OVO JE BIO PAKAO GORI OD KOŠARA!

Srbija je puna savremenih ,nekih umetnickih bista,statua,koje niko ne razume osim iskrivljenog vremena,ili bi to MOZDA Pikaso razumeo.
Srbija ima spomenika sa Bruce Lee/om ,lijevima,sa Ramboima,Roki Balbojevima ,kazahstanskim pesnicima iz 15 ili 19 veka,azerbejdzanskim drzavnicima....Narod tako voli ,ili vlada.Ako je do naroda
tu je onaj osecaj ''ej bre pa mi u nasem selu imamo i RAmboa'',ako je do vlade tu je osecaj da su zadovoljili masu ili drzavnika.

Ali,NIKO do sada nije podigao spomenik ,pravi spomenik bez nekog savremenog kreveljanja(kao sto je spomenik na Kalemegdanu ,u cast Despotu,koji izgleda kao da ga je MG42 radio),momcima koji su izginuli na Kosovu,ako se niko nije setio na poginule iz crvatske ,BiH,onda su se mogli setiti sa Kosova.

I,onda, kad i gde je sledeci spomenik ,za recimo ....Margaret Thatcher?
 
podrzavam ideju da se u beogradi, i drugde, posavi niz spomenika nasim stradalim sugradjanima, i stradalim srbima na ovim prostorima, u XX veku

zasto u beogradu ne postoji trnsverzala kalemgdan-terazije-slavija ili glavna posta sa spomenicima stradalim vojnicima i civilima u prelasku albanije, zrvtama WWI, WWII, zrtvama u cro, sprskim braniocima sarajva ili onima koji su probili koridor(martic), kosare itd

spisak nije precizan samo je ilustrativan
 
Каквих ли провокатора и баксуза!
Генерал не говори о политици, демографији итд нити себе правда.
Проста порука је да се не занемаре јунаци са Паштрика.
Понављам; у лице те и такве одбране је нато био пред распадом.
У конгресу се припремало гласање за укидање финансирања ратних дејства на заједничку иницијативу посланика обе странке што је јединствен случај.
Организовале су се нај веће демонстрације од вијетнамског рата и опет по први пут обострано.
Аналитичари као не званични гласници активних бивших колега су указивали на неподношљиву цену и не предвидив исход инвазије баш због процена борбености и вештине Срба.
Исправност анализа се доказала искуством у Ираку.
Ти јунаци се нису борили ни за Дражу ни за броза него за народ и земљу колико год сад разни комплексашки софисти били изигравали "европејце" у чопору са шиптаријом и крапињонцима.
Ова теме је нај простије мерило искрености и објективности.

- - - - - - - - - -

Srpska pobeda nad NATOm mora da se obesmisli i negira iz dva razloga...
prvi je taj sto su Srbi prvi put posle dugo vremena bili jedinstveni, sto ti rece, nisu se borili na za Drazu ni protiv Draze..
drugi je, sto je srpska vojska posle 3 meseca bombardovanja izasla iz rata neokrnjena, ja ne znam ni jedan takav primer u svetu,.......ko zna neka navede.
to je velika sramota za NATO.
i na kraju, NATO NIJE postigao svoj cilj, njihov cilj nije bio samo baza na Kosovu, nego u celoj Srbiji...
uz to,Milosevic JESTE spasao i Kosovo rezolucijom 1244.
S obzirom na uslove, izvucen je maksimum.
 
podrzavam ideju da se u beogradi, i drugde, posavi niz spomenika nasim stradalim sugradjanima, i stradalim srbima na ovim prostorima, u XX veku

zasto u beogradu ne postoji trnsverzala kalemgdan-terazije-slavija ili glavna posta sa spomenicima stradalim vojnicima i civilima u prelasku albanije, zrvtama WWI, WWII, zrtvama u cro, sprskim braniocima sarajva ili onima koji su probili koridor(martic), kosare itd

spisak nije precizan samo je ilustrativan

Neverovatno da se niko ,ALI NIKO toga ne seti. Vise od sramote! Ameri su se napodizali spomenika svojima iz WW1,WW2,vijetnamskog rata iako su ovi ratovali 12,000km ,od kuce i po Evropi.
Crvati podizu ustasama i svojim borcima koji su ratovali protiv civila i vojnika, svi u regionu imaju svoj ponos iz ratova ,samo Srbija dize nekakve idiotske spomenike ,da bude kao neka senzacija
sto je podignut spomenik nekome ,a jos nema veze sa Srbijom.

Da,potrebna je peticija ili neko nesto da napravi po tom pitanju,ipak ti spomenici ce biti prica za mladje generacije ,koje ce se zanimati kad vide spomenik ,pitat ce starije o tome...

Ali msm da je red da grad Bg podigne spomenik Ashton Kutcher/u
 
U stranim izvorima je gotovo nemoguce naci nesto o operaciji Strela, nesto kriju kao zmija noge, i ako ima onda je iz onog perioda,1999


NATO Gives Air Support to KLA Forces

By Dana Priest and Peter Finn
Washington Post Staff Writers
Wednesday, June 2, 1999; Page A1

Kosovo rebels engaged in a major offensive have received their first known NATO air support in an unsuccessful bid to seize Serbian territory along the Albanian border, according to U.S. intelligence and military officials.

Operation Arrow, involving up to 4,000 Kosovo Liberation Army guerrillas, was launched last week to drive into Kosovo from two points across its southwestern border with Albania in hopes of capturing control of the highway linking Prizren and Pec, according to KLA fighters in Albania and military officials in Washington. The offensive – the rebels' first major assault in a year – also was meant to show NATO and Yugoslavia that they are "still in the fight," according to a senior U.S. intelligence official.

The assault was foiled, however, by heavy Yugoslav artillery and agile counterattacks by Yugoslav troops, the officials reported. The outcome showed that the Yugoslav military in Kosovo – a rebellious province of Serbia, the dominant Yugoslav republic – remains capable of major military action despite NATO assertions that after 70 days of bombing, troops are suffering from fuel shortages, equipment losses and plummeting morale.

NATO and the Clinton administration have denied helping the KLA directly and have asserted they want the secessionist force disarmed as part of an eventual peace settlement with President Slobodan Milosevic's Yugoslav government. But U.S. intelligence officials said NATO responded last week to "urgent" KLA pleas for air support to rebuff a Serb counterattack on Mount Pastrik just inside Kosovo.

In addition, NATO planes hit targets in or near the villages of Bucane and Ljumbarda, which the officials said enabled the rebel forces to capture the villages.

The bombings marked the first known air support by NATO aircraft for the Kosovo rebels. It was unclear whether the attacks represented the only such direct air support, which a senior Yugoslav military officer said last week is routine. In any case, the KLA benefits from daily attacks by NATO along the border.

NATO military officials explained that the week's rebel activity provoked a massing of Yugoslav forces that is increasingly rare and provided NATO warplanes with what a spokesman at NATO headquarters in Brussels, Gen. Walter Jertz, called a "target-rich environment." NATO warplanes destroyed 84 pieces of military equipment yesterday, he said, including tanks, artillery pieces, multiple rocket launchers and armored personnel carriers.

Jertz and officials at the Pentagon, however, denied any direct link between the actions of NATO warplanes and rebel forces.

Asked if NATO and the KLA are coordinating strategies, a KLA official in Tirana, Albania, said that was an "operational detail" he could not divulge. But the official, Visa Reka, added, "I wouldn't say coordination. I would say that NATO is following with much more care and interest what is happening."

KLA and NATO forces in the region are in routine, but limited, telephone contact. NATO also routinely eavesdrops on rebel activity using equipment such as satellites and ground monitoring stations.

A senior U.S. military official said the KLA keeps NATO informed about its positions. For one thing, the KLA wants to make sure NATO does not bomb its forces, which it did by accident two weeks ago in an attack on a barracks in Kosari.

NATO jets operating along the border accidentally bombed government bunkers in northern Albania yesterday, injuring a Kosovo refugee. The aircraft, some of them A-10 Warthog ground attack jets, were attempting to bomb Yugoslav positions just inside Kosovo when they dropped seven bombs on a line of concrete Albanian military bunkers, according to a border monitor for the Organization for Security and Cooperation in Europe.

Several weeks into the air war, U.S. intelligence sources said the KLA was near death. Since then, Pentagon officials and others have pointed out that the rebel force is growing – with up to 17,000 men – largely by finding recruits in the radicalized refugee camps inside Albania. It is also receiving new supplies of weapons from the outside, some of which are coming through a Turkish shipping company, according to U.S. intelligence reports.

But as Operation Arrow has shown this week, the guerrilla force is far from being able to present a significant challenge.

More than a month ago, the KLA established a foothold in Kosare, just over the border from Pedash in Albania. The offensive launched last week, which is still underway, was meant to open up a second corridor near the Morina border post to the southeast, where 430,000 refugees have crossed in the last nine weeks.

The offensive began at midweek from the Albanian village of Krumi, with a diversionary rebel incursion nearby, east of Klina. Within a day or two Serb forces had sapped rebel momentum by pinning the guerrillas down and isolating them on the upper slopes of Mount Pastrik.

While the bombing has weakened Yugoslav forces, they moved quickly to build three temporary bridges over the Beli Drim River and were given orders to fire at "anything that moved," according to one report reaching U.S. intelligence officials. After several days of heavy artillery and mortar fire on Mount Pastrik, the KLA was "creamed," said a senior U.S. intelligence official.

"Once they fixate on a piece of territory, then the Yugoslav Army brings in its tanks and its artillery, which they cannot counter," said the senior U.S. intelligence official. "And that's exactly what happened over the last few days."

Priest reported from Washington, Finn from Tirana, Albania. Staff writer Vernon Loeb in Washington also contributed to this report.

© Copyright 1999 The Washington Post Company
 
Rece Pavkovic.....i ispostova izdajnicku naredbu o povlacenju vojske sa Kosova !!! E moj "Srpski oficiru"! Posle svih tih silniih borbi.....mene bi samo mrtvA mogli da sa vojskom izvedu sa Kosova. Morala bi vojna policija da me ubije ili neki Milosevicevi psi i hijene......poput arkana, legije, Stanisica i kojekakvih govvana. A ako bih bio u prilici....zbog takvog Milosevicevog naredjenja bih naredio da ga ubiju, i njega i svakog iz rukovodstva ko je bio za kapitulaciju. Isto tako je i Mladic isp'o piccka kad je pred'o Krajinu Hrvatima i delove Bos.Krajine, bez ispaljenog metka.....sve po naredbi iz Beograda. Vajni kurrcevi "junaci"!
osladio mu se lep život...hteo jesvoj deo
 
Rece Pavkovic.....i ispostova izdajnicku naredbu o povlacenju vojske sa Kosova !!! E moj "Srpski oficiru"! Posle svih tih silniih borbi.....mene bi samo mrtvA mogli da sa vojskom izvedu sa Kosova. Morala bi vojna policija da me ubije ili neki Milosevicevi psi i hijene......poput arkana, legije, Stanisica i kojekakvih govvana. A ako bih bio u prilici....zbog takvog Milosevicevog naredjenja bih naredio da ga ubiju, i njega i svakog iz rukovodstva ko je bio za kapitulaciju. Isto tako je i Mladic isp'o piccka kad je pred'o Krajinu Hrvatima i delove Bos.Krajine, bez ispaljenog metka.....sve po naredbi iz Beograda. Vajni kurrcevi "junaci"!

Сушту си истину рекао. Потписујем сваку ријеч. Све го издајник до издајника а наш јадни, примитивни народ их слави као хероје. И све што вријеме више пролази и што је мање живих свједока њихових издајстава, све их више славе као хероје.
 
Ma ja da sam bio i kapetan koji komanduje cetom ljudi, samoinicijativno bi' naredio napad na vojnike NATO pakta i ratovao sa njima dok imam metka u rap-u. Posle toga bih gledao da li mogu da pobegnem. Pa jos onda (za vreme bombardovanja) sam pizdeo i pitao se zasto niko da postupi ovako kao sto sad govorim.
 
Максиме, не лупај! Пре него учиниш одвалу:

1) Пронађи негде прецизну дефиницију - шта је то капитулација?

2) По тој "потписаној капитулацији", Косово и Метохија су ТЕРИТОРИЈА Србије/СРЈ
(пронађи и прочитај)

3) За све остало, ПИТАЈ Тројанског КОЊА из Коштунића, затим ону волину са ДорЧола,
приглупог манекена, па затим слинавог Борка да ти каже ко га је инструисао и на крају
приупитај Његово преосвештенство Преподобног зашто је "спавао на поду" и шта је тамо рекао,
шта је обећавао својим "пријатељима са Запада".

4) Сада стави прст на чело и присети се КО ЈЕ стрпао у ХаД Павковића и селокупан војни и
политички врх Србије?
pre nego sto mu kazes da ne lupa,budi dobar pa nam objasni kako se naziva slucaj kada drzava nakon potpisa sa silom sa kojom je bila u ratu,povuce policijske i vojne snage sa dela drzavne teritorije i odgovornost za "bezbednost" prepusti strani sa kojom je bila u ratu ?
 
Rece Pavkovic.....i ispostova izdajnicku naredbu o povlacenju vojske sa Kosova !!! E moj "Srpski oficiru"! Posle svih tih silniih borbi.....mene bi samo mrtvA mogli da sa vojskom izvedu sa Kosova. Morala bi vojna policija da me ubije ili neki Milosevicevi psi i hijene......poput arkana, legije, Stanisica i kojekakvih govvana. A ako bih bio u prilici....zbog takvog Milosevicevog naredjenja bih naredio da ga ubiju, i njega i svakog iz rukovodstva ko je bio za kapitulaciju. Isto tako je i Mladic isp'o piccka kad je pred'o Krajinu Hrvatima i delove Bos.Krajine, bez ispaljenog metka.....sve po naredbi iz Beograda. Vajni kurrcevi "junaci"!
za nekoga ko nije ucesnik ratova prilicno hrabar nastup. Kako ti mozes da znas kako bi se ponasao tokom ratnih dejstava kada nisi ratovao iz zdravstvenih razloga? Sada vam smeta Pavkovic,povukao se sa kiM ? Istina,Pavkovic je za razliku od Lazarevica unovcio "slavu",prodao se za neku vilu i jos nesto pride.Znas li sa kakvim odusevljenjem je Srbadija po centralnoj Srbiji docekala "kumanovski" ? Docekala ga je se odusevljenjem,slavilo se,da li je bilo mozda masovnih protesta protiv "kumanovskog" ? Da li je iko pomislio sta ce biti sa Srbima sa KiM ? Vecinu je boleo ***** kao i za krajisnike.Politika je izdala vojsku,a narod je dopustio politicarima izdaju. Niste vi bosanski Srbi pa da trpite cetiri godine
 
za nekoga ko nije ucesnik ratova prilicno hrabar nastup. Kako ti mozes da znas kako bi se ponasao tokom ratnih dejstava kada nisi ratovao iz zdravstvenih razloga? Sada vam smeta Pavkovic,povukao se sa kiM ? Istina,Pavkovic je za razliku od Lazarevica unovcio "slavu",prodao se za neku vilu i jos nesto pride.Znas li sa kakvim odusevljenjem je Srbadija po centralnoj Srbiji docekala "kumanovski" ? Docekala ga je se odusevljenjem,slavilo se,da li je bilo mozda masovnih protesta protiv "kumanovskog" ? Da li je iko pomislio sta ce biti sa Srbima sa KiM ? Vecinu je boleo ***** kao i za krajisnike.Politika je izdala vojsku,a narod je dopustio politicarima izdaju. Niste vi bosanski Srbi pa da trpite cetiri godine

Zato sto poznajem sebe i svoj duh.....eto kako znam! Briga mene sto je narod po Srbiji slavio kapitulaciju i sto ga je bolela ona stvar za Srbe sa Kosova. Ja i moji ljudi koji me podrzavaju kao oficira (pod uslovom da sam to bio NPR) bi smo ratovali za svoj racun dokle mozemo.
 

Back
Top