"Hvala Trampu što me je gurnuo jer je to Crnu Goru učinilo poznatom u svetu: Crnogo."

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
" Hvala Trampu što me je gurnuo jer je to Crnu Goru učinilo poznatom u svetu: Crnogorski premijer zahvalan zbog incidenta (VIDEO)

- Zahvalan sam što se taj incident desio jer nas je učinilo poznatim. Učinio je Crnu Goru poznatom širom sveta - rekao je Marković

http://cdn.tf.rs/2017/05/26/Donald-Tramp-Dusko-Markovic-620x350.jpg
Donald-Tramp-Dusko-Markovic-620x350.jpg


Crnogorski premijer Duško Marković izjavio je da je zahvalan predsedniku SAD Donaldu Trampu što ga je nedavno na sastanku NATO u Briselu, gurnuo probijajući se do generalnog sekretara Alijanse Jensa Stoltenberga.

U intervjuu portalu Politiko Marković kaže da je zahvaljujući tome Crna Gora postala planetarno poznata.

Politiko primećuje da je Tramp naleteo na jednu od najsimboličnijih mogućih meta – lidera male balkanske zemlje koja je na svoj sopstveni rizik odlučila da postane članica NATO-a, uprkos pritiscima Rusije i tome što je Tramp prvi predsednik SAD koji je od Drugog svetskog rata doveo u pitanje budućnost NATO-a.

Marković, međutim, kaže da je zahvalan u neku ruku za Trampovu reakciju i njegov potez koji je, kako kaže, postao planetarno poznat, pa celi svet sada zna za Crnu Goru.

– Pre ovog incidenta ja sam se sreo sa predsednikom Trampom, rukovali smo se, razgovarali, zahvalio sam mu na podršci SAD našoj zemlji. Taj incident nema nikakve veze direktno sa mnom kao premijerom Crne Gore jer sam ja bio u grupi lidera a Tramp je samo želeo da se približi Stoltenbergu i bude sa njim i to je bilo to – precizirao je Marković.

Premijer Crne Gore je kazao da je većina medija okarakterisala Trampov potez kao guranje ali da je to za njega samo bezazleni incident.

Zahvalan sam što se taj incident desio jer nas je učinilo poznatim. Učinio je Crnu Goru poznatom širom sveta - rekao je Marković.

On je, odgovarajući na pitanje da li je zabrinut zbog ponašanja Rusije, kazao da njihovo ponašanje nije demokratsko.

– Njihovo ponašanje nije u skladu sa civilizovanim političkim standardima ali nas neće omesti na našem putu – rekao je Marković.

(Telegraf.rs/ Tanjug)".

Sa:
http://www.telegraf.rs/vesti/282901...gorski-premijer-zahvalan-zbog-incidenta-video




:think:

Sto bi rekao onaj "poznati Zemunac" :
- Znaci , brate ...!


Marko Miljanov , Petar Petrovic Njegos i mnogobrojni iz plejade onih koji su , moglo bi se reci , stvarali i cinili svojim primerima ono sto cini i dici jedan malobrojni narod u Svetu , se "okrecu u grobu" , ali svako vreme ima svoje junake i price o njima .
 
"Support floods in for Montenegro PM after Trump shove
Duško Marković said Trump push was ‘a completely harmless event.’
6/6/17
Montenegro’s Prime Minister Duško Marković said he received “thousands of emails and messages” of support from U.S. and EU citizens after U.S. President Donald Trump appeared to shove him at the NATO summit in Brussels on May 25."
http://www.politico.eu/article/dona...o-markovic-support-floods-in-for-after-shove/


"You have 2000 soldiers and a handful of tanks, so you’re not really a military power. Why is Montenegro important to Nato?
Marković: We do not perceive Nato only as a military alliance, but as an alliance of the most progressive countries in the world. Our military potential is modest, but despite that, we were able to deploy our mission to Afghanistan and elsewhere in order to help maintaining peace and stability. Our country is the smallest country in the Balkans. But it has an important role. It has shown its ability to preserve its own stability at the hardest times following the dissolution of former Yugoslavia and embark simultaneously on the path of European and Nato integration."
http://www.bild.de/politik/ausland/montenegro/interview-montenegro-english-52051748.bild.html
 
Poslednja izmena:
Za Srbiju se bar može reći, ako ništa drugo, da nismo spali na nivo jedne Crne Gore.
EJ BRE, PA KAD BI NEKI AMER TAKO KRVNIČKI GURNUO NAŠEG VOŽDA!? NIKAD BRE!
Zato što smo cenjeni i poštovani u svetu. Ovakvu sramotu nikad ne bi dozvolili.
Evo, gle kako je Bil lepo, prijateljski tapšao Vučka po leđima.
Ko pudlicu.
 
Predsednik Crne Gore je pre svega,kao i svi Crnogorci, veliki gospodin.Njegovo otmeno drzanje,ne moze svakako da ugrozi,jedan
Americki skorojevic,pa zvao se on Tramp,ili Kramp.Ali to,sto ga je tako prostacki odgurnuo,posluzilo je malenoj Crnoj Gori,d:cmok: su se svi zapitali,ko je taj covek ? I naravno,po prvi put saznali,da postoji ta mala,nekadasnja Knezevina.
 
Predsednik Crne Gore je pre svega,kao i svi Crnogorci, veliki gospodin.Njegovo otmeno drzanje,ne moze svakako da ugrozi,jedan
Americki skorojevic,pa zvao se on Tramp,ili Kramp.Ali to,sto ga je tako prostacki odgurnuo,posluzilo je malenoj Crnoj Gori,d:cmok: su se svi zapitali,ko je taj covek ? I naravno,po prvi put saznali,da postoji ta mala,nekadasnja Knezevina.

мењај дилера:hahaha:
 
Jedno vreme na putevima Srbije je bilo u modi da vozac udari druga kola i onda pred sam dolazak saobracajne isprovocira coveka da ga udari...
A i po BG je bila prica da se klinke bacaju pod kola da bi vozac zakocio i onda nudio kompenzaciju u novcu...mada ebo takav mozak....
Dobro crnogorac nije posle guranja pao u nesvest, odvezli ga u bolnicu, tamo pao u komu na dan dva, tek bi onda svet cuo za Crnu Goru...
Zaratila bi planeta zbog gurke....
 

Back
Top