Iskustva sa varalicama za smuđa i štuku?

_psihomehanicar_

Zainteresovan član
Poruka
213
U zadnje vrijeme sam sa drugovima išao na pecanje i svidjelo mi se prilično, pecali smo na plovak, mada na ovim baram gde mi pecamo ima prilično i štuke i smuđa, pa vas pitam kakva su vaša iskustva sa ribolovomo štuke i smuđa, dal ste bolje rezultate imali sa kederom ili sa varalicama, pošto ima razmih vrsta varalica, zanima me koje su se vama pokazale iz vašeg ribolovačkog iskustva kao dobre i da riba voli da se pukne na nju i zgrabi ju? Eto toliko od mene :)
 
Puno je jednostavnije upecati štuku nego smuđa . Štuku može pecati i početnik dok je smuđ dosta komplikovaniji .
Na ljeto smuđa pecaš površinskim varalicama ( uglavnom vobler ) a na jesen varalicama koje dublje tonu .
Odlični rezultati su i na tvistera . Na jesen i zimu tvistere vušeš po dnu a na ljetu u srednjem sloju .
Možeš blinkerisati na razne voblere . Najčešće sz Rapale mada sam ja najviše volio blinkerisati voblerima koje
sam pravio sam .
 
Štuku i smuđa je najlakše (ovo uslovno shvatiti-nije lako ih u bunaru uloviti!) na muvanje!
Navuče se "suza" olovo ,gumica stoper ispod i udica za smuđa i štuku (ja koristim Vormovke za basa!),
najbolje bele boje (hrom-nikl legura) i kači se keder od sedam do deset cm dužine (kaugler,crvenperka,bodorka-duguljastog oblika)
i povlači se s prekidima bliže dnu. Za štuku je dobro i bez olova,samo da se povlači kroz lokvanj.
Keder kačiti kroz usta i onda kroz leđa iza glave povratno...
Slični rezultati se postižu i na filet od deverike,bodorke,čak i od meleza (na jezerima i barama uzima i od meleza!)...Isto se muva,ali je to majstorija
koju treba posmatrati kako rade iskusniji ribolovci...Recimo Sarvaš i ja...:lol:

- - - - - - - - - -

Juče sam na Kamenjaru u NS cvaj komaden,ali sitni-oko pola kile...Još je truba...
 

Back
Top