"Porodično blago" i Bata Đoša

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.083
Šund serija "Porodično blago", uz koju su, nažalost, odrastale mnoge generacije, nam je godinama ispirala mozak svojom primitivnom fabulom i humorom sa dna. Opšti rezultat je bio kreveljenje i cerekanje ionako neprosvećene svetine.

Lik Bata Đoše je "izmislio" naš jedini, neprikosnoveni, najdraži i najvoljeniji scenarista, Siniša Pavić, ali i ostale likove, reklo bi se čitavu galeriju, koje je svetina obožavala.

Ne znamo kako se zvao onaj "glumac" koji je igrao klovnovsu ulogu Bata Đoše, ali znamo da nije bio glumac, znamo da nije imao ni za hleb, pa kada je serija odavno već bila završena, nastavio je "za šaku dolara" da glumata klovna zvanog Bata Đoša i tako zacerekava ogroman auditorijum "Pink" gledališta, ne dajući šansu ni trenutak da šund ovisnici predahnu.

I tako, dugi niz godina, na šundu, cerekanju i kreveljenju smo vaspitali i odgajali svoju Srpčad.

Laka ti crna zemlja, Bogoljube Mitiću.
 
Draga "Buduća legendo", molim bez onog "Lupate"....A? Biće ugodnije.... Ta šund serija je snimana u godinama najveće neimaštine na ovim prostorima, tako da su mnoooooogi već renomirani glumci pristali da učestvuju u njoj, jer, zaboga, pa i glumci su ponekad gladni... Pitaš "Šta joj fali" samo sitničica: gegovi, štosovi, fore i humor su na nivou "Kursadžije"....veruj mi: ima mnoooooooooooooooooooooooooooogo bolje.......ali ne kod nas!!!
 
Draga "Buduća legendo", molim bez onog "Lupate"....A? Biće ugodnije.... Ta šund serija je snimana u godinama najveće neimaštine na ovim prostorima, tako da su mnoooooogi već renomirani glumci pristali da učestvuju u njoj, jer, zaboga, pa i glumci su ponekad gladni... Pitaš "Šta joj fali" samo sitničica: gegovi, štosovi, fore i humor su na nivou "Kursadžije"....veruj mi: ima mnoooooooooooooooooooooooooooogo bolje.......ali ne kod nas!!!

Najbolje domace serije ikada po meni su Moj rodjak sa sela , Vratice se rode i Montevideo .... Koje je tvoje misljenje o tim projektima ? Bas me zanima .. A sto se tice Porodicnog blaga pa ne bih se bas slozio sa tobom da je humor na nivou kursadzija .....
 
Šund serija "Porodično blago", uz koju su, nažalost, odrastale mnoge generacije, nam je godinama ispirala mozak svojom primitivnom fabulom i humorom sa dna. Opšti rezultat je bio kreveljenje i cerekanje ionako neprosvećene svetine.

Lik Bata Đoše je "izmislio" naš jedini, neprikosnoveni, najdraži i najvoljeniji scenarista, Siniša Pavić, ali i ostale likove, reklo bi se čitavu galeriju, koje je svetina obožavala.

Ne znamo kako se zvao onaj "glumac" koji je igrao klovnovsu ulogu Bata Đoše, ali znamo da nije bio glumac, znamo da nije imao ni za hleb, pa kada je serija odavno već bila završena, nastavio je "za šaku dolara" da glumata klovna zvanog Bata Đoša i tako zacerekava ogroman auditorijum "Pink" gledališta, ne dajući šansu ni trenutak da šund ovisnici predahnu.

I tako, dugi niz godina, na šundu, cerekanju i kreveljenju smo vaspitali i odgajali svoju Srpčad.

Laka ti crna zemlja, Bogoljube Mitiću.
uvek mi bilo muka tih njegovih scenarija
 
Meni je serija super, bas ide uz 90e.

E, ako tako merimo, onda uz ove naše godine "ide" serija "Santa Maria della Salute". čiji scenario potpisuje Zdravko Šotra (84 godine), a bogme i režiju iste serije! Pa to ima samo u državi Srbiji! Valjda zbog tih 84 godine Vojin Ćetković hoda kao da je progutao metlu, zabacujući lokne na sve strane...a i svi ostali vrsni glumci glume senku svojih sposobnosti. Izgleda da u našoj jadnoj zemlji i nema drugih scenarista i režisera, osim ovih iz praistorije... Pozdravimo umetničko nadahnuće koje je nepresušno i zadire duboko u umetnika, ma koliko godinica imao!!! Jer, ne zaboravimo, moj omiljeni Zdravko Šotra je napisao 14 scenarija o istoj seriji, pa se odlučio za ovaj viđeni....Nije lako biti umetnik!!!
 
Iako nisam gledala Porodično blago, tek ponekad, kad svratim kod babe, pa ona gleda, te vidim odeljke serije - Đoša mi je, koji nije silazio sa TV-a, bio nesimpatičan lik.
Vazda neprirodan, vazda prenaglašen, i nikad duhovit.

Da... likom i jeste podsećao na tupsona koji se smeje i krevelji...eto...to treba našem prosečnom gledaocu... igrao je u seriji, u ne znam kolikim reprizama, pa
svake nedelje kod Lee Kiš, kao maskota u glupoj emisiji "Nedeljno popodne kod Lee Kiš"...Ko ono reče da mu se povraća?? I meni...
 
Mene bi bilo sramota da gledam to iskreno

Razumem....sramota od same sebe... da! Amerikanci su imali Džeri Luisa... kreveljio se, izigravao imbecila, hodao kao poluparalitik... urlali su od smeha decenijama...mi smo napravili po tom uzoru našeg najvoljenijeg Čkalju....decenijama nas je uveseljavao svojim grimasama i majmunisanjem...posle je stigao Đoša... pitam se ko će kod nas biti sledeći......jer..Siniša već piše 30 nastavaka scenarija "Bolji život", sa sve onim starcima, koji su glumili pre ravno 30 godina.... jedino što se može prepoznati je košnica na glavi naše slatke Viki...ovi ostalu su neprepoznatlji...blago nama!! Jedva čekam!!
 

Back
Top