Programiranje za pocetak

Arjena

Početnik
Poruka
4
Zdravo! Znam neke osnove programiranja koje sam naucila u skoli i na fakultetu u c++, c#, .... Zelim nauciti nesto konkretno i primjenjivo da radim i pravim takve programe, pa ako neko ima savjet ili nesto za pocetak odakle da pocnem, na cemu bih za pocetak trebala raditi, ili bilo sta, voljela bih da napise.....
 
Zdravo! Znam neke osnove programiranja koje sam naucila u skoli i na fakultetu u c++, c#, .... Zelim nauciti nesto konkretno i primjenjivo da radim i pravim takve programe, pa ako neko ima savjet ili nesto za pocetak odakle da pocnem, na cemu bih za pocetak trebala raditi, ili bilo sta, voljela bih da napise.....

radi sa WINDOWS.h ukljucnim fajlom, i to na
1. "fajl"-bazama podataka, tvojim, tako sto ces, recimo, napraviti za pocetak program
koji sadrzi i 1. tabelu informacija sa potencijalno beskonacnim brojem kolona i 2. kolekciju (biblioteku) string-ova (tekstova) od po najvise 1024 b (bajta, znaka, slova), i to tako da on kompresuje to, da na pr. ako prvi tekustualni Item ima 250 znakova, treci 1024 a drugi samo 25, da se to sabije, zbijeni bajtovi da budu, ali za citanje ipak brzi, da to ne bude rastrkano...a ni prekompresovano pa da se sporije cita u memoriju.
2. upravljanju konzolom, koristeci boje i posebne znakove i dekoraciju koliko-toliko. Pokusaj da napravis recimo da ti se natpis krece s lijeva na desno, a istovremeno treperi i i mijenja se mu boja, pozadina takodje, i takva ludila, lako ces ovladati time.
3. TEK TAD pocni raditi sa Windows Form-ama, dakle, sa rodom sa grafikom, sa DIB BMPovima, slikama koje se crtaju od strane programa, recimo program za anti-aliased liniju, krug, trougao, slovo stilizirano...pa da to bude sto ljepse na ustrb brzine, pa brze na ustrb ljepote, pa kombinovano, pa da User sam kustomizira kako ce da mu bude: brzo ili lijepo u programu. Dakle, grafika na kraju. Ona je najteza i prvo treba zavrsiti sve ostalo. Ne koristi DX za grafiku, ni .NET ni nista, radi sa SDK funkcijama.
 
Zdravo! Znam neke osnove programiranja koje sam naucila u skoli i na fakultetu u c++, c#, .... Zelim nauciti nesto konkretno i primjenjivo da radim i pravim takve programe, pa ako neko ima savjet ili nesto za pocetak odakle da pocnem, na cemu bih za pocetak trebala raditi, ili bilo sta, voljela bih da napise.....

Uzmes komercijalni, ili polukomercijalni projekat da radis -> napravis program koji ce stvarno da se koristi. Ne skolski primeri, vec zivu stvar. Tako se uci zanat.
Ako hoces, mogu ti osmisliti nesto.....
 
Rein, cilj je da nesto nauci, a ne da je odvratis pisanjem ovakvih postova.

Uzmi radi za pocetak neki HTML i CSS, nemoj mnogo to da radis, samo se upoznaj sa tehnologijom i predji par nekih tutorijala.
Za to ti je dobar codecademy.com
Onda probaj da se upoznas sa ASP.NET-om i da primenis to znanje tamo.
Citaj o .NET programiranju
 

Back
Top