mrkva i sl .Radije bi one u BG u stančić
koji više liči na golubarnik nego u domaćinsku kuću gdje ima šta da se radi ali se i ima . Nisu sve baš takve ali
jedno 90% sigurno jesu .
Moj drugar sa sela je doveo Mađaricu koja se razveselila kad je vidjela da on ima i svinjce i kokošinjce mada je tada to
sve bilo prazno . Taj moj drugar je bio lijenština ali je Mađarica bogami napravila čovjeka od njega .
Moj zaključak poslije puno godina iskustva - ženi Mađaricu ako ti je prilika a od Srpkinja bježi kao đavo od tamjana .:)

ko u onom vicu, da li bi ženio devojku iz grada ili matoru devjku iz sela, jel tako nekako ide vic?

- - - - - - - - - -

poenta je da devojka iz grada ima 40 godina a matora devojka iz sela 22-23 godine :hahaha:

- - - - - - - - - -

407746_041318c5_iff.jpg
 
Djevojkama koje su sa sela došle u veći grad ne pada na pamet da se udaju na selo jer bi im to na neki način bio neuspjeh u životu .
Taman se dokopale grada pa da se opet vraćaju na selo , taman posla . Ne razmišljaju da su neka sela u odnosu na neka druga sela
nebo i zemlja . Navešću za primjer selo Ugrinovci kod Batajnice koje mi je tu blizu .
Bogato selo ( oko 10.000 stanovnika ) a Beogradu pod nosom . Ne vjerujem da bi se tu neka Beograđanka udala mada tu nema gladi
bez obzira kakav režim bio u državi .
Busije- naselje kraj Ugrinovaca . Počele su ga graditi izbjeglice 1991.g . Sada ima 34 ulice . Raj na zemlji u odnosu na BG a do
Zelenog venca se dođe autobusom za dvadesetak minuta . Od većih trgovina imaju Aman i DIS .
Ne moraš da šetaš po zapišanom beogradskom parku nego po svom voćnjaku .
 
Nije drzava duzna da ti otkupljuje maline, mleko i med pobogu :roll: Vreme komunizma je proslo.
A tebi ako se ne svidjaju cene, pronadju novo trziste u velikom belom svetu.

a ti kao ne znas kako ide direktna prodaja proizvodjac - kupac i kao ne znas da drzava to ne dozvoljava
i to nema nikakve veze sa komunizmom nego sa ocuvnjem sopstvene poljoprivrede koja je baza svake zdrave drzave
 
Ovih sam godina pokušavao naći ženu koja će da živi samnom u ambijentu koji je više seoski nego gradski .
i da vidiš problema . Čim napomenem da se grijem na drva dobiju ospice . Ne trzaju na informaciju da imam dovoljno

veliko dvorište da bi se mogla napraviti mala baštica gdje bi se uzgajao luk , mrkva i sl .Radije bi one u BG u stančić
koji više liči na golubarnik nego u domaćinsku kuću gdje ima šta da se radi ali se i ima . Nisu sve baš takve ali
jedno 90% sigurno jesu .
)
:) nasmejala sam se za ovo : grejanje na drva :) žene koje beže zbog toga su se sigurno namučile u životu sa grejanjem na drva i ugalj i to im je preselo.Toplo jeste,ali užasno prljavo.Plus krečenje svake godine .Pa onda one razmišljaju ovako ( pretpostavljam ) : ostatk ovog mučeničkog života treba da provedem mučeći se-e neću,ako postoji bolja opcija,treba otići na bolje. Nekako logično.

Ko će da se oduševi zemljom ,parčetom zemlje gde će se saditi luk i šargarepa i još neko povrće,kada se može kupiti za male pare...sad ćeš reći,da,ali to je organsko ...Tačno.

Napisa nam Proka vako : da ne pričam da paori, bar vojvodjanski, su manje nervozni nego gradski momci, za sve imaju vremena, polako pa dvaput im je moto .

Pa ja znadem takve,ali to nije kompliment,bar sa moje strane,već su to oni što slabo mare što im dvorište nije počišćeno,što perija i slame i govana od živine i gusaka ima kolko oćeš,već izidju na šor da vide ko je prošo,ko je došo.Ladovina.Ne smeta mi ni jedno ni drugo,jer nije moje dvorište :D ali neka hvala :) mušema na astalu,jela se lubenica,ostale kore i jato muva :D

Što se teme tiče,meni je nebitno gde se živi -ako se pristojno i lepo živi.Ja bih mogla da živim u tudjini,gde nema komšija-ako se ima para i ako se nešto radi.Nebitno je da l je poljoprivreda,stočarstvo,povrtarsto,voćarstvo.Mogu sve da radim,ali neću da preživljavam.malo ću pojesti luka i krompira,grejaću se na drva,krečiću svake godine a para ni u najavi :D

Kod mene se tako ne mora i Bogu hvala,može lakše i lepše a da opet ne živiš u golubarniku .

Gloriana je lepo objasnila. i zato repka.
 

Back
Top