Sta uciti?

AlenFord

Početnik
Poruka
33
Pozdrav,
imam zelju za ucenjem 3d modeliranja, cak i CAD/CAM softvera. Moja struka je nesto sasvim drugo sto nema veze sa ovim. Dakle u tome sam pocetnik, iako imam iskustva u 2d alatima tipa Photoshop i CorelDraw.

Pitao bih vas iskusne, kojim putem da krenem i sta konkretno da pocnem da savladjujem?
Konkretno, imao sam potrebu da dizajniram interijer stana i to sam uz pomoc jednostavnog free softvera uradio. To bih htio produbiti znanjem u nekom od poznatih i priznatih aplikacija, dakle nesto u smislu projekata u arhitekturi i nesto 3d modelinga. Fascinira me ideja da pogledam neki objekat i da ga mapiram u softveru. Nemam neke profesionalne aspiracije ali danas se nikad ne zna.

Pretpostavljam da bi to znacilo pohadjanje kurseva za AutoCAD i 3ds Max.

Da li je to dobar izbor programa? Neki pominju i npr. Blender kao ravnopravnu a besplatnu alternativu 3ds Max medjutim vjerovatno ne toliko prihvacenu i rasprostranjenu. Zbunjuje me i Maya, Cinema4d i ostali alati koje mnogo hvale.

Apropo kursa ili samostalnog ucenja, neka sugestija? Nije mi problem platiti za kurs jer me to dodatno motivise a i trebalo bi da ubrza napredovanje.

Unaprijed hvala na sugestijama i prijedlozima.
 
Ako nemaš profesionalne aspiracije, kao što kažeš, onda ne bi trebalo da se zamaraš sa AutoCAD-om. Niko realno ne uči AutoCAD ukoliko se njime ne bavi profesionalno.
Sa 3D Studio Max-om je već druga situacija.
Na tvom mestu bih prvo počeo samostalno sa Blender-om, da se upoznaš sa 3D renderingom, pa ukoliko je to ono što te interesuje upiši kurs za 3D Studio Max.
Sve posle toga će ti doći samo... da li hoćeš da se profi usavršavaš dalje ili da samostalno nadograđuješ znanje :super:
 

Back
Top