U Skupštini zakon o legalizaciji kanabisa u medicinske svrhe

waikiki (:

Ističe se
Poruka
2.040
Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o psihoaktivnim kontrolisanim supstancama stigao je u Skupštinu Srbije, a njime je predviđena legalizacija upotrebe kanabisa u medicinske svrhe.

Poslanik Zelene strane Goran Čabradi, koji je predlagač zakona, naveo je da je cilj predloga zakona "zaštite osnovnih ljudskih prava bolesnih na lečenje i život, zagarantovanih Ustavom Srbije".

"Danas se u Srbiji kanabisom ilegalno leči više desetina hiljada pacijenata. Stavljanje njih u istu ravan sa kriminalcima je zločin protiv građana i predstavlja veliko kršenje osnovnih ljudskih prava", navodi se u saopštenju Zelene stranke.

Čabradi dodaje da je u "svetskim razmerama urađen veliki broj istraživanja, studija i eksperimenata koji ukazuju na medicinsku korist te bilјke koja ublažava bolove i usporava, zaustavlјa i leči veliki broj bolesti za koje klasična medicina do tih istraživanja nije imala lek".
http://rs.n1info.com/a278017/Vesti/...legalizaciji-kanabisa-u-medicinske-svrhe.html

Zemlje koje su legalizovale kanabis imaju pozitivna iskustva, kanabisovo ulje moze da olaksa zivot obolelih od kancera, ms....
 
Слажем се са легализацијом.

Болесни људи се сваког лека држе грчевито, па ако заиста сматрају да им ово може помоћи, зашто да не?

Свакако се смањује могућност манипулације разних ваћароша, који злоупотребљавају туђу муку и уваљују људима свакакво ђубре.
 
Она моронка Даница Грујичић је против легализације канабиса.

- - - - - - - - - -

Necu, nelegalno je, i sta ce mi jos jedno davanje para koje ionako nedostaju?

Verovatno cu nekad iz razdoznalosti da probam, ali kontinuirano, ne.

Шта би још пробала из радозналости?
 
Ni seks nije dobar ukoliko se preteruje. Lulica navece uz kafu umesto alkohola kad obavis sve dnevne poslove. Al' to je samo ako mene pitate.

Ja upravo sad kafu pijem uz spravu. Međutim, gledam i širu sliku, a ta je da je ovaj narod kolektivno psihički bolestan, dok mlađi ne znaju za meru kad odu u grad uveče da se prepariraju od alkohola. I sad legalizuj ti njima takvima kofi šopove i slične varijante, mnogo je mesec dana da dobiješ armiju zombija po ulicama.
 
Слажем се са легализацијом.

Болесни људи се сваког лека држе грчевито, па ако заиста сматрају да им ово може помоћи, зашто да не?

Свакако се смањује могућност манипулације разних ваћароша, који злоупотребљавају туђу муку и уваљују људима свакакво ђубре.

хм, не. Биће сличне манипулације само што се мења предузеће које продаје.
 
Necu, nelegalno je, i sta ce mi jos jedno davanje para koje ionako nedostaju?

Verovatno cu nekad iz razdoznalosti da probam, ali kontinuirano, ne.

Dobro, znam za vutru nego nisu valjda i vejperi kod nas nelegalni? Nikotin? 6mg? Ukus breskve?

Umesto cigareta koje ispustaju milion i jednu hemikaliju? Vredi probati. Ja se i danas zahvaljujem coveku koje mi je ovo pokazao.

SM-STK20-3.jpg
 
Видим да се овде прича о канабису као опијату.

Закон предвиђа употребу у медицинске сврхе, што значи да је тај лек ослобођен присуства ТХЦ-а (мислим да се тако зове) који изазива зависност и халуцинације.

Њиме се лече људи првенствено оболели од рака.
 
хм, не. Биће сличне манипулације само што се мења предузеће које продаје.

Биће ваћароша који продају клинцима марихуану, али само уље нећемо набављати од њих већ ћемо га моћи купити у апотеци, са све сертификатима и потврдом о квалитету. У овом тренутку се болесним људима свашта продаје за огромне паре, а у питању је живот.
 
Ja upravo sad kafu pijem uz spravu. Međutim, gledam i širu sliku, a ta je da je ovaj narod kolektivno psihički bolestan, dok mlađi ne znaju za meru kad odu u grad uveče da se prepariraju od alkohola. I sad legalizuj ti njima takvima kofi šopove i slične varijante, mnogo je mesec dana da dobiješ armiju zombija po ulicama.

Mozda si u pravu. Ja kontam da ce im to dugorocno pomoci. Otvoriti vise opcija za razonodu. Sad samo imaju splav koliko ja znam.
 
Видим да се овде прича о канабису као опијату.

Закон предвиђа употребу у медицинске сврхе, што значи да је тај лек ослобођен присуства ТХЦ-а (мислим да се тако зове) који изазива зависност и халуцинације.

Њиме се лече људи првенствено оболели од рака.

ТХЦ је то што лечи и не изазива зависност и халуцинације. Зашто се гузите да коментаришете нешто о чему ни основне појмове не знате?
 
Dobro, znam za vutru nego nisu valjda i vejperi kod nas nelegalni? Nikotin? 6mg? Ukus breskve?

Umesto cigareta koje ispustaju milion i jednu hemikaliju? Vredi probati. Ja se i danas zahvaljujem coveku koje mi je ovo pokazao.


Pa ja i ne znam sta je to tacno ali pretpostavljam da je skupo.

Nije valjda dotle doslo??? Pametna je Keki, mojne tako :)))

Ne znam stvarno ne znam.Jedino ako to nije naziv za vestacku cigaretu.
 
хм, не. Биће сличне манипулације само што се мења предузеће које продаје.

И ово је могуће, али ће свакако могућности бити мање.

Уосталом, ако буде легализован, може се слободно увести из Холандије, где продају проверени лек.
 

Back
Top