Да ли је Србија суверена држава?

Србија је суверена држава?

  • Да

  • Не

  • Делимично


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
19.134
Често овде "ломимо копља" око овог питања...
Поставићу и анкету, да стекнемо увид у то колико смо и по овоме подељени.
Лично, мислим да је Србија под меком окупацијом, и жртва доктрине запада о "умереном суверенитету", који је још поодавно лансирала америчка "дубока држава", моћници из сенке, који и САД воде на исти начин.
Хајде да мало размотримо ову занимљиву тему...
 
Вронски, а која твоја 'опција'?

Ја гласала за 'не', јер део српске територије је директно окупиран, не знамо где су нам границе (или влада неће да конкретно да се изјасни), а и власт не ради у корист Србије (да будем ПК).

А ова опција - 'делимично' (не)суверена, личи ми на - 'мало трудна'. :mrgreen:
 
А ова опција - 'делимично' (не)суверена, личи ми на - 'мало трудна'. :mrgreen:
Слажем се;:lol: мислио сам на ону доктрину Бжежинског (чини ми се), где се малим државама оставе неки делови политике на управу и контролу, али се окупира економија и спољна политика...
 
.


Не може да се одговори на ово питање пре него што се одговори на питање:

Да ли је Србија држава?

Ова папазјанија са изборима који трају већ годину и по дана уз кршење Устава, Закона о председнику Републике од стране представника највише власти и на које нико не реагује озбиљно доводи у сумњу капацитете и обележја ове територије.

.
 
Често овде "ломимо копља" око овог питања...
Поставићу и анкету, да стекнемо увид у то колико смо и по овоме подељени.
Лично, мислим да је Србија под меком окупацијом, и жртва доктрине запада о "умереном суверенитету", који је још поодавно лансирала америчка "дубока држава", моћници из сенке, који и САД воде на исти начин.
Хајде да мало размотримо ову занимљиву тему...


Мали број држава на свету ужива суверенитет. Путин је то лепо објаснио овде.

O суверенитету и територијалном интегритету. О коме наши политичари воле баш много да причају.

укључите превод ако је потребан, има.

Немачка није суверена земља, а ви се питате да ли је то Србија. :neutral:
 
Poslednja izmena:
Слажем се;:lol: мислио сам на ону доктрину Бжежинског (чини ми се), где се малим државама оставе неки делови политике на управу и контролу, али се окупира економија и спољна политика...

Шта остаје - постављање (и свечано отварање) пешачких прелаза? :lol:
 
Слажем се;:lol: мислио сам на ону доктрину Бжежинског (чини ми се), где се малим државама оставе неки делови политике на управу и контролу, али се окупира економија и спољна политика...

Ja bih rekla da je bas ova, treca opcija, prava definicija za nas.
Ono sto je vazno, ekonomija i spoljna politika - okupirano.
Unutrasnje poluoglodane koske ostavljene naprdnjacima za zabavu. Otud korupcija, nepotizam, diktatura u medijima...
 
Формално- јесте, али је и твоја примедба сасвим на месту...

.


Па, мислим да је то наша фикција, односно није ни формално:

Нема заокружену територију, а на кршење закона не реагују институције чија је то уствна обавеза.


.
 
Ja bih rekla da je bas ova, treca opcija, prava definicija za nas.
Ono sto je vazno, ekonomija i spoljna politika - okupirano.
Unutrasnje poluoglodane koske ostavljene naprdnjacima za zabavu. Otud korupcija, nepotizam, diktatura u medijima...

vazno da je za vreme vas zutih bilo drugacije
tad se puzalo jer je to mudra djindjiceva politika a ne za licnu korist lol
 
Samo formalno je suverena.

Zato forsiraju brisanje Preambule. To nije beznačajna stvar, tako da i to formalno je, u ovom trenutku mnogo.

Nemamo suverenitet na celoj teritoriji, faktički nam je suverenitet umno9gome ograničen.

Нисмо ми суверени ни на територији умањеној за КиМ. Није суверена држава она у којој председник владе изјави да нелегални објекти у једној касаби неће бити рушени због осетљивости етничких односа, читај зато што га је подржао један бивши хоџа. Она нема снаге да спроведе закон. Поред тога што га сама обилато крши на другим местима, па руши и иживљава се тамо где не треба.

Другим речима, ми смо первертирали и то суверености што нам је као независној држави преостало у глобализованом свету. А причамо о ММФ-у, Косову и шта ти ја знам. Најнеозбиљнија смо држава на Балкану, после БиХ ако се то и може сматрати државом.
 
Баш смо неправедни - а свечано отварање јавних тоалета? :rtfm:

:hahaha1:
Сећаш се кад је Вучић отворио мост од 12 метара, у некој допи*дини доле, на југу, што је однела поплава?
Какав је то фијаско био; локалци пекли прасе, довели певаљку и Ганце музиканте; брже- боље склонили из вести, брука и срамота...:lol:
 

Back
Top