donorstvo vs. ozivljavanje

dive

Legenda
Poruka
61.140
https://www.krstarica.com/zivot/teh...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

andrea vrati se :)

dosli smo do tacke da nauka tvrdi da moze da ozivi mrtav mozak
sve je jos u eksperimentalnoj fai, ali kako se danas stvari brzo desavaju - evo ubrzo i u realnoj primeni

ovde je bilo jako puno onih koji su zakon o podrazumevanom donorstvu svakog gradjanina srbije smatrali neprihvatljivim
i onih koji su takav stav smatrali nehumanim

sta cemo sad?
 
https://www.krstarica.com/zivot/teh...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

andrea vrati se :)

dosli smo do tacke da nauka tvrdi da moze da ozivi mrtav mozak
sve je jos u eksperimentalnoj fai, ali kako se danas stvari brzo desavaju - evo ubrzo i u realnoj primeni

ovde je bilo jako puno onih koji su zakon o podrazumevanom donorstvu svakog gradjanina srbije smatrali neprihvatljivim
i onih koji su takav stav smatrali nehumanim

sta cemo sad?

Ko ima para ozivljavanje a sirotinja nek' donira, zar nije i danas tako?
 
Odgledao sam i sve delove resident evila, i wwZ i Ja, legenda. Takodje obozavam takve filmove :D

A da ne pricam sto je 90% serija koje gledam povezano sa zombijima :lol:

Dobro nisu meni zombiji takva opsesija.
Svet će se razvijati ili u pravcu robotike ili u pravcu zombiranja, ako zeznu stvari sa robotikom ili genetskim inžinjeringom.

Kad su roboti u pitanju, najviše me dirnuo Spilbergov film Veštačka inteligencija, ali Spilberg ionako zna da manipuliše osećanjima gledalaca.

 
https://www.krstarica.com/zivot/teh...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

andrea vrati se :)

dosli smo do tacke da nauka tvrdi da moze da ozivi mrtav mozak
sve je jos u eksperimentalnoj fai, ali kako se danas stvari brzo desavaju - evo ubrzo i u realnoj primeni

ovde je bilo jako puno onih koji su zakon o podrazumevanom donorstvu svakog gradjanina srbije smatrali neprihvatljivim
i onih koji su takav stav smatrali nehumanim

sta cemo sad?

ali zar nauka nije rekla da mozak 2,3 minuta bez kiseonika doživljava trajna oštećenja ?
ili to nije tačno ?
 
Naravno da nije tačno.
Tačno je ono što čitamo iz pera uvaženog novinara i publiciste M.D. na relevantnoj stranici Vesti Krstarice, a izabranog na odgovornu funkciju zahtevnim konkursom na forumu istoimenog sajta, sa odgovornim zadatkom da prati i skida najozbiljnije vesti sa Kurira ili da kao vesti prezentuje teme najumnijih, eminentnih forumaša koje su iznedrili elitni podforumi pomenutog portala.

Ovo je zapravo dobra vest. Dobro je to što će naučnici priteći kolegi naučniku u pomoć ako mu premine onaj nesrećni Rus kome planira da presadi glavu na telo donora. Jednostavno će ponovo vratiti glavu na originalno telo, ubrizgati matične ćelije - i puj pike ne važi. Eto Rusa ko da ništa nije ni bilo. Imaće, uveravam vas, samo sasvim mali, jedva vidljiv ožiljak, tu negde ispod brade.

Ne zbunjuje me ni to što će se sve odvijati u neimenovanoj zemlji Južne Amerike. Čak ni to što neće vršiti eksperimente na životinjama. To nije potrebno, jer ovo je naučno dokazano na Krstarici.
Neko će, za razliku od mene, pomisliti da bi logično bilo da prvo pokušaju da saniraju oštećenja i ožive delove mozga koji još funkcioniše. Recimo kod moždanog udara ili drugih bolesti. Naivni bi pomislili da bi naučnici iz najčuvenije medicinske korporacije Biokvark tako javnost i skeptične naučne krugove uverili u svoje tvrdnje.

Ali ja znam da je ovo najbolji način. Ovako će neverne Tome ostaviti bez teksta. Ovako ćemo prisustvovati vaskrsnuću. Ostaćemo vau. Pravo u glavu.
 

Slične teme


Back
Top