Kuda ide ovaj svet?

Mali čičak

Stara legenda
Poruka
77.664
Caskam sa prijateljicama pre neki dan na grupi i jedna salje ovu sliku uz pitanje jel moguce da je zena u petom mesecu?
Naravno da je moguce. Nista cudno.

Danas me jedna tema podseti na ovo...

Gde se izgubila radost trudnoce?
Radost u cinjenici da nosis u sebi zivot, jedno bice?
Dokle pritisak na zene da ne smeju da se ugoje u trudnoci i da odmah nakon porodjaja moraju da izgledaju top?

Setim se sebe i mog iscekivanja da stomak naraste, sve sam stomak gurala napred a ramena nazad da mi bude sto veci. Obucem usku majicu i pucam od ponosa pred ogledalom. Setala sam ga najsrecnija na svetu. Sto je vise rastao rasla je moja zaljubljenost u moj izgled :heart:

A vi?
Kako ste nosile svoje stomake? :heart:

I dokle mislite da ce ovaj trend moda ili sta li je da zivi?
Meni je licno strasan i poguban po mlade zene

image.jpg
 
sa emancipacijom žene ide i oslobađanje od uloge majke.

Vekovima su žene zombirane da je biti majka nešto uzvišeno, ponosno, izuzetno.

Međutim, žene su izgleda shvatile da je biti majka jedna velika gnjavaža, muka pa i opasnost.

Sve ide ka tome da se život stvori u veštačkim i kontrolisanim uslovima, iz artificijelnih "materica" (mislim da sam nedavno negde i video sliku jedne takve materice sa nekakvom životinjkom u njoj, ne mogu da se setim tačno )

tako da, jeste..prognoza je da žene više nikada neće biti trudne.

Što otvara pitanja neophodnosti muškaraca i njihovog semena ( da li će se izmisliti neka atrificielna sperma ili će se ljudi razmnožavati genetskim inženjeringom..)
 
Ево, пошто сам те ја инспирисала, да се пријавим.

Ја сам била најсрећнија трудница на свету, и са великим поносом сам носила свој стомак.

Наравно, нисам га гурала људима у лице.

А тренд да мора да се изгледа топ и кад си трудна и одмах након трудноће ми никада није био јасан.

Било ми је битно да будем здрава због себе и због бебе.

Здрава не значи дебела, да се разумемо.

Не подносим крмаче које у трудноћи "једу за двоје" и које за Нову годину желе јагоде, јер "беба тражи".
 
To i nije nesto strasno, jer to su ekstremno retki slucajevi. Jako je malo takvih osoba, cak i na "trulom" zapadu, veruj mi (cak, vise ih ima po zemljama u "tranziciji", poput Srbije, Bugarske, i slicno...)
Ne mozes reci da svet ide u tri lepe zbog par pojedinacnih slucajeva. Ogromna vecina zena razmislja kao ti, tako da, opusti se ;)

P.S.
Uostalom, autenticnost fotke je upitna, tako da.....
 
Meni je strašno da se neko odgovoran za tuđ pa samim tim i za svoj život više tovi do besvesti.
Ali nisam ni za opterećivanje i izgladnjivanje.
Zdravlje bebe i majke su primarni a obe krajnosti mu ne idu u prilog.

Kakva sam bila? Ushićena i nestrpljiva... Samo da mu čujem glasić kada zakmeči i da vidim ima li kosu (ne volim ćelave bebe :lol: ). I imao je, ali nije imao obrve :lol:

Puno sam čitala o zdravoj ishrani tada i jela ono što treba a ne što mi je hir. Tada sam zavolela maslinovo, med i kiselo mleko. To pre nisam volela ali sam jela da njega još u stomaku navikavam.
Nisam imala mučnine i do petog meseca stomak. Jedino je bio dugačka beba pa sam pred kraj gubila dah.
Dobila 14 kg, za tri dana otišlo 16 i... Trudnoće kao i da nije bilo. Ali je ostala veknica od 58 cm koja je sada 182 cm :lol:
Eto... :)

- - - - - - - - - -

Čičak, prava ženska tema :D
 
To i nije nesto strasno, jer to su ekstremno retki slucajevi. Jako je malo takvih osoba, cak i na "trulom" zapadu, veruj mi (cak, vise ih ima po zemljama u "tranziciji", poput Srbije, Bugarske, i slicno...)
Ne mozes reci da svet ide u tri lepe zbog par pojedinacnih slucajeva. Ogromna vecina zena razmislja kao ti, tako da, opusti se ;)

P.S.
Uostalom, autenticnost fotke je upitna, tako da.....

ne bih bas rekla, nismo mi rasadnik bas svega, a pogotovu ne ovog trenda, ali ga slepo pratimo.

http://www.cosmopolitan.com/health-fitness/news/a56572/fit-pregnant-women-moms-instagram/
 
U trudnoci sam se ugojila oko 7-8kg. I moj se stomak u petom mesecu jedva nazirao. Citavu trudnocu sam bila na dijeti, jer sam morala. Secer potpuno izbacen, a ugljeni hidrati i voce svedeni na potreban minimum. Tih nekoliko kg vise je otislo na bebu, plodovu vodu i grudi, koje su mi se veoma uvecale jos u prvim nedeljama. Izgledala sam kao Samantha Fox. :confused:
Ta zima je bila bez snega, a veoma ga volim. Mastala sam da se maleni rodi na prekrasan dan okupan sneznom belinom.
Porodjaj je poceo oko ponoci. Nisam imala bolne trudove, vec neko cudno cimanje na dole. Otisla sam u bolnicu cisto da proverim sta je to. Tamo su mi, na moje iznenadjenje, rekli da sam otvorena vec 7cm (materica, za muski deo publike) i da porodjaj uskoro pocinje. Onda su krenuli veliki bolovi. Porodila sam se u 6:34. Kada su mi ga stavili na grudi muz je kroz suze rekao:"Pogledaj napolje." Sve je bilo belo, padale su velike snezne pahulje, prvi sneg u Becu te godine. :) 47cm i 3230g. :) Moja srecica, moj veseljko i skakutavko :heart:
Tokom citave trudnoce sam se osecala odlicno i pored toga sto je bila rizicna.

Sto se tice pritiska oko kilograma verujem da svaka mama prvo misli na bebino zdravlje, pa tek onda na sve drugo. :)
 
ne bih bas rekla, nismo mi rasadnik bas svega, a pogotovu ne ovog trenda, ali ga slepo pratimo.

http://www.cosmopolitan.com/health-fitness/news/a56572/fit-pregnant-women-moms-instagram/

Ne kazem da smo rasadnik, nego da se prima i razmnozava najbolje kod nas. Ali, opet, taj trend je na marginama, nema ih puno.
Sa druge strane, zena treba da dobije 2-3 puta tezine ploda (dakle, ako je prosek bebe kada se rodi 3.5 kg, onda zena treba max 10 kg da se ugoji - tako bar doktori kazu).
Sve preko toga moze biti rizicno za zdravlje (apsolutno nema veze sa fizickim izgledom).
 
Poslednja izmena:
...naravno, postoji i drugi momenat.

Na žene se neprestano vrši pritisak da budu ( i što duže ostanu) što poželjnije i da svojim izgledom odgovore zahtevima (pre svega muške) kulture.

Kao zombirane ovce u stanju su da promene svoj lični opis, da ceo svoj život stave na kocku samo da bi (uz modelirana usta, grudi, zadnjicu i sve šta je već potrebno) izašle u susret tim zahtevima.

Kao nikada pre čini se, žene su u histeriji.

za očekivati je da će uskoro ići ulicama krvave, sa otvorenim ranama i nepovađenim koncima posle operacije i preklinjati muškarce da ih izaberu ili makar lajkuju..

te da će prodavati svoje telo za novac kojim će platiti novu operaciju

- - - - - - - - - -

Biti majka je potpuno shit-out.

Žene rode dete i slikau svoje "vidi, nije mi ništa !" stomake.

Njima trudnoća ne može ništa
Njima seks ne može ništa
Njima tri kereca u dupe ne može ništa..one poziraju i smeju se dok ih 9 crnaca čereči u hotelskoj sobi Dubaia
Ona je nova-android žena koja ne oseća ništa, jer su osećanja slabost
Ona je "šaie bilo momci..teli ste jaku ženu? evo vam je.."..

- - - - - - - - - -

Srbija je naravno, slepo crevo sveta i biti majka godi još samo majkinim majkama, tj bakama

Bake sada imaju priču za komšiluk, a njene ćere su sada konačno priznate odrasle žene koje će svoju majku od sada zvati "ajde baba.."

Da li je to očuvanje starih vrednosti dobro..da li nije..vreme će pokazati..

Babe još uvek vladaju i pevaju svoju pesmu "Ustaj zete da mi iebeš dete!"
 
Аууу, овог пута си надмашио самог себе.

Тема је трудноћа и како се жене носе са њом, па, пошто претпостављам да такву врсту искуства ниси имао, потруди се бар да будеш пристојан.

Упс, улете Јагодинк(о)а.
 
Аууу, овог пута си надмашио самог себе.

Тема је трудноћа и како се жене носе са њом, па, пошто претпостављам да такву врсту искуства ниси имао, потруди се бар да будеш пристојан.

Упс, улете Јагодинк(о)а.

treba li tebi da odeš u Kinu da bi znala da se tamo govori kineski?

Ja sam posmatrač ovog sveta, pa tako i majki i imam određena zapažanja.

Ti razmišljaj o strijama na stomaku posebno, ja ću o mukama ženskog roda generalno i sve ok?
 
Ne kazem da smo rasadnik, nego da se prima i razmnozava najbolje kod nas. Ali, opet, taj trend je na marginama, nema ih puno.
Sa druge strane, zena treba da dobije 2-3 puta tezine ploda (dakle, ako je prosek bebe kada se rodi 3.5 kg, onda zena treba max 10 kg da se ugoji - u proseku). Sve preko toga nije zdravo (apsolutno nema veze sa fizickim izgledom).

ne znam ko je ovo racunao, ali racunica nije tako prosta. ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 22kg. dete je imalo 4,5 kg. na porodjaju sam izgubila 16kg. posteljica je bila velika, bukvalno sam se izduvala ko balon posle porodjaja. sve je individualno, i svaka trudnoca je razlicita.
 
izgled je danas bitniji od majčinstva
uostalom njihova stvar

Делимично је и наша. Ко је имао трудну жену и он је проживео тај догађај и присуствовао свим променама на телу а и расположењима. А ко има и ћерку опет ће да брине.
 
ne znam ko je ovo racunao, ali racunica nije tako prosta. ja sam se u prvoj trudnoci ugojila 22kg. dete je imalo 4,5 kg. na porodjaju sam izgubila 16kg. posteljica je bila velika, bukvalno sam se izduvala ko balon posle porodjaja. sve je individualno, i svaka trudnoca je razlicita.

Brat mi je ginekolog, kaze da tako treba, bemliga....ja samo pricam onako kako cujem :)
 
treba li tebi da odeš u Kinu da bi znala da se tamo govori kineski?

Ja sam posmatrač ovog sveta, pa tako i majki i imam određena zapažanja.

Ti razmišljaj o strijama na stomaku posebno, ja ću o mukama ženskog roda generalno i sve ok?

Слободно размишљај и посматрај, само сам те замолила да у изношењу свог размишљања будеш мало пристојнији.

Сем тога, из твог поста више провејавају муке мушког, а не женског, рода.
 
sa emancipacijom žene ide i oslobađanje od uloge majke.

Vekovima su žene zombirane da je biti majka nešto uzvišeno, ponosno, izuzetno.

Međutim, žene su izgleda shvatile da je biti majka jedna velika gnjavaža, muka pa i opasnost.

Sve ide ka tome da se život stvori u veštačkim i kontrolisanim uslovima, iz artificijelnih "materica" (mislim da sam nedavno negde i video sliku jedne takve materice sa nekakvom životinjkom u njoj, ne mogu da se setim tačno )

tako da, jeste..prognoza je da žene više nikada neće biti trudne.

Što otvara pitanja neophodnosti muškaraca i njihovog semena ( da li će se izmisliti neka atrificielna sperma ili će se ljudi razmnožavati genetskim inženjeringom..)

vidi, to sto dete moze da se odgaji u vestackoj materici ( videla sam i ja neku zivoljku u istoj) ne znaci da samo muskarca ostavlja kao neophodnog za produzenje vrste
ukoliko nema jajne celije, seme samo po sebi ne vredi nista
znaci i muskarci i zene ce i dalje na svetu da budu neophodni da bi se produzila vrsta, ali sama trudnoca ce moci da se odvija u vestackim uslovima, nece zene vise morati da budu opterecene fizicki tih 9 meseci

a sto se tice trudnoce koja se ne vidi, doslo je neko lose vreme gde zena stavlja svoj seksi izgled iznad zdravlja (necu da namerno da napisem majcinstva)
pa bez ikakvog razmisljanja o mogucim posledicama, ubrizgava u sebe silikone, botokse, hijalurone, aplikuje zlatne niti..sve ne bi li ispeglala jos jednu neravninu na licu i telu, makar to bie i bore smejalice
kad sam jednom uzasnuta to spomenula jedom pametnom muskarcu, on mi je rekao - sto te plasi, pa to je prirodna selekcija..takve glupe glave i treba da nestanu sa lica zemlje..njih ne unistva neko drugi, nego same sebe..cista autodekstrukcija
ko zeli u 5mesecu trudoce da se hvali ravnim stomakom, sto manjim procentom potkozne masti, samo napred..priroda to sama da regulise
 

Back
Top