Sta volite/ne volite u Kanadi?

Mnogo fina curica,a u Hamiltonu zivis, u najstarijem srpskom gradu doseljenika u Canadi, moram da dodjem da probam burek i popijem neko pivce za zivce, :)
Sta ima da te iritira, ako setaju u pizamama, njihova zemlja, uzmi i ti pa obuci pizamu, pa setaj zajedno sa njima, i onda ces biti ista kao i oni :)
Nemaju mnogo visokih zgrada, jer ih malo ima,a veliko je prostranstvo Canada, i nemaju potrebe da dizu u visinu, vec se sire,a severni deo im je narocito nenanseljen.
To sto te redoovno pitaju odakle si, ti je zbog akcenta ili naglaska, jer te skontaju da si emigrantkinja ili dosljakinja na njihove prostore, i na to se navikni, tek kada izgubis akcent
i budes govorila slengom, bices kao oni i neces izazivati im paznju i pozornost,a to ti zavisi koliko imas godina, sto starija , sve teze gubis emigrantski govor.
To sto ljudi retko setaju, je zato sto uglavnom svi imaju kola i njiima se odvezu do shoping centara ili u prirodu ili negde drugde i onda tamo setaju, eventualno po centru grada, tu je uvek zivopisno, ima normalnih,a ima i bamova
i nadrogiranih i onih sto spavaju po ulicama i oni sto svasta traze po kantama, dali ti je tu lepo, to ti sama procenjujes, :)
Dakle, ti bi i bastice okolo tebe i da kaficu ispijas natenane i polakice, e to moras da se zalis predsedniku grada u kome zivis ili tvom poslaniku u skupstini ili senatoru i da im das do znanja da zelis puno zelenila da moz odmarati oci na pogledu na zelenu boju, ah, kako je to lepo u starome kraju bilo, ma miline i divota, pa ti jos i svirucka na uvce,a ti se prosto topis od sladostrasca, ne mozes da se nacudis kako se osecas lepo u tudjini daleko od rodne grude.
A to za prljave prozore, ovde u USA imaju specijalisti koji odrzavaju i glancaju izloge, i kad se pogledas, sve vidis na sebi, eto ti ideje, otvori biznis pranje izloga, imas pare da zgrnes, :)

A sta ti meni objasnjavas sta bih ja trebala da menjam? Ne razumes da je bila poenta da napisem sta ne volim ili volim u Kanadi.
I svi su oni dodjosi, i oni od pre 10 i oni pre 150 godina.
I molim te, nemoj ti da analiziras sta bih ja htela i sta se meni svidja, ali kad te molim....
 
Ja sam mislio da su bar u Ontario masine kako Bog zapovijeda. ????

ima da se kupi evropskih masina sa grejacima....

Znas sta mi je jos nesto malo cudno? Zasto moda kasni za Evropom? Ono sto se nosi kod nas tamo ovde ce biti sledece godine ili u najgorem slucaju za 2 godine. Kao da modne vesti putuju kocijom ili brodom.... ne znam zasto je to tako...

Nervira me i sto mladi nemaju gde da izadju ako su ispod 19 godina, sem u Tim Hortons. :think:
 
ima da se kupi evropskih masina sa grejacima....

Znas sta mi je jos nesto malo cudno? Zasto moda kasni za Evropom? Ono sto se nosi kod nas tamo ovde ce biti sledece godine ili u najgorem slucaju za 2 godine. Kao da modne vesti putuju kocijom ili brodom.... ne znam zasto je to tako...

Nervira me i sto mladi nemaju gde da izadju ako su ispod 19 godina, sem u Tim Hortons. :think:

Znam da ima da se kupi ali kazem sta ne volim kod Kanadjana.

Sto se tice mode u Evropi su jedan Pariz i Milano tako da... Ali ne mislim da Kanadjani kaskaju samo ih vecinom to ne opterecuje. Takodje, stvari koje ovde mogu da kupim I nadjem nece na Balkan doci ni za 20 godina a mozda i nikad. Guess, Gap, American Eagle, Diesel, Levi's... to su sve marke za prosjecne ljude a toga kod nas manjka. A da ne pricam o Canada Goose, HH, North Pole, Under Armour... I milion drugih koje "ubijaju" kvalitetom.
 
E kad smo kod mode I oblacenja...zna li neko da mi objasni fenomen postavljenih kupacih kostima?
Tri godine pokusavam da nadjem normalan, tanak kupaci koji se lako susi, nema! Svi, ali svi kupaci su debeli i postavljeni.
Jeste u Kanadi hladno, ali, majku mu, kupaci sluzi za plivanje u vodi (valjda) I treba da se brzo susi.
Imam utisak da njima sluzi samo za suncanje.

Jos me nervira sto letnje haljinice nisu pamucne nego sinteticke i isto cesto postavljene. Prava je umetnost naci odecu od prirodnih materijala/
 
din@ i ejbisidi zamajavaju narod ovde bezveze na osnovu svog limitiranig iskustva. Te nemaju deca gde da izadju sem u Tim Hortons, te ne valja masina za ves, e kakve cu bisere sve ovde da procitam :zcepanje:

Gospodja se izmotava :)

A samo da znas svi Kanadjani smrde na deterdzent za ves i omeksivac! Verujem da im ves masine ne rade kako treba. Ono sto je dobro je sto se te masine ne kvare, neunistive su.
 
joj da.... sto uzimjau vrucu vodu, a nemaju grejac zapravo.... ili jos gore su ove sto se ves ubacuje odozgo, pa se sve samo brlja-mrlja, nista se ne pere i ne ispira kako treba :ljutko:

Nije tacno da ne operu, uzmi dobar prasak, pa ces videti, :)

- - - - - - - - - -

Ja brijem ostalo.

Sta nase zene misle o tome?

Ne brij previse , jer dlacice imaju svoju svrhu, :)
 
Gospodja se izmotava :)

A samo da znas svi Kanadjani smrde na deterdzent za ves i omeksivac! Verujem da im ves masine ne rade kako treba. Ono sto je dobro je sto se te masine ne kvare, neunistive su.

:hahaha: Isto ko americke, ali i one imaju vek trajanja, :)

- - - - - - - - - -

Ne operu, nema veze prasak. Neke fleke mozes da tretiras pre pranja sa nekim sredstvima, a treba ti kolekcija... probala sam mnogo razlicih praskova, jednostavno ne rade.

Treba ti bolja masina+dobar prasak.

Treba ti ko nasa za iskuvavanje,a na kraju kada se isfleka, bacis pa kupis drugo, bar je ovde garderoba jeftina, :)
 
ovo nije tema ali posto se niko nejavlja za sposual vizu eto kod vas.Suprug je podneo zahtev za sponzora poslato u missisagu i stiglo je e sad dali je neko imao iskustvo sa cekanjem,trebalo bi medical da uradim ali na zahtev dali ste i sa ovim imali iskustvo gde se radi?nebih da davim volela bih da imam nekog za caskanje.
 
ovo nije tema ali posto se niko nejavlja za sposual vizu eto kod vas.Suprug je podneo zahtev za sponzora poslato u missisagu i stiglo je e sad dali je neko imao iskustvo sa cekanjem,trebalo bi medical da uradim ali na zahtev dali ste i sa ovim imali iskustvo gde se radi?nebih da davim volela bih da imam nekog za caskanje.

Imam slicne "probleme", ajde na PM da ne zachatavamo ovde.
 
Ne volim sto je centar grada prljav, sto se u centru koncentrise najnizi sloj drustva. Ne volim sto su neki restorani uredjeni kao da je 1960-a. Ne volim sto nema visokih zgrada kao kod nas, sem u uzem centru grada.
Ne volim sto ljudi setaju u pidzamama, ne volim sto se kafa pije u hodu. Ne volim sto nema dovoljno restorana sa otvorenim bastama napolju. Ne volim sto ljudi retko setaju. Ne volim prljave izloge i imigrante iz nekih delova sveta koji ostavljaju smece iza sebe po ulici.
Ne volim pitanja odakle si, i ne volim zakljucke o ratu od ljudi koji ne znaju naci moju zemlju na mapi.

Drugi put o tome sta volim....

Ja nisam primjetio da je centar Hamiltona prljav. Jeste da je pun degena i sirotinja ali čistoća baš ne zaostaje od centra Toronta npr. Ne znam da li ovo za restorane govoriš o Hamiltonu ili opšte u Kanadi, mada u svakom slučaju mislim da ima sasvim dovoljno lijepih mjesta

Za sve ostale se uglavnom slažem, pogotovo ovo za šetanje u pidžamama ali šta ćeš jbg
 

Back
Top