SINHRONIZITETI u SVAKODNOEVNOM ZIVOTU, DURSTVU, POLITICI...

Poruka
24.412
Premda ne znam gde mi je nestala tema...jer niko od moderatora me nije udostojio obavestenja o istoj...
A ne bi rekao da nije zanimljiva...cak naprotiv...

Oni koji ne znaju sta su to sinhroniziteti nek malo proguglaju (pa i moderatori...) pa onda nek svrate...

Dakle vrlo interesantna tema koju je proucavao i Jung i jos neki psiholozi, ali svakako i dan danas misterija...

Sinhroniziteti svakako nose neku poruku, a sta je tacno znacenje istih to mozemo nagadjati...


...
 
...

Znakovi kraj puta...

U crnom danu za Srbiju kad je izabrana LGBTPremijerka...sa 157 glasova ZA.... = ANA Brnabić učesnica VETROpark afere...

U Novom SADU usled VETRA/oluje stradala je ANĐELKA, majka troje dece..A POGLEDAJMO BROJ NA REGISTRACIJI KOLA !!!

11%20(1)_620x0.jpg



ISTI BROJ KAO I BROJ POSLANIKA KOJI SU U TOM ISTOM DANU GLASALI ZA Anu Brnabić = 157

Neverovatno...


...
 
Poslednja izmena:
Ovo NS je za Narodna Skupstina !

A FS... ne znam.... Fudbalski Savez?


Evo ti neke tvoje teme.. ne znam koje su jos nestale.... ali sigurno da sinhroniciteti ili sinhroniziteti , kako vec,.. zasluzuju temu!

https://forum.krstarica.com/showthread.php/764729-Sinhroniziteti-u-politici-i-drustvu-generalno!
https://forum.krstarica.com/showthread.php/767504-INVAZIJA-VUK-ova-ca


Proveo sam puno godina tragajuci za smislom zivota prateci te simbolicne znakove, u medijskim vestima pogotovo.
Kroz holisticki detektivski pristup pogleda na svet oko sebe i univerzum u kome je sve sablonski povezano kao datoteka u matriksu, gde ipak trenutno nisma svestan da sam nesto previse bitno razotrkio.

Potrebno je zadrzati neko specificno stanje uma i pojacane svesnosti, i frekvencije mozdanih talasa, da se covek fokusira na taj visi nivo kvantne obzervacije.
I izbrise dnevno politicke emocije i probleme (koji cesto peopterete psihu, pa neki clearing i restart su potrebni).
Da bi kopao dublje u pravcu jednog traga, koristeci internet ili iskustveno opazanje. Na primer... sta taj broj 157 moze sve da simbolise i gde se sve pojavljivao u istoriji. I potom da se uklopi u razne druge sinhronocoitetne istrage, radi staranja vece slike. I tako taj sinhro tragac postaje sveznajuc i mocan, jer su sinhroniciteti pre svega individualan put licne ekspanzije i stoga nastaje otpor kolektiva i botova.

U zadnje vreme nemam puno vremena i volje za takvim nacinom pogleda na svet i aktuelne vesti, niti za forum, ali uglavnom praktikujem u sklopu ostalih tema foruma da ubacim nesto iz te paralelene sinhro misticne dimenzije spoznaje.
Samo, brinem da me neko ne navodi da radim za tudju stvar i korist iznoseci bitne vidovite podatke, iz vanvremenskog prostora, koji mogu i da suptilno UTICU na buduca bitna desavanja u svetu, (Leptirov efekat je mala maca za sinhro efekat) i sluze jednoj ili drugoj strani nizih nivoa umne politicke misli i parapsiholoskim grupama raznih drzava i tajnih organizacija.

Ipak, ti samo nastavi sa temom.. a ja cu ako kad stignem nesto dobaciti... Ipak steta je sto tema nije na pdf Politika, i sto je tamo obezvredjena, jer sinhroniciteti jesu legitimni pogled i stav na drustvena desavanja, a ne neka zavera. Doduse nekad se desi ako se nepazljivo barata sinhro cinjenicama da naprave od praktikanta tezeg paranoika. Ali u globalu, verujem da sinhroniciteti vode ka razotkrivanju tajnog koda po kom funkcionise univerzum u kome su ljudi robotizovani arhetip, avatari obnavljajuceg programa ili metodama dejstva tajnih organizacija koje se rukovode nekim kabalistickim ucenjima i podmecu te simbolizme u medije, zarad nekog efekta hipnoze i kontrole mase.

Ali 'ajde jos samo za pocetak ove lekcije o sinhronicitetima, da uvidimo sta bi mogao da znaci i simbolizuje sam izraz SINHRONICITET ? Vidimo glavni deo reci je sastavljen od slogova SIN i HRO. Sad treba biti etimolsoki i mitoloski strucnjak da bi otkrio korene te reci. Ili ici jednostavnijim principom, npr za obicne prosecne Srbe Sin-Hro asocira na nekog Sina Hrvata. Medjutim to je previse banalno i povrsno da bi se uzimalo za ozbiljnije tumacenje iako je legitimno. Stoga SIN u nekom kompleksnijem obliku tumacenja asocira na SUNce i SHINE,a HRO/CHRO na boga HRISTOSA/ HORUSa ili na CRONUSa odnosno SATURN. Iz toga proizilazi da Sunce i Saturn su uskladjena nebeska tela. I da je Sunce Saturnovo dete, sto se poklapa sa misticnim gnostickim ucenjima iza zvanicno crkvenih paravana, gde se zapravo obozavaju Sunce i Bogovi sunca, odnosno vladari iz elitnih dinastija. Sto mozda i nije u skladu sa srpskom misticnom tradicijom gde se obozava nesto dugro.. ali ajde.
Ipak mozda je to za nize nivoe tragaca za istinom, lazni trag, a na dubljem sloju Sin Cronosa je Jupiter?!
takodje Sin u nekim mitologijma sumerskim i slicnim je bio bozanstvo Meseca!?
Sinn na engleskom aludira na greh.
A ako bi se gledao izraz kao engleska rec Sink, ukazuje na potapanje, slivnik, ronjenje u dubine duse.
Sto je opet slicno i izrazu SAN. Stoga bi Sinhronicitet bio ravan stanju SNA ili nekim alfa/theta/delta frekvencijama izvan ove budne beta realnosti. (Dakle stanje Dremanja. Sto znaci da je moj forumaski nik sam po sebi sanhronizovan. Mozda i sa Gromom koji zvucno asocira na Hro. Stoga smo nas dvojica izabrane mesije nauke o sinhronicitetima na forumu).
No, vratimo se nasim realnim prostorima, SIN je slog koji se nalazi u starom nazivu za Beograd. Singidunum , odnsono keltski Singi Dun. Grad koji po nekim navodima potice od Sinje /Sivkaste boje belosivog kamena po kome je taj deo oko tvrdjave bio prepoznatljiv.
Keltska vladajuca klasa ,svestenicka, lekarska, politicka su bili Druidi. I prema mojim nekim izucavanjima navodnih teorija zavera, oni vladaju ili su jako uticajni u svetu i danas, ili su u sukobu sa nekom drugom stranom i lobijima (recimo da postoje dendrofilski,zoofilski,pedofislki,lgbt,nekrofilski.. lobiji koji tajno vladaju) Stoga je i ovo Drvo sto ja palo na auto sa pocetka teme mozda neka namerna poruka lgbt lobiju ili samo neki slucajan bozanski simbolizam i predskazanje necega.
(Druid rec asocira etimoloski na Drvo, kao i to sto su obozavali drvo Hrast je opste poznato (Sinhrastonicitet?!)).
Tako da ovi pomenuti izrazi i sinhroniciteti su poput nekih bitnijih stozera sinhro nauke i informacije u mom nekom spektru. Ipak kod drugih moze biti neki drugi sinhro piramidalni ugao sastavljanja vece slike.
 
Iluzija, normalno.

Fizika ne uci ljude da postoje neodvojene relacije izmedju tvari.

Slucajnost ne postoji osim u okviru ljudske maste i poprilicno uzanog posmatranja kroz stigmu bitnosti.

Zbog ovakvih tema postoji filozofija, ali mislim da odgovor o pitanjima koje ova dvojica gore traze lezi u astrologiji.

Ovo nije nikakva teorija zavere, naprotiv, ovo je astroloski dokazivo s tim sto konkretna relacijska povezanost izmedju navedenog primera u prvom postu se moze definisati SLUCAJNOSCU u okviru toga da li je premijerka povezana na relativno isti nacin kao i registarska tabla, sto ponovo mozemo da definisemo sa astroloske perspektive.

Kako se posmatra i zbog cega ova vrsta SLUCAJNOSTI nema adekvatnu potporu sa astroloske strane?

- Broj poslanika su zivi ljudi, oni sa sobom vuku odredjene energije, dok je broj tablica neziv predmet na kom je verovatno radilo ne vise od 20ak ljudi ukupno u skladu svih procesa obavljenih.
- Automobil kao takav poslanici sigurno nisu proizvodili, a ni opravljali, niti mu menjali ulje i slicno tome.
- Male su sanse da je zena imala veze s politikom.
- Imamo NS umesto BG, ovo su bitne postavke jer su "karmicke" i druge "nevidljive naznake" poprilicno konkretne i bitne za lokaciju sedista.

Ovo je dovoljno da zakljucimo da ako je i postojala neka simbolika u ovom slucaju, onda je otvarac (heh, "otvarac") teme daleko vise povezan s tim slucajevima no sto tako deluje na prvi nacin jer je indirektno povezan direktno pricajuci o njima, i na njega je ovo ostavilo utisak.
Naime, sa astroloske strane ovo je izuzetno redak slucaj u kom su se neki od stepena poklopili u relativno slicno vreme i u relativno slicnom toku i nacinu. Da postoje karte mozda bi bilo moguce izbrojati tacno o cemu se radilo i koje su od planeta bile za 157 stepeni udaljene od nekog znaka, kuce ili druge planete.

Dakle cak i kada gledamo to sve ASTROLOSKI, radi se o veoma NEPOVEZANIM STVARIMA. Takoreci, ovo je Teorija zavere koja ne zadovoljava cak ni neke osnovne astroloske relacije, tako da slobodno mozemo reci da se radi o SLUCAJNOSTI u okvirnom traganju za smislom gde smisao postoji iskljucivo kada se posmatra kao SMISLENOST, sto u ovom slucaju predstavlja iluziju i validno je samo u oku posmatraca.

Najblize sto se moze doci jeste do planete MArs, jer je simbolika 1+5+7 = 13 =1 (4) (prvi stepen Ovan, Mars, Sudar) (4 kao simbol Majke)

I sada ja mogu da kazem 13 (1 majka, 3 dece) i da na kontu toga kazem "neverovatno", ali nije to bas tako prosto jer je to SELEKTIVNO biranje podataka i pripisivanje znacenja proizvoljno. To se tako ne gleda, to se tako ne radi jer cak i u "duhovnom svetu" postoje pravila, da tako kazem.

BTW meni je mrsko da sam ovo pisao na kontu izuzetno lose nesrece i mislim da nije fer da se ovakvoj tragediji pripisuju teorije zavera. Cisto kazem.
 
Još jedan zanimljiv sinhronicitet je da 100% ljudi koji veruju u to da su sinhroniciteti nešto čudno i neočekivano i da imaju neko posebno značenje u principu totalni duduci za matematiku i statistiku.

Ovu tezu je dokazao matematičar Pol Alen Pavlos u svojoj knjizi "Innumeracy". (ne znam ima li srpskog prevoda)

Vrlo dobra knjiga.
 
Šta bi rekao detetu koje te pita "šta je to slučajnost"?
Deca uvek postavljaju dobra pitanja. Rekao bih da je "slucajnost" nase nerazumevanje uzroka.

- - - - - - - - - -

Još jedan zanimljiv sinhronicitet je da 100% ljudi koji veruju u to da su sinhroniciteti nešto čudno i neočekivano i da imaju neko posebno značenje u principu totalni duduci za matematiku i statistiku.

Ovu tezu je dokazao matematičar Pol Alen Pavlos u svojoj knjizi "Innumeracy". (ne znam ima li srpskog prevoda)

Vrlo dobra knjiga.

Da, da, kada bi se gadjali tramvajima. Fomenko je zlatno svetsko ime matematike i statistike, i izracunao je matematicki istorijske "slucajne" dogadjaje.
 
Deca uvek postavljaju dobra pitanja. Rekao bih da je "slucajnost" nase nerazumevanje uzroka.
Tu se skoro pa potpuno slažemo, slučajnost jeste zajednička osobina događaja kojima ne možemo predvideti ishod iz nama poznatih uzročnih činjenica... ali mi onda nije jasno zašto neki kažu da "slučajnost ne postoji" kada to naše nepoznavanje uzroka i sledstvenog ishoda definitivno postoji.

- - - - - - - - - -

Da, da, kada bi se gadjali tramvajima. Fomenko je zlatno svetsko ime matematike i statistike, i izracunao je matematicki istorijske "slucajne" dogadjaje.
Fomenko ne znam ko je, ali sad videh u par redova da su ga kolege opasno iskritikovale za tu njegovu pseudonaučnu teoriju. Na drugu stranu, "Innumeracy" ne znam da je kritikovana od strane kolega matematičara.
 
A šta tebe navodi na pomisao da je on jedan u pravu, a svi ostali u krivu?
Postupak dolazenja do zakljucka i postupak dokazivanja.
Dok se Fomenko referise na istorijske zapise - godine i bitke, vecina naucnika se referise na autoritete, ljude.
Ljudi su gresni, ali za dobrog poltrona su priznati naucni autoriteti bezgresni. Cak i ako ne poznaju njegov opus, smatraju ga bezgresnim, gotovo bozanstvom.

Autoritet nije ni Fomenko ni Ajnstajn, autoritet moze biti samo istina do koje su kopali.

Fomenkova teorija je nastala kada je, ugledni i priznati statisticar, vezbe radi, ubacio istorijske dogadjaje, godine bitaka, rodjenja, krunisanja, smrti, prevrata, u matematicku formulu trazeci pravilnost ponavljanja.
Ono sto je dobio je neoborivo tacno i istinito, to je cist matematicki rezultat, i on je nepogresiv po definiciji. To je sve bilo priznato i prihvaceno, ukljucujuci i rezultate koje niko ne spori.
Tumacenje dobijenih rezultata je razlog zbog koga se naucna zajednica, gomila iz mog prethodnog posta, odrekla Fomenka. Fomenkovo tumacenje je bilo dosledno, matematicko i beskompromisno, iako su mnogi ocekivali meksi i pomirljiviji stav.
 
Fomenkova teorija je nastala kada je, ugledni i priznati statisticar, vezbe radi, ubacio istorijske dogadjaje, godine bitaka, rodjenja, krunisanja, smrti, prevrata, u matematicku formulu trazeci pravilnost ponavljanja.
Jasno ti je valjda da su godine kao takve potpuno nasumična kategorija koja čak nije ni univerzalna na svetskom nivou (u smislu da je nama sada 2018-ta, ali u Etiopiji je 2011-ta, u Tajlandu 2561-va, u Izraelu 5778-ma, kod masona 6018-ta, itd), kao i da se "reverznim metodama" od svake liste cifara, pa makar ta lista bila i telefonski imenik, može izvesti kakav god hoćeš statistički zaključak, samo ako na datu operaciju protraćiš dovoljno vremena.... čak i da ne ulazim u to da je dekadni sistem brojeva takođe potpuno nasumičan, nepraktičan, i sasvim slučajno odabran činjenicom da smo primati sa 10 prstiju na rukama a ne osam ili dvanaest... stoga je numerologija bezvredna nauka, ona ne predviđa ništa unapred nego samo "predviđa" unazad, kao što je radio Fomenko sa tim godinama bitaka i krunisanja, ali to "predviđanje unazad" može i moja baba da radi, i to bez kalendara, dovoljno je da pogleda stare novine.
 

Back
Top