Excel tabela za izračunavanje godišnjeg odmora

Draaggaann

Početnik
Poruka
1
Poštovani,
Da li neko može da mi pomogne u izradi excel tabele - funkcije koja prikazuje datum početka korišćenja godišnjeg odmora, za svakog radnika, ako je uslov da svi radnici završe korišćenje odmora zaključno sa određenim datumom i ako je poznat broj dana godišnjeg odmora za svakog radnika:
Ime i prezime radnika: Broj dana odmora: Datum povratka sa odmora: Datum početka korišćenja odmora:
Pera Perić 20 25.8.2017. ???????
Pera NNNN 32 25.8.2017. ???????
Jovan NNNN 25 25.8.2017. ???????
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dakle, trebala bi mi neka funkcija koja računa radne dane unazad od avgusta ka junu mesecu, tako da dobijem datum kada bi svaki radnik trebalo da krene na odmor, kako bi stigao da iskoristi svoj odmor do 25.8.2017.godine.

Zahvaljujem se unapred.
Pozdrav
 
Ako računamo i praznike (praznike, ukoliko ih ima, sami upišite u koloni G, a onda u formuli NETWORKDAYS.INTL(F3-C3;F3;11;$G$2:$G$5) unesite tačna polja sa praznicima), moglo bi ovako:
sa praznicima.png


Bez praznika je:
bez praznika.png


Napominjem da je u formulama za vikend dat samo jedan slobodan dan (nedelja). Mislim da tako treba.
 

Prilozi

  • sa praznicima.jpg
    sa praznicima.jpg
    53,5 KB · Pregleda: 192
  • bez praznika.jpg
    bez praznika.jpg
    53,4 KB · Pregleda: 176
Poslednja izmena:

Back
Top