Слободан Антонић: Србија је приватно предузеће једне фамилије
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Слободан Антонић: Србија је приватно предузеће једне фамилије

Elita Smorisha (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    346

Podrazumevano Слободан Антонић: Србија је приватно предузеће једне фамилије

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1505164

Србија је приватно предузеће једне фамилије | Преносимо https://shar.es/1BHaJk

Izvodi, ostatak teksta je na linkovima

"СТИЧЕ СЕ УТИСАК ДА ЈЕ ДАНАС ГОТОВО НЕМОГУЋЕ ЗАПОСЛИТИ СЕ НЕ САМО У ЈАВНОМ ВЕЋ И У ПРИВАТНОМ СЕКТОРУ, БЕЗ ПАРТИЈСКЕ КЊИЖИЦЕ. КАЖУ ДА СВАКИ ИСТАКНУТИЈИ ПРИВАТНИК МОРА ДА УЗМЕ ЧЛАНСКУ КАРТУ СНС-А ДА БИ ЗАДРЖАО БИЗНИС. А, КАКО ЧУЈЕМ, У СЛЕДЕЋЕМ КОРАКУ УЧЛАЊЕНОМ БИЗНИСМЕНУ ДОСТАВЉА СЕ ЛИСТА АКТИВИСТА СНС-А КОЈЕ ЋЕ ДА ЗАПОСЛИ. ПРИВАТНИК ОНДА ОТПУШТА ДЕО СВОЈИХ РАДНИКА, А НА ЊИХОВА МЕСТА ЗАПОШЉАВА СНС АКТИВИСТЕ. ДА ЛИ МИСЛИТЕ ДА ЈЕ ТО НОРМАЛНО У ТРЖИШНОЈ ПРИВРЕДИ? ТО МОЖЕ БИТИ НОРМАЛНО САМО У ПОЛИТИЧКОМ КАПИТАЛИЗМУ. НАШ ПРЕМИЈЕР-ПРЕДСЕДНИК РАДО СЕ ПОЗИВА НА ВЕБЕРА. УПРАВО ЈЕ ВЕБЕР СКОВАО ПОЈАМ ‘ПОЛИТИЧКИ КАПИТАЛИЗАМ’. ОН ОЗНАЧАВА СИСТЕМ У КОМЕ СЕ МОЖЕ ОЗБИЉНО ЗАРАДИТИ САМО УКОЛИКО СТЕ ДОБРИ С ВЛАШЋУ. У СУПРОТНОМ, НЕМА БИЗНИСА"
    "ВРЕМЕ": А како ће изгледати Вучићево председниковање, хоће ли се разликовати од начина вођења политике док је био председник владе? И какву политику можемо сада очекивати, нарочито на спољном плану?

Вучић је политички Дон Жуан. Не знам да ли сте гледали Моцартовог Дон Ђованија. У трећој сцени првог чина заводник успева да обрлати још једну жртву, Церлину. Али, у тренутку кад намерава да је одведе у кревет, појављује се његова ранија победа, Елвира. Но, мајстор се, суочен с две даме, не да збунити. Он најпре једној, а онда другој, каже исто: "Ма она је луда, не обраћај пажњу на њу, ја само тебе волим." Обе даме то чују и свака мисли да Дон Жуан само њој говори истину, а да ону другу лаже како би је умирио.

Е, тако чини и Вучић. Он успева да га подржавају и "другосрбијанци" и "националисти". Првима говори да ЕУ нема алтернативу. Другима каже да ће са руским миговима да сачува Косово и Републику Српску. То је, наравно, противречно, али – као и Дон Жуану – обе стране му верују.

Такву ће политику Вучић да настави и као председник. Мало с једнима, мало с другима. Мало с Вашингтоном, мало с Москвом. Али, проблем је што страни моћници нису српски бирачи. Мислим, они не гледају Пинк и не читају "Информер". Они знају шта Вучић ради. Притиснуће га да испуни своја обећања. Ако у истом тренутку то затраже обе стране, Вучићу се неће добро писати.

Ви и ја можемо да отрпимо ако нас политичар за кога смо гласали изневери. Да ли мислите да ће баје из Вашингтона и Москве отрпети било шта? Зато кажем да Вучић може бити готов чим га обе стране истовремено притисну.
    radnik obespravljen, malo placen, robovski uslovi rada itd. a opet niko nece da iskoriscava srpskog radnika bez subvencija

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Слободан Антонић: Србија је приватно предузеће једне фамилије

Blejk Karington i njegovi !

Domaćin sin Juga (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Drzava, to sam ja - AV
    Ko na brdu ak` imalo stoji više vidi no onaj pod brdom

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sin Juga Pogledaj poruku
    Drzava, to sam ja - AV
    Ma, ne laje on.
    Čini ti se.
    Tako kašlje !

Elita Smorisha (avatar)
    Učlanjen
    10.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    346

"СТИЧЕ СЕ УТИСАК ДА ЈЕ ДАНАС ГОТОВО НЕМОГУЋЕ ЗАПОСЛИТИ СЕ НЕ САМО У ЈАВНОМ ВЕЋ И У ПРИВАТНОМ СЕКТОРУ, БЕЗ ПАРТИЈСКЕ КЊИЖИЦЕ. КАЖУ ДА СВАКИ ИСТАКНУТИЈИ ПРИВАТНИК МОРА ДА УЗМЕ ЧЛАНСКУ КАРТУ СНС-А ДА БИ ЗАДРЖАО БИЗНИС. А, КАКО ЧУЈЕМ, У СЛЕДЕЋЕМ КОРАКУ УЧЛАЊЕНОМ БИЗНИСМЕНУ ДОСТАВЉА СЕ ЛИСТА АКТИВИСТА СНС-А КОЈЕ ЋЕ ДА ЗАПОСЛИ. ПРИВАТНИК ОНДА ОТПУШТА ДЕО СВОЈИХ РАДНИКА, А НА ЊИХОВА МЕСТА ЗАПОШЉАВА СНС АКТИВИСТЕ. ДА ЛИ МИСЛИТЕ ДА ЈЕ ТО НОРМАЛНО У ТРЖИШНОЈ ПРИВРЕДИ? ТО МОЖЕ БИТИ НОРМАЛНО САМО У ПОЛИТИЧКОМ КАПИТАЛИЗМУ. НАШ ПРЕМИЈЕР-ПРЕДСЕДНИК РАДО СЕ ПОЗИВА НА ВЕБЕРА. УПРАВО ЈЕ ВЕБЕР СКОВАО ПОЈАМ ‘ПОЛИТИЧКИ КАПИТАЛИЗАМ’. ОН ОЗНАЧАВА СИСТЕМ У КОМЕ СЕ МОЖЕ ОЗБИЉНО ЗАРАДИТИ САМО УКОЛИКО СТЕ ДОБРИ С ВЛАШЋУ. У СУПРОТНОМ, НЕМА БИЗНИСА"
    Ovo je jedna velika istina nazalost - Srbiji se lose pise zbogo ovoga
    radnik obespravljen, malo placen, robovski uslovi rada itd. a opet niko nece da iskoriscava srpskog radnika bez subvencija

Iskusan pustos (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Kad je u pitanju zaposljavanje, strane firme se tretiraju kao nekada javna preduzeca. Ulazis preko veze.

Drustvene firme iz '90-tih zamenjuju strani investitori i drzava moze da se vodi na isti nacin na koji je Milosevic to radio.
    Samo jos da pocnu sa nadoknadom gubitaka stranim investitorima.

Slične teme

1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.02.2013., 13:11
  2. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.11.2012., 18:00
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.10.2012., 17:15
  4. Слободан Антонић: Поуке избора 2012
    Autor комшија u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.05.2012., 14:46
  5. Odgovora: 9