MORNARICA SAD: Najskuplji američki nosač aviona nesposoban za borbu

Mortimer

Veoma poznat
Poruka
11.366
MORNARICA SAD: Najskuplji američki nosač aviona nesposoban za borbu (VIDEO)
Novosti online | 18. jun 2017. 20:32 > 20:34
Najnoviji i najskuplji nosač aviona u istoriji SAD — „Džerald Ford“ — kako se ispostavilo, nije borbeno sposoban, saopštio je Blumberg, pozivajući se na dokumenta američke ratne mornarice
http://www.novosti.rs/vesti/planeta...ericki-nosac-aviona-nesposoban-za-borbu-VIDEO

Sa ovim su mislili da napadnu Ruse? :hahaha:
 
Ali su im zato razaraci spremni za borbu.

z:D

USS%20Fitzgerald.jpg
 
MORNARICA SAD: Najskuplji američki nosač aviona nesposoban za borbu (VIDEO)
Novosti online | 18. jun 2017. 20:32 > 20:34
Najnoviji i najskuplji nosač aviona u istoriji SAD — „Džerald Ford“ — kako se ispostavilo, nije borbeno sposoban, saopštio je Blumberg, pozivajući se na dokumenta američke ratne mornarice
http://www.novosti.rs/vesti/planeta...ericki-nosac-aviona-nesposoban-za-borbu-VIDEO

Sa ovim su mislili da napadnu Ruse? :hahaha:

Ovo me podseća na ono kad su amerikanci razbijali glavu kako da naprave penkalu koja može da piše u svemiru, a rusi došli sa grafitnom olovkom, previše komplikuju, uzalud troše ogromne količine novca u krivom smeru i na kraju dobiju poluproizvod, isto kao i sa onim f35. Nekad je bolje da imaš manje para pa te to tera da budeš u isto vreme inovativan, jednostavan i štedljiv, a to na kraju dovede do odličnih rezultata.
 
Poslednja izmena:
Amerikanci imaju tradiciju da traze skupa i komplikovana resenja na jednostavna pitanja. Ulaganje u novu tehnologiju, posebno kada je vojska u pitanju, mora biti megalomanska. Sa jedne strane na taj nacin se trosi i pravda ogroman vojni budzet, sa druge strane to je sredstvo psiholoskog rata, kada se neke cifre obelodane.

Kada je u pitanju onaj avion F35 i kada je ovaj nosac avioina, meni je ovde malo simptomaticno sto prilicno poverljivi podaci tako lako dodju do medija. Svaki treci dan postojao je tekst o tome sta fali o onom novom americkom avionu, bukvalno do najsitnijih detalja. Nije Amerika neka drzava treceg svega da poverljive informacije tako lako cure. Nekako sam misljenja da je ovo namerno spinovanje informacija da se stekne utisak da SAD nisu toliko vojno jake. Sa jedne strane tako pokusavaju da zavaraju potencijalne protivnike, koji bi u tom slucaju potcenili americku vojsku, odnosno ovu poslednju tehnologiju, dok sa druge strane treba da mobilise domacu javnost da u strahu trazi dodatna izdvajanja za vojsku.

Ovo je samo moja teorija, najvise od svega bih voleo da je ovo sve sto odsto istina, stavise, voleo bih da je citava americka vojska u katastrofalnom stanju. Na zalost, mislim da nije to slucaj.
 
Ovo me podseća na ono kad su amerikanci razbijali glavu kako da naprave penkalu koja može da piše u svemiru, a rusi došli sa grafitnom olovkom, previše komplikuju, uzalud troše ogromne količine novca u krivom smeru i na kraju dobiju poluproizvod, isto kao i sa onim f35. Nekad je bolje da imaš manje para pa te to tera da budeš u isto vreme inovativan, jednostavan i štedljiv, a to na kraju dovede do odličnih rezultata.

Drzava je samo krava muzara za biznis!

Vazno je da se uzmu pare!
 
Mada me ponekad cude. Uloze gomile para u neke projekte tipa puska M-16 koja ima citav niz nedostataka (prva verzija) dok rusi za sto dolara naprave AK-47 koji shljaka i dan danas. Ili potrose pare na neke mlazne avione tipa F-4 tokom 60-ih. a Rus napravi gomilu lima MIG-17 ili MIG-21 za nikakve pare koja ih nadjaca. Ili naprave tenk T-55 koji i danas veoma dobro ratuje.
 
Poslednja izmena:
Mada me ponekad cude. Uloze gomile para u neke projekte tipa puska M-16 koja ima citav niz nedostataka (prva verzija) dok rusi za sto dolara naprave AK-47 koji shljaka i dan danas. Ili potrose pare na neke mlazne avione tipa F-4 tokom 60-ih. a Rus napravi gomilu lima MIG-17 ili MIG-21 za nikakve pare koja ih nadjaca. Ili naprave tenk T-55 koji i danas veoma dobro ratuje.

Naprave AK 47 koji je i danas bolji od sve jedne nove zapadne puske
 
MORNARICA SAD: Najskuplji američki nosač aviona nesposoban za borbu (VIDEO)
Novosti online | 18. jun 2017. 20:32 > 20:34
Najnoviji i najskuplji nosač aviona u istoriji SAD — „Džerald Ford“ — kako se ispostavilo, nije borbeno sposoban, saopštio je Blumberg, pozivajući se na dokumenta američke ratne mornarice
http://www.novosti.rs/vesti/planeta...ericki-nosac-aviona-nesposoban-za-borbu-VIDEO

Sa ovim su mislili da napadnu Ruse? :hahaha:



Nisu oni ni mislili da napadnu Rusiju,poslali bi idiote iz Evrope da ginu za njih....
 
Nisu oni ni mislili da napadnu Rusiju,poslali bi idiote iz Evrope da ginu za njih....

Njima je Rusija opsesija vekovima. Uvek razmisljaju o tome kako da je osvoje. Ali nikad nece izloziti svoje vojnike opasnosti. Englezi i Amerikanci. Ima po centralnoj i istocnoj Evropi gomila sirotinje i gologuzije koja ce za njih da bude "hrana za topove". Pa i oni kad izginu, opet ce da angazuju glupe Nemce, Francuze, Italijane i ostala evropska zapadnjacka govvna od manjih drzava.
 
MORNARICA SAD: Najskuplji američki nosač aviona nesposoban za borbu (VIDEO)
Novosti online | 18. jun 2017. 20:32 > 20:34
Najnoviji i najskuplji nosač aviona u istoriji SAD — „Džerald Ford“ — kako se ispostavilo, nije borbeno sposoban, saopštio je Blumberg, pozivajući se na dokumenta američke ratne mornarice
http://www.novosti.rs/vesti/planeta...ericki-nosac-aviona-nesposoban-za-borbu-VIDEO

Sa ovim su mislili da napadnu Ruse? :hahaha:


Nema veze, imaju još 19. Rusi imaju 1.
 
Amerikanci imaju tradiciju da traze skupa i komplikovana resenja na jednostavna pitanja. Ulaganje u novu tehnologiju, posebno kada je vojska u pitanju, mora biti megalomanska. Sa jedne strane na taj nacin se trosi i pravda ogroman vojni budzet, sa druge strane to je sredstvo psiholoskog rata, kada se neke cifre obelodane.

Kada je u pitanju onaj avion F35 i kada je ovaj nosac avioina, meni je ovde malo simptomaticno sto prilicno poverljivi podaci tako lako dodju do medija. Svaki treci dan postojao je tekst o tome sta fali o onom novom americkom avionu, bukvalno do najsitnijih detalja. Nije Amerika neka drzava treceg svega da poverljive informacije tako lako cure. Nekako sam misljenja da je ovo namerno spinovanje informacija da se stekne utisak da SAD nisu toliko vojno jake. Sa jedne strane tako pokusavaju da zavaraju potencijalne protivnike, koji bi u tom slucaju potcenili americku vojsku, odnosno ovu poslednju tehnologiju, dok sa druge strane treba da mobilise domacu javnost da u strahu trazi dodatna izdvajanja za vojsku.

Ovo je samo moja teorija, najvise od svega bih voleo da je ovo sve sto odsto istina, stavise, voleo bih da je citava americka vojska u katastrofalnom stanju. Na zalost, mislim da nije to slucaj.

pa tamo postoji konkurencija kojoj je u interesu da komšiji crkne krava pa onda i isplivavaju te informacije :mrgreen:

nema namernog spinovanja , a kao razlog ću da navedem brojna odustajanaj drugih država od kupovine aviona-kante :mrgreen:
 
Nosaci avioni su projekcija agresije i produzena ruka za ugnjetavanje malih.
Rusiji ne trebaju jer i bez nosaca dohvate sta im vollja, zbog svoje velicine, a i nisu agresorska sila kao merika.

Tacno. Rusija da ima svest pokvarenjaka i vikinga, kao sto je imaju svi narodi zapadnoevropske provinijencije, ona bi bez problema vojno okupirala sta joj se prohte i tu postavila svoje baze i za dva meseca napravila jos 45 nosaca aviona, radeci u tri smene. Im'o bi Kubu kao rusku vojnu bazu, Srbiju, Republiku Srpsku, Kipar, Vijetnam i koga sve ne.
 
Ameri imaju problem to što su alavi a usput i žvalavi . Prosto je nemoguće da oni nešto urade jednostavno jer onda ne bi korporacije mogle da kradu pare od priglupih amera . Zbog toga su angažovani najskuplji projektanti da iskomlikuju sve što se može iskomlikovati da bi korporacije imale razlog za pljačku .

pa nisu mogli da im uzmu 13 milijardi na priču o običnom brodu , priča je morala biti neobična
 
Amerikanci imaju tradiciju da traze skupa i komplikovana resenja na jednostavna pitanja. Ulaganje u novu tehnologiju, posebno kada je vojska u pitanju, mora biti megalomanska. Sa jedne strane na taj nacin se trosi i pravda ogroman vojni budzet, sa druge strane to je sredstvo psiholoskog rata, kada se neke cifre obelodane.

Kada je u pitanju onaj avion F35 i kada je ovaj nosac avioina, meni je ovde malo simptomaticno sto prilicno poverljivi podaci tako lako dodju do medija. Svaki treci dan postojao je tekst o tome sta fali o onom novom americkom avionu, bukvalno do najsitnijih detalja. Nije Amerika neka drzava treceg svega da poverljive informacije tako lako cure. Nekako sam misljenja da je ovo namerno spinovanje informacija da se stekne utisak da SAD nisu toliko vojno jake. Sa jedne strane tako pokusavaju da zavaraju potencijalne protivnike, koji bi u tom slucaju potcenili americku vojsku, odnosno ovu poslednju tehnologiju, dok sa druge strane treba da mobilise domacu javnost da u strahu trazi dodatna izdvajanja za vojsku.

Ovo je samo moja teorija, najvise od svega bih voleo da je ovo sve sto odsto istina, stavise, voleo bih da je citava americka vojska u katastrofalnom stanju. Na zalost, mislim da nije to slucaj.

.


О Ф-35 се на би знало ништа више него о Ф-22 и другим сличним пројектима, да ије дошло до енормног повећања трошкова и одлагања рокова.

Данас се процењује да је укупна вредност пројекта 1,5 билиона (хиљада милијарди) долара,


.
 
.


Док су Американци развијали носаче авиона, Руси су развилјали подморнице и ракетне системе.

Постоји и очигледан приступ ратовању:

док Руси имају стравична искуства из Другог светског рата и желе да рат избегну,

у Америци је то постао уносан посао.


..
 
.


Док су Американци развијали носаче авиона, Руси су развилјали подморнице и ракетне системе.

Постоји и очигледан приступ ратовању:

док Руси имају стравична искуства из Другог светског рата и желе да рат избегну,

у Америци је то постао уносан посао.


..

Po meni.....fokus treba da bude na razvoj raketnih PVO sistema i krstarecih raketa, stelt tehnologije.
 
Tacno. Rusija da ima svest pokvarenjaka i vikinga, kao sto je imaju svi narodi zapadnoevropske provinijencije, ona bi bez problema vojno okupirala sta joj se prohte i tu postavila svoje baze i za dva meseca napravila jos 45 nosaca aviona, radeci u tri smene. Im'o bi Kubu kao rusku vojnu bazu, Srbiju, Republiku Srpsku, Kipar, Vijetnam i koga sve ne.

Ruska vojna doktrina u strateskom smilslu se oslanjala na nuklearne podmornice i rakete, kao sto je shtovani kolega napomenuo, ciji je cilj efikasna, brza i nemilosrdna obrana zemlje.
Zemlji koja se brani i koja nema agresorske planove u cilju pljacke malih i slabih, ne trebaju silni nosaci aviona.
Osim toga, u sukobu sa Rusijom ti nosaci aviona bit ce savrsene mete za sirok spektar ruskog oruzja protiv agresora, razvijenog posebno za njih.
Merika nije skoro nista novo od naoruzanja razvila zadnjih 30tak godina, za razliku od Rusije koja je u medjuvremenu u nedostiznoj prednosti po naoruzanju u odnosu na NATO.
 

Back
Top