Modernističko poslovanje - VEZANA PRODAJA ili ZAVLAČENJE U TUDJ DŽEP
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Modernističko poslovanje - VEZANA PRODAJA ili ZAVLAČENJE U TUDJ DŽEP

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    54
    Reputaciona moć
    689

Podrazumevano Modernističko poslovanje - VEZANA PRODAJA ili ZAVLAČENJE U TUDJ DŽEP

Živimo u svetu u kom se brzo živi, šta god mu to značilo al nekako moram da započnem temu a svako ko je ikad pisao nešto u životu zna daje prva rečenica najteža posle ide lako.

Postao je nenadjebiv trend u poslovanju, naročito posle petooktobarskih izmena, da vam svako zavlači ruku u džep.
    Cigani su još i najpošteniji - zapamte vas posle prvog džeparenja pa vas ne diraju drugi put.
    Nego da vidimo mi šta ćemo sa ovima što su gori od Cigana - pa zavlače čim kažete "Dobar Dan"

primer 1:
    najbenigniji primer koji seprimenjivao i pre petooktobarskih izmena, je ona fora kad kupujete podrigušu pa kažete 200 grama a slučajno ispadne 360
    mesaraka vam se sita naizvinjava dok vam spakuje u papir, vi kulturno prihvatite izvinjenje ali avaj - kasirka ne priznaje da ste hteli 200 grama

primer 2:
    kupujete cigare i novine na trafici te umesto onog pekarskog kulturnog i na dobrovoljnoj bazi ŽELITE LI JOŠ NEŠTO počnu da vas spopadaju sa OĆETE ŽVAKE OĆETE UPALJAČ OĆETE SMOKI OĆETE KONDOME?

primer 3:
    odete u prodavnicu obuće, možda im nisu to rekli da rade, ali zaposleni beže od vas da ne radite ono što rade baš oni kad kupuju obuću - smaraju prodavca sa 50 pari pa onda i ne kupe. Nije mi jasna ta potreba al ajd nije ni tema. Medjutim, koliko god vas prodavačica izbegavala da joj tražite bar drugi model čisto da uporedite koji vam lepše stoji sa namerom da zaista i kupite nešto od isprobanog toliko će vas spopadati na kasi za zaštitnu kremu ili besplatan par pertli ako kupite jedan par od 300. Kod Cigana su 50 inače tako da ja ne vidim šta je tu gratis.

primer 5:
    primer 4 sam preskočio jer je toliko ružan da ga ne bih ni navodio a sigurno ste ga doživeli.
    Dakle u petom primeru imamo benzinsku stanicu vi natočite gorivo kad opet na kasi...

Ovo ZAVLAČENJE RUKE U TUDJ DŽEP se forsira od mendijera firme.
    Zaposleni se "treniraju", daju se instrukcije koje metode da se primene, proveravaju zaposlene pa ako to nije to ODBIJAJU OD PLATE
    Ok, neki i stimulišu radnike al nemogu sve tako da će neko biti zadovoljan stimulacijom ali većina neće pa će i odustati.
    Svako ko je radio u prodaji zna da nema veze da li je platežna mušterija došla kod najgoreg pa mu napravila promet.

e sad ništa od nabrojanog ne bi bilo problem DA MENIDJERI DŽEPAROŠI ne potiču iz kuća gde se dinar meri tri puta pre plaćanja
    to u njihovu kuću ne može pa me čudi odakle im ideja da može kod drugih i da maltretiraju zaposlene umesto da se bave asortimanom?
    Poslednji put ažurirao/la Rasejani Prorok : 17.06.2017. u 10:14
    I ♥ Ceca

Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    54
    Reputaciona moć
    689

Podrazumevano Re: Modernističko poslovanje - VEZANA PRODAJA ili ZAVLAČENJE U TUDJ DŽEP

SMATRAM OVAJ ČIN NEPOŠTOVANJEM KUPACA
    kao da su blentaći pa ne znaju šta im treba s napomenom da 0,05% slučajeva ova neželjena sugestija ipak dodje kao podsetnik
    recmo kupio cigare al zaboravio u momentu da nema upaljač

Takodje,možemo uvrediti osobu jer jo tražimo dodatni novac koji možda nema
    Ta semušterija više neće vraćati koliko se god mi njoj neiskreno smešili i cile-mile obraćali

Ovo vam dodje kao kad seljo programer koji je pun sebe smatra da ako uradi šareni sajt da će svi da kupe
    on je takodje obišao milijardu šarenih sajtova ali nije kupio ništa
    Što bi drugi bili gori od njega?

Logika surovog neo-kapitalizma i nepoznavanje ljudske psihologije uz želju da se zloupotrebi
    Poslednji put ažurirao/la Rasejani Prorok : 17.06.2017. u 10:17
    I ♥ Ceca

Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    54
    Reputaciona moć
    689

Podrazumevano Re: Modernističko poslovanje - VEZANA PRODAJA ili ZAVLAČENJE U TUDJ DŽEP

ZLOUPOTREBA NIJE UPOTREBA VEĆ POKVARENOST
    I ♥ Ceca

Buduća legenda Boljarin (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    569

Jes vala

Aktivan član zaluđenik (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Rasejani Prorok Pogledaj poruku
    Živimo u svetu u kom se brzo živi, šta god mu to značilo al nekako moram da započnem temu a svako ko je ikad pisao nešto u životu zna daje prva rečenica najteža posle ide lako.

Postao je nenadjebiv trend u poslovanju, naročito posle petooktobarskih izmena, da vam svako zavlači ruku u džep.
    Cigani su još i najpošteniji - zapamte vas posle prvog džeparenja pa vas ne diraju drugi put.
    Nego da vidimo mi šta ćemo sa ovima što su gori od Cigana - pa zavlače čim kažete "Dobar Dan"

primer 1:
    najbenigniji primer koji seprimenjivao i pre petooktobarskih izmena, je ona fora kad kupujete podrigušu pa kažete 200 grama a slučajno ispadne 360
    mesaraka vam se sita naizvinjava dok vam spakuje u papir, vi kulturno prihvatite izvinjenje ali avaj - kasirka ne priznaje da ste hteli 200 grama

primer 2:
    kupujete cigare i novine na trafici te umesto onog pekarskog kulturnog i na dobrovoljnoj bazi ŽELITE LI JOŠ NEŠTO počnu da vas spopadaju sa OĆETE ŽVAKE OĆETE UPALJAČ OĆETE SMOKI OĆETE KONDOME?

primer 3:
    odete u prodavnicu obuće, možda im nisu to rekli da rade, ali zaposleni beže od vas da ne radite ono što rade baš oni kad kupuju obuću - smaraju prodavca sa 50 pari pa onda i ne kupe. Nije mi jasna ta potreba al ajd nije ni tema. Medjutim, koliko god vas prodavačica izbegavala da joj tražite bar drugi model čisto da uporedite koji vam lepše stoji sa namerom da zaista i kupite nešto od isprobanog toliko će vas spopadati na kasi za zaštitnu kremu ili besplatan par pertli ako kupite jedan par od 300. Kod Cigana su 50 inače tako da ja ne vidim šta je tu gratis.

primer 5:
    primer 4 sam preskočio jer je toliko ružan da ga ne bih ni navodio a sigurno ste ga doživeli.
    Dakle u petom primeru imamo benzinsku stanicu vi natočite gorivo kad opet na kasi...

Ovo ZAVLAČENJE RUKE U TUDJ DŽEP se forsira od mendijera firme.
    Zaposleni se "treniraju", daju se instrukcije koje metode da se primene, proveravaju zaposlene pa ako to nije to ODBIJAJU OD PLATE
    Ok, neki i stimulišu radnike al nemogu sve tako da će neko biti zadovoljan stimulacijom ali većina neće pa će i odustati.
    Svako ko je radio u prodaji zna da nema veze da li je platežna mušterija došla kod najgoreg pa mu napravila promet.

e sad ništa od nabrojanog ne bi bilo problem DA MENIDJERI DŽEPAROŠI ne potiču iz kuća gde se dinar meri tri puta pre plaćanja
    to u njihovu kuću ne može pa me čudi odakle im ideja da može kod drugih i da maltretiraju zaposlene umesto da se bave asortimanom?
    Primer 1: Ne pravim pitanje ako se desi 20-30g plus minus, ako preteraju, onda kažem "ne, tražio sam...".
    Primer 2: To su naredili prodavcima da nude (znam prodavačicu u lokalnom kiosku) i kazniće ih ako ne nude. Smara, ali i to odbijem odmah, čim pružim novac, kažem "Ništa više."
    Primer 3: Ima fora na fejsu: Uzmite JEDNO pivo po ceni DVA, i drugo dobijete POTPUNO BESPLATNO! Tako i oni daju pertle.

Smara. Verujem da ni prodavcima nije milo što to rade, jer su oni ti koji su izloženi upravo nama, kad nam pukne film, pa ih "napičimo" što smatraju da ne znamo šta hoćemo.
    Jadni oni što moraju da nude, i mi što moramo to da slušamo.

A "menadžeri" smatraju da je to odlična ideja...
    Don't wait for the perfect moment.
    Take the moment and make it perfect.

Slične teme

1. Prodaja Sportskih Preparata Svih Vrsta
    Autor k I lleR u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.11.2003., 14:22
  2. PRODAJA ULAZNICA C.ZVEZDA-ROZENBURG
    Autor VISEGRAD u forumu Fudbal
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.11.2003., 14:35
  3. prodaja