Velika stambena zgrada u požaru u Londonu!

ne mogu da verujem da se pozar tako brzo rasirio da je spalio celu zgradu
to bi sad neko ko je arhitekta trebao da prokomentarise, zar ne postoji neki oblik zastite po nivoima, kako bi steta od pozara bila lokalizovana samo na jedan deo zgrade

mozda su ovi muslimani iz Isisa podmetnuli požar

- - - - - - - - - -

Samo neka gore, seme im se zatrlo !!!

deca nisu kriva
 
mozda su ovi muslimani iz Isisa podmetnuli požar

- - - - - - - - - -



deca nisu kriva

dece mi ej uvek zao
iako je i klinton nekada bio dete
da je imao normalne roditelje da ga vaspitaju, mozda ne bi postao zlikovac

bas mi je sumnjivo kako je cela zgrada otisla u plamen, a vatrogasci dosli za 6min

ili je isis ili su mi6 to odradili da bi okrivili isis
ne verujem da je nekoj babi eksplodirala plinska boca

- - - - - - - - - -

Deca treba da su u školi !
Kako ono reče Džordž iz Čikaga....

pa bila je noc kad je buknuo pozar
 
dece mi ej uvek zao
iako je i klinton nekada bio dete
da je imao normalne roditelje da ga vaspitaju, mozda ne bi postao zlikovac

bas mi je sumnjivo kako je cela zgrada otisla u plamen, a vatrogasci dosli za 6min

ili je isis ili su mi6 to odradili da bi okrivili isis
ne verujem da je nekoj babi eksplodirala plinska boca

- - - - - - - - - -



pa bila je noc kad je buknuo pozar
Pa. šta sa tim ?
Engleska deca su mesečari, uglavnom.
Noću idu u školu, a po danu spavaju....
Ti Englezi sve kontra rade, samo da bi se razlikovali od ostalog sveta !
Eto ti primer - vožnja.
Šta su hteli sa tim ?
Samo da se stranci sudaraju u saobraćaju, a oni da im uzimaju pare !
 
Obicno se nesto ne potresam na tragicne vesti iz te zemlje, ali ova zgrada je bila puna ljudi koji su sa bliskog i dalekog istoka. Imam razloga da se saosecam sa njima jer mi smo u nasoj zgradi pre nekoliko meseci imali jedan pozar koji je mogao da izazove velike zrtve. Doduse nije postojala opasnost od vatre koliko od dima od kojeg su bili puni hodnici. Sa svojom dvogodisnjom cerkom sam pokusao da se sjurim sa cetvrtog sprata (pozar bio na prvom), ali sam se zaustavio vec na trecem jer nisam mogao da disem. Imao sam tek toliko snage da se vratim na svoj sprat, uletim u stan i izadjem na terasu sa cerkom i zenom. Napravio sam najgluplju gresku koja je mogla da moje dete kosta zivota, a to je da sam pokusam da kroz hodnike bezim ka izlazu. I danas ne verujem kako sam glupo postupio, ali u onoj panici je to izgledalo kao najbolje resenje. Sreca u nesreci je sto je pozar bio u stanu sa druge strane zgrade, tako da na terasi nije bilo dima. Da je terasa bila sa druge strane bilo bi tesko disati, posebno dvogodisnjem detetu.

Ono sto me ovde veoma iznenadjuje da je ovoliki pozar zahvatio zgradu. Ne znam od cega je pravljena, ali je cudno da ovoliko gori i da napravi bukvalno pakao. Tako da se sa ovim itekako saosecam, posebno ako su ljudi imali decu. Nisam panicar po prirodi ali to je bila jedna trauma i mnogo sam razocaran u sebe kako sam postupio kada sam doziveo pozar. Od tada citam malo kako se treba ponasati u tim situacijama, a molim Boga da se iste nikada ne dogode.
 
dece mi ej uvek zao
iako je i klinton nekada bio dete
da je imao normalne roditelje da ga vaspitaju, mozda ne bi postao zlikovac

bas mi je sumnjivo kako je cela zgrada otisla u plamen, a vatrogasci dosli za 6min

ili je isis ili su mi6 to odradili da bi okrivili isis
ne verujem da je nekoj babi eksplodirala plinska boca

- - - - - - - - - -



pa bila je noc kad je buknuo pozar

Kao uzrok pozara naveden je frizider. Je suis frizider.

TELEMMGLPICT000131902529-large_trans_NvBQzQNjv4BqDLyVoJxGJQ4iGYZVZw1qGiCP7JA3MHBwyzMPaW50ztM.jpeg


- - - - - - - - - -

Obicno se nesto ne potresam na tragicne vesti iz te zemlje, ali ova zgrada je bila puna ljudi koji su sa bliskog i dalekog istoka. Imam razloga da se saosecam sa njima jer mi smo u nasoj zgradi pre nekoliko meseci imali jedan pozar koji je mogao da izazove velike zrtve. Doduse nije postojala opasnost od vatre koliko od dima od kojeg su bili puni hodnici. Sa svojom dvogodisnjom cerkom sam pokusao da se sjurim sa cetvrtog sprata (pozar bio na prvom), ali sam se zaustavio vec na trecem jer nisam mogao da disem. Imao sam tek toliko snage da se vratim na svoj sprat, uletim u stan i izadjem na terasu sa cerkom i zenom. Napravio sam najgluplju gresku koja je mogla da moje dete kosta zivota, a to je da sam pokusam da kroz hodnike bezim ka izlazu. I danas ne verujem kako sam glupo postupio, ali u onoj panici je to izgledalo kao najbolje resenje. Sreca u nesreci je sto je pozar bio u stanu sa druge strane zgrade, tako da na terasi nije bilo dima. Da je terasa bila sa druge strane bilo bi tesko disati, posebno dvogodisnjem detetu.

Ono sto me ovde veoma iznenadjuje da je ovoliki pozar zahvatio zgradu. Ne znam od cega je pravljena, ali je cudno da ovoliko gori i da napravi bukvalno pakao. Tako da se sa ovim itekako saosecam, posebno ako su ljudi imali decu. Nisam panicar po prirodi ali to je bila jedna trauma i mnogo sam razocaran u sebe kako sam postupio kada sam doziveo pozar. Od tada citam malo kako se treba ponasati u tim situacijama, a molim Boga da se iste nikada ne dogode.

Zasto saosecas, oni nisu saosecali sa nama kada su se tresle nase zgrade od njihovih bombi.
 
Obicno se nesto ne potresam na tragicne vesti iz te zemlje, ali ova zgrada je bila puna ljudi koji su sa bliskog i dalekog istoka. Imam razloga da se saosecam sa njima jer mi smo u nasoj zgradi pre nekoliko meseci imali jedan pozar koji je mogao da izazove velike zrtve. Doduse nije postojala opasnost od vatre koliko od dima od kojeg su bili puni hodnici. Sa svojom dvogodisnjom cerkom sam pokusao da se sjurim sa cetvrtog sprata (pozar bio na prvom), ali sam se zaustavio vec na trecem jer nisam mogao da disem. Imao sam tek toliko snage da se vratim na svoj sprat, uletim u stan i izadjem na terasu sa cerkom i zenom. Napravio sam najgluplju gresku koja je mogla da moje dete kosta zivota, a to je da sam pokusam da kroz hodnike bezim ka izlazu. I danas ne verujem kako sam glupo postupio, ali u onoj panici je to izgledalo kao najbolje resenje. Sreca u nesreci je sto je pozar bio u stanu sa druge strane zgrade, tako da na terasi nije bilo dima. Da je terasa bila sa druge strane bilo bi tesko disati, posebno dvogodisnjem detetu.

Ono sto me ovde veoma iznenadjuje da je ovoliki pozar zahvatio zgradu. Ne znam od cega je pravljena, ali je cudno da ovoliko gori i da napravi bukvalno pakao. Tako da se sa ovim itekako saosecam, posebno ako su ljudi imali decu. Nisam panicar po prirodi ali to je bila jedna trauma i mnogo sam razocaran u sebe kako sam postupio kada sam doziveo pozar. Od tada citam malo kako se treba ponasati u tim situacijama, a molim Boga da se iste nikada ne dogode.

ovo je komentar mog prijatelja koji je arhitekta

[IUzasan dogadjaj..uzasan..,,zgrada je nedavno renovirana,, verovartno nekim fensi materijalom na fasadi..u svakom slucaju ne da je negoriv i samogasiv kao sto mora da bude ..nego je zapaljiv i prenosi kai buktinja pozar od sprata do sprata. Preko 20 godina od kada posecujem labaratorije i firme koje se se bave ispitivanjem pozara ne primenjujem nista na bazi polistitena ( stiropora) jer pravi ova cuda. 90% investitora na licu nesta umesto kamene vune stavi stiropor na zgradu jer mu je 5x jeftiniji. Skoro sve demit fasade sa obicim stiropotom gore bas ovako kad pozar zahvati polistiren. Gore jer je 90% obicnog belog stiropora cini vazduh zarobljen u opni od polistirena koji je zapaljiv. Savrsena kombinacija. Zato demit fasade gore ispod fasadnog premaza jer ima vazduha u izobilhu u samom stiroporu. Kad vatra naidje na vazdusni dzep..i spojeve ploca dobija jos vecu snagu i tu bukvalno vatra izbije na povrsinu i prelazi u otvoreni plamen koji vise niko ne moze kontrolisati. Ovim efektom se moze popeti za kratko vreme na veliki brij spratova. Jos ako je ventilisana fasada i obloga klase ispod B1 kao 90% novih fensi fasada sa drvenim dezenima i slicnim na bazi ne vatro otlornih HPL materijal..dobija se ovo..znaci Svaki projektant bi trebao da zna ovo i svaki izvodjac i svaki nadzor i svaki investitor. Neki nazalost neznaju..ali vecina SVESNO menja u izvodjenju nezapaljive materijale sa ZAPLJIVIM jer su vesto napravljene kopije orginalnih materijala..uglavnom u kini i 5x su jeftiniji . Eto..ja samo kazem investiroru kad pocne prica na tu temu...prodaces stan nekom ..cije ce dete postati prijatelj tvom detetu i doci ce nekad da prespava u tu zgradu..neki se trgnu..][/I]
 
imali su gasne instalacije po hodnicima, pa su cekali evakuaciju umesto da izadju iz zgrade. mislili su da ce ih eksplozija gasa ubiti.
taj gas a verovatno i materijal zidova su doprineli neverovatno brzom sirenju vatre.
vatrogasci nisu podmetnuli nista da ljudi skoce sa prozora, i tako, znaju kako da osvajaju druge zemlje a ne znaju da evakuisu jednu zgradu.

inace, u nasem "zaostalom" socijalizmu, susedna zgrada pored moje je imala spoljne metalne stepenice za slucaj da dodje do pozara. stepenice su prolazile pored terasa tako da ljudi sa terase lepo sidju stepenicama. ali nikad se nije desio pozar.
cia moroni koji mrze Tita bi rekli da smo bili siromasni pa nismo imali vatru za vreme strasnog Tita.
 
Poslednja izmena:
Odrzavaju se protesti ispred zgrade Londonske uprave, demonstranti traze odgovornost nadleznih.

Ako su stanari znali da je zgrada nebezbedna, GODINAMA su znali, i sta su ucinili? Gledali televizor i jeli kokice cekajuci Godoa da im renovira zgradu.

Kako su vec dosli u ekonomski jaku zemlju da zive, valjda su mogli sami obezbediti izolaciju. Svaki stan da novac za desetak kvadrata i do ovoga ne bi doslo.
 
Muslimani spasili živote stanovnicima nebodera

Na desetine vatrogasnih vozila i 200 vatrogasaca je gasilo požar u neboderu od 24 sprata u zapadnom Londonu u kojem živi između 400 i 600 osoba.
Preživjeli kažu da protiv požarni alarmi nisu radili već su ih probudili susjedi muslimani koji su isčekivali sehur.
Jedna žena iz Filipina koja je bila u posjeti kćerki kazala je da stanovnici nisu imali pojma šta se dešava dok ih susjedi nisu počeli buditi lupajući na vrata.
“Većina muslimana koja sada posti ramazan ne ide u krevet do oko 2 sata ili 2:30 ujutro”, kazala je Rašida, stanovnica četvrti.

“Veliki broj osoba u zapaljenom Grenfell tornju je bio budan u 1 sat ujutro kako bi jeo prije početka posta.

Ramazan- spasilac života”, napisao je Srinjoy Chatterjee.
Drugi stanovnik, Andre Barroso, je kazao za Independent da “muslimani su odigrali veliku ulogu izvođenju ljudi van zgrade”.
“Većina osoba koje sam vidio bili su muslimani. Oni su također donosili hranu i odjeću”.
Nadia Jusuf je izjavila za BuzzFeed da su muslimani bili među prvima koji su primijetili požar, jer su se probudili kako bi sehurili.
“Vidjeli su požar nakon što su se probudili kako bi jeli”, kazala je ona.

“Da nije bilo ovih momaka muslimana koji su nama pomagali… koji su dolazili iz džamija, ljudi bi umrli.
 
Muslimani spasili živote stanovnicima nebodera

Na desetine vatrogasnih vozila i 200 vatrogasaca je gasilo požar u neboderu od 24 sprata u zapadnom Londonu u kojem živi između 400 i 600 osoba.
Preživjeli kažu da protiv požarni alarmi nisu radili već su ih probudili susjedi muslimani koji su isčekivali sehur.
Jedna žena iz Filipina koja je bila u posjeti kćerki kazala je da stanovnici nisu imali pojma šta se dešava dok ih susjedi nisu počeli buditi lupajući na vrata.
“Većina muslimana koja sada posti ramazan ne ide u krevet do oko 2 sata ili 2:30 ujutro”, kazala je Rašida, stanovnica četvrti.

“Veliki broj osoba u zapaljenom Grenfell tornju je bio budan u 1 sat ujutro kako bi jeo prije početka posta.

Ramazan- spasilac života”, napisao je Srinjoy Chatterjee.
Drugi stanovnik, Andre Barroso, je kazao za Independent da “muslimani su odigrali veliku ulogu izvođenju ljudi van zgrade”.
“Većina osoba koje sam vidio bili su muslimani. Oni su također donosili hranu i odjeću”.
Nadia Jusuf je izjavila za BuzzFeed da su muslimani bili među prvima koji su primijetili požar, jer su se probudili kako bi sehurili.
“Vidjeli su požar nakon što su se probudili kako bi jeli”, kazala je ona.

“Da nije bilo ovih momaka muslimana koji su nama pomagali… koji su dolazili iz džamija, ljudi bi umrli.

to je inace zgrada u kojoj vecinom zive muslimani
da li se zna broj stradalih
 

Back
Top