(ne)prihvatljiva ideja?

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
Naši su umovi prepuni tabua.

Neke stvari su nam neprihvatljive, ne znamo tačno zbog čega, ali jednostavno, ne možemo da ih zamislimo a da nam ne izazovu neprijatnost ili nelagodu.

U skladu sa tim, drage forumašice, interesuje me koliko vam je prihvatljiva ideja da se i mi muškarci počnemo da šminkamo?

Muškarci se, kao što znamo, šminkaju u nekim situacijama,(glumci, ratnici..) užim društvenim grupama (gejevi, neka plemena, rituali isl) i to je ok..ali govorim o šminkanju kao što se žene danas šminkaju. O šminkanju kao kulturološkoj odrednici.

Svedoci smo raznih promena, pa je možda za očekivati da se i to dogodi?

Jednostavno dođe vreme da muškarci više nikada ne idu napolje bez pudera, ajlajnera, malo kreona, karmina itd

Kako vam se to čini ?

Da li bi vas privukao muškarac koji je tu i tamo istakao oči, usta..i zašto ne ?

Hvala
 
Naši su umovi prepuni tabua.

Neke stvari su nam neprihvatljive, ne znamo tačno zbog čega, ali jednostavno, ne možemo da ih zamislimo a da nam ne izazovu neprijatnost ili nelagodu.

U skladu sa tim, drage forumašice, interesuje me koliko vam je prihvatljiva ideja da se i mi muškarci počnemo da šminkamo?

Muškarci se, kao što znamo, šminkaju u nekim situacijama,(glumci, ratnici..) užim društvenim grupama (gejevi, neka plemena, rituali isl) i to je ok..ali govorim o šminkanju kao što se žene danas šminkaju. O šminkanju kao kulturološkoj odrednici.

Svedoci smo raznih promena, pa je možda za očekivati da se i to dogodi?

Jednostavno dođe vreme da muškarci više nikada ne idu napolje bez pudera, ajlajnera, malo kreona, karmina itd

Kako vam se to čini ?

Da li bi vas privukao muškarac koji je tu i tamo istakao oči, usta..i zašto ne ?

Hvala

čini mi se simptično (:
gejevi se ne šminakju..ako nisu profi manekeni ili trandže(onda ipak nisu gejevi)
našminkaću dečka (.
polizaću mu posle puder sa lica (:
treba prvo da se edukujete koje senke i podloge vam idu uz boju kose, očiju i mitesere :lol:
 
obavezno

man_2858382b.jpg


inace ideja ti nije suluda, s ozbirom da je u zivotinjskom svetu poznato da su muzjaci ti koji su naperlitani, a zenke uglvno ruzne, neprimetnih karakteritika
 
molio bih diskutante da izbegnu zamku "prve asoijacije" i kače se samo za "gejeve".

šminkanje je mnogo širi fenomen od te asocijacije.

Postojijedan paradox, a to je da žene, koje su po prirodi stvari seksualno privlačnije, koriste šminku da svoju seksualnost "istaknu" da nedostatke porpave isl. Kao da im prirodne obline nisu dovoljne. Muškarci se ne okreću za ženama zbog njihove šminke, right?

A muškarci, koji nisu toliko privlačni, to pak ne rade. Kako to?

- - - - - - - - - -

inace ideja ti nije suluda, s ozbirom da je u zivotinjskom svetu poznato da su muzjaci ti koji su naperlitani, a zenke uglvno ruzne, neprimetnih karakteritika

upravo o tome pričam..
 
molio bih diskutante da izbegnu zamku "prve asoijacije" i kače se samo za "gejeve".

šminkanje je mnogo širi fenomen od te asocijacije.

Postojijedan paradox, a to je da žene, koje su po prirodi stvari seksualno privlačnije, koriste šminku da svoju seksualnost "istaknu" da nedostatke porpave isl. Kao da im prirodne obline nisu dovoljne. Muškarci se ne okreću za ženama zbog njihove šminke, right?

A muškarci, koji nisu toliko privlačni, to pak ne rade. Kako to?

zene nisu sexualno privlacnije, muskarci su sexualno privlacniji. :zplez:
 
molio bih diskutante da izbegnu zamku "prve asoijacije" i kače se samo za "gejeve".

šminkanje je mnogo širi fenomen od te asocijacije.

Postojijedan paradox, a to je da žene, koje su po prirodi stvari seksualno privlačnije, koriste šminku da svoju seksualnost "istaknu" da nedostatke porpave isl. Kao da im prirodne obline nisu dovoljne. Muškarci se ne okreću za ženama zbog njihove šminke, right?

A muškarci, koji nisu toliko privlačni, to pak ne rade. Kako to?

ja sam za šminku..muški testisi bi bili simpatičniji sa malo rumenila..
 
Inace moji muskarci vole da se pirlitaju...
Davno bilo,muz se vratio sa kariba,crn ko cigance.posle nekog vremena,vidim ima neke fleke po nosu
Na kraju mi prizna da mu bilo zao da mu prodje farba,pa se obilato namazao mojom kremom za samotamnjenje i to vrlo nestrucno,par dana je isao kao zebra...
A stariji sin mi je maznjavao toniranu kremu gok mu se nije iscistilo lice
 

Back
Top