Zasto ljudi pribegavaju alternativnom lecenju?

Poruka
4.292
ZASTO LJUDI PRIBEGAVAJU ALTERBNATIVNOM LECENJU?

Zasto ljudi pribegavaju alternativnom lecenju? Pa zato sto zvanicna medicina 80% bolesti ne leci. Da medicina leci uspesno bolesti ljudi ne bi trazili alternativu. A kad kazem da leci znaci da danas covek ima kancer a nakon terapije od nedelju ili dve, dva meseca nebitno vise nema kancer znacci izlecen. Jer ljudima nije jasno kako to placaju lekove i lecenje enormno skupo a na kraju se ne izlece nego umru a doktori ne vrate pare njihovoj porodici jer nisu nista pomogli. To ti je isto kao pozoves majstora da ti popravi televizor on mrcka mrcka i na kraju ne popravi a naplati kao da je televizor porpavljen. Znaci ne moze tako. Ok mrckaju lekari ali ako pacijent umre ili ne umre ali ostane i dalje bolestan da sve pare vrate pacijentu koje su uzeli za lecenje.
 
ZASTO LJUDI PRIBEGAVAJU ALTERBNATIVNOM LECENJU?

Zasto ljudi pribegavaju alternativnom lecenju? Pa zato sto zvanicna medicina 80% bolesti ne leci. Da medicina leci uspesno bolesti ljudi ne bi trazili alternativu. A kad kazem da leci znaci da danas covek ima kancer a nakon terapije od nedelju ili dve, dva meseca nebitno vise nema kancer znacci izlecen. Jer ljudima nije jasno kako to placaju lekove i lecenje enormno skupo a na kraju se ne izlece nego umru a doktori ne vrate pare njihovoj porodici jer nisu nista pomogli. To ti je isto kao pozoves majstora da ti popravi televizor on mrcka mrcka i na kraju ne popravi a naplati kao da je televizor porpavljen. Znaci ne moze tako. Ok mrckaju lekari ali ako pacijent umre ili ne umre ali ostane i dalje bolestan da sve pare vrate pacijentu koje su uzeli za lecenje.

Pa covek ide i trazi pomoc gde moze da je nadje. Licno isla sam kod naturopate vise puta. Ono sto je meni licno bilo interesantno i zasto sam odlazila je sto je on znao neke prirodne preparate koji su mogli da rese neke probleme koje klasicna medicina dosta invazivno resava sa trajnim posledicama tj kada sam imala napad stitne zlezde. Isto tako on je imao neke testove za toleranciju hrane koji su mi puno pomogli, npr naucila sam izbegavam mlecne proizvode i to mi je znacajno poboljsalo zivot na dugi rok... isto tako sam jako bila zahvalna sto mi je detaljno tumacio moje laboratorijske analize. Medicinski doktori nikada to ne rade.

Ali

Naturopata mi je dao neke tablete koje su me dovele u hitnu pomoc i izazvale neopisivu agoniju.
 
Pa covek ide i trazi pomoc gde moze da je nadje. Licno isla sam kod naturopate vise puta. Ono sto je meni licno bilo interesantno i zasto sam odlazila je sto je on znao neke prirodne preparate koji su mogli da rese neke probleme koje klasicna medicina dosta invazivno resava sa trajnim posledicama tj kada sam imala napad stitne zlezde. Isto tako on je imao neke testove za toleranciju hrane koji su mi puno pomogli, npr naucila sam izbegavam mlecne proizvode i to mi je znacajno poboljsalo zivot na dugi rok... isto tako sam jako bila zahvalna sto mi je detaljno tumacio moje laboratorijske analize. Medicinski doktori nikada to ne rade.

Ali

Naturopata mi je dao neke tablete koje su me dovele u hitnu pomoc i izazvale neopisivu agoniju.

:zcepanje:

izvini ali jel mozes da objasnis kako te je to napala stitna zlezda
 
ZASTO LJUDI PRIBEGAVAJU ALTERBNATIVNOM LECENJU?

Zasto ljudi pribegavaju alternativnom lecenju? Pa zato sto zvanicna medicina 80% bolesti ne leci. Da medicina leci uspesno bolesti ljudi ne bi trazili alternativu. A kad kazem da leci znaci da danas covek ima kancer a nakon terapije od nedelju ili dve, dva meseca nebitno vise nema kancer znacci izlecen. Jer ljudima nije jasno kako to placaju lekove i lecenje enormno skupo a na kraju se ne izlece nego umru a doktori ne vrate pare njihovoj porodici jer nisu nista pomogli. To ti je isto kao pozoves majstora da ti popravi televizor on mrcka mrcka i na kraju ne popravi a naplati kao da je televizor porpavljen. Znaci ne moze tako. Ok mrckaju lekari ali ako pacijent umre ili ne umre ali ostane i dalje bolestan da sve pare vrate pacijentu koje su uzeli za lecenje.

medicina uspesno leci mnoge vrste kancera. neke su jos uvek neizlecive. vrlo je bitno da covek kod lekara ode na vreme, da ima redovni godisnji pregled i da u medjuvremenu ode kada primeti da nesto nije u redu, umesto da se raspituje kod baba Pelagije ili trazi na dr.googlu.
razlog su slabo obrazovanje, povrsnost, i neretko na zalost glupost ( koja je cesto neizleciva)

- - - - - - - - - -

Mogu, ali necu.

Obicno kad se ljudi tako smeju necem tako ozbiljnom mislim da ne vredi trositi dah na njih.

ok, nemoj da se srdis, nije zdravo
 
Zato sto je klasicna medicina postala vec odavno privilegija bogatih (mislim na privatne poliklinike,jer ove drzavne necu uopste da komentarisem) i zato sto farmacija zna ostaviti trajne nuspojave i bolest potisnuti u drugi zdravi organ tijela.Eto,zato ljudi idu raznim alternativcima koji i mogu da pomognu ali mogu i da pogorsaju stvari.Mada sve tjelesne bolesti imaju korijen u dusi covjekovoj......Ili sudbini(karmi)......
 
Zato sto je klasicna medicina postala vec odavno privilegija bogatih (mislim na privatne poliklinike,jer ove drzavne necu uopste da komentarisem) i zato sto farmacija zna ostaviti trajne nuspojave i bolest potisnuti u drugi zdravi organ tijela.Eto,zato ljudi idu raznim alternativcima koji i mogu da pomognu ali mogu i da pogorsaju stvari.Mada sve tjelesne bolesti imaju korijen u dusi covjekovoj......Ili sudbini(karmi)......

izvini ali male boginje i zauske se ne dobijaju zbog karme ili korena u dusi
 
deca ne dobjaju autizam od vakcina
nemoj da siris dezinformacije

To sto si ti tako kategoricno rekla nije moguce reci na odgovoran nacin. Nekoj deci vakcine itekako izazivaju autizam, tako govore njihovi roditelji. Kazu da su deca bila zdrava do vakcine, a onda se posle vakcine razbolela. Ima puno slucajeva gde su sudovi presudili novcanu odstetu roditeljima... zato sto je bilo nesumnjivo dokazana veza. Vecina dece nece dobiti autizam od vakcine, to je drugacija izjava.
 
Here we go again...

Ne, vakcine ne izazivaju autizam I nijedan sud nikada nije pravosnažno dodelio novčanu odštetu za autizam izazvan vakcinom.

Ne širite gluposti jer su one te koje ubijaju ljude i decu. Primera koliko hoćeš.

P. S. Ljudi pribegavaju alternativnoj "medicini" zato što ne razumeju nauku i žele da veruju u bajke.
 
Poslednja izmena:
povezanost mmr vakcine i autizma je naucno dokazana jos 1998 (bila je i na spisku mogucih nuspojava same vakcine) ali je onda sve stopirano jer su kasnija istrazivanja otkrila mnogo gore stvari o ovoj vakcini…..danasnje vakcine trece generacije ili dnk vakcine isto su sto i klaster bombe u ratovanju- skrembluju sam ljudski genetski kod i kontaminiraju svaku celiju u ljudskom organizmu stranim dnk - zato su autisticna deca na nivou visih zivotinja - osetljivi su na jako svetlo i registruju neke zvucne frekvencije koje drugi ljudi ne cuju…takodje znaju biti veoma agresivni i imaju potrebu da brane svoju teritoriju ili neku svoju stvar bas kao i zivotinje psi npr.

zasto ovo rade vec sad mozemo da vidimo - imamo pravu epidemiju kojekakvih retkih bolesti za koje do juce nismo znali ni da postoje

u nekim zemljama vakcina vise nije ni obavezna a u nekim poput srbije se uvodi prisila

...a zasto se ljudi okrecu alternativi pa valjda zato sto su skontali da ako ih bolest ne ubije ubice ih doktori sa protokolima :sad2:

- - - - - - - - - -

naravno da ljudi beze od likova koji ih ubedjuju da ce umreti ako se ne vakcinisu a i ako se vakcinisu opet ce da umru jer ce ih nevakcinisani zaraziti... da se covek zapita imaju li ista u glavi
 
Here we go again...

Ne, vakcine ne izazivaju autizam I nijedan sud nikada nije pravosnažno dodelio novčanu odštetu za autizam izazvan vakcinom.

Ne širite gluposti jer su one te koje ubijaju ljude i decu. Primera koliko hoćeš..

Da, vi iz farmaceutske industrije ne zelite da se ove vesti sire zato sto takve informacije bude sumnje roditelja, a vi zelite da vam slepo veruju.

Veoma je tuzno sto od vasih vakcina pravite neku religiju i mi moramo da verujemo jer ako ne verujemo onda sa nama nesto ne valja, falicni smo valjda.

Ja ne verujem ni u Isusa Hrista, a pogotov ne verujem u nekog velikog dobronamernog farmaceuta koji ce da brine o meni kada ja ne umem.

Vi farmaceuti treba da se odlpite od interneta i da nadjete neke bolje nacine. Bolje vakcine, cistije i zdravije.
 
SteveJobs1-ex.jpg


Ovakvih primera koliko hoćeš, Stiv je najbogatiji i najpoznatiji.

Mnogi koji su tvrdili da imaju univerzalni lek za rak umrli su od raka - Linus Pauling, Hulda Klark, Bruno Groning, itd.

Priče o čudesnom izlečenju koje se vrte po netu su uglavnom dokazano lažne: http://www.examinus.org/alternativna-medicina/rak-lazne-price
 
Poslednja izmena:
Licno isla sam kod naturopate vise puta. .........

Isto tako on je imao neke testove za toleranciju hrane koji su mi puno pomogli, npr naucila sam izbegavam mlecne proizvode i to mi je znacajno poboljsalo zivot na dugi rok... isto tako sam jako bila zahvalna sto mi je detaljno tumacio moje laboratorijske analize. Medicinski doktori nikada to ne rade.

Sad, nemoj mi zameriti što ću iskoristiti ovu tvoju izjavu sa teme Compounding pharmacy:



. Kod nas u Kanadi i farmaceuti imaju mnogo odgovrniji posao, postoji evidencija i oni znaju o svakom pacijentu podatke i kada je sta pio. Isto tako vode racuna o alergijama i traze alternative, kontaktiraju i sa doktorima i proizvodjacima lekova kada je to potrebno... posto ja imam "alergiju" znam koliko se trude cak i kada nije compounding pharmacy.

Stavise, kad se pojavis kod bilo kog doktora ili u bolnici svi ti podaci ce biti dostupni. Sve procedure, svim testovi i sve bas sve :)

Ispada da je farmaceut odradio sve kako treba, da su svi podaci prosleđeni lekaru, ali da lekar nikada ne tumači laboratorijske analize (što je posao lekara), a pri tome zna sve o leku koga je napravio farmaceut ( što nije posao lekara).
Čime si tačno nezadovoljna?
 
Sad, nemoj mi zameriti što ću iskoristiti ovu tvoju izjavu sa teme Compounding pharmacy:





Ispada da je farmaceut odradio sve kako treba, da su svi podaci prosleđeni lekaru, ali da lekar nikada ne tumači laboratorijske analize (što je posao lekara), a pri tome zna sve o leku koga je napravio farmaceut ( što nije posao lekara).
Čime si tačno nezadovoljna?

Laboratorijske analize dolaze kod doktora i one su tagovane ako nesto nije u redu, doktor te pozove da prica o tome.
Naturopata mi je objasnjavao svaki nalaz pojedinacno sta to znaci i ja sam to mogla bolje da razumem i ono sto valja i meni je to bilo korisno jer zelim o svom zdravlju sve da znam, a ne samo ako nesto ne valja. Treba covek da dobije feed back i ako nesto dobro radi.
Isto mi se svidja sto u svom e-health nalogu gde vidim sve svoje laboratorijske nalaze mogu da pravim izvestaje tj na engleskom reports i analiziram pojedine stvari u razlicitim periodima i gledam kako promene koje unosim uticu na moje zdravlje.
 

Back
Top