U susret godišnjici oslobođenja Srebrenice i nemilih događaja koji su potom usledili

Било како било, немамо много чим да се поносимо тај дан. Чак и ако гледамо само војне и политичке аспекте те операције, она је пирова победа. Није мало војника погинуло, борили смо се против много слабијег непријатеља, понизили смо УН и направили свињарију која је оправдано послужила као средство демонизације Срба у свету. Сребреница је и увретира у потпуни војни слом који смо доживели у наредних неколико месеци.

Слављење ослобођења Сребренице разумем као некакво детиње терање ината али је иначе неопевана глупост.
 
Sveki borac srpske vojske je izgubio nekog u genocidu nad Srbima u Podrinju 1992-1995.
Dakle, identicna situacija kao i u Bleiburgu.
Bilo je nemoguce sprijeciti streljanja kako onda fasista, tako i 1995 islamskih terorista.
Civili u Srebrenici nisu ubijani, vec zarobljeni teroristi tzv armije be i haaa.

Е ви који тврдите да је над Србима учињен геноцид у Подрињу, а негирате да је учињен над муслиманима сте убедљиво највећи лицемери и смрадови.
 
Е ви који тврдите да је над Србима учињен геноцид у Подрињу, а негирате да је учињен над муслиманима сте убедљиво највећи лицемери и смрадови.

Nije isto kad se u afektu streljaju ratni zarobljenici i kad se ciljano ubiju svi civili.
Prvo je ratni zlocin, drugo je genocid.
To nije licemjerje, to je jednostavno tako.
Smradovi su ti doma.
 
Poslednja izmena:
Nije isto kad se u afektu streljaju ratni zarobljenici i kad se ciljano ubiju svi civili.
Prvo je ratni zlocin, drugo je genocid.
To nije licemjerje, to je jednostavno tako.

Какав афекат, унапред су копане гробнице и довожени камиони, багери и остала механизација. А и Шкорпиони на снимцима баш изгледају као да стрељају у афекту, не знају јадни шта чине, опрости им Боже. Приремена неурачунљивост. Да не говоримо да су масу стрељања извршили разни диверзанти, специјалци, паравојске и остали идиоти који везе са Подрињем немају. Какве везе Дражен Ердемовић, Хрват из Тузле има са Подрињем?

Ти си бескрупулозни лажов.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Какав афекат, унапред су копане гробнице и довожени камиони, багери и остала механизација. А и Шкорпиони на снимцима баш изгледају као да стрељају у афекту, не знају јадни шта чине, опрости им Боже. Приремена неурачунљивост. Да не говоримо да су масу стрељања извршили разни диверзанти, специјалци, паравојске и остали идиоти који везе са Подрињем немају. Какве везе Дражен Ердемовић, Хрват из Тузле има са Подрињем?

Ти си бескрупулозни лажов.

Streljani su s odmazdom na umu. Nista nije unapred kopano nego tu odma' na licu mesta. Sve je smisljeno za 24 sata.

"Koga zivog uhvatimo, taj ide kod Allaha"

Cuo sam to od mnogobrojnih indirektnih ucesnika tih dogadjaja, narocito po svadbama u Cikagu kad se ljudi opuste. Pripadnici vojne policije, VRS, itd.
 
Sveki borac srpske vojske je izgubio nekog u genocidu nad Srbima u Podrinju 1992-1995.
Dakle, identicna situacija kao i u Bleiburgu.
Bilo je nemoguce sprijeciti streljanja kako onda fasista, tako i 1995 islamskih terorista.
Civili u Srebrenici nisu ubijani, vec zarobljeni teroristi tzv armije be i haaa.

Dobro,da se zadržimo u sferi poređenja sa Blajburgom-Po Vašem mišljenju kolega,ima elemenata ?

- - - - - - - - - -

nemacka nije trebala priznavati BiH,to je reko i Jirgen Habermas djindjicev mentor
mislim naknadno,po obicaju...

Otvoriću ja temu samo za tebe ! Samo ti da pišeš.Ova tema nije za tebe !
 
Streljani su s odmazdom na umu. Nista nije unapred kopano nego tu odma' na licu mesta. Sve je smisljeno za 24 sata.

"Koga zivog uhvatimo, taj ide kod Allaha"

Cuo sam to od mnogobrojnih indirektnih ucesnika tih dogadjaja, narocito po svadbama u Cikagu kad se ljudi opuste. Pripadnici vojne policije, VRS, itd.

Ердемовић је посебно био понесен осветом. Шкорпиони, диверзанти и остали специјалци доведени из свих крајева бивше државе.

Да се разумемо, ја не сматрам да смо тамо учинили геноцид. Просто ми та пресуда не пије воде и имам своје разлоге. Али тврдити да је учињен геноцид над Србима, а да је Сребреница, ето, афекат, неурачунљивост, освета или нешто четврто је лицемерје и безобразлук. Сребреница је била пуна избеглица из Подриња које је ВРС заузела почетком рата. Маса тих избеглица и самих Сребреничана је изгубила своје ближње, имовину, итд. Били су у потпуном окружењу. Можда је и њих водила нека освета или губитак здравог разума када су убијали Србе око Сребренице.

Али о томе нико не размишља. Свака страна налази олакшавајуће околности само за себе без икаквог покушаја да разуме положај друге стране. Како такав човек себе може назвати објективним?
 
U susret godišnjici oslobođenja Srebrenice i nemilih događaja koji su potom usledili
Nema mnogo uvoda.Zna se šta je tema.Po nekima Srebrencia je isto i Blajburg gde su nqh3baqli hrvatski fašisti koje su partizani streljali,
Kako na sve ovo gledati dame i gospodo,drage korisnice i korisnici foruma,uvaženi gosti ?

Radovan Karadzic o Srebrenici-"Ko god je to uradio, bio je to izdajnik srpskog naroda i najviše je oštetio srpske interese. To se nikad nije desilo u našoj istoriji, i nije se smelo dogoditi ni sada. To je bilo potpuno idiotski i glupo, počiniti zločin koji se mogao izbeći, i to na kraju rata koji smo dobijali. Za nas je to bilo potpuno neočekivano i neverovatno. Kao da je to učinila neka poremećena pamet" i to je to
 
Radovan Karadzic o Srebrenici-"Ko god je to uradio, bio je to izdajnik srpskog naroda i najviše je oštetio srpske interese. To se nikad nije desilo u našoj istoriji, i nije se smelo dogoditi ni sada. To je bilo potpuno idiotski i glupo, počiniti zločin koji se mogao izbeći, i to na kraju rata koji smo dobijali. Za nas je to bilo potpuno neočekivano i neverovatno. Kao da je to učinila neka poremećena pamet" i to je to

Ima li u tim dešavanjima nakon oslobođenja Srebrenice sličnosti sa dešavanjima u Blajburgu 1945 ?
 
Radovan Karadzic o Srebrenici-"Ko god je to uradio, bio je to izdajnik srpskog naroda i najviše je oštetio srpske interese. To se nikad nije desilo u našoj istoriji, i nije se smelo dogoditi ni sada. To je bilo potpuno idiotski i glupo, počiniti zločin koji se mogao izbeći, i to na kraju rata koji smo dobijali. Za nas je to bilo potpuno neočekivano i neverovatno. Kao da je to učinila neka poremećena pamet" i to je to

Ај да узмемо да је Караџић ту искрен али сети се снимка изнад Сарајева, Караџића и оног болесника Лимонова. Пред његовим очима је том човеку дат митраљез којим је пуцао наусмично по граду. Добро је да му нису дали минобацач или хаубицу.
 
Ima li u tim dešavanjima nakon oslobođenja Srebrenice sličnosti sa dešavanjima u Blajburgu 1945 ?

Mislim da nema slicnosti i nije za poredjenje.

- - - - - - - - - -

Ај да узмемо да је Караџић ту искрен али сети се снимка изнад Сарајева, Караџића и оног болесника Лимонова. Пред његовим очима је том човеку дат митраљез којим је пуцао наусмично по граду. Добро је да му нису дали минобацач или хаубицу.

Pa svasta se tu desavalo, ali ova izjava je sustina Srebrenice e sad da li on ovom izjavom svaljuje krivicu na nekog drugog to je pitanje
 
Ердемовић је посебно био понесен осветом. Шкорпиони, диверзанти и остали специјалци доведени из свих крајева бивше државе.

Да се разумемо, ја не сматрам да смо тамо учинили геноцид. Просто ми та пресуда не пије воде и имам своје разлоге. Али тврдити да је учињен геноцид над Србима, а да је Сребреница, ето, афекат, неурачунљивост, освета или нешто четврто је лицемерје и безобразлук. Сребреница је била пуна избеглица из Подриња које је ВРС заузела почетком рата. Маса тих избеглица и самих Сребреничана је изгубила своје ближње, имовину, итд. Били су у потпуном окружењу. Можда је и њих водила нека освета или губитак здравог разума када су убијали Србе око Сребренице.

Али о томе нико не размишља. Свака страна налази олакшавајуће околности само за себе без икаквог покушаја да разуме положај друге стране. Како такав човек себе може назвати објективним?

Odlicno receno. Potpisujem.

Tu se opet radi o izrazito neinteligentnim ljudima s obe strane. Ne pridajem im mnogo znacaja.

Ko god je bio tamo s nase strane, od Krstica pa nadalje, zlocinac je i tacka. Nema dileme. Pitanje je kako bismo ti i ja reagovali da smo upali u Srebrenicu te '95. Ne odobravam zlocin, ali razumem tok stvari.
 
U Podrinju su muslimanske ustase morbidno pobile tri i po hiljade Srba. Srbi su se na human nacin, metkom, osvetili za svoje pobijene, ubijajuci ISKLJUCIVO VOJNIKE i civile koji su bezali sa vojskom a njih je bilo jako malo. Poginuli su jer su bili pomesani sa vojskom. Da je genocid, onih 25 000 sto je pusteno da ode u Tuzlu bi bilo ubijeno a ne pusteno. Cista zasluzena osveta. To je sustina cele price.
 
Ердемовић је посебно био понесен осветом. Шкорпиони, диверзанти и остали специјалци доведени из свих крајева бивше државе.

Да се разумемо, ја не сматрам да смо тамо учинили геноцид. Просто ми та пресуда не пије воде и имам своје разлоге. Али тврдити да је учињен геноцид над Србима, а да је Сребреница, ето, афекат, неурачунљивост, освета или нешто четврто је лицемерје и безобразлук. Сребреница је била пуна избеглица из Подриња које је ВРС заузела почетком рата. Маса тих избеглица и самих Сребреничана је изгубила своје ближње, имовину, итд. Били су у потпуном окружењу. Можда је и њих водила нека освета или губитак здравог разума када су убијали Србе око Сребренице.

Али о томе нико не размишља. Свака страна налази олакшавајуће околности само за себе без икаквог покушаја да разуме положај друге стране. Како такав човек себе може назвати објективним?
Za početak Erdemović čak i nije Srbin. Njegovo svjedočenje je pa blago reći problematično. Kakav veliki broj izbjeglica na samom početku rata? Otkuda i kako u "demilitarizovanoj" zoni vojska i naoružanje?
 
Za početak Erdemović čak i nije Srbin. Njegovo svjedočenje je pa blago reći problematično. Kakav veliki broj izbjeglica na samom početku rata? Otkuda i kako u "demilitarizovanoj" zoni vojska i naoružanje?

Хрват из Тузле. Какав је он мотив имао да убија муслимане из Сребренице? Сигурно не освету.

Не знам колико си информисан о том рату али у енклави Сребреница је било на хиљаде муслиманских избеглица из Источне Босне који су тамо дошли '92 током офанзиве ВРС. То је добро позната чињеница.

Слажем се, демилитаризација никада није потпуно спроведена. Дали су лоше пушке, танџаре и слично, а задржали су најбоље оружје.
 
Erdemović je vjerovatno i ubačen od stranih službi. Mada nije baš ni da su se Hrvati i muslimani 90-ih obožavali. Problematično je njegovo svjedočenje. Zato što nikako nisu mogli ubiti toliko ljudi na način koji je on u svjedočenju opisao.

Можда и јесте, не знам и не могу да докажем. Не би ме чудило. На челу ДБ-а се налазио шпијун ЦИА-е, а ДБ је правио свакакве свињарије по Босни и Хрватској. Има ту дима... али је на људима стручнијим од нас да истраже.
 

Back
Top