Revolucija u fudbalu – utakmica od 60 minuta?

fanstebre

Poznat
Poruka
7.952
Revolucija u fudbalu – utakmica od 60 minuta?
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2017&mm=06&dd=18&nav_id=1273333

Dva puta po trideset minuta i zaustavljanje sata kod svakog prekida služe da bi se igra ubrzala i sprečilo odugovlačenje zbog koga se efektivno igra manje od sat vremena.
___________________________________________________________________________________________

Na prvi pogled mi je delovalo uzasno ali ipak mislim da ovo moze da bude stvarno odlicna stvar.
Radi se o tome sto ce se utakmica pauzirati tokom svakog prekida i trajati 60 minuta, a to ce na kraju izaci opet na 90 minuta (mozda 80 minuta u najgorem slucaju jer zavisi od tempa same utakmice i broja prekida) kao do sada ali sa sledecom drasticnom razlikom - to bi potpuno sprecilo igrace da odugovlace igru na nesportsi nacin, da se valjaju po terenu itd jer bi se sat kod svakog prekida zaustavio i svako odugvlacenje tog tipa bi izgubilo svrhu, a igra bi postala kvalitetnija jer bi to bilo 60 efektivnih minuta. Zato prijatelju ako hoces da odugovlacis igru nauci da igras fudbal i da to radis kroz igru a ne kroz valjanje i glumatanje AMIN :)

Plus bi ovo omogucilo da se ubaci i to da sudija moze da vidi snimak pre nego sto donese odluku kad su neke krupnije stvari u pitanju (penali, fauli u blizini 16, startovi za crveni itd) jer bi se vreme zaustavljalo i bilo bi vremena da se sve to vidi za sta nece trebati duze od 15-tak sek sudijskog posmatranja snimka i za najkrupnije odluke.

Sumnjam da ce ovo proci jer ovako nesto mnogo skracuje prostor za sudijske namestaljke :)

PS Cim nadjem vremena bas cu da uzmem stopericu i da vidim koliko tacno vremena oduzimaju prekidi (aut, korner, faulovi, gol-aut..) :mrgreen: I kad se to vreme oduzme od 90min+nadokande znacemo koliko vremena se igra efektivan fudbal i da li je ovih 60 minuta resenje, a ja mislim da itekako jeste....
 
Poslednja izmena:
Dovoljno je po meni da uvedu pregled snimka nešto kao čelandž kao u nfl-u koji bi bio ograničen na 2-3 tokom utakmice recimo za sumnjive penale,faulove i ofsajde. Mislim realno ima neke draži u toj nesavršenosti fudbala i njegovoj dinamici samo treba svesti one najkrupnije greške na minimum.

NFL obožavam ali genijalnost tog sporta se ogleda u postavkama napada i odbrane i čitanju protivnika u svakom napadu pa im taj sistem odgovara, sa druge strane fudbal bi izgubio ovakvom "industrijalizacijom".
 
Reci da postoji draz u sudijskim greskama je obican stokholmski sindrom....

U fudbalu ne bi pauze bile kao u NFL vec mnogo krace po par sekundi...kao sto je i inace samo sto to sudija ne bi proizvoljno produzivao vec bi sve bilo u sekund uracunato tokom same igre. Prakticno bi sve ostalo isto samo bi nestao prostor za odugovlacenje i to je sve
 
Reci da postoji draz u sudijskim greskama je obican stokholmski sindrom....

U fudbalu ne bi pauze bile kao u NFL vec mnogo krace po par sekundi...kao sto je i inace samo sto to sudija ne bi proizvoljno produzivao vec bi sve bilo u sekund uracunato tokom same igre. Prakticno bi sve ostalo isto samo bi nestao prostor za odugovlacenje i to je sve

Ne bi ostalo isto jer bi promenilo potpuno filozofiju igre. Ne, ne radi se o krupnim greškama zato i treba da bude neki čelandž i sl., nego draž leži u činjenici da nije robotizovan sport. Fudbal nije takav jednostavno po svojoj prirodi. Postao bi mega dosadan ako bi pokušao da od njega napraviš tehnički savršen sport. Zato sam i dao primer nfl-a koji je takav da mu odgovara taj ritam igre zbog svoje prirode...fudbalu ne.
 
Podrzavam promene.....Pogotovo ovo 2 puta po 30 minuta i video asistent.......Gluma je dostigla vrhunac i fudbal je postao odvratan za gledanje.....Toliko glume i foliranja nije bilo nikada.Lepo sudija zaustavi vreme pa se ti valjaj do sutra ako hoces......

- - - - - - - - - -

Kod nas u 4 i 5 ligi postoji to odavno



Pa nije bas da ga skrati na 30 minuta ali ako je rezultat npr.5-0 za domacina a sunce uprzilo sudija zna da skrati za 5 minuta....
 
Podrzavam promene.....Pogotovo ovo 2 puta po 30 minuta i video asistent.......Gluma je dostigla vrhunac i fudbal je postao odvratan za gledanje.....Toliko glume i foliranja nije bilo nikada.Lepo sudija zaustavi vreme pa se ti valjaj do sutra ako hoces......

- - - - - - - - - -





Pa nije bas da ga skrati na 30 minuta ali ako je rezultat npr.5-0 za domacina a sunce uprzilo sudija zna da skrati za 5 minuta....
Odavno je 30min
 
Glumata se jer su danasnje zvezdice zaštićene zbog ludih para i nikad veće komerercijalizacije i ako bi ovsj cirkus uveli onda bi baš napravili sprdnju svako malo stano da vidimo ajmo jednu reklamu ubaciti...Glumatanje se može eliminisati ako budu hteli jednostavno sudijama kažeš da se igra muški i da je drigačiji kriterijum...a ovo po 30 minita sa relkama je kažem ti samo pravljenje još para i još veće komercijale od fudbala...daj prvo nek srede ofsajde makar a ne da gledam kako lik u polufinalu LSa daje dva gola iz ofsajda...
 
Glumata se jer su danasnje zvezdice zaštićene zbog ludih para i nikad veće komerercijalizacije i ako bi ovsj cirkus uveli onda bi baš napravili sprdnju svako malo stano da vidimo ajmo jednu reklamu ubaciti...Glumatanje se može eliminisati ako budu hteli jednostavno sudijama kažeš da se igra muški i da je drigačiji kriterijum...a ovo po 30 minita sa relkama je kažem ti samo pravljenje još para i još veće komercijale od fudbala...daj prvo nek srede ofsajde makar a ne da gledam kako lik u polufinalu LSa daje dva gola iz ofsajda...

Glumatanje ima svuda,npr.fudbal u Juznoj Americi isto puno glume ali sudija zna da pusti i grubu igru tako da se to na 90 minuta iznivelise i ne smeta mi toliko,dosta glume ali i dosta muske igre...Smeta mi valjanje na svaki kontakt,neki fudbaleri su vise nego zasticeni...Onaj mali kontakt po licu kada igrac pada kao da ga je autobus udario,npr.primetio sam da u Juznoj Americi sudije uglavnom ne reaguju na takve navlakuse.....U zadnjih 12 meseci vise sam odgledao utakmica iz Juzne Amerike nego iz Evrope....Stvarno mi je mucno za gledanje..
 

Back
Top