Gradjanska Vojvodina: Država hitno da kazni ogovorne za incident u Nišu na projekcij

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Koalicija nevladinih organizacija Gradjanska Vojvodina zatražila je danas od državnih organa da hitno identifikuju i kazne pripadnike, kako su naveli, „fašističkih organizacija“ koji su sinoć u Nišu sprečili emitovanje dokumentarnog filma „Albanke su naše sestre“.

Koalicija je ocenila da je u Nišu bila ugrožena bezbednost gradjana, novinara i nevladinih aktivista.

Gradjanska Vojvodina je u saopštenju navela da je potrebno da državni organi hitno reaguju i na pretnje nasiljem zbog kojih je sprečena projekcija istog filma u Kraljevu, najavljena za danas.

„U protivnom, država će poslati poruku da ona stoji iza ekstremista, da deli s njima ideološke stavove i da prihvata i promoviše nasilje kao način političke borbe“, piše u saopštenju.

Gradjanska Vojvodina je poručila da se „ne sme ustuknuti pred fašistima“, te da „borba protiv fašizma mora da traje neprestano“.

„Ukoliko dozvolimo da nam oni kroje politiku i sudbine, uskoro ćemo živeti u državi u kojoj će oni koji su na bilo koji način drugačiji, svoju različitost plaćati glavama“, upozorava se u saopštenju.

Zabranjena organzacija „Obraz“ preuzela je odgovornost za pretnje učesnicima i sprečavanje projekcije filma „Albanke su naše sestre“ sinoć u Nišu.

Film u produkciji Nezavisnog društva novinara Vojvodine i BIRN Kosovo, govori o antiratnim pokretima tokom ratova 1990-ih godina i odnosima Srba i Albanaca tada i danas.

https://www.krstarica.com/vesti/srb...vorne-za-incident-u-nisu-na-projekciji-filma/
----------------------------------------------------------------------

Digli se i pitomi Vojvodjani protiv srpskog agresivnog fasisoidnog nacionalizma. :sad2:

Taj fasizam ce, ako se ne zaustavi, potpuno rasturiti Srbiju....:rtfm:
 
Браво за Грађанску Војводину!

gradjanska-vojvodina_1491224635.659x350.jpg
 
Samo blajbijeva i komsina ima dva,jel sise idu u paru.:lol:

Secam se ja kako ste se vi isto tako cirkusali i sa Kosovom, a kad ono...prc!

- - - - - - - - - -

U kutiju cigareta da se kladim da su BLAJBI i KOMŠIJA iz Vojvodine.

Ima nas 1,500.000 koji isto mislimo.:rtfm:

- - - - - - - - - -

Pa ono jeste, evo Rusi su upravo izmislili lek koji produžava život do 120. godine, samo neće tebi da ga prodaju.

Ja cu 120 godina ziveti i bez ruskih lekova.

120 godina nije nista za mene.
 
Secam se ja kako ste se vi isto tako cirkusali i sa Kosovom, a kad ono...prc!

- - - - - - - - - -



Ima nas 1,500.000 koji isto mislimo.:rtfm:

Da, kao što i Mađara ima 80 posto u Subotici :hahaha:. Moraćeš jednom da naučiš kako internet i realnost nisu isto.

- - - - - - - - - -

Ja cu 120 godina ziveti i bez ruskih lekova.

120 godina nije nista za mene.

Hoćeš ako se kloniraš :D
 
Ja se jos nadam da cu doziveti da budem ministar u vojvodjanskoj vladi....:kez:

Ne fali mnogo.
А пре тога ћеш гледати како патријарх српски ставља круну на главу престолонаследнику.

Е ако те тада не стрефи срчка, онда ти преостаје само да се надаш овоме што си написао да ти је жеља :aha2:
 

Back
Top