Ima li koga iz Engleske?

Pa, zanima me maltene sve, ali prvenstveno kakvi su ljudi, da li je mnogo skup zivot, koliko se dnevno u proseku potrosi...... Osim toga, zanima me kakva je klima, tj. da li je zimi mnogo hladno.....U sustini, svaka informacija je dobro dosla! :D :D :D
 
Odgovor zavisi od toga u kom gradu ces da budes.
Ja mogu da ti kazem za London, a ostatak UK je dosta drugaciji od njega.
London je toliko sarenolik u smislu porekla ljudi koji ovde zive, da ces moci da nadjes svakakve ljude. Ne postoji nesto sto je tipican stanovnik Londona. Zbog tog diverziteta mi se grad i svidja. I svi uvazavaju tu multikulturalnost, znaci nema onog da se osecas kao stranac, jer zapravo su ovde vecina stranci.
Sto se tice toga koliko ti para treba- treba ti mnogo. Grad je skup i to po oceni ljudi koji dolaze iz mnogo, mnogo bogatijih zemalja od Srbije. Cesto ces robu koju mozes da nadjes u zemljama EU za recimo 30 eura ovde platiti 30 funti. Naravno, sve zavisi od tvojih apetita i tvog nacina zivota.
Ovo je sjajan grad, mnogo nudi, mozes mnogo da vidis i dozivis, imas osecaj da si u centru sveta. Za svakog ima ponesto. Ako imas priliku, obavezno dodji.
Klima...hmm...Zima nije toliko hladna kao kod nas, ali ni leta nisu toliko topla. Mnogo je sve ujednacenije. Kise ima dosta. Mada, evo sad je bas, bas hladno, a kisa retko pada. Nikad se ne zna. Neke prognoze kazu da ce ova zima biti najhladnija u poslednjih 40 godina, ali to manje vise pricaju svake godine.
Ono sto je sigurno, to je da ono sto mozes da vidis i dozivis u Londonu, mozes jos samo na par mesta u svetu. Zato nemoj da se premisljas!
 
Hvala ti na informacijama, mnogo mi znace. Premisljam se jer mi je malo frka, posto nikada nisam sama isla u inostranstvo, narocito ne na duzi period. Inace, treba da idem u Luton (bar mislim da se tako zove grad - receno mi je da je udaljen nekih 30 min od Londona)......Jel ima dosta nasih ljudi?
 
Uf Luton....pa to je bas van Londona.
Luton znam po aerodromu sa kog polecu ove jeftine avio kompanije tipa easyjet.
Ne znam tvoju situaciju, ali gledaj da nekako ipak budes u Londonu.
Ovde ima svakakvih, pa i nasih ljudi.
Nemoj da se brines, nije ovo zatvorena sredina, bar ne London.
Cak i da ti se na kraju ne svidi, to ti je jedno iskustvo vise, uvek je bolje da si videla nesto nego da si ceo zivot provela u jednom gradu, koji god to grad bio.
 
Slazem se sa tobom, bolje i da mi se ne svidi, nego da nikad ne odem....Mada, ne brinem ja da cu se razocarati, vec vise kako cu se snaci.....
Nazalost, ljudi kod kojih idem zive u Lutonu, tako da je to jedina varijanta..... U svakom slucaju, hvala na informacijama! Ako mi jos nesto padne na pamet pitacu te, jel vazi? :D Pozdrav! :D :D
 
Ma naravno, samo pitaj.
Sto se snalazenja tice, nemoj da brines.
Ovde ljudi dodju a da ne znaju nikog i ne poznaju nista, pa se snadju. Ti bar imas tu prednost sto znas nekog, pa neces biti prepustena sama sebi.
Ajde, pakuj se i dolazi.
 
Feltham je deo onoga sto se zove Greater London.
U blizini aerodroma Heathrow je. Imas sigurno nekih 20-ak km do centra.Mada ima direktnu liniju do centra- Piccadilly Line- koja te vodi do Covent Garden-a, Leicester Sq, Piccadilly Circus-a, Hyde Park Corner-a i sl.
Neke detaljnije informacije stvarno nemam o tom delu nemam :-(
 

Back
Top