Razlika izmedju Alcohol-a 120% u Virtual CD

Ja sam nešto davno koristio Alcohol 120% (mislim naravno na program :) ) Sada koristim Virtual CD i jako sam zadovoljan. Mislim da razlike i nema neke osim nijansi. Samo se sećam da sam imao problema sa Alcohol-om :) , izbacivao je posle restartovanja virtualni CD pa sam uvek morao ponovo da ga ubacujem. Možda je to na ovim novijim verzijama ispravljeno. Ali ipak kasno. Ne bih menjao Virtual CD.
Možda je razlika ta što Virtual CD ima mogućnost da napravi virtualni CD kompresovan, što znači da je u zavisnosti od toga kakvih fajlova ima na disku smanji njegovu veličinu i do 10%. Ako ti to nešto znači. Da li toga ima u Alcoholu 120%?
 
Alcohol više ne izbacuje cd prilikom restarta (ne sećam se da se to dešavalo čak ni kod nekih starijih verzija koje sam koristio),
manji je po veličini instalacije i prostoru koji zauzima posle instalacije,
ne postoje dodatni procesi koji se pokreću prilikom starta windowsa (a kod Virtual CD postoje dva procesa koje se pokreću iz run ključa u registar bazi).
Alcohol čak može da pročita i 'spasi' oštećene cd-ove, da napravi kopiju 1:1 cd-a ili dvd-a.
Misli da ta dva programa ipak ne mogu da se upoređuju jer nisu programi za iste namene, mada imaju neke slične opcije i mogućnosti.
 
Login Killer:
Alcohol 120% koristim jedno 5 godina i nikad mi nije izbacio nikakvu gresku.
Strava je. Ima neke mogucnosti koji VirtualCD nema. Preslikava cd kompletno(sa zastitom), kao da imas cd uredjaj i orginalni cd u njemu.
Kako da to uradim, to je ono sto mi treba? Imam Morton Benson koji nece da radi bez CD-a (inace nema nikakvu zastitu). Nece da se pokrene kada napravim image.
 
Kad napraviš sliku ideš desni klik na nju i izabereš 'Mount on Device' i izbereš u koji vituelni uređaj da ubaci, uz napomenu da poneki programi neće da se pokrenu ako cd nije u uređaju sa koga je vršena instalacija (npr ako instaliraš sa fizičkog cd uređaja pa pokušaš da pokreneš preko slike u nekom od virtuelnih uređaja) u tom slučaju imaš dve mogućnosti, (preporučljivo) da deinstaliraš pa ponovo instaliraš sa virtuelnog uređaja (ako je instalacija na više cd-ova moraćeš za svaki od njih da napraviš image, posle instalacije možeš da pobrišeš one bez kojih program radi) ili (komplikovaniji uz veliku mogućnost da nešto žešće zezneš) da promeniš u registar bazi za taj program lokaciju sa koje je instaliran.
 
Каспер:
Kad napraviš sliku ideš desni klik na nju i izabereš 'Mount on Device' i izbereš u koji vituelni uređaj da ubaci, uz napomenu da poneki programi neće da se pokrenu ako cd nije u uređaju sa koga je vršena instalacija (npr ako instaliraš sa fizičkog cd uređaja pa pokušaš da pokreneš preko slike u nekom od virtuelnih uređaja) u tom slučaju imaš dve mogućnosti, (preporučljivo) da deinstaliraš pa ponovo instaliraš sa virtuelnog uređaja (ako je instalacija na više cd-ova moraćeš za svaki od njih da napraviš image, posle instalacije možeš da pobrišeš one bez kojih program radi) ili (komplikovaniji uz veliku mogućnost da nešto žešće zezneš) da promeniš u registar bazi za taj program lokaciju sa koje je instaliran.
Uradih kako si mi rekao, deinstalirao sam ga, pa instalirao od image-a i sad mogu da ga startujem bez ubacivanja diska. Hvala.
 

Back
Top