Najveća sramota „napredne“ Švedske o kojoj niko ne govori

Poruka
21.098
Više od 150.000 žena izloženo je sakaćenju genitalija u feminističkoj Švedskoj. Švedska se ponosi kao priznati šampion u poštovanju ljudskih prava, ali bi u poslednje vreme uvezene kulturne „vrednosti“ iz zemalja u razvoju mogle da razbiju sjajan imidž koji ima ova skandinavska država. Utvrđeno je da desetine hiljada žena boluje zbog sakaćenja genitalija, uprkos tome što je ta bolna operacija zakonom zabranjena.
svedska-616x441.jpg
Foto: buzilkin/Pixabay.com

Procenjuje se da je broj žena koje su preživele sakaćenje genitalija mnogo veći nego što se očekivalo, pokazalo je novo istraživanje.
Nacionalni zdravstveni odbor procenio je da je 2015. godine bilo oko 38.000 žena koje su bile žrtve sakaćenja ženskih genitalija u nordijskim zemljama, koje su unazad decenijama rangirane u vrhu u različitim ocenjivanjima ravnopravnosti polova.

Međutim, najnovije istraživanje svrstalo je Švedsku među zemlje sa najvećim procentom žrtava sakaćenja ženskih genitalija, sa zapanjujuće morbidnim procentom od oko 150.000 žrtava u naciji koja broji oko deset miliona ljudi, javio je Švedski radio. Pošto je sakaćenje genitalija veoma intimna i emotivno bolna operacija, procenjuje se da bi trenutni broj žrtava mogao biti znatno veći.
Ono što je još gore, sakaćenje genitalija se obavlja među devojkama imigrantskog porekla, u porodicama koje su se naselile u Švedskoj pre izvesnog vremena. Uprkos činjenici da je sakaćenje ženskih genitalija strogo zabranjeno zakonom u Švedskoj, tradicija i verski običaji ponekad uspevaju da preskoče zakonska ograničenja. U imigrantskim krugovima devojke često odvode u matične zemlje kako bi se ova operacija obavila, prenosi Sputnjik.
Neočekivano veliki i još uvek rastući broj žena osakaćenih genitalija u Švedskoj postavlja nove zahteve pred švedski zdravstveni i obrazovni sistem, navodi švedski javni servis SVT.
Sakaćenje ženskih genitalija, koje se naziva i ženskim genitalnim sečenjem i ženskim obrezivanjem, ritualno je sečenje ili uklanjanje delova spoljnih ženskih genitalija. Praktikuje se u nekim delovima Afrike, Azije i Bliskog istoka i uglavnom se upražnjava iz verskih ili duhovnih razloga. Prema proceni Unicefa za prošlu godinu, oko 200 miliona žena u svetu je preživelo tu „operaciju“.
Tačan broj „operacija“ koje se uglavnom izvode u „poljskim“ uslovima varira od zemlje do zemlje. Sakaćenje ženskih genitalija podrazumeva uklanjanje unutrašnjih i spoljnih usana i delova klitorisa. Neželjene indikacije mogu biti ponovljene infekcije, otežano mokrenje, hroničan bol, neplodnost i komplikacije prilikom porođaja, a nema nikakvih poznatih zdravstvenih prednosti.
---------------------------
No comment.Kako tretirati razne migrante kod nas?
 
Slušao sam na radiju emisiju sa jednim matorim Nemcem koji je najveći svetski borac protiv obrezivanja žena.
Nema to puno veze sa migrantima.
Čak nema ni puno veze sa islamom, neki imami na Bliskom Istoku izdali su čak i zabranu obrezivanja žena (fatvu), mada izgleda tako zato što se područja gde je obrezivanje uobičajeno geografski preklapaju sa muslimanskim zemljama. U zapadnoj Africi se obrezivanje žena vrši i medju hrišćanima.
Iznenadio me je podatak da je u Egiptu (za koji sam smatrao da je medju najcivilizovanijim državama u regionu) 96% žena obrezano!

U svakom slučaju - grozota.
 
Više od 150.000 žena izloženo je sakaćenju genitalija u feminističkoj Švedskoj. Švedska se ponosi kao priznati šampion u poštovanju ljudskih prava, ali bi u poslednje vreme uvezene kulturne „vrednosti“ iz zemalja u razvoju mogle da razbiju sjajan imidž koji ima ova skandinavska država. Utvrđeno je da desetine hiljada žena boluje zbog sakaćenja genitalija, uprkos tome što je ta bolna operacija zakonom zabranjena.
svedska-616x441.jpg
Foto: buzilkin/Pixabay.com

Procenjuje se da je broj žena koje su preživele sakaćenje genitalija mnogo veći nego što se očekivalo, pokazalo je novo istraživanje.
Nacionalni zdravstveni odbor procenio je da je 2015. godine bilo oko 38.000 žena koje su bile žrtve sakaćenja ženskih genitalija u nordijskim zemljama, koje su unazad decenijama rangirane u vrhu u različitim ocenjivanjima ravnopravnosti polova.

Međutim, najnovije istraživanje svrstalo je Švedsku među zemlje sa najvećim procentom žrtava sakaćenja ženskih genitalija, sa zapanjujuće morbidnim procentom od oko 150.000 žrtava u naciji koja broji oko deset miliona ljudi, javio je Švedski radio. Pošto je sakaćenje genitalija veoma intimna i emotivno bolna operacija, procenjuje se da bi trenutni broj žrtava mogao biti znatno veći.
Ono što je još gore, sakaćenje genitalija se obavlja među devojkama imigrantskog porekla, u porodicama koje su se naselile u Švedskoj pre izvesnog vremena. Uprkos činjenici da je sakaćenje ženskih genitalija strogo zabranjeno zakonom u Švedskoj, tradicija i verski običaji ponekad uspevaju da preskoče zakonska ograničenja. U imigrantskim krugovima devojke često odvode u matične zemlje kako bi se ova operacija obavila, prenosi Sputnjik.
Neočekivano veliki i još uvek rastući broj žena osakaćenih genitalija u Švedskoj postavlja nove zahteve pred švedski zdravstveni i obrazovni sistem, navodi švedski javni servis SVT.
Sakaćenje ženskih genitalija, koje se naziva i ženskim genitalnim sečenjem i ženskim obrezivanjem, ritualno je sečenje ili uklanjanje delova spoljnih ženskih genitalija. Praktikuje se u nekim delovima Afrike, Azije i Bliskog istoka i uglavnom se upražnjava iz verskih ili duhovnih razloga. Prema proceni Unicefa za prošlu godinu, oko 200 miliona žena u svetu je preživelo tu „operaciju“.
Tačan broj „operacija“ koje se uglavnom izvode u „poljskim“ uslovima varira od zemlje do zemlje. Sakaćenje ženskih genitalija podrazumeva uklanjanje unutrašnjih i spoljnih usana i delova klitorisa. Neželjene indikacije mogu biti ponovljene infekcije, otežano mokrenje, hroničan bol, neplodnost i komplikacije prilikom porođaja, a nema nikakvih poznatih zdravstvenih prednosti.
---------------------------
No comment.Kako tretirati razne migrante kod nas?

Taj članak treba da tretiraš kao ruske splačine ..
Isto da je neko napisao da ljudožderstvo u Africi ima veze sa kršćanstvom ..
 
Užas.



Čuo sam ali nisam zalazio u detalje jer tu nema šta da se seče kao kod nas. Barem se meni tako čini.

Ima vise nego kod vas .....zavisi od podneblja, bliski istok ugl samo klitoris sece, afrika sece sve, velike i male usmine plus klitoris

Svojevremenom se pisalo o ovom problemu u fr, cak i asimilovane mudzoskinje koje su rodjene u fr su obrezane, i vodile su i svoje cerke na to, nastavljaju vele tradiciju, i dan danas je tako, isto su pokusavali da se bore jelte protiv toga, oce djoku ce da se izbore

Tako da ovaj clanak u temi je cista baljezgarija, niti je svedaka vodeca sa tim brojem imigranata niti sa brojem obrezivanja u eu
 
Poslednja izmena:
Užas.



Čuo sam ali nisam zalazio u detalje jer tu nema šta da se seče kao kod nas. Barem se meni tako čini.

taman da materijala za secenje nema, nasli bi ga. ispade da je ovo bolnije, nego kod vas, jer je tu splet nerava.

cuti sta sam jednom i o sivenje vagine. ostave im tek toliko za mokrenje i onda valjda prve bracne noci to muz raskomada ili tako nekako.

ne cudi me sto oni odlepe kada vide zene iz drugih delova sveta.
 
Slušao sam na radiju emisiju sa jednim matorim Nemcem koji je najveći svetski borac protiv obrezivanja žena.
Nema to puno veze sa migrantima.
Čak nema ni puno veze sa islamom, neki imami na Bliskom Istoku izdali su čak i zabranu obrezivanja žena (fatvu), mada izgleda tako zato što se područja gde je obrezivanje uobičajeno geografski preklapaju sa muslimanskim zemljama. U zapadnoj Africi se obrezivanje žena vrši i medju hrišćanima.
Iznenadio me je podatak da je u Egiptu (za koji sam smatrao da je medju najcivilizovanijim državama u regionu) 96% žena obrezano!

U svakom slučaju - grozota.

obicaji

glupo ali eto , neki pacenik nije mogao da zadovolji zenu , pa da se osveti.


ali nikako ne razumem logiku vernika - svemocni bog napravio savrseno bice - seckaj neki delic

logicno je da seckanje bozjeg dela bude veliki greh

gde ja ubacujem logiku kad govorim o veri
 
Pa kakve to ima veze sa samom svedskom, nije svedska kriva sto imigranti iz takvih kultura to obavljaju na crno iza vrata svog doma
To nije 150 000 svedjanki, no muslimanski imigranti
Cist senzacionalizam, nalupetase se novinari ko po obicaju
Ispade ko da svedjanke idu na obrezivanje....novinarska svinjarija

Nije to ispalo, lepo su napisali da je to među imigrantima, ali i oni su deo švedskog društva. Te devojčice i devojke tamo žive, tamo idu u školu, a kasnije će tamo da rade i da rađaju.
 
Poslednja izmena:
Pa kakve to ima veze sa samom svedskom, nije svedska kriva sto imigranti iz takvih kultura to obavljaju na crno iza vrata svog doma
To nije 150 000 svedjanki, no muslimanski imigranti
Cist senzacionalizam, nalupetase se novinari ko po obicaju
Ispade ko da svedjanke idu na obrezivanje....novinarska svinjarija

taman sam teo napišem kad sam vido ovo pa nemora pišem
 
Taj članak treba da tretiraš kao ruske splačine ..
Isto da je neko napisao da ljudožderstvo u Africi ima veze sa kršćanstvom ..

Nisu splačine. Činjenica je da se po Evropi društvo opasno polarizuje, mnogi migranti, pogotovo oni 2. i 3. generacije rođeni na zapadu se osećaju odbačenim od društva i vraćaju Islamu i situacija je slična kao kod nas početkom 90-tih kad su se dotadašnji komunisti setili pravoslavlja pa pohrlili u Crkve ne znajući ni da se pravilno prekrste.
Tako i ovi novopečeni muslimani hoće da se na svaki način dokažu kao veliki vernici i u sklopu toga masovno sakate decu. A niko to od njih ne traži.
 
Jedno vreme mi je bilo zanimljivo da čitam o islamskim ženama, dok mi se nije želudac izvrnuo...
Pa sam tako naišla na informacije o tome da se negde ženama odstrani klitoris, negde se zašivaju tako da im svaki odnos bude bolan kako ne bi bio užitak nego samo način začeća,... Negde je običaj da žena odmah nakon porođaja ide na njivu da radi a muškatac čije je dete leže na njeno mesto, kuka i glumi da se previja od bolova i donose mu se darovi (da nije tužno, bilo bi smešno). Da ne pišem o brakovima na silu gde se žene teraju iz doma i sve starijem muškarcu dovodi sve mlađa žena jer nema poroda a kako, zaboga, da je problem do njega jednog. Naravno da je do tih prethodnih 10-15 žena... I onda prvom odnosu prisustvuju majka i sestra mladoženje koje mladu drže za ruke i noge da se ne otima dokje on siluje. Da ne pišem o udaju devojčica od 7-8-9 god. među kojima su neke i preminule zbog povreda seksualnim odnosom.

Neka sam zatucana i netolerantna sto puta i neka nisu svi isti, ali dalekl im lepa kuća (islamistima). Ko voli da ga kamenuju, seku noseve i turpijaju klitorise, eto im ih...
 
Nije to ispalo, lepo su napisali da je to među migrantima, ali i oni su deo švedskog društva. Te devojčice i devojke tamo žive, tamo idu u školu, a kasnije će tamo da rade i da rađaju.

To po nacionalnosti nisu svedjanke, i onda se ne stavi naslov u stilu svedjanke se obrezuju, pa da ljudi koji ne znaju nista o ovoj temi pomisle ju ludjakinje :lol:
Clanak je lose formulisan i to tendenciozno kao i vecina novinarskih svinjarija
Tek pri kraju se orjentise ka migrantima, pre toga pise o svedjanima
 
Nisu splačine. Činjenica je da se po Evropi društvo opasno polarizuje, mnogi migranti, pogotovo oni 2. i 3. generacije rođeni na zapadu se osećaju odbačenim od društva i vraćaju Islamu i situacija je slična kao kod nas početkom 90-tih kad su se dotadašnji komunisti setili pravoslavlja pa pohrlili u Crkve ne znajući ni da se pravilno prekrste.
Tako i ovi novopečeni muslimani hoće da se na svaki način dokažu kao veliki vernici i u sklopu toga masovno sakate decu. A niko to od njih ne traži.

ne bi ih drustvo odbacivalo da se oni ponasaju normalno.
 
taman sam teo napišem kad sam vido ovo pa nemora pišem


Kako posmatrate njih odvojeno? :think:
Čim se trajno nastane u jednom društvu oni su njegovi članovi. Utiču na sve kao i ostali, srazmerno njihovom broju. Kada ih ima više uticaj je veći, a kada ih ima manje onda je manji.

Ta deca su školski drugovi švedske dece. Ti odrasli ljudi su nečije kolege, komšije, poznanici...
 

Back
Top