Pasivni hladnjak na cipsetu je vreo.

Може и овако нешто да уради

240242458.jpg
 
ventilator na napajanju , jos jedan pozadi i to je to

eventualno jedan napred da ubacuje vazduh oko harda, ako je kuciste previse suplje

mada sam ja zatvorio otvore sa strane da bi vazduh ulazio napred dole a izlazio pozadi gore

- - - - - - - - - -

koja je graficka u pitanju , mozda ona onemogucava dobar protok vazduha

pogledaj i zamisli kuda vazduh ide

ili slikaj
 
Imam fps dropove u svim igricama, i malo pre proverim cipset i ne mogu da ga dotaknem koliko je vreo(Pasivni hladnjak je na njemu). Promenio sam pastu i ima manje dropove ali je i dalje vreo posle 5 min rada racunara, pa me interesuje da li bi mi pomoglo da kupim neko drugo hladjenje sa kulerom, koliko bi me to kostalo i kakvo.
maticna ploca je msi-760gm-p21

Ventilatorčić na hladnjak čipseta i teraj dok može.
Da radiš rebaling, ne isplati se.
Za to vreme skupljaj pare za kvalitetniju ploču. Ta baš i nije gejmerska.
 
Ti ovde pišeš generalno i smatraš da je u redu da tinejdžer kome je najbitnije da dobije koji FPS više umesto da smanji shadows ili rezoluciju treba da čačka hardverske osnove. To je nelogično.

I uopšte nisam naglasio da je OC ili OVerclock ''bauk'', ne znam odakle vaidš takve zaključke, a za najnovije čipsete OC i nije više toliko bitna stavka niti se u video-igrama može postići bog zna šta preko CPU OC-a.

Na kraju krajeva neko ko zna šta radi će svakako znati i kako da izabere GPU jer je masa igara upravo najviše zavisna od samog GPU.

''ako se radi pametni i sistematicno''

Veliko ''ako''.
ma problem je sto sam ja smanjio sve na low
i imam manji fps nego na hight, sto dovodi do zakljucka da se nesto pokvarilo ali nzm sta

- - - - - - - - - -

uspeo sam da manje vise smanjim temperaturu na cipsetu i vise mi ne baguje komp manje vise hahahha, isao sam da kupim hladnjak ali nisam nigde nasao svi su mi rekli da se vise ne prodaje i uzeo sam stari hladnjak sa procesora isekao na neke dimenzije da moze da stani i nekako sam ga uglavio na cipset i dosta je pomogle temperatura se smanjila za nekih 10-20 stepeni.
 

Back
Top