Zašto je skupa garderoba postala imperativ maturske večeri

Nosim samo Nike original .... makar nemo za leba za Air max od 150 evra i za Nike dux od 10 soma mora da se ima .... ne zezam se .. ozbiljan sam .... tako sam naviko i tako zivim .. A trenerke ne volim nosim ih samo po kuci i kad idem u teretanu a kad idem u grad samo farmerke iz Zare 5 soma imam ih nekoliko i svima preporucujem da kupuju farmerke na Uscu u Zari i u New Yorkeru jesu 5 soma ali brate kvalitet su mozes da ih nosis 3 godine svaki dan da ne izlazis iz njih .. bar znas za sta si dao pare

- - - - - - - - - -

Tek sam sad vido maturske veceri hahahaha ja mislio ovako inace ..

Pa dobro sto se tice mature u srednjoj nisam ni isao a u osnovnoj ono sta znam kosulja i bele pantalone

- - - - - - - - - -

Za nas muske je lako ovi neki iz moje osnovne su isli u obicnim majicama na maturu ali ribe jbg sminka , frizura , nakit i naravno haljina .... Ja volim da vidim lepo zensko u lepoj haljini msm ne znam sta ti je poenta teme pa nije matura svaki dan to je jednom u zivotu logicno je da treba sto bolje da se skockas
 
to je klasican pritisak kome vecina podpadne,prave vrednosti se ne olicuju u toaleti ili sminki frizuri kolima cipelama...
u dizelasko vreme,kakav paradoks,to nije ni bilo bitno jer su dizelasi dosli u trenerkama koje su isto bile skupe u poredjenje sa platama od nekoliko maraka...
u takvoj konotaciji,ako dete samo ne spozna da treba da se izopsti iz takvih povrsnih struktura roditelj bi bar trebao priteci sa savetom a ne podleci pritisku mejnstrim medija i malogradjanstine
uostalom,gledano sa strane,nase devojke deluje vecinom kao jeftina poslovna pratnja ljudima koji se zadese ovde....
 
Dragi maturanti, ne dajte da vas prevare!



Dobro se sećam i male i velike mature.

Mala je bila odmah posle bombardovanja 1999. godine i bili smo tako uzbuđeni što ćemo uopšte imati to veče. Jedva smo stigli da spremimo neku malo finiju odeću, budući da su nam samo dva dana ranije javili da će ipak biti žurke. Sećam se kako mi je baka istog dana ubrzano završavala novu haljinu i kako sam iste večeri slomila štiklu i psovala sebe što nisam ipak obula starke kao neke moje drugarice. I tako svečane su nas strpali u neki poluraspadnuti bus i odvezli u neki restoran u Košutnjaku, na žurku koja je trajala sve do ponoći.

Velika je bila nešto ozbiljnija i upečatljivija. Poslednjeg dana škole smo ludovali pred gimnazijom, i srećni i tužni (a, da se ne lažemo, i nacvrcani) pevali, grlili se, smejali se i plakali. Na matursko veče u fensi hotelu pojavili smo se doterani i kolutali očima dok su nas postrojavali za fotkanje. Sećam se da smo jedva čekali da se završi taj zvanični deo, da skinemo štikle i razvežemo mašne i da se poslednji put tako svi zajedno provedemo na nekom našem mestu. I sećam se da je bilo baš dobro.

Ali, reći ću vam čega se ne sećam.
Ne sećam se ko je šta obukao, a ni, danas, kad gledam slike i pokušavam da se setim nekih ljudi koje predugo nisam videla - ne gledam tu svečanu odeću po davno prošloj modi, već njihova lica.

Ne sećam se ko je s kim došao pod ruku i ko se s kim muvao.

Ne sećam se, zapravo, nikoga ko mi u tom trenutku nije bio bitan - da ga zagrlim, da se zajedno smejemo i plačemo.

Zato, mi sad nije jasna sva ta fama koja se ovih dana pravi oko maturskih večeri.

Modni brendovi serviraju posebne kolekcije preskupih maturskih haljina za devojke, koje više priliče pevaljkama, nego tinejdžerkama. Starlete daju oglase da budu pratnja iskompleksiranim klincima - po posebnom cenovniku. Maturanti pozivaju folkerke na dejt. Naručuju se limuzine, šampanjci...

Kao da je matursko veče postalo revija na kojoj neki pokušavaju da promene sliku koju su tokom školskih godina izgradili o sebi. Tačnije, kao da neko želi da maturanti poveruju u to da tako treba.

Dragi maturanti, ne dajte da vas prevare. Ne dajte da vas navuku na sve te gluposti koje nemaju nikakve veze sa žurkom koja je samo vaša.

Za koju godinu, niko se neće sećati kako ste dobru haljinu imali i koliko ste je platili. Te večeri nećete postati glavni frajer u školi ni sa dve starlete pod ruku. Niko neće promeniti mišljenje o vama u tih nekoliko sati - ali će zauvek pamtiti ako ste bili dobar (ili loš?) prijatelj.
Na maturskoj večeri treba da se opustite i proslavite, jer vi ste tu bitni.

I još nešto - to nikako neće biti najbolja žurka u vašem životu, biće ih mnogo, mnogo boljih. Ali ta žurka je specijalna samo zato što ste verovatno poslednji put svi zajedno na okupu. Stavljate tačku na jedan deo vašeg života, opraštate se s nekim drugarima, možda zauvek. Za 10 godina mature, ili možda već za pet, neki će biti već van zemlje; imaće nove porodice, decu; imaće nove prijatelje i neće im više biti kul da se pojave na druženju sa školskom ekipom...

Setite se toga kad se budete spremali za ovo veliko veče. Želite li zaista da ga provedete sedeći za stolom da ne biste pokvarili preskupu haljinu ili jer vas žuljaju cipele? Zar želite da ga umesto s drugarima provedete u razgovoru sa starletom koja verovatno nije ni svoje matursko dočekala? Nisam ni mislila.
https://noizz.rs/kontra/dragi-maturanti-ne-dajte-da-vas-prevare/gt60b35
 
pa ne bi trebalo da se obuce bas svakodnevno, ali ko ume da bira i zna sta radi moze veoma lepo da se obuce, a da to ne bude nenormalno skupo

- - - - - - - - - -

dal vam je bitno da vase dete parira po odevenosti toaletama koje se namecu kao obavezne
majka sam muskog deteta, tako da je njegovo opremanje za matursko vece kostalo verovatno manje nego za devojke

finansijski smo prosecno situirani tako da smo ostavljali po malo novca godinu dana za tu namenu i nismo osetili tu kupovinu
bio je obucen kao i ostali mladici iz odeljenja, ni skuplje, ni jeftinije


btw uopste nije problem cena maturske odece, neko ima manje neko vise, pa neka radi ko sta hoce, medjutim tamo gde su deca vaspitana da je novcana vrednost robe na njima mera i njihove vrednosti, to je tako svaki dan, pa i tad

- - - - - - - - - -

ma to jednom u zivotu kazu i matorci tj podpadnu pod tu euforiju al posto oni finasiraju zanima me ako vec nisu imucni sto moraju da se pozajmljuju ili dizu kredit za takvu jednu stvar koja ce vec kroz par dana pasti u zaborav
nece pasti u zaborav za par dana, jer ce dete dozivotno pamtiti taj dan

- - - - - - - - - -

nije toliko bitno sta ce se konkretno obuci, ali je, kao i uvek u zivotu, zelja vecine da se uklope u sredinu

preslatko mi je bilo kad su cini mi se pirotski maturanti slavili maturu u majicama i novac dali u dobrotovrne svrhe i to ce biti njima lepsa uspomena nego onima koji su nosili Armanijevo odelo na maturskoj veceri, ali ne bih potcenjivala osecaj nekoga ko nije mogao da se obuce kao i njegovi drugovi i drugarice, bilozbog besparice ili roditelja koji iz principa nece da potrose pare za to

kontekst je vazan
 

Back
Top