PROMENITI ZAKON O ORUZJU?

Arkania

Poznat
Poruka
9.069
Dolazi vreme krize i mozda ne bi bilo lose da se razmisli o konacnoj promeni zakona o samoodbrani po kom napadacu ne smes nista.


Da li se slazete da se legalizuje posedovanje oruzja a nosenje lakog?


Naoruzani ljudi tesko postaju zrtve, eno u Teksasu najmanje zlocina sa upotrebom oruzja i to iz dobrog razloga. Nikad ne znas sta ko nosi.




P.S> Da je bilo obuke i za zene i za muskarce i da su isti bili naoruzani drugacije bi prosli u velikom broju incidenata 90-ih.
 
У основи супер идеја, оружје је најбоље за одвраћање другога од примене силе према теби.
Него шта мислите о следећим стварима, залутали метак, особа која у пијаном или дрогираном стању располаже оружјем, поремећена особа итд...
Нису сви потпуно рационални у сваком тренутку.
 
Ne mirišem Amere nešto previše.
Ali Amerika jeste velika nacija, bez obzira na sve.
Jedan od glavnih razloga je drugi amandman. A kod nas završiš u zatvoru ako ti neko upadne u kuću s ciljem da te opljačka i ti mu prosviraš mozak.
Naoružano društvo je civilizovano društvo.

E sad, da li će se nešto tako ikad primenjivati u Srbiji? Čisto sumnjam. Jedino političarima ne odgovara da im narod bude naoružan, zbog očiglednih razloga.
 
Poslednja izmena:
nisam siguran za nosenje

ali za drzanje i povecanje praga samoodbrane jesam

cim se osetis ugrozeno treba da imas prava da roknes nekog na svom posedu

Upravo tako..

Nošenje bio moglo biti problematično. Neko ko je tanak sa živcima bi mogao potegnuti i u nekoj situaciji gde bi i tuča bila previše, a to onda ne bi bilo baš najbolje. Ipak nije na ulici baš divlji zapad.
Međutim, kod kuće... šta ćeš ti u mom stanu ako te ja nisam pustio da uđeš?
 
Kad bi građani Srbije imali lakši pristup vatrenom oružju, i kad bi se zakoni promenili, apsolutno svako će dobro da razmisli da l' će da se svađa, ili preti ako zna da postoje dobre šanse da je osoba kojoj pravi problem naoružana.
A Bože moj, oružje nije igračka, nismo valjda baš tolko blesavi da za svaku glupost odmah vadimo pištolj.
 
Kad bi građani Srbije imali lakši pristup vatrenom oružju, i kad bi se zakoni promenili, apsolutno svako će dobro da razmisli da l' će da se svađa, ili preti ako zna da postoje dobre šanse da je osoba kojoj pravi problem naoružana.
A Bože moj, oružje nije igračka, nismo valjda baš tolko blesavi da za svaku glupost odmah vadimo pištolj.

Realno, ne znamo koliko je ko blesav. I ovako, kad se desi neka pucnjava, a da nisu u pitanju "od ranije poznati policiji", mi se nađemo začuđeni. "On je tako miran, šta mu bi?"
 
Realno, ne znamo koliko je ko blesav. I ovako, kad se desi neka pucnjava, a da nisu u pitanju "od ranije poznati policiji", mi se nađemo začuđeni. "On je tako miran, šta mu bi?"

Što će reći, i ovako se desi.

Što znači da sadašnji restriktivan zakon nije baš efikasan ako nekome dođe žuta minuta.

U stvari, kod žute minute broj nevinih žrtava se povećava, jer nisu u stanju da se brane.

O nelogičnoj činjenici da je kriminalcima oružje dostupno bez problema, a građanima bez dosijea nije, ne treba ni govoriti.
 
ovakav predlog je civilizacioni korak nazad za 200 godina.

u usa godisnje ubiju 13.000-15.000 osoba, zena, dece, ljudi. a u usa je slobodna prodaja oruzja

svaki dan preko 35 ubjenih!

ne znam rat u kome strada toliko amera dnevno
 
ovakav predlog je civilizacioni korak nazad za 200 godina.

u usa godisnje ubiju 13.000-15.000 osoba, zena, dece, ljudi. a u usa je slobodna prodaja oruzja

svaki dan preko 35 ubjenih!

ne znam rat u kome strada toliko amera dnevno

Da ali Amerika je zemlja od preko 300.000.000 stanovnika, ne računajući ilegalce.
Za veliku većinu ubistava su odgovorni crnci i meksikanci.
Tako da u slučaju nekog slobodnijeg zakona o vatrenom oružju, zabraniti prodaju ciganima.
 
ovakav predlog je civilizacioni korak nazad za 200 godina.

u usa godisnje ubiju 13.000-15.000 osoba, zena, dece, ljudi. a u usa je slobodna prodaja oruzja

svaki dan preko 35 ubjenih!

ne znam rat u kome strada toliko amera dnevno

U USA je slobodna prodaja oružja, pa imaju stopu ubistava 4,88 na 100.000 stanovnika.

Što je, realno, prilično malo u odnosu na veliki broj drugih zemalja, imajući u vidu količinu dostupnog vatrenog oružja.

Recimo, jedan Čile, u kome je do juče bila diktatura, ima 3,59.

Kazahstan 4,84. Kina 0,74. Venecuela 57,15. Rusija 11,31. Belorusija 3,58.

Zaključak: stopa ubistava u stvari nema nikakve veze sa legalnom dostupnošću oružja građanima.

Neke druge kulturološke i mentalitetske stvari su mnogo važnije.

Srbija ima manju stopu ubistava od Slovenije (1,13 : 1,21), a veću od Hrvatske (0,87)
 
Poslednja izmena:
usa kill`s.jpg


nece bas biti
 
Ne treba legalizovati, već podeliti narodu oružije !

Malo će da izginemo, dok ne naučimo da se ponašamo i pazimo šta pričamo, radimo, obećavamo u poslovima itd....

Verujte neće nam trebati overe ugovora.

- - -
Reč, čast, poštenje će odjednom postati Srbski brend. . . :kafa: . . srkk
 

Back
Top