EVROPSKO PRVENSTVO (U-21) 2017 U POLJSKOJ.

oki1987

Domaćin
Poruka
4.858
49868.jpg


Uskoro pocinje EP za mlade do 21 godine koje ce se odrzati od 15-30 juna u Poljskoj. Bice ovo "prosireno" prvenstvo sa 12 ekipa, a prvi put na nekom velikom takmicenju plasirali su se i fudbaleri Makedonije.

Predvodjeni Davidom Babunskim, Kiretom Markovski, Enisom Bardijem.. ova ekipa ima kapaciteta da se uspesno suprostavi velikanima omladinskog fudbala kao sto su Spanija, Portugalija i Srbija.

u21-a-20-1024x683.jpg


u21-a-3-1024x683.jpg



MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK MK
 
Evo opet Kapetan priča o podeli Srba na ove i one. Pa dokle ćeš više da nas deliš? Pa zar nismo svi Srbi? I tema čak veze nema sa time.

Inače teško da će naši uraditi mnogo, pogledajte samo tim Španije. Sa tim igračima bi bili među najjačima u Evropi i na seniorskom nivou. Ali raspašće se to brzo verovatno, jer sada ide referendum u Kataloniji.

I kako idu sada ta ukrštanja posle grupne faze, jer vidim ima 3 grupe sa po 4 tima?
 
Evo ih vec su poceli da mrace a prvenstvo nije ni pocelo...ovako spanci su jaki ko crna zemljan znaci dolazi Saul iz Atletika, Bellerin iz Arsenala, Munir iz Valensije i Delfeu iz Milana tu je i Injaki crnac a baskijac...znaci dolaze u full opremi...sad ja nemislim da su nasi slabiji igraci naprotiv Mislim da je Zivkovic talentovaniji igrac od ovih spanskih krila mislim da ce Grujic biti bolji od Saula...i tako redom sta znam....ali ovi spanci vec imaju po 3 sezone u prvotimskom fudbalu i imaju jake uloge u svojim ekipama...bice bas cupavo snjima...Inace mislim da je u ovoj grupi Makedonija nagazna mina i siguram sam da bih rutinirali sa Paunom on bi znao kako...A sa Laltom ko zna...E sad i pored svega ovoga ja mislim da stav nasih treba da bude jasan idemo da osvojimo prvenstvo ne da bi se kurcili kako neki misle nego zato sto su ovo klincevropski i svetski prvaci da se ne bezi od ocekivanja odgovornosti da se ne trazi alibi nego da se gaji i stvara taj pobednicki mentalitet...Naravno netreba da pricam koliko bi sve lakse bilo sa Sergejom...
 
Obrisacemo Makedoniju tu nema sumnje ali me brine utakmica sa Spancima. Tu ima da bude povuci potegni mada je ova nasa generacija puna samopouzdanja, ne bi smeli da se plase kao nekada jer su svesni svoje snage. Da ne baksuziram ajd da sacekamo subotu i utakmicu sa Portugalcima tu cemo najbolje videti da li smo za velika dela ili nismo.

- - - - - - - - - -

Golmani: Boris Radunović (Avelino), Vanja Milinković-Savić (Torino) i Filip Manojlović (Crvena zvezda).

Odbrana: Milan Gajić (Bordo), Aleksandar Filipović (Voždovac), Miroslav Bogosavac (Čukarički), Vukašin Jovanović (Bordo), Radovan Pankov (Ural), Miloš Veljković (Verder), Nikola Milenković (Partizan) i Nemanja Antonov (Grashopers).

Sredina terena: Andrija Živković (Benfika), Nemanja Maksimović (Astana), Dejan Meleg (Vojvodina), Marko Grujić (Liverpul), Srđan Plavšić (Crvena zvezda), Mihailo Ristic (Crvena Zvezda), Nemanja Radonjić (Čukarički), Saša Lukić (Torino) i Mijat Gaćinović (Ajntraht).

Napad: Aleksandar Čavrić (Slovan Bratislava), Ognjen Ožegović (Čukarički) i Uroš Đurđević (Partizan).


Mnogo smo jaki, kao zemlja. Ovo je mojih 11 ali moze i neka izmena ne bi bilo nista pogresno i nazad da igra Veljkovic ili na sredini Plavsic ili Lukic ili Radonjic. Imamo i jaku klupu. Idemo da se posibamo sa svima pa sta nam bog da.

1598788_Serbia.jpg


Ovi bi prebili i nasu A reprezentaciju sad kad vidim kako su popunjeni fino na svim pozicijama.
 
Poslednja izmena:
Grujic i Maksimovic zameni mesta...Milenkovic in Jovanovic out...Neznam koliko je Meleg taj kalibar ali nema bolje zamene...Zanimljivo je sto sve vise i vise u Ajntrahtu Gacinovic igra centralmog veznog u finalu kupa je tu poceo i namestio gol Rebicu...

- - - - - - - - - -

Mada nisam siguran da za to Lalat zna...
 
Ja bih njega i Milenkovića stavio. Jovanović mi baš ne uliva poverenje.

Veljkovića bih posle prvenstva odmah gurnuo u seniore.

- - - - - - - - - -

Ja sam tek pre 2 dana gledajući statistike skontao da je i Ožegović poprilično izdominirao sezonu golovima.

Možda njega i Đurđevića bi trebalo u paru gurati.
 
Meleg je bio odlican ove sezone ali je pred kraj malo popustio ali to je bas njegova pozicija i zato sam ga i stavio. Tu moze i Sasa Lukic da udje u kombinaciju kao zadnji vezni on ima dobru sezonu i debitovao je za A reprezentaciju. U tom slucaju Grujic da bude ofanzivniji.
Ozegovic je od kada se oporavio resetao mreze. Ne znam zasto se Sivicu Cavric bio prva opcija? I on je jako dobar napadac ali bih je pre Djurdjevica ili Ozegovica u napad.
 
Poslednja izmena:
Ja se sećam Čavrića kad se tek pojavio u Ofki bio je okretniji i spretniji sa loptom kasnije izrasto dosta izgubio na okretnosti jeste brz al dosta drven...tesko da ce biti igrač za A tim...Djurdjević će igrati u A timu čak i za Ožegovića nije kasno ako namesti glavu...Grujić će svakako imati od Maksimovića ofanzivniju ulogu...i slažem se da je Milenković veći potencijal od Jovanovića... i meni bi igro pre...
 
Nemate iskustva na velikim takmicenjima i to vam je mozda najveci hendikep. Vreme ce pokazati da li je ovaj vas plasman bio plod momenta ili sistematskog rada.

Ali imamo odlicnog stratega Milevskog koja je glavna alka u ovom timu.

85882-u21-euro-fudbal-press-na-ffm-pred-polska-12062017-9241.jpg


- - - - - - - - - -

Francuzi nisu evropski i svetski prvaci, a koliko vidim protiv njih ste osvojili 2 boda, dok vas je Island pošteno nabušio.

Island odlicno igra, pogotovo na svom terenu, plus sto igraju na vestackoj travi. Francuzi su 2 puta spasavali bodove protiv Makedonije.
 

Back
Top