Postojanje natprirodnog bića zvano Bog

MihailoS

Početnik
Poruka
6
Pošto nisam primetio mnogo postova na ovu temu, hteo bih da započnem jednu. Zanima me vaše mišljenje o Bogu, natprirodnoj sili koja sve vidi, zna i koja određuje tuđe sudbine. Koliko vi zaista verujete u ovako nešto i koje je vaše mišljenje o ovome. Ja verujem u Boga jer sam učen da tako treba, al' me sve više proganjaju pitanja tipa "Šta je bilo pre Boga?", "Ako je Bog oduvek tu, kolko je onda star svemir?", "Ako je Bog bezgrešan i svezanuć onda mora da zna kako je to ubiti i slagati nekoga, ali kako on to može znati ako to nije učinio?"

Ovo jeste sad i pitanje koliko ste religiozni, dal' bez pitanja i pogovora verujete, ili ipak malo razmislite o svemu. Ja ovde ne propovedam nikakvo verovanje ili bilo šta drugo, samo me zanima vaše mišljenje.
 
Previše toga u Univerzumu je determinirano da bi bilo slučajno i nasumićno.
Nešto ili neko tu determinaciju (čak je i haos matematićki determinisan!) okuplja ,smišlja,jer bez toga
nije verovatno da bi se haotićnost sama uredila!
Hoking tvrdi da je to svojstvo Univerzuma i da je to nešto ili neko nepotreban!
Meni više verovatno da je determinisano svojstvo uma i namere,nego svojstvo bezlićnog vakuuma.
Uvažavam njegovu visoku inteligenciju,višu od moje i njegova opservacija mi je rezerva moje!:lol:
 
...
Zanima me vaše mišljenje o Bogu,
...
Ja verujem u Boga
...
Šta je bilo pre Boga?",
...
Ako je Bog bezgrešan i svezanuć
...

Ko ti je rekao da je Bog bezgrešan i sveznajuć ? :eek:
Čini mi se da si pomešao razne, uglavnom dečije, predstave o Bogu.

Moj ti je savet da kreneš od pitanja šta znači Bog ?
Ko je to ?
Ili šta je to ?
Odgovor na to pitanje postoji u religiji kojoj ti pripadaš.

Mi Pravoslavci verujemo u Božije Trojstvo.
Bog Otac je Tvorac ovoga sveta,
Bog Sin je serviser ovoga sveta,
i Bog Sveti Duh je nešto što osećamo kada smo nadahnuti.

E sad, mukice moja, kome ti pripadaš ?

Dakle sledeći moj savet ti je
ne razmišljaj "kome pripadaš",
već usvoji religiju svojih predaka.
Znači kako tvoji tata i mama - tako i ti.

Dalje,
šta je bilo pre Boga ?

Pa vidi,
da uđeš u neku sobu punu paprika
i da nekoga pitaš "šta je ovde bilo ranije ?"
ako nije bilo ništa slično paprikama,
taj neko bi ti odgovorio "ništa nije bilo !"

Zamisli da ti odgovori "bio je vazduh !",
jel' da da bi to bilo glupo !?

Dakle šta je bilo pre Boga - pa bilo je, ali ništa slično njemu !
 
Diskutovali smo ranije o tome da li verovati u boga ili znati da bog postoji. Ja sam rekao da znam da postoji bog, a onda su me napali oni koji veruju u boga. I tražili dokaz da postoji bog. Zašto? Zato što oni koji veruju nisu sigurni postoji li ili ne ono u šta veruju. Ja neću reći - “Verujem da će sutra svanuti dan” - zato što znam da će svanuti.

Po “principu šestara” Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova, odnosno razmerama svih stvari koje nas okružuju, kao i univerzalnim jezikom svih svetova - naime matematikom, možemo dokazati postojanje božanske ličnosti. Ne verovati (ne biti siguran postoji li), već dokazati postojanje božanske ličnosti.

Evo vam četiri primera iz matematike, da vidite na osnovu kakve logike i univerzalne razmere je Veliki Arhitekta sagradio ceo univerzum i sve svetove:


1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321


1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 + 10 = 1111111111


9 x 9 + 7 = 88
98 x 9 + 6 = 888
987 x 9 + 5 = 8888
9876 x 9 + 4 = 88888
98765 x 9 + 3 = 888888
987654 x 9 + 2 = 8888888
9876543 x 9 + 1 = 88888888
98765432 x 9 + 0 = 888888888


1 x 1 = 1
11 x 11 = 121
111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111 = 12345678987654321


Fascinantno, zar ne?

Ne volim dokaze sa YouTube, ali evo vam jedna priča o tome kako je Veliki Arhitekta stvorio sav živi svet pomoću razmere, odnosno “principa šestara”:




Neka mi neko sada kaže da se nije naježio dok je gledao ovaj veličanstveni snimak.

U ime Velikog Arhitekte, Neimara svih svetova .˙. .˙. .˙. Omnes in unum.
 
Pa i da živiš u nekom matrixu koji je stvorio neki lik, ja ne znam kakve to ima veze.

Meni apsolutno ne pravi nikakvu razliku da li takvo biće postoji jer ono kvalitativno svakako ne utiče na moj život.

Takoreći, dosad se pokazalo kroz istoriju da je bavljenje takvim pitanjima bespredmetno.

Takoe Krepto!
Irelevantno je sasvim!
Može kao zanimacija,razbibriga,ukrštene reči kao tema,ali šta i ako znam i ako ne znam? Isti ku...đavo...:lol:
Sa će On da padne na teme ako verujem u njegovo postojanje?
Ili će se zdravo naljutiti što ne verujem?
Njega ili ideju njega ,očigledno takve sitnice ne dotiću!:mrgreen:
Tako da-kokoda!
 
Pošto nisam primetio mnogo postova na ovu temu, hteo bih da započnem jednu. Zanima me vaše mišljenje o Bogu, natprirodnoj sili koja sve vidi, zna i koja određuje tuđe sudbine. Koliko vi zaista verujete u ovako nešto i koje je vaše mišljenje o ovome. Ja verujem u Boga jer sam učen da tako treba, al' me sve više proganjaju pitanja tipa "Šta je bilo pre Boga?", "Ako je Bog oduvek tu, kolko je onda star svemir?", "Ako je Bog bezgrešan i svezanuć onda mora da zna kako je to ubiti i slagati nekoga, ali kako on to može znati ako to nije učinio?"

Ovo jeste sad i pitanje koliko ste religiozni, dal' bez pitanja i pogovora verujete, ili ipak malo razmislite o svemu. Ja ovde ne propovedam nikakvo verovanje ili bilo šta drugo, samo me zanima vaše mišljenje.


1) Обично се мисли да је страх од смрти створио религију али то није тачно.
Верници су измислили тог њиховог бога не због страха од смрти него због страха од живота.
Видевши све опасности живота које им прете , а такође видевши да већину њих не могу да контролишу, пројектовали су зато некога ко може. А њима је остало да се сада том "моћном" моле, да га некако умилостиве и тако стекну посредну контролу над опасностима које им прете у животу.
То је шпекулантска психологија. Повлађивати моћном, служити му, бити његов роб, увлачити му се, (овде би било места и за сликовитије описе), све да би се тај умилостивио и пружио им заштиту.
То је психологија религије. Смрт нема ту много утицаја. Као што животиње нису свесне смрти , исто тако она слабо допире до свести тупавих маса. Једино филозофи заправо много размишљају о томе. Остали се баве животом.. тј храном и размножавањем ..јединим што их покреће.
Страх од живота је створио религију не страх од смрти.

2) Извор религиозности јесте човекова немоћ пред силама природе, пред перспективом смрти и патњама које му прете у овом свету. Као одговор на то човек је прибегао оној психологији која га је водила и у детињству када је био исто тако немоћан и када је његов опстанак зависио од заштите родитеља који су у то време за њега били нешто као богови.
Сада, сусревши се поново са немоћи, али сада пред силама природе и самог живота, човек је прибегао поново том средству или пројекцији ауторитета родитеља коју зове „бог“,и која ће га пазити, која ће га волети, штитити од недаћа и обећавати рај и блаженства. Такође, да би слика била потпуна такође ће га и кажњавати батинама ако није послушан и добар.
Ето, то сада људи зову „вера“ . Умотавају у омоте духовности и метафизике иако у свему томе нека ни "м" од метафизике или праве духовности.

3)Реч "бог" је толико компромитована тим догмама кроз историју да је потпуно неупотребљива ако желимо некако назвати ту метафизичку суштину изван појавног света а коју нам је разоткрила филозофија.
Јер појам "бог" садржи у својој основи неко антропоморфно, лично биће негде тамо, које нам обећава нека блаженства ако смо добри и казне ако нисмо. Ко у томе не може препознати обичну пројекцију ауторитета.
А колико је таква представа заправо наивна види се када је очистимо од примеса метафизике и презентујемо је у њеној основи. А то се најбоље може видети из овог видео клипа.



пс. Права духовност нема везе са оваквим инфатилним конструкцијама чију сам основу свео у ове три тачке.

Права духовност је нешто сасвим друго.
 
Pošto nisam primetio mnogo postova na ovu temu, hteo bih da započnem jednu. Zanima me vaše mišljenje o Bogu, natprirodnoj sili koja sve vidi, zna i koja određuje tuđe sudbine. Koliko vi zaista verujete u ovako nešto i koje je vaše mišljenje o ovome. Ja verujem u Boga jer sam učen da tako treba, al' me sve više proganjaju pitanja tipa "Šta je bilo pre Boga?", "Ako je Bog oduvek tu, kolko je onda star svemir?", "Ako je Bog bezgrešan i svezanuć onda mora da zna kako je to ubiti i slagati nekoga, ali kako on to može znati ako to nije učinio?"

Ovo jeste sad i pitanje koliko ste religiozni, dal' bez pitanja i pogovora verujete, ili ipak malo razmislite o svemu. Ja ovde ne propovedam nikakvo verovanje ili bilo šta drugo, samo me zanima vaše mišljenje.

MihailoS,
Čovek nikada ništa niti može da izmisli niti da kreira. na bilo kom polju, ako to nešto već ne postoji.
Čak ni inovatori ili pronalazači na bilo kom polju ne mogu ništa ostvariti već jedino mogu kopirati ono što je već postavljeno u muzeku prvog narednog sveta.
Ovo kaže da je neko to već kreirao kao što i jeste, a kreirao je i druge svetove iznad ovog.

No, Prvo; Nezavisno od reči koju koristimo za Kreatora, a ima ih prilično, ne menja suštinu stvari.
Dakle, Kreator, bolje rečeno Velika Duša, ili Biće koje je nesagledivih mogućnosti, snage ili moći, svesti i ljubavi i drugih pojedinosti.
Kreator je bez oblika i forme i ne egzistira u nižim svetovima pa čak ni u onim za koje veliki deo ljudi već znaju. Ne možemo reći da je ON ili oNa jer je bez pola kao duhovno Biće pa ga zato mnogi duhovni velikani nazivaju kao TO.
Ipak, ne smeta ništa da koristimo tradicionalno ime Bog, ali sa napomenom da pod tim ne mislimo na nekog od vladara nižih svetova.
Do pravog Kreatora, Boga, nije lako stići ali je moguće i to tek onda kada mi kao Biće ili Duša, dosegnemo odgovarajuće stanje svesti, zvano Bog-Svest.
Bog je kreirao posredstvom svoje suštine koju znamo kao Reč Boga ili Bani, Shadba, Melodija Sfera, Kalami, Kalam-i-Ilahi, Duh, Sveti Duh, ECK i drugim nazivima.
Kreacija je ostvarena samom suštinom odnosno dvojnim aspektima ove suštine a to su duhovna Svetlost i duhovni Zvuk. Kombinacijom ova dva i njihovim spustanjem nivoa vibracija kreirano je sve ostalo.
Mi kao Bića, Duše, kreirani smo u samom srcu kreacije i odaslati u niže svetove na školovanje. Ovde smo da tokom mnogih, mnogih života kroz mnogobrojna iskustva ekspandiramo svoju svest, izbalansiramo sva svoja dela i vratimo se nazad u svetove čiste realnosti a to su svetovi čiste svesti ili duhovne suštine.
Čovek je u raznom fazama svog postojanja imao različite potrebe da traži Boga.
U početku jeste bio strah a onda potreba da se preživi u rogobatnim uslovima gde je uistinu vrebala opasnost na svakom koraku ili, ako ne ništa drugo, trebalo je obezbediti hranu i ostale uslove za preživljavanje.
Ovaj momenat je veoma bitan (ali nije bitan za intelektualce jer oni već sve znaju - Dubulumač). Taj momenat jeste da se sa ekspanzijom svesti u čoveku jednako ekspandira i ljubav i onda čovek iz unutar sebe nesvesno ostvari kontak ta samom suštinom života, Svetim Duhom. Dakle, mi kao Biće ili Duša ostvarimo taj kontakt i intuicija se rodi po prvi put. Ta intuicija čak i teškim ateistima ili nevernicima iznutra daje znanje da ipak nešto postoji što dnevna ili humana svest ne zna.
Ovaj momenat je početak prelomnog bitisanja čoveka u ovim svetovima i on od, možda, vernika, počinje biti neko ko oseća ili intuitivno zna da TO nešto postoji.
Svi oni koji su imali i imaju intuiciju u radu jesu na početku svojih pravih otkrića..
Sa druge strane, ova suština života, nezavisno od uplašenosti čoveka i njegovog sujeverja, ona ipak radi sa ljudima. Taj rad je preko snova. Zato snovi i jesu tajni prolaz ili prozor do najviših stanja svesti i znanja i razumevanja.
Ovde učeni ljudi bez intuicije, ili filozofi bez intuicije, padaju kao pokošeni. Zašto? Zato što takvi nemaju to saznanje ili unutarnju komunikaciju. Na sreću, svako od nas, pre ili kasnije dosegne i taj momenat i počne biti 'crna ovca,' koje su se ranije i sami stideli.
Naglasimo da je Kreator, Bog, ono što jeste a pretpostavka ljudi ili verovanje odgovara samo njihovom stanju svesti ili mogućnostima da razumeju tako da ništa i niko nije u grešci već svako polako napreduje i menja se iz života u život.
Nameće se pitanje; Kako možemo znati Boga - Kreatora?
Jednostavno i lako. Lakše nego li naći put iz kakve džungle.
Uspostavimo kontakt sa Svetlošću i Zvukom Svetoga Duha (Reči Boga) i imaćemo direktno vođenje da još u ovom životu dosegnemo svoje iskustveno znanje i razumevanje. Ne mi kao fizičko biće i ego svest već mi kao duhovno Biće ili Duša. Najpre budemo podučavani kako i šta da korigujemop kod sebe, kako i na koji način da odradimo sve svoje neizbalansiranosti i kako da počemo svesno putovati svim višim svetovima.
Kda to ostvarimo već počnemo biti osoba koja stvarno zna. Tek tada nismo više slepi vernici već oni koji znaju. Uistinu, sa vremenom se gradi uzajamno poverenje (ili verovanje) između nas kao Duše sa jedne strane i Svetog Duha ili Reči Boga sa druge strane. Ovo poverenje je neophodno jer na tom putu dobijamo sve pouke, pripreme i pomoći ali mi sami moramo nositi svoj teret u punu odgovornost za svoju egzistenciju i putovanje naviše.
Prelomni trenutak je Samo-Realizacija a to je ulčazak u čisto duhovne svetove kada nastaviumo raditi do dosezanja Bog-Realizacije ili stanja svesti zvanog Bog-Svest.
Oni koji su i8mali iskustva na višim svetovima, izvan tela, intuiciju, jasne snove, iskustva sa Svetlošću i/ili Zvukom kao i jakim osećajem blaženstva sigurno je da će ovo u dobroj meri razumeti i osetiti iznutra šta za njih ovajva informacija znači.
Uvom svetu kao i u ostalim iznad ovoga, sve je slučajnost samo za humanu ili ego svest dok je za one pojedince koji su prihvatili Živa Učenja Svetoga Duha stvar sasvim drugačija. Takvi već znaju da slučajnosti nema.
Sve što se drugima čini da je ušlo u njihov život kao kazna Boga , ovi shvataju da su oni sami uzrokovali svojim mislima, rečima ili delima. Mi sami uvek jesmo uzroci onoga što dođe ili ne dođe u naš život.
U ovo se niko nikada ne može ubediti, ali se ima obaveza da se drugima da sloboda da veruju u ono što mogu ili ono što odaberu i nezavisno od toga Kreator podjednako obasipa ljubavlju svako Biće, Dušu, nezavisno od mesta i puta na kojem se nalazi...
 
Lepo rečeno,
mada čitajući tvoje postove sa divljenjem konstatujem
koliko toga su filozofi iskonstruisali
zbog istog tog straha ...
:roll:

Ybg...Šopenhauer izgleda bio najveći trtaroš-uhvatio se za stvar po sebi ko mlada za...A i Niče nije bio bolji s večnim vraćanjem istog...
Tek fenomenolozi razjašnjavaju te procese u svesti-koje tu monade od straha nastaju!:hahaha::mrgreen::sad2:
 
"Bog je apsolutni duh,to jest on je cista sustina koja sebe pretvara u predmet ali u tome predmetu opaza (sagleda) samo samu sebe,ili ta se sustina u svom postajanju necime drugim prosto naprosto vraca u samu sebe i samoj sebi je jednaka.
Bog je prema momentima svoje sustine:

1.apsolutno sveti-ukoliko je on prosto naprosto u sebi opsta sustina

2.apsolutna moc-ukoliko ostvaruje ono sto je opste i u tome opstemu odrazava ono sto je pojedinacno ili on je veciti tvorac univerzuma

3.mudrost-ukoliko je njegova moc samo sveta moc

4.dobrota-ukoliko onome sto je pojedinacno ostavlja da u svojoj stvarnosti cini sto mu je volja

5.pravicnost-ukoliko on to sto je pojedinacno vecito vraca u ono sto je opste

Zlo je otudjenje od Boga ukoliko se ono sto je pojedinacno po svojoj volji odvoji od onoga sto je opste i u iskljucivanju od njega stremi da bude apsolutno za sebe.Ukoliko je priroda konacnog slobodnog bica to da se reflektuje u toj pojedinacnosti,valja je smatrati kao zlu."

Hegel
 
Nije mu se javio iz kupine,a da jeste-sigurno bi drugu priču pričao...
Ja na pecanju stalno pored kupinjaka...Čuti ko ptićka,mamicu mu pokvarenu...:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Deda Mraz je naziv za Djavola u pop kulturi, santa= satan. Moji su pri poseti Ostrogu doziveli jedan cudan dogadjaj. Sveci i te kako pomazu.

Ja,ja...Ćudne stvari se događaju oko Ostroga...Ljudi večno žive,niko se ne razboljeva,svi se vole i ne ratuju...Ja,ja...:eek:
 

Back
Top