АМЕРИЧКИ СЕНАТОР: Докле ћемо помагати Саудијце, главне извознике џихада и мржње...?!

b@ćkø

Poznat
Poruka
8.204
Амерички сенатор за Кентаки Пол Ранд побунио се у уторак у сенату у Вашингтону против продаје америчког оружја Саудијској Арабији, рекавши да он "не би продао ни пушку, а још мање прецизно вођене пројектиле".


rand-pol.jpg



Сенатор Ранд Пол (фото: Јутјуб принтскрин)

Пол је истакао да је хуманитарна криза у Јемену "можда гора од оне у Сирији".

Он је глад у јемену упоредио са оним "библијских размера", јер 17 милиона људи живи на ивици умирања од глади.

Он је рекао да је та ситуација створена без жеље Америке, али је узрокована њеним оружјем.

- Имамо шансу да кажемо Саудијској Арабији да је доста било. Треба ли да дајемо Саудијској Арабији новац или оружје? Шта је Саудијска Арабија била последњих 30 година? Били су извозник џихадистичке филозофије број један, број један извозник "Хајде да мрзимо Америку" и "Хајде да мрзимо јеврејско-хришћанску традицију и етику" - упозорио је Пол.

Он је закључио да то долази из Саудијске Арабије.

- Они то уче у школама у нашој земљи, уче у школама у Индонезији, они кваре ислам широм света. И ми ћемо има дати оружје? Мислим да је то велика, велика грешка - упозорио је сенатор.

Пол је рекао да ће, заједно с америчким сенатором за Конектикат Крисом Марфијем, предложити закон којим ће се обуставити будућа продаја контингената оружја саудијским милитаристима умешаним у грађански рат у Јемену.


 
Ренд Пол и његов отац Рон су легенде.

Рон је увек био други на републиканским унутарстраначким изборима (јер мрзим реч "прајмериз"), и увек је одбијао да подржи победника, јер је тврдио да између демократе и њега нема разлика.

И нема, још од Никсона је то све једна социјалдемократска баљезгарија.

Центар је ужас.
 
Poslednja izmena:
Iako se slažem sa ovim, to je isto neki lobista, neko ga plati da priča. Tako funkcioniše Senat.

Пол је најпринципијелнији човек у Сенату. Неретко је усамљен у својим ставовима. Не значи да нема везе са лобистима, наравно али ето, вреди рећи.
 
Пол је најпринципијелнији човек у Сенату. Неретко је усамљен у својим ставовима. Не значи да нема везе са лобистима, наравно али ето, вреди рећи.

Наравно да има везе са лобистима, и то је ок, јер он то ради на следећи начин.

Он каже "ја сам либертаријанац", и онда му либертаријански настројене личност плаћају паре да за њих лобира.

Други кажу: "Ја сам либертаријанац", а онда им нпр. социјалдемократе понуде више, па онда почну да причају "ПДВ је моја судбина, она ме је теби узела".
 
Наравно да има везе са лобистима, и то је ок, јер он то ради на следећи начин.

Он каже "ја сам либертаријанац", и онда му либертаријански настројене личност плаћају паре да за њих лобира.

Други кажу: "Ја сам либертаријанац", а онда им нпр. социјалдемократе понуде више, па онда почну да причају "ПДВ је моја судбина, она ме је теби узела".

Наравно. То што код нас сама реч лоби асоцира на нешто ужасно и неморално је прича за себе.

Ех, камо среће да у Србији сви воле Пола и због осталих ставова које заступа, а не само због спољнополитичких позиција.
 
Наравно. То што код нас сама реч лоби асоцира на нешто ужасно и неморално је прича за себе.

Ех, камо среће да у Србији сви воле Пола и због осталих ставова које заступа, а не само због спољнополитичких позиција.

Ја искрено и не знам њихове спољнопочитичке позиције. Вероватно су, као код свих фанова Чајанке, "Америка на првом месту", што значи да би и фамилија Пол вероватно закрвила са Путином одмах по узимању власти док Тихи вришти. :(

Али то није битно, битно је да мрзе порезе и да би им играли на сахрани, што кажу наши арапски пријатељи.
 
Poslednja izmena:
Isto sam pomislio ,evo ga katarski lobista.

ЛОЛ, Ренд Пол није катарски лобиста.

Он је лобиста баптистичких милионера са Југа, који су разочарани због америчке сарадње са пустињским неверницима.

Исус, Нафта, Тексас, Пушка, Пик Ап и Плавуше.

То је мото Полових налогодаваца.
 
Veli li šta senator za izraelsku otimačinu palestinske zemlje ?

A Saudijskoj Arabiji oražje ne poklanjaju nego prodaju, podijele s njima pare od nafte pa ovi još kupe za svoje pare oružje, .. i građanima Amerike prećerano prodaju oružje da 'ušiju' još koju paru ..
 
"Он је глад у јемену упоредио са оним "библијских размера", јер 17 милиона људи живи на ивици умирања од глади."


Mozda bi bilo malo bolje stanje kada be ne bi trosili skoro polovinu vode na uzgajanje droge...

"Khat is so popular in Yemen, its cultivation consumes much of the country's agricultural resources. An estimated 40% of the country's water supply goes towards irrigating it,[16] with production increasing by about 10% to 15% every year. One "daily bag" of khat requires an estimated 500 litres (130 US gal) of water to produce.[17] Water consumption is so high, groundwater levels in the Sanaa basin are diminishing, so government officials have proposed relocating large portions of the population of Sana'a to the coast of the Red Sea"
https://en.wikipedia.org/wiki/Khat

Ali kao i svi narkomani, radije ce ostaviti dete gladno nego da nema za dnevnu dozu.
 
Poslednja izmena:
Ја искрено и не знам њихове спољнопочитичке позиције. Вероватно су, као код свих фанова Чајанке, "Америка на првом месту", што значи да би и фамилија Пол вероватно закрвила са Путином одмах по узимању власти док Тихи вришти. :(

Али то није битно, битно је да мрзе порезе и да би им играли на сахрани, што кажу наши арапски пријатељи.

Не бих рекао, матори је изолациониста
Не знам за млађег
 
Док год је око 7% капитала у САД власништво краљевске породице, која је у пословним везама са кланом Буш...

kako su uradili sa Iračkim parama i zlatom tako mogu i sa 7% saudijaca , jednostavno proglase za teroriste i zamrznu pare .
 
"Он је глад у јемену упоредио са оним "библијских размера", јер 17 милиона људи живи на ивици умирања од глади."


Mozda bi bilo malo bolje stanje kada be ne bi trosili skoro polovinu vode na uzgajanje droge...

"Khat is so popular in Yemen, its cultivation consumes much of the country's agricultural resources. An estimated 40% of the country's water supply goes towards irrigating it,[16] with production increasing by about 10% to 15% every year. One "daily bag" of khat requires an estimated 500 litres (130 US gal) of water to produce.[17] Water consumption is so high, groundwater levels in the Sanaa basin are diminishing, so government officials have proposed relocating large portions of the population of Sana'a to the coast of the Red Sea"
https://en.wikipedia.org/wiki/Khat

Ali kao i svi narkomani, radije ce ostaviti dete gladno nego da nema za dnevnu dozu.

Da li si to upravo ceo jemenski narod nazvao narkomanima?

A i sasvim "slučajno" si izostavio ovaj deo "Consumption of the plant's leaves in its natural state is also permitted in Israel. Among communities from the areas where the plant is native, khat chewing has a history as a social custom dating back thousands of years."
 
Све је то танко,недовољно.Видјели смо сви где је госпон Трумп отишао на први међународни пут.
То нам говори шта и како ће Америка,само треба читати између редова.
 
Da li si to upravo ceo jemenski narod nazvao narkomanima?

A i sasvim "slučajno" si izostavio ovaj deo "Consumption of the plant's leaves in its natural state is also permitted in

Najbolje je poljoprivredne resurse zemlje usmeriti ka prozvodnji droge,
ne proizvoditi skoro nista od hrane,
zvakati drogu po ceo dan,
I na kraju derati se "Death to America!"
 
Poslednja izmena:

Back
Top