Judo-koliko je opasan?

Kad ovako nesto neko napise, mislim, Kasni Pocetnik,a tek joj 17-esta ide :)
Idi ti dete, blagos meni na Realni Aijkido, imas 100-tinak tehnika,a naucices da se odbranis, sto i jeste poenta borilackih vestina.
I tamo imas padove i gusenja i kontrole protivnika.
 
Želela bih da se bavim nekim borilačkim sportom rekreativno, zainteresovao me džudo, pa me interesuje koliko je bezbedan za kasne početnike (17 godina)? Bilo kakvo iskustvo dobrodošlo.
Pozdrav i unapred hvala! :)
Џудо је леп за вежбање, јесте напоран али си бар у контакту са партнерима и кроз рад стичеш конкретну вештину а не нешто што можеш да урадиш само кад ти се партнер намести.
Што се тиче опасности ту не би требало да буде проблема поготово уколико вежбаш рекреативно и не излазиш на такмичења ( а и ту до повреда најчешће дође због тврдоглавости а не намере да се неко неко повреди).
Иначе твоје године су таман такве да можеш да вежбаш и разумеваш то што радиш...
Срећно...
 
Želela bih da se bavim nekim borilačkim sportom rekreativno, zainteresovao me džudo, pa me interesuje koliko je bezbedan za kasne početnike (17 godina)? Bilo kakvo iskustvo dobrodošlo.
Pozdrav i unapred hvala! :)

Lep i REALAN sport, vestina, sto je najbitnije. Neces baciti vreme, novac i trud uz vetar.... Nema nikakve veze sto imas 17 godina, ili koliko god da imas, to je sve samo jedan broj, ono sto je u glavi coveka je mnogo bitnije, i kako vidi sebe, da li on sebi pravi psiholoska ogranicenja, a taj neki broj koji mu pise u licnoj karti nista ne znaci skoro.

Idi treniraj.
 
Џудо је леп за вежбање, јесте напоран али си бар у контакту са партнерима и кроз рад стичеш конкретну вештину а не нешто што можеш да урадиш само кад ти се партнер намести.
Што се тиче опасности ту не би требало да буде проблема поготово уколико вежбаш рекреативно и не излазиш на такмичења ( а и ту до повреда најчешће дође због тврдоглавости а не намере да се неко неко повреди).
Иначе твоје године су таман такве да можеш да вежбаш и разумеваш то што радиш...
Срећно...

A sta se to namesta u judou :?:
Postoje tehnike koje se provezbavaju, i niko se ne namesta da bi ga drugi dobio.
Po tebi ispada da se u borilackim vestnama sve namesta na borilistima. :)
 
A sta se to namesta u judou :?:
Postoje tehnike koje se provezbavaju, i niko se ne namesta da bi ga drugi dobio.
Po tebi ispada da se u borilackim vestnama sve namesta na borilistima. :)

Ако и и Књигу ( свето писмо беше) читаш и разумеваш као што читаш објаве на форуму ни не чуди ме што си застранио... :rtfm:

Прочитај поново објаву коју си коментарисао ....
 
Ако и и Књигу ( свето писмо беше) читаш и разумеваш као што читаш објаве на форуму ни не чуди ме што си застранио... :rtfm:

Прочитај поново објаву коју си коментарисао ....

Ja ne razumem koji ti problem imas :?:
Ocigledno da ti Bibliju ne citas,a kako je ja citam, ostavi meni.
Nisi se udostojio da odgovoris tamo gde smo poceli, jer izgleda da nisi imao sta vise da pises.
I ponovo ti predlazem da proveris svoje znanje, obuci kimono, pa u borilista, vidi koliko si naucio, :)

- - - - - - - - - -

Treba da Shvatis, da se nista ne namesta i da svaka borilacka vestina ima svoje tehnike, koje se upravo primenjuju na borilistima.
Mogu samo da zamislim ko ti je sve dolazio na treninge i koje su znanje imali.

- - - - - - - - - -

Pisem ovako, jer ispada po tvojoj prici da se samo u Systemi sve moze nauciti i primenjivati iz razno raznih pozicija.
 
Ja ne razumem koji ti problem imas :?:
Ocigledno da ti Bibliju ne citas,a kako je ja citam, ostavi meni.
Nisi se udostojio da odgovoris tamo gde smo poceli, jer izgleda da nisi imao sta vise da pises.
I ponovo ti predlazem da proveris svoje znanje, obuci kimono, pa u borilista, vidi koliko si naucio, :)

- - - - - - - - - -

Treba da Shvatis, da se nista ne namesta i da svaka borilacka vestina ima svoje tehnike, koje se upravo primenjuju na borilistima.
Mogu samo da zamislim ko ti je sve dolazio na treninge i koje su znanje imali.

- - - - - - - - - -

Pisem ovako, jer ispada po tvojoj prici da se samo u Systemi sve moze nauciti i primenjivati iz razno raznih pozicija.

Разумем да имаш проблеме али молио бих те да не затрпаваш сваку тему нечим што нема везе са истом...
У овој теми сам оставио једну поруку као афирмативан одговор на постављено питање обзиром да сам и сам био у истој ситуацији. Уз то сам дао једноставан одговор где сам дао потпуно супротно мишљење од оног што ми ти натураш...
Хајде олади више...

Обзиром да ниси могао да разумеш ни оно што сам ти већ одговорио на постављена питања не видим разлога да ти ишта више и одговарам - ако те баш занима или дођи на тренинг (па провери колико стварно знам) или иди и одради неки тренинг код Владимира с обзиром да ти је у "комшилуку" (гледајћи у односу на Србију).
 
Разумем да имаш проблеме али молио бих те да не затрпаваш сваку тему нечим што нема везе са истом...
У овој теми сам оставио једну поруку као афирмативан одговор на постављено питање обзиром да сам и сам био у истој ситуацији. Уз то сам дао једноставан одговор где сам дао потпуно супротно мишљење од оног што ми ти натураш...
Хајде олади више...

Обзиром да ниси могао да разумеш ни оно што сам ти већ одговорио на постављена питања не видим разлога да ти ишта више и одговарам - ако те баш занима или дођи на тренинг (па провери колико стварно знам) или иди и одради неки тренинг код Владимира с обзиром да ти је у "комшилуку" (гледајћи у односу на Србију).

Apsolutno ne zatrpavam temu ali volim psiholoske "igrice".
U kojoj si ti situaciji bio, nemam pojma, ali znam da na sportska borilista ne izlazis,a to bi bila poenta price, da se vidi koliko si majstorirao Systemu.
Sto se tice treninga, vec sam ti objasnio da nista novo kod tebe ne mogu da naucim, to sto ti pokusavas da savladas, ja sam prevazisao.
Godine ipak trebaju da imaju postovanje, zar ne :?;
A sto se tice Vladimira, pa nije bas u komsiluku, ima 4322 kilometara,a nikako da navrati u moj kraj.
Znas, ne bih kod njega, nije mi interesantan, zanima me gospodin Rjabko, tako da cu najverovatnije jednoga dana direkt u Rusiju, igrom slucaja znam ruski, a vestina se uci direktno na izvoru,
da odradim cuveni udarac u stomak, vrlo me zanima sta se dogadja.

- - - - - - - - - -

Kako nije citao knjigu a hriscanin? Pa to ne moze biti. A valjda ni Sistema ne moze da se trenira bez da si hriscanin...

Bruz, svako moze da trenira Systemu, mislis da su u USA svi religiozno nastrojeni :?:
A citanje knjige, nema veze sa Systemom, ja ne vidoh nigde da citaju knjigu.
 
Želela bih da se bavim nekim borilačkim sportom rekreativno, zainteresovao me džudo, pa me interesuje koliko je bezbedan za kasne početnike (17 godina)? Bilo kakvo iskustvo dobrodošlo.
Pozdrav i unapred hvala! :)

Realno gledano, rekreativnim treniranjem ništa posebno nećeš naučiti, pogotovo ne u veštini kao što je Đudo. Ono što možeš da dobiješ jeste kondiciju i malo više snage. Obzirom da si devojka neće te ništa posebno spopasti, čak i u manjim mestima gde inače koriste rekreativce za topovsko meso sumnjam da bi devojku koristili za te potrebe tako da samo napred.

- - - - - - - - - -

Dovedi Aikidoku na Judo trening,ispasce mu pluca,s obzirom koliko vi radite kardio :D

PLP je proponent Realističnog Ajkido-a, koji je beše korigovan balkanskom mentalitetu. To znači samo pivo, roštilj i trčanje za tuđim ženama. Jbg nabije se i tu neka kondicija.

- - - - - - - - - -

Ja Aikido ne radim,a ima ovde aikidoka, pa neka se "pohvale" kako su prosli na judou :)


Ovo je beše turski rvač a ne Đudista na nekom seminaru. Postavi snimak onog tvog treninga sa Đudistom, ono kada si leteo kroz vazduh, to bi bilo zanimljivo videti, leteći Ueči, taman je trejdmarkuješ.
 
Igiboy, ti si aikidoka, koliko se secam, pa hajde pohvali se vestinom u susretu sa dzudistom.

Lik tada mog ranga, bacio je i srušio me par puta i ja sam njega par puta, sve u svemu zanimljivo iskustvo. Glavna prednost Đudo-a. što iz bacanja ide u direktnu tranziciju u parter i nastavlja kontrolu tako da čak i ako samo bacanje, rušenje ne bude tehnički pravilno ili bude loše skoro sve može da se popravi u parteru. Moram dodati da se bolje sistematski uče osnovni principi koji su svuda prisutni i da je zapravo varijacija tehnika sa tog aspekta vrlo mala, jednostavnija za primenu i samim tim je dinamika borbe jednostavnija za shvatanje i primenu.
 
Poslednja izmena:
Odlicno objasnjenje, jednostavan primer.
Sve bor.vestine su stvorene zbog samoodbrane, a kasnije prilagodjene sportskoj borbi. Na ulici u samoodbrani treba par tehnika da bi kontrolisao protivnika i onemogucio ga da te konstantno napada.
Zato je razlika izmedju tradicionalnog i realnom Aikidoa, koji nije lep za oko, ali dovoljno je nauciti nekoliko tehnika za kontrolu.
U sportskom pogledu, bor. vestine su druga deo price, jer ja nikada necu upotrebiti Shoken da bi onesposobio protivnika, vec odradim pesnicom, dok u reali, itekako cu da ga upotrebim.
Ili recimo Boshiken u vrat ili Sokusen geri u genitalije,koji su namenjeni iskljucivo za samoodbranu.
 
Zato je razlika izmedju tradicionalnog i realnom Aikidoa, koji nije lep za oko, ali dovoljno je nauciti nekoliko tehnika za kontrolu.

Gde roštilj, pivo i ganjanje tuđih žena, po balkanskom mentalitetu nisu lepi za oko? Pih, pa to je cela osnova Realističnog Ajkido-a.

- - - - - - - - - -

Hvala puno na savetima!????

Ne možeš dobiti neke konkretne savete osim, idi probaj i javi ovde utiske, pa da vidimo sa čim imaš posla. Ako je neki normalan klub u pitanju biće otprilike kako smo ti opisali ovde. Uzeće u obzir tvoje godine i pol i dati ti određeni režim rada koji je na tebi da ispratiš. Ako tebi to fizički odgovara i možeš to da postigneš onda se drži tog programa ali imaj na umu da ako hoćeš malo konkretnije stvari da naučiš moraćeš malo više da se angažuješ od rekreativnog treninga.
 
Колико су људи прсли са мозгом...
Девојче питала за који савет по питању тренирања џудоа везано за године и опасност од повреда а добила гомилу глупости...

Џудо је спорт који трениран рекреативно или такмичарски изграђује вежбачеву моторику, физичку снагу, дисциплину, искрен рад са сувежбачима. Разлика између такмичарског и рекреативног није чак ни у нивоу квалитета рада већ припрема - такмичар мора много озбиљније да се физички припрема за такмичење.

Опасност у току је вежбања је иста и за такмичара и за рекреативца - до повреде ће доћи искључиво услед непажње односно твдоглавости у критичним моментима. Такмичење је посебна активност и ту је опасност од повреда већа.

Године за рекреативно бављење џудоом нису битне, важна је воља и разумевање оног што се ради и због чега се тако ради...

Што се тиче навода да је за конкретније ствари из џудоа потребно неко више ангажовање - искрено ни ја не разумем - тренинзи ами по себи уз напредовање по појасевима и све се отвара и добија кроз редован тренинг - бар колико је у могућности инструктор код гога тренираш.

И маните се тих препуцавања кад је тема уско дефинисана - само ћете збунити могућег вежбача...
 
Разлика између такмичарског и рекреативног није чак ни у нивоу квалитета рада већ припрема - такмичар мора много озбиљније да се физички припрема за такмичење.

Pa ovo ti je toliko ocigledno da maltene i ne mora da se posebno spominje. I vazi za sve zive sportove. Uvek takmicar mora mnogo ozbiljnije da se priprema za takmicenje nego rekreativac, realno.

Takodje i za povrede - "до повреде ће доћи искључиво услед непажње односно твдоглавости у критичним моментима. " Svuda vazi ovo pravilo ne samo u dzudou konkretno.

- - - - - - - - - -

I Olivera, sta si odlucila, kad pocinjes sa treninzima?

Ma sta odlucila, ti takvi sto pitaju po forumima a nisu vec sami isprobali sve i svasta, obicno i ne odu na kraju nikuda, vec im to bilo samo prolazno tripovanje. Bar 80% njih.

Slicno kao i oni sto se spremaju 10 dana pre otvaranja bazena, tad se setio da oce da ima trbusnjake...
 
- - - - - - - - - -



Ma sta odlucila, ti takvi sto pitaju po forumima a nisu vec sami isprobali sve i svasta, obicno i ne odu na kraju nikuda, vec im to bilo samo prolazno tripovanje. Bar 80% njih.

Slicno kao i oni sto se spremaju 10 dana pre otvaranja bazena, tad se setio da oce da ima trbusnjake...

Може бити али не мора да значи... У више наврата сам и лично управо преко форума успостављао неке контакте и одлазио на тренинге (не нужно код истих ликова са којм сам и комуницирао али сам бар добијао одређене информације које су помагале).
 
Poslednja izmena:
Разлика између такмичарског и рекреативног није чак ни у нивоу квалитета рада већ припрема - такмичар мора много озбиљније да се физички припрема за такмичење.

Jeste upravo i na nivou kvaliteta rada jer neće rekreativac dobiti isti tretman od strane trenera kao što će to dobiti takmičar. Samim tim postoji i razlika u samom kvalitetu znanja između rekreativca i takmičara. To je normalna stvar.

Што се тиче навода да је за конкретније ствари из џудоа потребно неко више ангажовање - искрено ни ја не разумем - тренинзи ами по себи уз напредовање по појасевима и све се отвара и добија кроз редован тренинг - бар колико је у могућности инструктор код гога тренираш.

Kao u bilo čemu u životu, da bi shvatio neke stvari konkretnije moraš se više potruditi, ovo što ti pišeš je klasičan marketing "sve dođe vremenom samo treba trenirati". Te priče prodaj negde drugde.
 

Back
Top