Elektricni auto?

KraNp

Veoma poznat
Poruka
10.404
Zanima me, na koji nacin ovaj tip automobila koci? Da li ima klasicne kocnice ili je dovoljno samo prekinuti napajanje strujom? Sve ovo pitam kao laik koji to nikada nije video. Druga stvar.....sto se tice ovog vozila sa snimka (nevezano za pitanje o elek.automobilu) da lil ovaj tip cetvorockasa na pedale puni bateriju koja kasnije omogucava da se krece bez okretanja pedala (tj stepera) i moze li da ide uz nagibe npr. 45 stepeni bez upotrebe stepera pa i sa upotrebom stepera?

 
Zanima me, na koji nacin ovaj tip automobila koci? Da li ima klasicne kocnice ili je dovoljno samo prekinuti napajanje strujom? Sve ovo pitam kao laik koji to nikada nije video. Druga stvar.....sto se tice ovog vozila sa snimka (nevezano za pitanje o elek.automobilu) da lil ovaj tip cetvorockasa na pedale puni bateriju koja kasnije omogucava da se krece bez okretanja pedala (tj stepera) i moze li da ide uz nagibe npr. 45 stepeni bez upotrebe stepera pa i sa upotrebom stepera?

1:33 ....
 
Deluje kao ova bicikla sa još 2 točka.Matorani na to otkidaju po Berlinu.
Folding-electric-bike-M212-555x370.jpg


Ako sam ih dobro shvatio većina modela nema ručicu gasa već senzori procenjuju kada ti je potrebna pomoć i automatski uključuju elektromotore tako da ne osetiš uzbrdicu već okrećeš kao po ravnom.Motor se puni na običnoj utičnici a ne u vožnji.

Što se modela sa snimka tiče primećujem dve mane:
-pozadi bi dobro došlo mesto za suvozača
-položaj sedenja pri pedaliranju deluje žešće neudoban.

Renault Twizy deluje kao dobar u tom stilu:


Moje mišljenje-od električnih automobila jedino je Tesla vredan pomena.

tesla_model-s.jpg
 

Da bi u Srbiji bio ucesnik u saobracaju, milion raznih uvlakaca ti smeta.
Znaci svako ko ne zna ce pretpostaviti da krsis zakon i onda ces bukvalno na svakih 5 km biti zaustavljen, a trecinu puta i kaznjen...
 

Back
Top