Smisao vašeg života

Smisao je da ga zivis u skladu sa svojom savescu... Smisao nije nesto sto se nalazi trazeci... Ako si Hriscanin zivis po hriscanskim principima, ako si Musliman po muslimanskim, ako si Budista po budistickim itd... Budes vredan i mudar :) .... Svako trazenje je skretanje sa puta... Ti tomovi knjiga i dani provedeni u trazenju smisla su nista, jer se smisao ne moze naci... Oko zivotnog puta je beskrajna gusta suma u koju zalutaju oni koji bi da znaju ko su, sta su i koji je smisao njihovog postojanja.. Ako misle da su nasli resenje to znaci da njihova ogranicena pamet doseze dotle ili eventualno da su poludeli... Tako da nemoj traziti nikakav smisao... Budi dobar, posten, pomazi drugima i kritikuj prvenstveno sebe pa tek onda druge... Uz sve mislim da je i veoma pogresno ono sto svi ponavljaju, a to je da prvenstveno treba sebe voleti da bi mogao da volis druge.. Mislim da je to ogromna zabluda...
 
Smisao je da ga zivis u skladu sa svojom savescu... Smisao nije nesto sto se nalazi trazeci... Ako si Hriscanin zivis po hriscanskim principima, ako si Musliman po muslimanskim, ako si Budista po budistickim itd... Budes vredan i mudar :) .... Svako trazenje je skretanje sa puta... Ti tomovi knjiga i dani provedeni u trazenju smisla su nista, jer se smisao ne moze naci... Oko zivotnog puta je beskrajna gusta suma u koju zalutaju oni koji bi da znaju ko su, sta su i koji je smisao njihovog postojanja.. Ako misle da su nasli resenje to znaci da njihova ogranicena pamet doseze dotle ili eventualno da su poludeli... Tako da nemoj traziti nikakav smisao... Budi dobar, posten, pomazi drugima i kritikuj prvenstveno sebe pa tek onda druge... Uz sve mislim da je i veoma pogresno ono sto svi ponavljaju, a to je da prvenstveno treba sebe voleti da bi mogao da volis druge.. Mislim da je to ogromna zabluda...

Vidis, rekao si dve zanimljive stvari:
1. Zivi u skladu sa svojom savescu
2. Zivi u skladu sa religijskim principima.

Upravo si odgovorio na pitanje zasto je toliko ateista i agnostika: zato sto se te dve stvari ne slazu: religijski principi i savest. I jako cestu su u direktnom sukobu.

Savest je vaznija. Time pre ukoliko je uspela da se izdigne iznad religijskih principa. Tako da se slazem sa prvim stejtmentom: ziveti zivot u skladu sa svojom savescu.
 
Vidis, rekao si dve zanimljive stvari:
1. Zivi u skladu sa svojom savescu
2. Zivi u skladu sa religijskim principima.

Upravo si odgovorio na pitanje zasto je toliko ateista i agnostika: zato sto se te dve stvari ne slazu: religijski principi i savest. I jako cestu su u direktnom sukobu.

Savest je vaznija. Time pre ukoliko je uspela da se izdigne iznad religijskih principa. Tako da se slazem sa prvim stejtmentom: ziveti zivot u skladu sa svojom savescu.

Etika zato i postoji da daje smer savesti.(ne cini ono drugima sto ne zelis da drugi cine tebi).

Pogresno usmerenje (ispiranje mozga) ume i te kako da bude stetno.Pogledaj na fanatizam.

Zato je neophodna pravilna altruisticka osmisljena edukacija.
Covek je vise od zivotinjskih nagona i instikta.
 
Šta je smisao vašeg života? Da li ste ga pronašli ili još uvek tragate? Da li je to nešto materijalno, ili nešto duhovno, ili nešto drugo, sasvim lično?

to je i moj odgovor na temu
potraga za smislom je smisao, kada to prestane onda besmisao postane

što bi rekao Koeljo u Alhemičaru : Ne bih voleo da mi se ostvare svi snovi, jer neću imati posle šta da sanjam.
 
Sve više mislim da ne postoji,kao ni karma,raj,pakao i ostale gluposti o kojima smo slušali.Zanimacija dokonih.

Recimo da je ova parola nešto najpribližnije.
5ecndz.jpg
 
Tacan odgovor dao Milan od Gruze, cestitamo. Mislim da bi ova tema ipak trebala da leti u filozofiju mada kako god ... Pored svega ovoga, slazem se da treba ziveti zivot punim plucima. Iskoristiti prilike, napraviti greske, ziveti svoje snove, juriti ih , ne kajati se pa posle se kajati. To je zivot. Mora imati i malo tuge i depresije. Prva recenica ovog odgovora nije bila ironicna kao ni ostatak njega.
 
Pokaži mi prstom na nekoga ko je u stanju to da ostvari ?
Nema takvog, bratac !
I život prođe u težnji da se to postigne.

Da tako je.Ali zivot kvare lose misli i osjecaji.A kad si uposlen necim ne mislis.......
Ima jedna molitva pravoslavna od sv.Jefrema Sirina koja na 1,mjesto postavlja duha lijenosti
Zatim dođe duh tuge,pozude i praznoslovlja......
Kod mene to stima.Jer mnogo razmisljam.a kad glava mnogo duma ne radi nista i ne moze kvlitetno da osjeti radost i uziva u zivotu......
 
Ne mislim da treba sve probati, daleko od toga.. Obicno ljudi govore, zivot je jedan treba sve probati.. Uprvo suprotno, bas zato sto je jedan treba ga sacuvati od svakakvih eksperimenata i proba... Ne treba biti toliko glup da bi morao znati koliko je nesto nepotrebno tek kada ga probas, jer zivot je jedan...
 
Ne mislim da treba sve probati, daleko od toga.. Obicno ljudi govore, zivot je jedan treba sve probati.. Uprvo suprotno, bas zato sto je jedan treba ga sacuvati od svakakvih eksperimenata i proba... Ne treba biti toliko glup da bi morao znati koliko je nesto nepotrebno tek kada ga probas, jer zivot je jedan...

Mada svasta jeste lepo probati . Znati prestati i imati meru u nekim stvarima jeste sustina. ;)
 
Da tako je.Ali zivot kvare lose misli i osjecaji.A kad si uposlen necim ne mislis.......
Ima jedna molitva pravoslavna od sv.Jefrema Sirina koja na 1,mjesto postavlja duha lijenosti
Zatim dođe duh tuge,pozude i praznoslovlja......
Kod mene to stima.Jer mnogo razmisljam.a kad glava mnogo duma ne radi nista i ne moze kvlitetno da osjeti radost i uziva u zivotu......

Odličan post !
Ne daju repku....
 

Back
Top