Da li demokratski narodi zaslužuju vlast koju su odabrali?
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Da li demokratski narodi zaslužuju vlast koju su odabrali?

Domaćin GasMaska (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    242

Podrazumevano Da li demokratski narodi zaslužuju vlast koju su odabrali?

Davno Čerčil tako reče. Ja se na primer ne slažem s tim. Pogotovo ne danas kada se mnogi glasovi kupuju i kada su mnogi ucenjivani da glasaju za vlast.
    To nije prava demokratija, pogotovo imajući u vidu da velike sile potkupljuju odabrane političare, a svi znamo na koje mislim.
    Mišljenja?

Moderator Straks92 (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    216

Podrazumevano Re: Da li demokratski narodi zaslužuju vlast koju su odabrali?

Preduslov uspešne demokratije je jaka ekonomija i visoki životni standard.

Ako je zemlja siromašna onda će imati ili diktaturu ili lažnu demokratiju.

Jedini su izuzetak Arabija i Emirati, bogate jesu ali očigledno im to nije omogućilo da se demokratizuju jer jedino islam i demokratija ne mogu zajedno za razliku od drugih religija.

Primećen član
    Učlanjen
    06.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Демократија није од Бога. Људи који нису способни да се брину о себи, не треба ни да се брину о уређењу друштва, него друштво треба да се брине о њима.

Iskusan Perperius (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    93

Ne. Narod zaslužuje istinu, i pravo na zaštitu od propagande i laži.
    Доминантна економска теорија нас учи да оно што је добро за власнике капитала и за њихове профите, увек је добро и за поданике.

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2306

Narod ne moze da bude demokratski, nego politicki pismen ili nepismen, manje ili vise obrazovan itd.

Sasvim slobodno biranje ne postoji, jedino mozemo da izaberemo sta ce da utice na odabir. Po dosadasnjem iskustvu, nismo se bas proslavili u valjanosti izbora.

Domaćin КласичноЛибералан (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio GasMaska Pogledaj poruku
    Davno Čerčil tako reče. Ja se na primer ne slažem s tim. Pogotovo ne danas kada se mnogi glasovi kupuju i kada su mnogi ucenjivani da glasaju za vlast.
    To nije prava demokratija, pogotovo imajući u vidu da velike sile potkupljuju odabrane političare, a svi znamo na koje mislim.
    Mišljenja?
    Ukoliko glasanje ili prodaja glasa nisu iznudjeni silom, parlament je najcistije ogledalo jednog naroda.

Veoma poznat Mortimer (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    252

Citat Original postavio Platin Pogledaj poruku
    Narod ne moze da bude demokratski, nego politicki pismen ili nepismen, manje ili vise obrazovan itd.

Sasvim slobodno biranje ne postoji, jedino mozemo da izaberemo sta ce da utice na odabir. Po dosadasnjem iskustvu, nismo se bas proslavili u valjanosti izbora.
    Demokratija je samo prasina u oci nepismenom narodu!
    Sta radi pirgavi isped akvarijuma!

Radi da zavadi ribice

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    521

Mišljenja?
    На које мислиш?

Poznat igi192 (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

Mišljenja?
    Kod Skandinavaca funkcioniše jako dobro,, uz konkurenciju ideja i javne debate kojima se dolazi do najboljih rešenja imaju i decentralizaciju vlasti ... Koja iznosi oko 50% na lokalu .Sve je to proizvod demokratije i birača sa kojima manipulacije nisu moguće kao negde drugde.. . Demokratija zahteva veliki angažman uz visok stepen obrazovanosti naroda jer je potrebno i na kraju krajeva prepoznati najbolje ideje a odstraniti one štetne..Mi to iskustvo još uvek nemamo,, nažalost .
    Poslednji put ažurirao/la igi192 : 10.06.2017. u 12:18

Iskusan
    Učlanjen
    03.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Mišljenja?
    Pre svega ne postoje "Demokratski narodi" nego demokratske drzave.
    IZVINJAVAMO SE ZA POLITICKU NEKOREKTNOST

Ističe se REMOVE KEBAB (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Citat Original postavio capitosinora Pogledaj poruku
    Pre svega ne postoje "Demokratski narodi" nego demokratske drzave.
    A cesto i to sto zovu demokratskim drzavama nema ni trunke demokratije..
    Sekirom u glavu, a glava na panju, u krvavom stanju!Osećaj je ludi što ti neko sudi od običnih ljudi!Ko visoko leti taj nisko pada, čak i ako vlada,A ja sam samo tu da pružim podršku!

N3W nije na forumu
              l̪̤͋͗̎o͊ͣ̿̓lͬ̈ͭ
    Iskusan N3W (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Demokratija postoji samo na papiru, i dalje je svuda feudalna vlast.
    - "Follow the Whistler"
    https://goo.gl/ZzJBkd

Iskusan
    Učlanjen
    03.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Citat Original postavio REMOVE KEBAB Pogledaj poruku
    Tako je i sa: komunisticke zamlje a nigde komunizma.

Kada je Gandi posetijo London Engleski novinari su ga ponosno pitali da kaze svoje misljenje o demokratiji na zapadu.
    Gandi im je samo kratko odgovorijo: "Vrlo dobra ideja".

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio N3W Pogledaj poruku
    Demokratija postoji samo na papiru, i dalje je svuda feudalna vlast.
    Upravo tako svuda demokratske zemlje a nigde demokratije.
    IZVINJAVAMO SE ZA POLITICKU NEKOREKTNOST

Poznat igi192 (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio REMOVE KEBAB Pogledaj poruku
    Zeleni u Nemačkoj nisu proizvod demokratije??

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Не.
    Ниједан народ није толико лош да не заслужује народну власт односно власт пролетеријата.

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

Mišljenja?
    Ne postoji NIKAKVA RAZLIKA izmedu komunizma i demokratije po pitanju glasanja.
    Samo maliciozna osoba ili teška budala mogu ovo da negiraju.

- - - - - - - - - -

Komunizam ti otvoreno daje DVA KANDIDATA pa ti biraš druga koji se više zalago i bolje pokazao
    Demokratija ti nudi VIŠE PROBRANIH da imaš iluziju da nešto kao biraš pa menjaš
    I ♥ Ceca

Elita Gruban (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    365

Citat Original postavio комшија Pogledaj poruku
    Не.
    Ниједан народ није толико лош да не заслужује народну власт односно власт пролетеријата.
    Nekako su ti proleteri kakve smo imali priliku da vidimo kod nas i u još nekim zemljama vrlo čudni.Tako je na primer jedan proleter imao kolekciju od 30-tak luksuznih automobila među kojima su bili i rols rojs,Mercedec sa šestoro vrata ,jahte,brodovi,ogromna količina zlata,celo državno ostrvo pretvorio je u svoje letovalište...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Rasejani Prorok Pogledaj poruku

- - - - - - - - - -

Komunizam ti otvoreno daje DVA KANDIDATA pa ti biraš druga koji se više zalago i bolje pokazao
    Jel tako kažu u Kalesiji ?

Veoma poznat Marija (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    23
    Reputaciona moć
    2180

Citat Original postavio КласичноЛибералан Pogledaj poruku
    Ukoliko glasanje ili prodaja glasa nisu iznudjeni silom, parlament je najcistije ogledalo jednog naroda.
    Tako je.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Mortimer Pogledaj poruku
    Demokratija je samo prasina u oci nepismenom narodu!
    Ipak je kriv nepismen narod a ne demokratija.
    ''Ja sam od onih Srba kojima je Radovan III veći junak od Radovana Karadžića.''

Buduća legenda kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7997

ЋУЈ... ...ДЕМОКРАТСКИ НАРОДИ ......
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Gruban Pogledaj poruku
    Nekako su ti proleteri kakve smo imali priliku da vidimo kod nas i u još nekim zemljama vrlo čudni.Tako je na primer jedan proleter imao kolekciju od 30-tak luksuznih automobila među kojima su bili i rols rojs,Mercedec sa šestoro vrata ,jahte,brodovi,ogromna količina zlata,celo državno ostrvo pretvorio je u svoje letovalište... (...)
    Мерцедес са шесторо врата на коме је таблица "ЈНА"...

Poznat igi192 (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio Rasejani Prorok Pogledaj poruku

- - - - - - - - - -

E kolega to je mnogo dublje od te površne analize.. Demokratija ti donosi sukob interesa, ideja a komunizam jednoumlje..

ivan_andj nije na forumu
    Ораторство није максимум речи уз минимум мисли
    Buduća legenda ivan_andj (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1429

Сваки народ заслужује власт коју има, нема везе да ли је друштво устројено на принципима демократије или не.
    ... Генерале, ако данас не будемо јахали заједно, сутра ћемо висити одвојено!

Poznat igi192 (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio ivan_andj Pogledaj poruku
    Сваки народ заслужује власт коју има, нема везе да ли је друштво устројено на принципима демократије или не.
    Upravo.. Tako da i mi imamo tačno ono što zasluzujemo.. .

Poznat
    Učlanjen
    14.08.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ta mantra je spoljno politickog karaktera, sto je ratna politika.
    Cercil kaze, mi cemo vas kao narod tretirati prema vasoj vlasti, pa cak i ako je zla i korumpirana.

Sto se tice unutrasnje politike, sto je gradjanska politika, ni jedan narod ne zasluzuje zlu i korumpiranu vlast.

Cercilova izjava je demagogija naravno jer se ratna politika svodi na Sopenhaurovo ispoljavanje volje, tako da u sustini u ratnoj politici nebitno je kakvu vlast suprotna strana ima politicki. Vazno je za koga se bori.
    Poslednji put ažurirao/la HamzaHumo : 10.06.2017. u 19:03

Primećen član
    Učlanjen
    04.09.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Davno Čerčil tako reče. Ja se na primer ne slažem s tim. Pogotovo ne danas kada se mnogi glasovi kupuju i kada su mnogi ucenjivani da glasaju za vlast.To nije prava demokratija, pogotovo imajući u vidu da velike sile potkupljuju odabrane političare, a svi znamo na koje mislim.Mišljenja?
    i ja smatram da ne postoje demokratski narodi vec oni koji su vise ili manje industrijski/bankarski razvijeni, ali znamo sta si hteo da kazes.ako pratis feudalizam, pa burzoaske revolucije, pa kapitalizam koji u sebi sadrzi elemente feudalizma, videces da je sasvim logicno da u kapitalizmu bogatasi vladaju tako sto finansiraju politicare. nikad nije bilo zamisljeno da politicari budu samostalni a da izbori ne budu cirkus. zene su dobile pravo glasa u swiss tek 1970. i tako dalje.nema velike sile kupuju politicare nego bogatasi kupuju politicare. cak ni cia ne daje pare direktno nego koriste vladine organizacije kao neki fond za demokratiju, a koriste i milijardere kao sto je Soros, rockfeller, itd. za mene je sve to logican razvoj kapitalizma, sve ostalo je uvijanje kapitalizma u lepe oblande da ispadne lepsi nego sto jeste, da se podanici ne pobune.

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 10.02.2012., 20:15
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.06.2010., 15:00
  3. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 10.08.2006., 21:10
  4. Koje zaslužuju džentlmena ?
    Autor Milojko Vasic u forumu Muškarci
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 22.09.2005., 16:24

Pravila za slanje poruka