Zasto ljudi pribegavaju alternativnom lecenju?

alternative-dog.jpg
 

Prilozi

  • sharlatan_monthly.jpg
    sharlatan_monthly.jpg
    133,7 KB · Pregleda: 6
Poslednja izmena:
Neka zena u Alberti lecila infekciju svog sina sa origano uljem i dete je umrlo. Sudjenje u toku.

Prirodna resenja imaju svoje mesto, ali treba znati za sta se mozes, a za sta se ne mozes obratiti prirodnom doktoru.
I ja se prvo uhvatim za lavandu ili origano ulje, propolis, manuka med... ali ako vidim da to ne radi posao, a desava se ponekad onda dete vodim kod doktora i pije lekove koje mu oni prepisu. Moje dete od sest godina je samo dva puta u zivotu pilo antibiotike.
 
Neka zena u Alberti lecila infekciju svog sina sa origano uljem i dete je umrlo. Sudjenje u toku.

Prirodna resenja imaju svoje mesto, ali treba znati za sta se mozes, a za sta se ne mozes obratiti prirodnom doktoru.
I ja se prvo uhvatim za lavandu ili origano ulje, propolis, manuka med... ali ako vidim da to ne radi posao, a desava se ponekad onda dete vodim kod doktora i pije lekove koje mu oni prepisu. Moje dete od sest godina je samo dva puta u zivotu pilo antibiotike.


jako retko se to desava mnogo vise umiru ona koju vode kod doktora ...ne mozes ljudima oduzeti pravo da sami biraju kako ce da lece i sebe i svoju decu zbog necije pogresne procene...ovo sudjenje je da bi drzava opravdala oduzimanje dece
 
Nedavno je umro dečak u Italiji od obične upale uha, retardirani roditelji su ga "lečili" kod homeopate. Sad ih detetovi baba i deda tuže, i njih i homeopatu.
http://www.blic.rs/vesti/svet/decak-umro-od-upale-uva-roditelji-nisu-hteli-da-cuju-za-lekove/1sm19z5
Dragi Muadib,
Mog dedu su ubili doktori. Imao operaciju, greska doktora, goodbye, nema ga vise, nije bio ni star, manje od 50 godina je imao.

Doktori grese... da ne pricam koliko puta sam isla kod vise doktora, trazila razlicita misljenja. Isto tako kad mi je doktorica rekla da imam smrtonosni rak ja sam joj rekla da to nije istina. Na kraju se pokazalo da smo be bile u pravu. Anyway, greske se desavaju. Ima puno neodgovrnosti kod alternativnih i kod obicnih doktora, ipak mislim vise kod alternativnih.

Licno se ponasam kao u supermarketu, shopping around uvek. I uvek moras da se cuvas od tudjih gresaka. Mene su skoro tako zavili u crno doktor i radiolog. Nisu videli tumor! I to velik jbt.

- - - - - - - - - -

jako retko se to desava mnogo vise umiru ona koju vode kod doktora ...ne mozes ljudima oduzeti pravo da sami biraju kako ce da lece i sebe i svoju decu zbog necije pogresne procene...ovo sudjenje je da bi drzava opravdala oduzimanje dece

Jao molim te nemoj ti da bacas tu svetu vodicu. Ne verujem nikom, isto tako ni tim prirodnim doktorima. Ovi obicni bar imaju vise standarde koje postuju, mnogo vise se skoluju i u mojim vidjenjima sveta to pravi ogromnu razliku.
 
Laboratorijske analize dolaze kod doktora i one su tagovane ako nesto nije u redu, doktor te pozove da prica o tome.
Naturopata mi je objasnjavao svaki nalaz pojedinacno sta to znaci i ja sam to mogla bolje da razumem i ono sto valja i meni je to bilo korisno jer zelim o svom zdravlju sve da znam, a ne samo ako nesto ne valja. Treba covek da dobije feed back i ako nesto dobro radi.
Isto mi se svidja sto u svom e-health nalogu gde vidim sve svoje laboratorijske nalaze mogu da pravim izvestaje tj na engleskom reports i analiziram pojedine stvari u razlicitim periodima i gledam kako promene koje unosim uticu na moje zdravlje.

Šta se podrazumeva pod terminom naturopata, u Kanadi?
Koje su mu kvalifikacije, obrazovanje?
Kakvo mu je poznavanje biohemije?
 
Šta se podrazumeva pod terminom naturopata, u Kanadi?
Koje su mu kvalifikacije, obrazovanje?
Kakvo mu je poznavanje biohemije?
Imaju neke skole za to, ne znam koliko uce biohemiju, mozes ovde da pogledas posto se ja ne razumem

A minimum of 7 years post-secondary education is required. Most NDs first complete a four year Bachelors degree in the arts or sciences, and then the required four-years at an accredited naturopathic medical college. Students must then pass comprehensive licensing exams in order to be registered to practice.
http://www.bcna.ca/about-bcna/becoming-naturopathic-doctor/
 
Evo još jednog primera debilnosti ljudi:

http://www.politika.rs/scc/clanak/3...ranili-heljdinim-mlekom#.WUWJm1HWTqc.facebook

Белгијски суд осудио је двоје родитеља за смрт њиховог новорођенчета које је умрло од неухрањености и дехидрације. Пар је чврсто веровао у неконвенционалан начин исхране и хранили су бебу као да има нетолеранцију на глутен и лактозу, иако је није имала.

Суд им је изрекао условну казну на шест месеци затвора јер нису пружили примерену негу малом Лукасу који је умро са само седам месеци. Органи су му били смањени на половину величине, без имало масти около.

Судија Мике Бутстраен је рекао да је беба преминула због тога што јој је систематски нуђена храна која не одговара том узрасту. Као последица неодговарајуће исхране, умро је пре три године са непуна четири и по килограма, само килограм више него што је имао на рођењу. Здраве бебе у почетку напредују у просеку 800 грама сваког месеца.

Овај случај је изазвао велику расправу у Белгији о употреби алтернативних лекова и хране и одговорности родитеља за здравље деце.

Осуђени пар може да се жали, али суд је напоменуо да им је изречена најблажа могућа казна, имајући у виду да су већ сурово кажњени чињеницом да настављају да живе са сазнањем да су одговорни за смрт свог детета.

Пар држи продавницу здраве хране и до крајности подржава алтернативне начине исхране, што су применили и у исхрани свог новорођенчета.

Иако беби није утврђена нетолеранција на лактозу или глутен, родитељи су посумњали да је Лукас има, па су експериментисали са различитим заменама, укључујући пиринач, киноу и млеко од хељде. Нису се посаветовали с лекаром, показује судска документација. Уместо тога, слушали су препоруке купаца у радњи и тражили савете на интернету, пренео је „Индепендент”.

Sa iste stranice

Обавезни суплементи минерала и витамина
Родитељима у Италији одузето је прошлог лета старатељство над дететом јер су га држали на веганској исхрани без одговарајућих додатака и тиме озбиљно угрозили његово здравље. Дечака су у јулу прошле године у болницу довели баба и деда и са 14 месеци имао је тежину тромесечне бебе. Дете је имало озбиљан мањак калцијума, што је погоршало урођене срчане проблеме, па је морало хитно да се оперише. У Италији је било више оваквих случајева, а један пар је 2007. осуђен јер су шестомесечну бебу изгладнели на смрт, хранећи је углавном сојиним млеком и соком од јабуке. Заговорнике веганске исхране нервирају овакве приче и тврде да веганство не убија ако се спроводи на прави начин, већ родитељски немар. Америчка академија за исхрану слаже се да је добро испланирана вегетаријанска исхрана добра за бебе. Деци и мајкама које доје а не узимају млечне производе ни јаја саветују се суплементи витамина Бе12, Де, калцијума, гвожђа и да обавезно консултују стручњаке за исхрану.
 
Imaju neke skole za to, ne znam koliko uce biohemiju, mozes ovde da pogledas posto se ja ne razumem

Bez izvrsnog znanja biohemije, vrlo je moguće da će naturopata pogrešiti u tumačenju tvojih laboratorijskih nalaza.
Odakle toliko poverenje u ljude o čijoj stručnosti malo znaš?

Zašto, jednostavno, ne upitaš svog lekara o stvarima koje te zanimaju?
 
Dragi Muadib,
Mog dedu su ubili doktori. Imao operaciju, greska doktora, goodbye, nema ga vise, nije bio ni star, manje od 50 godina je imao.

Doktori grese... da ne pricam koliko puta sam isla kod vise doktora, trazila razlicita misljenja.
Veruj mi da znam koliko ima nedovoljno dobrih lekara i koliko onih kojima zaista nije mesto tu gde su. Uvek treba tražiti dodatne analize, drugo, treće mišljenje i ne verovati bespogovorno nikome.

Ipak, mnogo je velika razlika između naučne i nenaučne medicine. Nema poređenja, nikada ne bih svoje ili zdravlje svoje dece poverio šarlatanu.
 
Jao molim te nemoj ti da bacas tu svetu vodicu. Ne verujem nikom, isto tako ni tim prirodnim doktorima. Ovi obicni bar imaju vise standarde koje postuju, mnogo vise se skoluju i u mojim vidjenjima sveta to pravi ogromnu razliku.


sta jao i kakva sveta vodica...sta me briga kod koga ces ti ili bilo ko da se leci ,,,sto se mene tice nikad me niko od tih travara koji prodaju svetu vodicu i cajeve nije zahebao ali doktori jesu i mene i mnoge koje znam i nikad i nikom zbog toga nisu odgovarali...ako je neko los covek mnogo je opasniji kad ima moc kao sto je doktori imaju nego neki tamo alternativci koje ionako proganjaju i jedva cekaju da nesto pogrese ...naravno da u svakom zitu ima kukolja ali je mnogo opasniji kukolj koji nikom ni za sta ne odgovara jer iza njega stoji zna se ko
 
Poslednja izmena:
od raka i leukemije ili retkih bolesti koje danas haraju?

umirala bi i tvoja vakcinisana da su se radjala u stali na - 30, bez vode i kanalizacije vise gladna nego sita

Ne piši gluposti. Znaš, i pre 100 godina ljudi su imali kuće, kaljave peći i bunare. Kanalizaciju i dan danas imaju samo veći gradovi. Ne da su umirali od raka nego i od bolesti koje se mogu sprečiti vakcinacijom.
Fanatici u Americi koji ne vakcinišu decu su navukli na svoje potomke boleštine za koje se jedva čulo poslednjih 60 godina.
 
e super vakcinisi se i vakcinisi svoju decu ali mene i moju ostavi na miru...ili mozda i ti mislis da te vakcine stite ali ce te nevakcinisani zaraziti

sto se alternative tice naravno da necete piti cajeve ako vam treba operacija krajnika ili slepog creva ali za uobicajene problema bolje izbegavati hemiju i sintetske lekove ...mnogo puta sam se do sada uverila da su stari bapski lekovi mnogo efikasniji od onog sto mi doktor prepise a i ne boli me glava od nuspojava
 
e super vakcinisi se i vakcinisi svoju decu ali mene i moju ostavi na miru...ili mozda i ti mislis da te vakcine stite ali ce te nevakcinisani zaraziti

sto se alternative tice naravno da necete piti cajeve ako vam treba operacija krajnika ili slepog creva ali za uobicajene problema bolje izbegavati hemiju i sintetske lekove ...mnogo puta sam se do sada uverila da su stari bapski lekovi mnogo efikasniji od onog sto mi doktor prepise a i ne boli me glava od nuspojava

Ne praviš ti problem vakcinisanim ljudima nego sebi i svojoj deci. Posle kad bude kasno (nadam se da neće) opet će da ti bude kriva nauka jer nije mogla da spase. Ti očito ne vidiš gdanicu između prevencije i drogiranja lekovima.
 
Bez izvrsnog znanja biohemije, vrlo je moguće da će naturopata pogrešiti u tumačenju tvojih laboratorijskih nalaza.
Odakle toliko poverenje u ljude o čijoj stručnosti malo znaš?

Zašto, jednostavno, ne upitaš svog lekara o stvarima koje te zanimaju?

Sigurna sam da je on znao dovoljno da mi objasni. To su neke opste stvari, neke sam i ja vec znala. Obicno ne proveravam kvalifikacije doktorima, bilo koje vrste... to niko ne radi, mene si sad nasla da zezas. Aj vozdra svima.
 
Sigurna sam da je on znao dovoljno da mi objasni. To su neke opste stvari, neke sam i ja vec znala. Obicno ne proveravam kvalifikacije doktorima, bilo koje vrste... to niko ne radi, mene si sad nasla da zezas. Aj vozdra svima.

Odakle tolika sigurnost?

Isto tako su sigurni i pacijenti raznih šarlatana koji ih ubeđuju da je petrolej lek za rak.

Opšte stvari će ti svako reći: Budi umeren u hrani i piću, budi aktivan, ne debljaj se...
A onda će ti posvetiti maksimalno vreme, udubiće se u tvoju psihu, saživeće se sa tvojim problemom, postaćeš mu poseban/izuzetno zanimljiv pacijent, pomislićeš da on tebe poznaje sasvim i da radi isključivo u tvoju korist. :)

Naravno, isporučiće ti račun, na kraju. Ništa nije besplatno u ovom svetu.
 
Ne praviš ti problem vakcinisanim ljudima nego sebi i svojoj deci. Posle kad bude kasno (nadam se da neće) opet će da ti bude kriva nauka jer nije mogla da spase. Ti očito ne vidiš gdanicu između prevencije i drogiranja lekovima.

rak i leukemija su eksplodirali sa uvodjenjem vakcina 50-ih godina proslg veka a danas sa trecom generacijom dnk vakcina na to imamo i eksploziju retkih bolesti ...tako da stiti se ti vakcinama ja bih da se stitim od vakcina

- - - - - - - - - -

sta te bre briga sto neko pije petrolej mislis da su formaldehid, ziva, aluminijum, tkiva abortiranih ljudskih i zivotinjskih fetusa bolji izbor
 
Odakle tolika sigurnost?

Isto tako su sigurni i pacijenti raznih šarlatana koji ih ubeđuju da je petrolej lek za rak.

Opšte stvari će ti svako reći: Budi umeren u hrani i piću, budi aktivan, ne debljaj se...
A onda će ti posvetiti maksimalno vreme, udubiće se u tvoju psihu, saživeće se sa tvojim problemom, postaćeš mu poseban/izuzetno zanimljiv pacijent, pomislićeš da on tebe poznaje sasvim i da radi isključivo u tvoju korist. :)

Naravno, isporučiće ti račun, na kraju. Ništa nije besplatno u ovom svetu.
Nema nikakve sigurnosti. To je osnova naseg zivota. Mislis ako proverim koliko biohemije uce na fakultetu za naturopate vs. Koliko na medicinskom fakultetu... ako je taj doktor bilo koje vrste sve zaboravio sta je ucio i nije imao dovoljno prakse u odredjenoj oblasti treba da mu verujem? Da mu ne verujem? Mozda je to odlicno znao dan pre, ali bas tog dana kada sam ja dosla video je na putu do posla kako je neko pregazio psa i vise ne moze ceo dan da se fokusira... ne znam, mogu ovih prica milion da smislim. Imam svoje licne price, greske doktora medicine i neke greske naturopate. Znas moja zivotna prica pocinje sa greskom doktora. Nisu mi dobro vezali pupak po rodjenju. Mama me donela otvorenog stomaka kuci iz bolnice. Kako je to moglo? Posle rodjenja sam neko vreme bila u bolnici sa mamom i da niko nije primetio moj otvoren stomak. To je bio moj pocetak... ima jos prica ali necu da davim. Ipak nije sve ni do doktora... i ovde imam prica iz sopstvenog iskustva.
 
Nema nikakve sigurnosti. To je osnova naseg zivota. Mislis ako proverim koliko biohemije uce na fakultetu za naturopate vs. Koliko na medicinskom fakultetu... ako je taj doktor bilo koje vrste sve zaboravio sta je ucio i nije imao dovoljno prakse u odredjenoj oblasti treba da mu verujem? Da mu ne verujem? Mozda je to odlicno znao dan pre, ali bas tog dana kada sam ja dosla video je na putu do posla kako je neko pregazio psa i vise ne moze ceo dan da se fokusira... ne znam, mogu ovih prica milion da smislim. Imam svoje licne price, greske doktora medicine i neke greske naturopate. Znas moja zivotna prica pocinje sa greskom doktora. Nisu mi dobro vezali pupak po rodjenju. Mama me donela otvorenog stomaka kuci iz bolnice. Kako je to moglo? Posle rodjenja sam neko vreme bila u bolnici sa mamom i da niko nije primetio moj otvoren stomak. To je bio moj pocetak... ima jos prica ali necu da davim. Ipak nije sve ni do doktora... i ovde imam prica iz sopstvenog iskustva.

Nemoj ovo shvatati lično.
Svako od nas ima mnogo priča, ličnih i sporednih. I svako je kovač svoje sreće.

Kada mi neko tumači laboratorijske rezultate, očekujem da poseduje medicinsko znanje. Ko može posedovati tu vrstu znanja osim osobe koja je to učila? Nema tu zaboravljanja, ni odsutnosti.
Ako mi zatreba hirurg, ne razmišljam da li se on seća kako da mi operiše slepo crevo. Odlazim njemu, a ne kod homeopate ili biopraktičara.
 

Back
Top