Instalacija Windows 7 na gigabyte h110m-ds2

spoun_woo

Početnik
Poruka
12
Kupio novi komp i pokušao da instaliram Win7 SP1 na, gigabyte h110m-ds2.

SLUČAJ #1
1. odem u BIOSi čekiram da mi CD/DVD bude 1. bootable device.
boot1.png


2. ubacim Win7 DVD i sačuvam (Save&exit), PC se resetuje

3. PC se restartuje i prikazuje mi sledeću informaciju:
reboot.jpg


i tako u krug.... ne prepoznaje Win7 disk...:dash:

pokušao nešto preko USB da napravim ISO file, ali svaki put - ISO file cannot be created. Kreiram na D:\ , pokušam da prebacim na USB (16GB), kaže da nema dovoljno mesta (ISO file 3,3 GB). :hahaha:


SLUČAJ #2

imam stari PC sa matičnom ... opet GIGABYTE :kletva:
odaberem opet da mi bude 1. boot device , sačuvam izađem, resetujem PC i...
boot2.jpg


... i PC digne sistem Windows 7 (koji je već instaliran 2012. godine) bez ikakvih problema i bez ikakve opcije za bootovanje

( kao npr što bi trebalo biti)

press.png


normalo podigne sistem kao da se ništa ne dešava, kao da ništa nisam u BIOSU ni kliknu ni sačuvao... :confused:


o čemu se radi? jel ima iko sličan problem?


Hvala
 
Poslednja izmena:
znači jednostavno da ti dvd citac ne cita disk sa w7 instalacijom,na starom racunaru skini w7 iso file,upotrebi rufus da kreiras bootabilan usb sa w7,na matičnoj novoj podesi da cita instalaciju sa usb-a i da te bog vidi...
i ne galami tu po forumu,ima nas što oćemo da spavamo...

preko USB na Kaby Lake može Win10 da se instalira sasvim normalno, ali teško Win7 (može ali uz dosta muke. raznih instalacija drivera i sl... ).

kao što sam rekao, pokušao sam da od WIN7 napravim iso file. Direktno na USB ne može. Može na HDD. Uradim bez problema, ali tad ne može da se prebaci na USB. Kaže da nema dovoljno prostora (iso file ima 3,3 GB, a USB 16GB)

hvala, ali nisi pomogao.
 
Zasto restartujes nakon odabira u prvom slucaju?
Cd ubacis u komp, pokrenes kompjuter i sacekas da ti kaze "press f(koji god) to select boot options" pritisnes, izaberes "boot from cd" i pustis da odradi svoje..

pokušao više puta... ne znam u čemu je problem. Ja sam instalirao Win7 na moj stari PC , ali je tad bila MSI matična ploča koja je pukla pa sam uzeo polovnu Gigabyte.
da li nešto treba u BIOS da se podesi pojma nemam...

video u prilogu:
 
- Opcija 1, promeni kablove između HDD-a i DvD čitača.

Ne radi?
- Opcija 2, zameni čitače i probaj ponovnu instalaciju. Kada čuješ ''beep'', drži ili pritiskaj ili F8 ili F12 kako bi pristupio brzom boot meniju bez da ulaziš u bios.

Ne radi?
- Opcija 3, budi siguran da ti je USB formatiran za instalaciju Windows 7. Za to je potreban poseban boot program imena ZOTAC WinUSB Maker. Prati uputstva sa nekog Youtube kanala o tome kako napraviti bootable usb pomoću tog programa. Jednostavno kopiranje ISO podataka na USB to neće učiniti. Takođe, USB ti mora biti u NTFS formatu, ne može u FAT32. To je i verovatno razlog zbog kog ne možeš ubaciti podatke veće od par gigabajta, no nebitno sada.

Opcija 4, nareži novi disc, skini drugu verziju.
 
- Opcija 1, promeni kablove između HDD-a i DvD čitača.

Ne radi?
- Opcija 2, zameni čitače i probaj ponovnu instalaciju. Kada čuješ ''beep'', drži ili pritiskaj ili F8 ili F12 kako bi pristupio brzom boot meniju bez da ulaziš u bios.

Ne radi?
- Opcija 3, budi siguran da ti je USB formatiran za instalaciju Windows 7. Za to je potreban poseban boot program imena ZOTAC WinUSB Maker. Prati uputstva sa nekog Youtube kanala o tome kako napraviti bootable usb pomoću tog programa. Jednostavno kopiranje ISO podataka na USB to neće učiniti. Takođe, USB ti mora biti u NTFS formatu, ne može u FAT32. To je i verovatno razlog zbog kog ne možeš ubaciti podatke veće od par gigabajta, no nebitno sada.

Opcija 4, nareži novi disc, skini drugu verziju.

HVALA !

Pomogao si mi! Uspio sam ! :worth:


Pronašao sam da na DVD disku imam oštećenje i zbog toga nije htio da mi bootuje sa DVD.

Otišao sam na poznati sajt (da ne reklamiram neke sajtove) skinuo Win7 SP1 64bit, i uradio sledeće:
- USB - podigao instalaciju kako si mi objasnio
- DVD - podigao instalaciju, jer je sad DVD bio čitav (neoštećen), tako da je ovo standardno F12 i bukvalno za 1-2 sek pojavljuje se ekran
press.png


ako neko ima problem sa instalacijom, neka mi piše na profil i ja ću mu detaljno objasniti.
 

Back
Top