Racunar mi suporava na svakih 10 minuta!!!!

Poruka
23
Ne znam da li sam pogodio mesto za ovu temu, ali hitno mi treba pomoc oko mog racunara.
Do pre mesec dana radilo je sve normalno ( lol, CS GO, pes 2017 igrao sam bez bagova na oko 100-200 fps) nisam imao nikakvih bagova do sada. Pre nedelju dana uzmem da igram malo lol i primetim posle 10 min da mi fps 60 i da odjendom padne na 15 i tako bude jedno 5 sekundi i vrati se na 60 fps i onda sto duze igram sve cesce i vise pada fps i traje sve duze taj bag. Prvo sam mislio da je do lola, ukljucim cs go isto, fps 150 i padne na 20 i pokusam da stavim sve na low ( posto mi je do sada bilo sve na very hight) onda mi fps bude 70 i kada padne padne mi na 10 sto nema nikakve logike. Onda sam skinuo pes 2017 ( piratsku verziju istu koju sam igrao pre mesec dana bez i jednog baga ili fps dropa) i pokrenem i ista situacija, sve normalno i onda krene da secka i tako sve cesce i duze traje taj bag.
Menjao sam pastu na procesoru i na grafickoj i nema rezultata, sve isto.
Pokusao sa sa reinstaliranjem sistema, pokusao sam sa windows 7 i windows 10 i opet nema rezultata.
Pokusao sam da instaliram stariju verziju drivera za graficku i bilo je malog pomaka ali opet je bilo fps dropova ali manje.

cpu fx-4100 3,6 GHz
gpu amd radeon HD 7750 (msi) 1 Gb ddr5
RAM 8GB ddr3
hdd 750 Gb
maticna msi-760gm-p21
windows 10 pro 64bit
drajveri su svi azurirani( koristim driver booster 4)
Kompjuter je star oko 4 godine i nisam do sada imao nikakvih problema.
Molim za pomoc i hvala puno!!!!:worth::worth::worth::besna::besna::besna::besna:
 
Moraš da proveriš kako ti radi kuler kao i da li imaš dobar kuler. Sada su vrućine.

Očisti PC potpuno. U background-u nemoj da puštaš muziku i slično, pogotovo ne na Google Chrome.

Dropovi u igranju su povezani sa grafičkom karticom, tj. pregrevanjem iste. Prati temperaturu.

Vrati sa desetke na sedmicu, mnogo je bolja za video-igre.

Ugasi Vsync.
 
Pratio sam temperaturu na grafickoj i na procesoru
na grafickoj u igrici je oko 45 stepeni a na procesoru oko 30
Prosle godine sam kupio novo hladjenje za procesor hyper tx3 evo i vrlo je kvalitetnom menjao sam pastu na cpu i na grafickoj
I palo mi je na pamet da li moze biti da se pregrejava chipset.
I najvise sto me iritira je to sto kada spustim sa hight na low je to sto se nista ne menja tj isti fp bude i na low i na hight.
 
Помоз Бог браћо Срби. Прво мерење температуре на амд процесорима није прецизно. Препоручујем ти да узмеш неки кулер од 1000 две динара па ћеш приметити разлику. Или још боље да продаш то ***** од процесора и узмеш неки и3 друге генерације.
 
Sada sam proveravao kuciste, onaj pasivni hladnjak za cipset je vreo, ne mogu da stavim ruku na njega.
promenio sam pastu i ima malih poboljsanja u game ali i dalje je vreo, pa me zanima da li bi nesto postigao ako kupim neko hladjenje sa kulerom i koliko bi me to kostalo i ako imate neki predlog kakvo tacno da kupim?

Nemaš dobro hlađenje ili si naneo previše paste.
 

Back
Top