Booking.com i slični sajtovi za rezervisanje smeštaja

Pitanje 1: Posto je rezervacija za septembar, znaci ima jos poprilicno vremena.
Da li imate praksu da posle rezervacije hotela proverite i sa samim hotelom da li su primili rezervaciju?
Suprug i ja idemo u Japan pa i ne bih da mi se desi da odemo tamo a ono ljudi nemaju pojma ni o kakvoj rezervaciji :/
Mislim, koliko je verovatno da moze nesto takvo da se desi :/
 
Pitanje 2: Da li, ukoliko se u jednom momentu promeni nacin placanja (konkretno vrsta kartice, da se umesto debitne stavi neka druga) od strane korisnika, moze doci i do promene same cene rezervacije tj. smestaja?
Negde sam citala, ubite me ne mogu da se setim, da je neko savetovao da se ne menja vrsta kartice u toku trajanja rezervacije jer moze doci do promene cena :/
Buni me posto nisam uspela tako nesto da nadjem na samom Booking-u ili nisam dovoljno duboko kopala :)
 
Pitanje 1: Posto je rezervacija za septembar, znaci ima jos poprilicno vremena.
Da li imate praksu da posle rezervacije hotela proverite i sa samim hotelom da li su primili rezervaciju?
Suprug i ja idemo u Japan pa i ne bih da mi se desi da odemo tamo a ono ljudi nemaju pojma ni o kakvoj rezervaciji :/
Mislim, koliko je verovatno da moze nesto takvo da se desi :/

Malo verovatno. Potvrda o konfirmaciji stiže trenutno, a stanje rezervacije može da se prati na nalogu. U slučaju bilo kakve promene dobijate obaveštenje. Naravno možete proveriti sa hotelom da bi ste bili sigurni. Ja nikada problem te vrste nisam imao koliko god ranije da sam rezervisao.
 
Poslednja izmena:
Pitanje 2: Da li, ukoliko se u jednom momentu promeni nacin placanja (konkretno vrsta kartice, da se umesto debitne stavi neka druga) od strane korisnika, moze doci i do promene same cene rezervacije tj. smestaja?
Negde sam citala, ubite me ne mogu da se setim, da je neko savetovao da se ne menja vrsta kartice u toku trajanja rezervacije jer moze doci do promene cena :/
Buni me posto nisam uspela tako nesto da nadjem na samom Booking-u ili nisam dovoljno duboko kopala :)

Ne ni trebalo ali nisam 100% siguran. U samom hotelu kada se plaća potpuno im je nebitno da li plaćate u kešu, sa karticom kojom ste rezervisali ili nekom drugom. Kada plaćate unapred onda se pare skidaju odmah, a ne znam za opciju da naplatu vrše u nekom periodu pre dolaska u hotel,koliko im je bitno koja kartica je na nalogu,verovatno nije. Bolje je naravno izabrati hotel sa opcijom pay at the hotel a kartica tada služi samo kao osiguranje, tj. skidaju vam samo kada se ne pojavite a prošao je rok za besplatno otkazivanje.
Meni se desilo da mi je kartica istekla,tj. nije isticala mi je krajem tog meseca međutim oni su na početku tražili informaciju o novoj kartici i pošto sam ja prevideo taj mejl, otkazali su rezervaciju.
 
Poslednja izmena:
Otvaram ovu temu da bi pomogao onima koji se nisu dosad usuđivali da rezervišu preko internet portala,da ih malo ohrabrim. Verovatno je već većina koristila i koristi ovaj vid nalaženja smeštaja,po nekim pitanjima koje sam dobio vidim da ima ljudi koji još uvek imaju strah od online rezervacija. Uzimam booking.com kao najčešće korišćeni sajt na ovim prostorima i napraviću mali tutorijal (slikoviti) da bi videli da nije ništa strašno uz par saveta.
Naravno tema će ostati otvorena da svi daju svoje mišljenje i iskustva sa ovim i ostalim sajtovima(agoda,Expedia...) ili koji su već koristili, argumente za i protiv. Takođe ovde ću malo dokačiti i neke pomoćne sajtove tipa skyscanner(za letove) ili trip advisor da upotpunim ovaj review za online planiranje odmora.

Ja kao putnik volim apsolutnu slobodu zbog čega agencije odavno ne postoje kao opcija. Na ovaj način biram vreme nezavisno od zacrtanih termina agencija, biram lokaciju smeštaja, cenovni rang,pogodnosti koji mi zaista trebaju, način ishrane u smislu da li ću uzeti polupansion,doručak ili se snalaziti po gradu....Dakle krećem od nule i sam kreiram svoj put, a to da budem iskren i jeste na neki način deo draži putovanja za mene. Čak i da ne razmišljate tako pre ili kasnije će te možda doći u situaciju da trebate da odete u neko mesto koje agencije ne pokrivaju tako da nije na odmet da imate ovo pri ruci.



Nastaviće se.....

Што се тиче хотела углавном посетим њихов сајт и кркнем уплату..
 

Back
Top